بررسی سرویس Xbox Game Pass

بررسی سرویس Xbox Game Pass

یکی از ویژگی هایی که به شدت ایکس باکس را محبوب کرده است سرویس Xbox Game Pass می باشد که ما مشاهده کردیم به طور روزمره این سرویس در حال گسترش است و توانسته موفقیت فوق العاده ایی را در این زمینه رقم بزند، فیل اسپنسر به تازگی در آخرین کنفرانس خبری خود اذعان داشته که مایل است این سرویس را بر روی پلتفرم های مختلف اضافه کند.

بررسی سرویس Xbox Game Pass
بررسی سرویس Xbox Game Pass

سرویس Xbox Game Pass  انقدر موفقیت آمیز بوده است که کمپانی های دیگر به مانند سونی با کنسول محبوب خود یعنی پلی استیشن خود را از غافله عقب دانسته اند و قصد دارند یک سرویس مشابه این سرویس را راه اندازی کنند. به تازگی نیز شایعاتی شنیده می شود که طبق آن قرار است تغییراتی در محبوب ترین سرویس ایکس باکس صورت بگیرد، طبق این شایعات گفته می شود کمپانی ماکروسافت که امتیاز Xbox Game Pass را برای خود می بیند قصد دارد در آخرین پروژه خود این سرویس را برای پلتفرم های اندروید و ای او اس نیز در نظر بگیرد.

اما این پایان اخبار شنیدنی ما نبود چرا که در آخرین اخبار شنیده شده ما شاهد بودیم که XBOX Live قرار است برای تمامی کاربران کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار گیرد. در چند وقته اخیر کمپانی ماکروسافت در زمینه همکاری های بین سازمانی به شدت پر کار بوده است چرا که ما شاهد بودیم سرویس Xbox Game Pass  قرار است برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شود. تمامی این پروژه ها باعث خواهد شد که کمپانی ماکروسافت به رشد خود ادامه دهد و روز به روز از رقبای خود پیشی بگیرد.

همه این عوامل باعث شده است که ما بی صبرانه منتظر سرویس جدید کمپانی ماکروسافت با فرمت استریم باشیم که با نام پروجک ایکس کلود (Project X-Cloud) نام گذاری شده است.

بررسی سرویس Xbox Game Pass
صحبت های فیل اسپنسر سرویس Xbox Game Pass

طبق جدید ترین اخبار منتشر شده فیل اسپنسر مصاحبه ایی را با GeekWire داشته که در آن مصاحبه مفصلی با مدیریت ایکس باکس صورت گرفته است. فیل اسپنسر طی گفت و گویی راجب سرویس Xbox Game Pass اطلاعات جدیدی را ارائه کرده است که گریزی به آن می زنیم.

سرویس Xbox Game Pass برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، در ابتدا ما فقط یک سرویس برای راحتی بیشتر کاربرانمان در نظر گرفته بودیم اما حالا ما مشاهده کردیم که این سرویس در صدر محبوب ترین سرویس های ایکس باکس قرار گرفته و همین موضوع همه چیز را تغییر داد؛ در ابتدا ما شاهد بودیم که در پس و پیش دنیای مجازی صحبت هایی انجام می شود و درخواست هایی از ما شد که طبق آن از ما می خواستند که این سرویس را در قالب پلتفرم های مختلف ارائه کاربرانمان کنیم، قصد ما نیز دقیقا همین است.

ما قصد داریم که بزودی این سرویس ایکس باکس را برای تمامی دستگاه هایی که کاربران ما مشترکمان هستند در نظر بگیریم. این موضوع به این معنی نیست که این سرویس ایکس باکس تنها در انحصار کمپانی ماکروسافت است و فقط این کاربران حق استفاده از آن را دارند، بلکه معنای دقیق تر آن این است که این سرویس یک مدل اقتصادی می باشد که به کاربرانمان اجازه می دهد بازی هایی که تا به حال تجربه نکرده اند اما به آن علاقه دارند را به راحتی تجربه کنند.

می توان گفت که ایده ایی که اسپنسر در این باره داده است به نوعی یک ایده زیبا می باشد و عملی شدن آن باعث بهبود رابط کاربری ایکس باکس می باشد. حالا کاربران با استفاده از آن می توانند بسیاری از بازی ها را تجربه کنند. فیل اسپنسر در ادامه اطلاعات بیشتری را در این میان اضافه کرده است:

ما در مورد این سرویس اصلا به لحاظ اقتصادی نگاه نمی کنیم، نگاهی که ما به این سرویس داریم بسیار ویژه تر از این ها می باشد، در ابتدا باید گفت که واقعا خرسند هستیم که کاربران ما این چنین از این سرویس استقبال کرده اند و در مدت بسیار کوتاه توانسته به یک موفقیت چشم گیر برسد. یکی از عوامل مهم نگاه ما به این سرویس نیز دقیقا همین موضوع بوده است، ما در ابتدا نگاهی به درخواست هایی که به ما می شد انداختیم و در گفت و گو هایی که با کاربران مان داشتیم متوجه خواسته آن ها شدیم و از ایده آن ها باخبر شدیم، در مرحله اول از تمامی ایده ها استقبال کردیم این موضوع باعث شد که آن ها با جسارت بیشتری ایده های خود را با ما در میان بگذارند و دست آخر ما توانستیم به یک چیز جدید برسیم.

این طور نبود که ما دقیقا به ایده های هوادارانمان عمل کرده باشیم ولی باید گفت با گفت و گو با آن ها متوجه شدیم که کاربرانمان دقیقا چه می خواهند و از آن ها الهام گیری کردیم، چیزی که دست آخر خلق شد سرویس جذاب و دوست داشتنی Xbox Game Pass بود که خوشحالیم حالا در این مرتبه قرار دارد.

ما هیچ وقت قصد نداشتیم که از این موضوع کسب درآمد کنیم اما چیزی که در آن مشاهده کردیم تجارتی بود که باعث می شد کاربرانمان از سرویس های داخل این سرویس استفاده کنند، به نوعی دیگر ما محیطی رایگان را ایجاد کردیم که در داخل آن قادر به کسب درآمد باشیم یا یک سرویس کسب درآمد بنیادی، این موضوع به نوعی یک ایده نو بود چرا که هر قدر کاربرانمان از این سرویس استفاده کنند و هر چه این سرویس گسترش پیدا کند، دست آخر باعث خواهد شد که کسب کار داخل سرویس افزایش پیدا کند.

دست آخر باید گفت که این سرویس محبوب بزودی در دسترس بسیاری از پلتفرم های مختلف قرار خواهد گرفت و کسب کار ایکس باکس همچنان گسترش پیدا خواهد کرد چرا که این پایان کار آن ها نخواهد بود؛ به تازگی ما مشاهده کردیم که کمپانی ماکروسافت در جریان رویداد E3 یک خبر بسیار مهم را مخابره کرد و این خبر اعلام رسمی آن ها در مورد کنسول نسل نهمی ایکس باکس بود که بزودی منتشر خواهد شد، بدون شک کنسول های نسل نهم در کنار این سرویس ها، انقلابی در این صنعت می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =