برنامه سونی برای سال ۲۰۲۲

برنامه سونی

سونی هشدار داده که عرضه محدود پلی‌ استیشن ۵ ممکن است تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد. بلومبرگ گزارش داده که مدیر عامل شرکت یعنی هیروگی توتوکی بیان کرده برنامه سونی حتی با تلاش بیشتر هم برای تأمین تقاضا با مشکلاتی روبرو است.

همانطور که اکثر افراد می‌دانند، در حال حاضر خرید پلی‌ استیشن ۵ مشکل است و به محض شروع فروش تمام کنسول‌های موجود به فروش رفتند. این کنسول همچنین مورد توجه دلال‌هایی قرار گرفته که با قیمت تورم یافته کنسول‌ها را به فروش می‌رسانند.

خرده‌ فروشان همچنان در تلاش هستند که کنسول‌های جدید به دست گروه‌های دلالی نرسد، برخی از این افراد برای سرویس‌هایشان عضویت هم می‌فروشند. وضعیت بسیار بد است، دولت با صدور یک پاسخ رسمی به دادخواست آنلاین خواستار تغییر قانون مقابله با دلالی کنسول شده است.

سونی به دلیل کمبود جهانی قطعاتی مانند نیمه‌ هادی‌ها، در تأمین تقاضای پلی‌ استیشن ۵ با مشکل روبرو شده است.

به نقل از بلومبرگ، توتوکی به سرمایه‌گذاران گفت: “فکر نمی‌کنم جو این تقاضا امسال آرام شود و حتی اگر دستگاه‌های بیشتری را تا سال بعد تولید کنید، عرضه ما جوابگوی تقاضا نخواهد بود.”

او افزود: “ما بیش از ۱۰۰ میلیون واحد کنسول پلی‌ استیشن ۴ فروخته‌ ایم و با توجه به سهم و شهرتمان در بازار، فکر نمی‌کنم این تقاضا به راحتی کاهش پیدا کند.”

سونی ۷.۸ میلیون کنسول پلی‌ استیشن ۵ را در آخرین سال مالی خود تا ۳۱م مارس فروخته است. این شرکت قصد دارد در طول سال مالی حاضر حداقل ۱۴.۸ میلیون واحد از این دستگاه را به فروش برساند و اگر این موضوع را مدیریت کند، این کنسول با کنسول پلی‌ استیشن ۴ یعنی کنسول قبلی همگان می‌شود، که اکنون به تعداد باورنکردنی ۱۱۵.۹ میلیون واحد رسیده است.

سونی تنها شرکتی نیست که تحت تأثیر کمبود قطعات قرار گرفته است. بلومبرگ گزارش کرده است که نینتندو نیز هشدار داده ممکن است تولید نینتندو سوئیچ هم با مشکلاتی روبرو شود.

 

منبع: EuroGamer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =