برگزار نشدن رویداد Playstation Experience توسط سونی

بازی Ghost of Tsushima در رویداد Playstation Experience

پلی استیشن هر ساله کنفرانسی تحت عنوان رویداد Playstation Experience را در ماه دسامبر برگزار می کند. در این کنفرانس از Game Play های مختلف رونمایی شده و بازی های ویدئویی معرفی می شوند. در مجموع هر آنچه در ارتباط با پلی استیشن باشد در این کنفرانس گنجانده شده و برای طرفداران این کنسول بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

رویداد Playstation Experience
رویداد Playstation Experience

پلی استیشن هر ساله کنفرانسی تحت عنوان رویداد Playstation Experience را در ماه دسامبر برگزار می کند. در این کنفرانس از Game Play های مختلف رونمایی شده و بازی های ویدئویی معرفی می شوند. در مجموع هر آنچه در ارتباط با پلی استیشن باشد در این کنفرانس گنجانده شده و برای طرفداران این کنسول بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. از آن جایی که در سال جاری سونی هیچ خبری در مورد رویداد Playstation Experience منتشر نکرد، این تفکر را در ذهن دنبال کنندگان این کنفرانس ایجاد کرده است که احتمالاً امسال این کنفرانس برگزار نشود.

سرانجام شاون لیدن مدیر بخش استودیو های جهانی کمپانی سونی به همه این ابهامات پاسخ داد و در خبری که به تازگی به گزارش از پردیس گیم و به نقل از IGN منتشر شد، به صورت قطع اعلام کرد که امسال شاهد برگزاری کنفرانس Playstation Experience از سوی شرکت سونی نخواهیم بود. لیدن بیانیه خود را در وبسایت پادکست پلی استیشن منتشر کرد و ضمن تأیید این موضوع گفت کاملاً آگاهیم که این تصمیم باعث ناراحتی کاربران خواهد شد.

از زمان آغاز به کار کنفرانس Playstation Experience تاکنون شاهد برگزاری مراسمات سالانه منظم و پرمخاطب بوده ایم. همان طور که در جریان هستید Playstation Experience در آغاز با هدف دیگری به مرحله اجرا در آمد و ما با توجه به استقبال پرشور مخاطبان از این مراسم تصمیم گرفتیم آن را به یک کنفرانس سالانه جهت ارائه محصولات جدید خود و جذب طرفداران بیشتر مبدل کنیم و هم اکنون در این کنفرانس شاهد رونمایی از محصولات جدید و ارائه خبرهای مربوط به آینده سونی هستیم.

بر اساس پیش بینی های انجام شده، شرکت سونی در سال ۲۰۱۸ قادر به ارائه محصولات در خور توجه مخاطبان نخواهد بود چون اخیراً اثر Spider Man روانه بازار شد و هم اکنون سونی در حال برنامه ریزی دو بازی Days Gone و Dreams برای سال ۲۰۱۹ می باشد. در حقیقت تصمیم برای این موضوع برای این شرکت بسیار سخت بود چون نمیخواهیم مردم را از نقاط مختلف آمریکا در این مکان جمع کنیم و انتظارات را بالا ببریم و پس از آن قادر به برآورده کردن آن ها نباشیم، بر همین اساس امسال این مراسم را برگزار نخواهیم کرد.

بازی Ghost of Tsushima در رویداد Playstation Experience
اطلاعاتی در مورد بازی Ghost of Tsushima در رویداد Playstation Experience

شرکت سونی هنوز اثر هایی همچون Ghost of Tsushima ،The Last of Us Part II و Death Stranding را به بازار ارائه نداده است در حالی که می توانست در Playstation Experience امسال، درباره ی آن ها صحبت کند و اطلاعات این بازی ها را به طرفدارانش بدهد. در این مورد این احتمال وجود دارد که ممکن است سونی در پایان سال جاری میلادی با شرکت در رویداد Paris Games Week، تاریخ انتشار این بازی های انحصاری و فوق العاده را اعلام کند. ما نیز در انتظار خبرهای بعدی از سوی شرکت سونی در رابطه با تصمیمات آتی آن خواهیم بود.
جا دارد گذری داشته باشیم بر اینکه چرا شرکت سونی امسال برنامه های زیادی برای معرفی نداشت!؟ شرکت سونی در واقع با معرفی زود هنگام بازی های انحصاری خود، حجم بالایی از اطلاعات را برای نمایش در کنفرانس های بعدی از دست داد. برای مثال بازی Death Stranding در هنگام مطرح شدن در کنفرانس ۲۰۱۶، هنوز در ذهن سازنده آن وجود خارجی داشت و قرار بود فرایند ساخت آن چند ماه بعد آغاز شود.

حاصل این معرفی بسیار زود هنگام هم آن شد که علاوه بر طرفداران بازی که احترام خاصی برای کمپین تبلیغاتی کوجیما پروداکشنز قائل بودند، سایر افراد نیز به صورت جدی به عدم نمایش این محصول اعتراض کنند و بدون در نظر گرفتن اینکه هنوز زمان زیادی از شروع پروسه ساخت این بازی نگذشته، سازندگان آن را مورد انتقاد قرار دهند. کوجیما با این ترفند میخواست از عنصر راز آلود جلو کردن بازی که باعث حفظ بلند مدت طرفداران آن می شود استفاده کند، در حالی که اگر این بازی را یک سال دیرتر معرفی می کرد، مشکلی در موفقیت در اجرای شیوه اش پیش نمی آمد و این حجم از انتقادات را نیز در پی نداشت.

همین ماجرا نیز برای بازی The Last of Us Part II رخ داد که در مراسم پایانی کنفرانس ۲۰۱۶ رونمایی شد. اما این بازی همچنان به بازار عرضه نشده است کماکان شاهد انتشار آن در سال ۲۰۲۰ نیز باید باشیم! این نوع معرفی باعث می شود که بازی اوایل طرفداران زیادی به خود جلب کند اما انتظار بیش از حد باعث اذیت کاربران و انتقاد آن ها خواهد شد و این تفکر را نیز در ذهن ایجاد می کند که سونی فقط طرفداران خود را امیدوار می کند و در انتظار طولانی مدت برای ارائه بازی هایی می گذارد که مدت طولانی از زمان معرفی آن ها گذشته است. این روش سونی در معرفی بازی های زود هنگام همچنین باعث می شود که در آینده سورپرایزی برای طرفداران خود نداشته باشد، همچنان که امسال شاهد برگزار نشدن کنفرانس Playstation Experience بودیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =