برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد

برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد

برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد

شرکت Activision Blizzard یه شرکت هلدینگ بازی های ویدئویی آمریکاییه که شامل دو بخش Activision و Blizzard Entertainment هستش. این شرکت در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد و در سال ۲۰۰۹ بعد از شرکت نینتندو به مقام دومین شرکت تولید کننده بازی های ویدئویی رسید. بخش Blizzard Entertainment یه شرکت طراحی و تولید بازی های کامپیوتریه که یکی از بخش های زیر مجموعه شرکت Activision Blizzard هستش که تونسته بازی های موفقی رو مانند Diablo و Warcraft تهیه و تولید کنه.
بخش Activisionاین شرکت با نظارت شرکت فرانسوی Vivendi فعالیت می کرده ولی به صورت مستقل به عنوان اولین شرکت کننده غیر وابسته در زمینه تولید و پخش کنسول و بازی های ویدئویی کار میکنه. Activision اولین بازی ویدئویی خودش رو تو سال ۱۹۸۰ برای کنسول آتاری ساخت. بر اساس گزارش گروه NPD (بزرگترین شرکت‌ آمارگیری از فروش بازی‌های رایانه‌ای) شرکت Activision بزرگترین شرکت نشر بازی های ویدئویی تو سال ۲۰۰۷ بوده.

برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد
برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد

این شرکت در سال ۲۰۰۸ با شرکت Vivendi games ادغام شد وشرکت Activision Blizzard رو تاسیس کرد و خودش به عنوان یه شرکت تابعه همکاریشو با این شرکت ادامه داد. شرکت Activision Blizzard الان ۹۲۰۰ کارمند داره و ۲۳۲۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده. این شرکت از موفق ترین تولیدکنندگان بازی های ویدئویی هستش که با ساخت بازی های پر مخاطب و خوش ساخت نقش خیلی پررنگی در رونق بازی های ویدئویی ایفا کرده.

اخبار جدید از شرکت Activision Blizzard
تازگی خبر جدید مبنی بر اخراج هشت درصد کارمندان شرکت Activision Blizzard منتشر شده. Collister Johnson رییس شرکت دلیل این کار رو فروش پایین بازی های این شرکت اعلام کرده. مسئولین مالی درآمد شرکت رو در سال ۲۰۱۸ حدود ۷،۲۶ میلیارد دلار اعلام کردن که نسبت به سال قبل ۷،۱۶ میلیارد دلار رشد کرده. اونها همچنین اعلام کرده که انتظار اونها از درآمد امسال شرکت بیشتر بوده و چون این انتظار برآورده نشده،
مدیران شرکت مجبور شدن که تصمیم برای برکناری تعدادی از کارمندان خود بگیرند. البته طبق شواهد امر این شرکت تصمیم گرفته که کارمندانی رو از کار برکنار کنه که در بخش های تولید بازی پلی استیشن ۴ موثر نبودن و در عوض نیروهای کارآمد در این عرصه رو به استخدام شرکت در بیاره. همچنین این شرکت اعلام کرده که امسال بازی جدیدی به بازار عرضه نمی کنه.
در این شرایط اقتصادی، اونها تصمیم گرفتن که تمام تلاش خودشونو روی بازی های مطرحی مثل Call of Duty, Overwatch و Diablo بذارن. طبق اعلام شرکت بازی های Overwatch و Hearthstoneدیگه مثل قبل بین طرفداران محبوبیت نداره و مدیران شرکت تصمیم گرفتن تا این محبوبیت از دست رفته رو دوباره به دست بیارن.
همچنین فروش بازی Destiny 2: Forsaken اصلا به اندازه ای که انتظار داشتن نبوده. به علت این تصمیم سخت و اجبار مدیران شرکت برای تعدیل نیرو، اونها اعلام کردن که بسته های حمایتی و بیمه بیکاری و پشتیبانی این شرکت شامل حال کارمندان تعدیل شده خواهد شد.
مسئولین شرکت راجع به پروژه های آتی این شرکت خبری رو اعلام نکردن.

برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد
برکنار کردن صدها تن از کارمندان کمپانی اکتیویژن بلیزارد

۱۰ بازی معروف ساخته شده توسط شرکت Activision Blizzard

  1.  Spider-Man: این بازی در سال ۲۰۰۰ با سبک اکشن، حادثه ای برای پلتفرم های PlayStation ,Game Boy Color ,Nintendo 64 ,Dreamcast ,Microsoft Windows ساخته شد.
  2.  Tony Hawk’s Pro Skater 2: این بازی در سال ۲۰۰۰ با سبک ورزشی برای پلتفرم های PlayStation, Microsoft Windows, Game Boy Color, Dreamcast, Game Boy Advance, Mac OS Nintendo 64, Xbox, iOS ساخته شد.
  3.  Guitar Hero III: Legends of Rock : این بازی در سال ۲۰۰۷ و با سبک بازی موزیکال و برای پلتفرم های Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, Wii, Microsoft Windows, Macintosh operating systems ساخته شده است.
  4.  Hearthstone: این بازی در سال ۲۰۱۷ و با سبک بازی کارتی آنلاین و برای پلتفرم های Microsoft Windows, macOS, iOS, Android ساخته شده است.
  5.  Warcraft III: این بازی در سال ۲۰۰۲ و با سبک استراتژی برای پلتفرم های Microsoft Windows, Classic Mac OS, Mac OS X ساخته شده است.
  6.  Overwatch: این بازی در سال ۲۰۱۶ و با سبک تیر اندازی اول شخص و برای پلتفرم های Windows, PlayStation 4 و Xbox One ساخته شده است.
  7.  StarCraft II : این بازی در سال ۲۰۱۰ و با سبک استراتژی و برای پلتفرم های Microsoft Windows و Mac OS X ساخته شده است.
  8.  Diablo : این بازی در سال ۱۹۹۶ و با سبک نقش آفرینی و برای پلتفرم های Microsoft Windows, Classic Mac OS, PlayStation ساخته شده است.
  9.  Call of Duty 4: Modern Warfare : این بازی در سال ۲۰۰۷ و با سبک تیراندازی اول شخص و برای پلتفرم های Microsoft Windows ,PlayStation 3 ,Xbox ۳۶۰ ,OS X ,Wii, Playstation 4, Xbox One ساخته شده است.
  10.  World of Warcraft: این بازی در سال ۲۰۰۴ و با سبک MMORPG و برای پلتفرم های Microsoft Windows, macOS ساخته شده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 9 =