بررسی بازی sniper elite 4 پلی استیشن ۴ کمپانی Rebellion Developments

بررسی بازی sniper elite 4،پلی استیشن 4،کمپانی Rebellion Developments

بررسی بازی sniper elite 4 پلی استیشن ۴ کمپانی Rebellion Developments
بررسی بازی sniper elite 4 پلی استیشن ۴ کمپانی Rebellion Developments

شاید نام بازی sniper elite 4 به گوشتان خورده باشد. بازی که نظریات ضد و نقیضی در مورد آن وجود دارد. عده ای بر این باورند که sniper elite 4 المان های لازم برای درخشش و جذب مخاطب را دارد و عده ای دیگر تصور می کنند که هیچ چیز جذابی در این بازی وجود ندارد که گیمر را به پیش روی در آن امیدوار کند.
به طور کلی اگر به بازی های اکشن علاقه دارید و به دنبال بهانه ای هستید که بتوانید جمجمه و استخوان های دشمنانتان راخرد کنید، قطعا از تجربه sniper elite 4 بر سر ذوق خواهید آمد. این بازی روالی خطی دارد و شما در ابتدای هر مرحله موظف می شوید تا کار تازه ای را به سرانجام برسانید. اگر دوست دارید درمورد sniper elite 4 بیشتر بدانید، ما را دنبال کنید. ما در ادامه، این بازی را بر روی کنسول پلی استیشن ۴ بررسی خواهیم کرد.
آشنایی بیشتر با بازی sniper elite 4
باید اعتراف کرد که sniper elite همواره روندی صعودی داشته است و در نسخه های جدید رنگ و بویی از پیشرفت در آن احساس شده است. sniper elite 4 نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و شما پس از کمی پیش رفتن در بازی متوجه این ارتقا و پیشرفت خواهید شد.

بررسی بازی sniper elite 4،پلی استیشن 4،کمپانی Rebellion Developments
بررسی بازی sniper elite 4،پلی استیشن ۴،کمپانی Rebellion Developments

نسخه ابتدایی این سری بازی ها با استقبال بسیار زیادی همراه بود. اما دو نسخه بعدی علی رغم ارتقا و پیشرفتی که داشتند، خیلی مورد تائید گیمرها نبودند. اوضاع طوری شده بود که کارشناسان معتقد بودند sniper elite 4 هم نمی تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. اما پس از اینکه نسخه چهارم این بازی به بازار عرضه شد، همه چیز فرق کرد. sniper elite 4 ثابت کرد که همواره می توان با ایده های تازه، دست به موفقیت های جذاب زد.
ویژگی هایی که برای sniper elite 4 در نظر گرفته شده بود، در ظاهر ساده بود، اما در باطن نسخه جدید را به یک موفقیت تازه رسانده بود.
به طور کلی sniper elite 4 یک بستر مناسب برای به رخ کشیدن قابلیت بالای شخصیت اصلی بازی در تیراندازی است.
شما در طول بازی، فضایی شبیه به جنگ جهانی دوم را تجربه خواهید کرد. شخصیت اصلی بازی موظف است تا از وقوع یک جنگ عظیم جلوگیری کند و به نحوی عملکرد نیروهای دشمن را خنثی کند. اگرچه داستان بازی در ظاهر بد نیست، اما در مرحله اجرا چندان جالب از آب در نیامده است و ممکن است کمی حوصله تان را سر ببرد.

باید اعتراف کرد که sniper elite 4 در شخصیت پردازی هم موفق عمل نکرده است. شما در طول بازی با کاراکترهای مثبت و منفی مختلفی مواجه خواهید شد که هیچ کدام ویژگی منحصر به فردی ندارند. به همین دلیل خیلی زود از ذهنتان پاک خواهند شد. البته این اتفاق در نسخه های پیشین بازی هم افتاده بود و به میزان قابل توجهی از کیفیت بازی ها کاسته بود.
اما گویا حالا این عملکرد اشتباه به یک عادت برای تیم سازنده تبدیل شده است و ما در طول بازی چاره ای به جز دیدن شخصیت های سطحی و کم عمق نداریم.
همان طور که پیشتر هم گفتیم بازی دارای یک روند داستانی خطی است و قرار نیست به یکباره با اتفاقات عجیب و هیجانی غافلگیر شوید.
این مسئله در بسیاری از بازی های اکشن دیده می شود. البته تا زمانی که بازی بتواند در لحظات اکشن مخاطب را به سمت خودش جذب کند، مشکلی پیش نخواهد آمد. اما مشکل از زمانی آغاز می شود که بخش اکشن هم توانایی زیادی در جذب مخاطب نداشته باشد.

گیم پلی در بازی sniper elite 4
اگر چه سیر داستانی بازی Playstation 4 و بخش اکشن آن از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست. اما در بخش گیم پلی اوضاع مناسب است. شما در همان مراحل اولیه بازی به این موضوع پی خواهید برد. نخستین چیزی که به نظر می آید، گسترده شدن مراحل مختلف بازی است. چیزی که پیشتر از این در سایر نسخه های قبلی دیده نشده بود.
شما در ماموریت های مختلف، خودتان را در محیطی گسترده خواهید دید که برای رسیدن به مقاصدتان باید به تمامی جزئیات و المان های موجود توجه داشته باشید. در ادامه می توانید سوژه مورد نظر را باب سلیقه خودتان و با استفاده از امکاناتی که در اختیارتان گذاشته شده است، از میدان به در کنید.

بررسی بازی sniper elite 4،پلی استیشن 4،کمپانی Rebellion Developments
بررسی بازی sniper elite 4،پلی استیشن ۴،کمپانی Rebellion Developments

گسترده شدن مراحل مختلف در sniper elite 4 یک اتفاق تازه است که به هیچ عنوان در نسخه های گذشته وجود نداشته است. این گستردگی می تواند به میزان قابل توجهی نواقص سیر داستانی بازی را بپوشاند و شما را به پیش رفتن در بازی ترغیب کند.
شما در طول بازی با نقشه های گسترده و جالبی مواجه خواهید بود که می توانید در آن به دیده بانی مشغول باشید، تیراندازی کنید و یا در مناطق مختلفی حضور داشته باشید و به موضوعات مختلف سرگرم شوید. اگر چه هدف های اصلی بازی در دراز مدت کمی خسته کننده و کسالت بار می شوند، اما در این میان ماموریت های فرعی به کمک داستان بازی آمده است و گیمر را از یک فضای روتین و خسته کننده دور می کند.
البته این اتفاق هم گذرا خواهد بود. زیرا با پیش رفتن بیشتر در بازی متوجه خواهید شد که تمامی این ماموریت های فرعی رنگ و رویی شبیه به هم دارند و قطعا پس از مدتی از این ماموریت های فرعی هم زده خواهید شد.
شاید اتفاقات بدی که برای sniper elite 4 افتاده است به دلیل تمرکز زیاد سازنده بر روی مبحث تک تیرانداز بودن کاراکتر اصلی بازی به وجود آمده است. گویا این تمرکز زیاد، توجه تیم طراح را به یک نقطه مشخص معطوف کرده است و در نتیجه ما در بخش های مختلف شاهد تکرار هستیم.
حرف آخر
به طور کلی sniper elite 4 نسبت به نسخه های پیشین پیشرفت داشته است. بنابراین اگر به نسخه های قبلی این بازی علاقه داشته اید، حتما از تجربه نسخه چهارم هم راضی خواهید بود. گیم پلی بازی بسیار کارآمد است و توانسته تا حدودی نواقص مختلف بازی را تحت پوشش قرار دهد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =