بررسی بازی موفق tower dwellers gold و دلایل موفقیت آن

بازی tower dwellers gold

همیشه اولین صحبت و بحثی که در مورد یک بازی چه بازی ویدئویی باشد و چه نسخه موبایلی یک بازی باشد، درمورد سبک بازی است. سبک بازی tower dwellers gold یکی از سبک های پرطرفدار دنیای بازی های موبایل است که آن را با نام «سبک دفاع از قلعه» می شناسند.این سبک از بازی ها دارای قدمت بیشتری نسبت به سبک های دیگر هستند و تجربه نشان داده است که در این سبک خلاقیت های زیادی را می توان دخیل کرد.

بازی tower dwellers gold
بازی tower dwellers gold

همیشه اولین صحبت و بحثی که در مورد یک بازی چه بازی ویدئویی باشد و چه نسخه موبایلی یک بازی باشد، درمورد سبک بازی است. در گستره ی پهناور بازی های موبایل سبک های متعددی وجود دارد از جمله این سبک ها می توان به سبک های دفاع از قلعه، اول شخص شوتر، بازی های آرکید و معمایی و… اشاره کرد. در جهان بازی های موبایل، معمولا سبک یک بازی به روشی خاص انتخاب می شود؛ به اینگونه که سازندگان بازی طبق اهدافی که دارند نزدیکترین سبک به اهدافشان را انتخاب می کنند و با بررسی های زیادی موفق ترین بازی ها در آن سبک را پیدا کرده و سعی می کنند بازی شان را با آن سبک و با همان روش بازی های موفق در آن سبک هماهنگ کنند.این نزدیکترین راه برای رسیدن به نتیجه است که البته گاهی اوقات به دلیل کپی کردن صرف و کمبود خلاقیت، پروژه با شکست مواجه می شود. البته در این بین شرکت های بازی سازی هستند که خودشان سبک جدیدی را روانه بازار می کنند و البته به موفقیت هم می رسند. و در کل این نتیجه حاصل می شود که برای ساخت یک بازی موبایل و انتخاب سبک آن فقط باید خلاقیت به خرج داد تا موفق شد.

بررسی عوامل موفقیت بازی tower dwellers gold

۱- سبک بازی:

سبک بازی tower dwellers gold یکی از سبک های پرطرفدار دنیای بازی های موبایل است که آن را با نام «سبک دفاع از قلعه» می شناسند.این سبک از بازی ها دارای قدمت بیشتری نسبت به سبک های دیگر هستند و تجربه نشان داده است که در این سبک خلاقیت های زیادی را می توان دخیل کرد.

بازی tower dwellers gold آورنده ی سبک دفاع از قلعه نیست ولی به دلیل طراحی ها و خلاقیت هایی که وارد این سبک کرد، توانست یکی از برترین بازی های این سبک لقب بگیرد.

البته ناگفته نماند که شرکت سازنده ی بازی tower dwellers gold بخشی از موفقیت های خودش در مورد این بازی را مدیون بازی Kingdom Rush چرا که بخش های اصلی بازی tower dwellers gold مثل گیم پلی و برخی از طراحی های بصری و چند مورد دیگر از روی این بازی برگرفته شده است.بنابراین کسانی که بازی Kingdom Rush را بازی کرده اند باید بدانند که حال و هوای این دوبازی مشابه یکدیگر هستند و البته که بازی tower dwellers gold به عنوان یکی از موفق ترین بازی های سبک دفاع از قلعه دارای خلاقیت های اضافه تری هم هست.

۲- مراحل بازی:

تعداد مراحل بازی tower dwellers gold زیاد نیست و تنها یازده مرحله در این بازی وجود دارد که البته زمان به اتمام رسیدن هر مرحله زیاد است و باید ساعت ها پای بازی نشست تا بتوان کل مراحله های  بازی را پیشروی کرده و به اتمام رساند.

در برخی از بازی هایی که مرحله ای هستند، گاها  اینگونه است که مراحل مختلفشان دارای یک موضوع یکسان است اما در بازی tower dwellers gold علی رغم تعداد مراحل کم، هیچ دو مرحله ی مشابهی ندارد و در هرمرحله از بازی، مخاطب با ویژگی های خاصی رو به رو می شود.

ابتدای بازی همانند بسیاری از بازی ها روایتگر داستان بازی است که در بازی tower dwellers gold این روایت با لحنی با مزه به گوش مخاطب می رسد. و این بامزگی در صدای راوی، کاملا با داستان و سبک بازی هماهنگ شده است و ترکیبی منحصر به فرد تشکیل داده است.

در مرحله ی اول نیز برخی آموزش های حیاتی و مهم در مورد بازی برای مخاطب در نظر گرفته شده است و به معرفی و طرز استفاده ی هرکدام از المان های بازی می پردازد. مثلا در بخشی از مرحله ی اول بازی، آموزش سربازخانه و طرز استفاده از آن به این صورت که باید در مقابل راه ورودی سربازان دشمن،سربازخانه را بسازید تا با ایجاد سرباز،جلوی پیشروی سپاه دشمن را بگیرید. با ارتقای این سربازخانه ها، تعداد سربازان نیز زیاد تر می شود.همچنین با ایجاد ساختمان هایی در کنار سربازخانه، می توان سربازان را مورد حمایت قرار داد.

بازی tower dwellers gold
بازی tower dwellers gold

درجه سختی در بازی:

در این بازی سه نوع درجه سختی وجود دارد که به نسبت سختی هرکدام، تعداد ستاره های دریافتی متفاوت است مثلا در درجه  سختی «کابوس» که سخت ترین حالت ممکن بازی است، کاربر پنج ستاره دریافت می کند. و این ستاره ها موجب باز شدن عناصر قفل بازی در مراحل مختلف می شود. بنابراین کسب ستاره در بازی مهم می شود و البته کار هرکسی نیست که  درجه ی کابوس را بازی کند و بتواند تمام پنج ستاره را دریافت کند.

ساختمان های اصلی بازی:

در بازی tower dwellers gold به طور کلی سه نوع سرباز با نام های جادوگر و جنگنده و مبارز وجود دارد که ایجاد کننده ی آن ها ساختمان های اصلی هستند که در کنار سرباز خانه بنا می شوند و برای دشمنان مختلف می توان ترکیب هایی مختلف از این سه نوع سرباز را استفاده کرد.و یا می توان ساختمان های اصلی را به گونه ای بسازید که فقط از یک نوع سرباز اما با تعدادی زیادتر در بازی داشته باشید و با آن ها پیشروی کنید.

وجود قهرمان در بازی:

در مراحل مختلف بازی و در هر مرحله یک قهرمان نیز وجود دارد که البته در نسخه ی رایگان این بازی که پسوند گلد را به همراه دارد، فقط یک قهرمان را می توان باز و از آن بهره برد. وجود این قهرمان با توانایی هایی بیشتر از سرباز های عادی و قدرت تحمل ضربه ی بالایی که دارد برای پیشروی و رسیدن به موفقیت بسیار حیاتی است.

در بازی tower dwellers gold سه نیروی جادویی نیز وجود دارند که در مراحل مختلف بازی می توان از آن ها برای دفاع و پیشروی استفاده کرد مثلا دسته ای از پرندگان در این بازی با عنوان یک نیروی جادویی وجود دارد که بر سر دشمنان فرود می آیند و باعث از بین رفتن و یا کاهش قدرت مهاجمان به قلعه می شوند.و یا نیرویی جادویی به نام شفا دهنده وجود دارد که سرباز های خودی را مداوا و معالجه می کند و قدرت آن هارا زیاد می کند. دیگر نیروی جادویی در این بازی نیز کاربردی دفاعی است که با استفاده از آن می توان سرعت و قدرت حریفان را کاهش داد و بعد با استراتژی های خاصی به دشمنان کند شده ی خود حمله کنید و آنها را سریع تر از بین ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =