نقد و بررسی فیلم مورتال کمبت

بررسی فیلم مورتال کمبت

با بررسی فیلم مورتال کمبت ، درمی‌یابیم که سهم خود را از پستی‌ و بلندی‌ها در اشکال مختلف رسانه‌ای داشته است. از موارد قدرتمند Mortal Komat سال ۱۹۹۵ تا آیتم‌های سطح پایین Mortal Kombat: Annihilation سال ۱۹۹۷، فیلم‌های MK اختلافات زیادی در کیفیتشان داشته‌ اند. پس از چندین فیلم، فیلم مورتال کمبت سال ۲۰۲۱، با جنگ‌هایی با برنامه‌ریزی عالی و رتبه R، فیلم‌های اکشن را به عرصه جدیدی سوق داده است. نتیجه هم یک فیلم کاملاً مثبت است که داستان سرگرم‌ کننده برای شما دارد.

هشدار: اگرچه سعی می‌کنیم تا حد ممکن مقاله بدون اسپویل باشد، اما عناصر خاصی از ظاهر شخصیت‌ها و روایت فیلم ذکر شده است.

داستان فیلم

Mortal Kombat به عنوان راه‌ اندازی مجدد مؤثری از داستان عمل می‌کند. گروهی از اراذل که رزمی‌کاران ماهر و مزدورانی از Earth هستند و باید نحوه شکست نیروهای قدرتمند و جادویی Outworld را یاد بگیرند. اگرچه این تنظیمات از مسیر سنتی “Outworld 9 تورنمنت متوالی را پیروز شده و مجاز به برنده شدن دهمین دوره نیست” پیروی می‌کنند، اما تغییرات زیادی در این فرمول وارد شده تا باعث شود فیلم از نسخه‌های داستانی که پیش از آن عرضه شده بودن متفاوت شود.

اگرچه ما ترجیح می‌دهیم داستان‌های سنتی تورنمنت‌ها برگزار شود تا ببینیم چه کسی عالی‌تر از همه است، اما قبلاً چنین چیزی را در فیلم‌های زنده MK، ویژگی‌های متحرک، اقتباس‌های کمیک و حتی چندین بازی ویدیویی تماشا کرده‌ ایم.

فائق آمدن تورنمنت سنتی مسئله پرخطری برای سیر داستانی است، زیرا این موضوع تقریباً در اوایل فیلم قرار می‌گیرد، اما برای داستان Cole Young (شخصیت جدیدی که برای این فیلم ساخته شده و توسط Lewis Tan بازی می‌شود) در اولویت دوم است و با خط خونی او، واقعیت Mortal Kombat و تحقق قدرتش روبرو می‌شود. ابتدا که اعلام شد فیلم نه تنها شخصیت کاملاً جدیدی را معرفی می‌کند، بلکه او یکی از نقاط تمرکز اصلی خواهد بود، کمی نگران بودیم. با این حال، داستان Cole تا حد زیادی در پشت پرده روایت استاندارد Mortal Kombat عمل می‌کند.

شخصیت‌های فیلم

برای بسیاری از طرفداران، بیشترین لذت در فیلم‌های این چنینی دیدن شخصیت‌های مورد علاقه‌شان با وضوح و شکوه کامل از بازی‌ها است. Mortal Kombat در این مورد کاملاً موفق بوده است. برخی از شخصیت‌ها از تصاویر نمادینی که طرفداران به آن‌ها عادت کرده بودند دور می‌شوند، درحالی‌ که دیگران همان حس و ظاهر را منتقل می‌کنند. Kano (Josh Lawson) به طور مداوم به وراجی ادامه می‌دهد، اما گاهی هم در سمت راست می‌ماند و لحظات خنده‌ داری را به ارمغان می‌آورد. به‌ راحتی می‌توان دید که شخصیت گستاخ Kano باعث می‌شود تفرقه‌ اندازترین شخصیت در این فیلم باشد، اما روح اصلی از بازی ثبت شده و به عنوان یکی از ستاره‌های فیلم ظاهر می‌شود.

بررسی فیلم مورتال کمبت

شخصیت‌های اصلی دیگر از بازی اول نیز در فیلم حضور دارند، اگرچه چند بازیکن اصلی و عمده کلاً غایب هستند. با این حال، با وجود خلأهایی در لیست روی صفحه، ما از کش‌ و قوس‌های بین Jax Mehcad Brooks و Sonya (Jessica McNamee) لذت می‌بریم، درحالی‌ که این تفسیر از Raiden (Tadanobu Asano) به خاطر نحوه امتناعش از رنجه‌ای احمقانه، ما را قلقلک می‌دهد. شخصیت‌های دیگر مانند Liu Kang (Ludi Lin) و Kung Lao (Max Huang) نیز لحظات خاص و عالی را برای تماشاچی به ارمغان می‌آورند و نفر دوم در یک صحنه جنگی به مرکز توجه تبدیل می‌شود.

تصورات کارگردان

کارگردان Simon McQuoid گفت که می‌خواست هنرمندان رزمی واقعی را برای نقش مبارزان انتخاب کند و نتیجه یک محصول کامل با نبردهای مثال‌ زدنی بود. از صحنه آغازین که Hanzo Hasashi (Hiroyuki Sanada) از خانه‌اش در برابر مهاجمان دفاع می‌کند تا نبرد نهایی، رقص‌ها، اجراها و اکشن- حتی نبردهایی که شخصیت‌های CG را به طور کامل درگیر می‌کند، همگی درجه یک هستند.

با این وجود، برای تنظیم محیط خونریزی بین Scorpion، Sub-Zero (Joe Taslim)، نفر اول زمان کمی دارد، درحالی‌ که با نفر دوم بیشتر مانند هیولایی در فیلم اسلشر (slasher) رفتار می‌شود. Sub-Zero بیشتر مانند سگی در افسار Shang Tsung (Chin Han) است. او آرام، حساب شده و قدرتمند است و وقتی ظاهر می‌شود، گزینه‌های پیش روی شما “فرار” یا “وقت تلف کنید و پیدا شوید. به لطف این مورد، Mortal Kombat عملکردی بسیار عالی در آماده کردن Sub-Zero به عنوان یک شخصیت قدرتمند کرده است و قهرمانان در یک نقطه تصدیق می‌کنند که هیچکس نمی‌تواند او را در یک نبرد تن به تن نابود کند. کمبود وقتی که به Scorpion داده شده کمی آزاردهنده است، اما زمانی که شخصیت وارد می‌شود، اوج احساسی فیلم به تماشاچیان به خاطر صبر و حوصله‌شان پاداشی می‌دهد.

شخصیت Goro

یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی که زمان کافی برای نمایش خود ندارد Goro است. درحالی‌ که Sub-Zero در حال دنبال کردن هدفش در فیلم، کمی تخطی می‌کند، Goro به گریز و یک صحنه که در آن با Cole مواجه می‌شود، محدود شده است. درحالی‌ که خود صحنه خوب است و در جلو بردن داستان عملکرد خوبی دارد، ما به دنبال این بودیم که Liu Kang یا هر شخصیت اصلی دیگری از Kombatants را ببینیم که غول Shokan را به کار می‌گیرد.

بررسی فیلم مورتال کمبت

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات با ساخت مجموعه Mortal Kombat، یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌ها برای طرفداران قدیمی است: شخصیت‌ها به قابل‌ تصورترین روش کشته می‌شوند. این مفهوم در Mortal Kombat زنده و کامل است، زیرا بسیاری از شخصیت‌ها به روش‌های مختلفی که احتمالاً برای هیچکس دوستش ندارید، می‌میرند. رتبه t فیلم Mortal Kombat در این زمینه عملکرد خوبی دارد، زیرا مرگ‌ و میرها و خشونت‌ها مانند همان صحنه‌هایی است که در بازی وجود داشت. ما همیشه به جای واکنش نشان دادن به ماهیت گرافیکی چیزی که در صفحه نمایش در حال وقوع است، به موارد بی‌خودی و به‌ اصطلاح گزافه‌گویی‌ها می‌خندیدیم. به گفته Ed Boon خالق مشترک این مجموعه، این‌گونه است که متوجه می‌شوید آکورد درستی را زده‌ اید.

نقطه تأسف‌بار مرگبار این است که شخصیت‌هایی که دوست داشتیم بیشتر آن‌ها را ببینیم، معمولاً قبل از درخشش می‌میرند. این اولین باری نیست که این اتفاق برای این مجموعه می‌افتد و بله، می‌دانیم دستگاه‌های مختلف داستانی در دنیای Mortal Kombat وجود دارند که باید برای عناوین آتی از مرگ برگردند، اما زمانی که یک شخصیت مورد علاقه می‌میرد، همه چیز ناامید کننده می‌شود. با این حال، این جوهره این فرانچایز است و خوشحالیم که این عنوان کاملاً دست نخورده است.

بررسی فیلم مورتال کمبت

Mortal Kombat فیلمی است که با رازهای مخفی مختلفش به طرفداران قدیمی خود پاداش داده است. با این حال، برای هر نشانه، بررسی سریع، یا اشاره گذرا به شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران که به نظر می‌رسد در آینده در فیلم ظاهر شوند، فیلم مسیر ناشیانه‌ای را به همراه داشته که در جملاتی مانند “Flawless Victory” و “Fatality” هموار شده است. اگرچه انتظار می‌رود در هر فیلمی در مالکیت Mortal Kombat، تأکید روی مسیری باشد که غوطه‌وری در لحظات را از بین ببرد. خوشبختانه، صحنه‌ها بدون کمی ضعف ارائه می‌شوند.

کسانی که وارد Mortal Kombat شده و می‌خواهند از اولین بازی سرگرم‌ کننده مربوط به افسانه‌ها لذت ببرند، ناامید نخواهند شد. صحنه‌های نبرد عالی هستند، شخصیت‌ها نیز در تمامی قسمت‌ها به‌ خوبی نشان داده شده‌ اند و شخصیت جدید یعنی Cole Young مورد افزوده شده مناسبی به لیست شخصیت‌های قابل‌ شناسایی است. درحالی‌ که بعضی از نوشته‌ها کاملاً درست هستند و به نظر می‌رسد طرح داستان کمی عجولانه است، اما ما دوست داریم ببینیم این اذیت و آزارها چگونه تا پایان فیلم پخش شده‌ اند تا قسمت‌های بعدی بازی جذابیت خود را حفظ کنند.

 

منبع: GameInformer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =