برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار

برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار

همه ی ما دست کم برای یک بار هم که شده یکی از عنوان بازی های شرکت راک استار را بازی کرده ایم و نشان شناخته شده راک استار با حرف R در کنار ستاره در زمینه ای از رنگ زرد را به خاطر داریم. چه این خاطره برای سه گانه ی مکس پین و شیرجه های اسوموشن مکس باشد و چه برای سری بازی های Grand Theft Auto (به فارسی اتومبیل دزدی بزرگ) که به صورت اختصاری یعنی GTA شناخته شده تر است باشد قرار نیست تا حالا حالا ها طعم شیرین بازی های این کمپانی آمریکایی از حافظه مان محو شود.

حالا خبر هایی به گوش می رسد مبنی بر این که این کمپانی که به دنیای آزاد بازی هایش شناخته می شود قصد توسعه دست کم دو عنوان از بازی هایش یعنی Bully 2 و Grand Theft Auto VI را دارد. این خبر هنگامی فراگیر شد که یکی از اعضای شناخته شده ردیت خبر از تمرکز راک استار بر توسعه چند عنوان بازی پیشین خود داد. از جهتی این خبر تا حدودی با غافلگیری همراه بود.

برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار
برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار

چرا که کمپانی راک استار در بازه ی زمانی ۶ ساله ی بین سال های ۲۰۱۳ که Grand Theft Auto V را منتشر کرد تا ۲۰۱۹ تمرکز استودیو های خود را تنها بر روی بازی Red Dead Redemption 2 گذاشته بود و حالا خبر ساخت دنباله ی دست کم دو بازی به صورت همزمان نوعی شگفتی محسوب می شد. گفتیم که دست کم دو عنوان بازی و همین زمزمه ها کافی بود تا گیمر ها گمانه زنی ها برای ساخت عناوین دیگر علاوه بر دو عنوانی که در بالا ذکرش رفت را هم آغاز کنند.

اگر این گمانه زنی ها صحت داشته باشد باید منتظر دنباله ی عناوین پیشین و هم چنین اسم های تازه ای در صنعت گیم از طرف کمپانی خوش فکر و خوشنام راک استار بود که خبر بسیار خوبی برای گیمر ها به حساب می آید.در ادامه برای آشنایی بیشتر با دو عنوان Grand Theft Auto VI و Bully 2 بیایید نگاهی داشته باشیم به شایعاتی که در رابطه با این بازی ها منتشر شده است.

ابتدا با Grand Theft Auto VI شروع می کنیم که به نظر می رسد داستان بازی در دو شهر می گذرد و شهر اصلی بر اساس جغرافیا و فضای ناحیه ی میامی طراحی شده و شهر دوم هم از شهر جنوبی ایالات متحده آمریکا خواهد بود و برای نخستین بار در سری بازی های Grand Theft Auto به نظر می رسد قهرمان اصلی داستان زن خواهد. همچنین گمانه زنی ها تاریخ انتشار این عنوان بازی را سال های ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ در نظر گرفته اند.

اما باید در نظر داشت این گفته ها تنها بر اساس گمانه زنی های کاربران شبکه های اجتماعی ای مانند یوتیوب و سایت هایی مانند ردیت شکل گرفته و نمی توان تا زمانی که خبر های رسمی از سوی کمپانی راک استار اعلام نشده در تایید یا رد این اخبار به صورت قطعی تصمیم گیری کرد اما چیزی که به نظر قطعی می رسد تمرکز راک استار برای توسعه ی عنوان بازی Grand Theft Auto است.

برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار
برنامه های در حال توسعه کمپانی راک استار

اما در توضیح عنوان Bully 2 شاید بهتر باشد نگاهی به روند داستان و هم چنین شخصیت ها در سری اول این عنوان بیاندازیم. نخستین سری از این عنوان در سال ۲۰۰۶ توسط راک استار در سبک ماجراجویی و اکشن در جهانی باز برای کنسول بازی پلی استیشن ۲ معرفی شد و بعد در سال ۲۰۰۸ برای ایکس باکس ۳۶۰ و سیستم عامل ویندوز نیز منتشر گشت. با این حال در سال ۲۰۱۶ این عنوان برای سیستم عامل های موبایلی اندروید و iOS نیز معرفی شد.

داستان بازی حول شخصیتی به نام جیمز هاپکینز می چرخد. جیمز که پسری دردسر ساز و قدرت طلب است و تا به حال از هفت مدرسه اخراج شده است مادری دارد که پنج بار تا حالا ازدواج کرده و برای ازدواج پنجم قصد ادارد تا به ماه عسلی یک ساله برود و از همین روست که جیمی داستان را به مدرسه ی Bullworth می فرستد. مدرسه ای که پر از دانش آموزانی قلدر و دردسر ساز مانند خود جیمی است.

همان طور که از اسم بازی یعنی Bully به معنای قلدری کردن بر می آید داستان بازی درباره ی همین گردن کلفتی های جیمی است که قرار است برای معلمان و قلدر های مدرسه جدیدش دردسر ساز باشد. حالا که با فضای بازی آشنا شدیم نگاهی می اندازیم پیرامون شایعات مطرح شده ی نسخه دوم بازی.

در سری دوم بازی PlayStation و XBox با جهانی بزرگتر از فضای بازی اول مواجه هستیم و به نظر می رسد که این عنوان برای نیمه ی اول سال ۲۰۲۰ آماده انتشار خواهد. در اینجا نیز باید ذکر کرد این زمزمه ها تا وقتی که اخباری رسمی از سوی راک استار منتشر نشود تنها در حد گمانه زنی باقی خواهد ماند و نه بیشتر.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =