آخرین بسته الحاقی بازی Dragon Age Inquisition

بازی Dragon Age Inquisition

استودیو نام آشنای بایوور در عرضه بازی های نقش آفرینی بارها مهارت خود را نشان داده است اما بازی Dragon age از شهرت بیشتری نسبت به سایر بازی های این کمپانی برخوردار است. حال بسته الحاقی Trespasser برای این بازی ارائه شده است که به اتفاقاتی می پردازد که پس از شکست شیاطین می افتد. طبق گفته های مدیر نوآوری بایوور شما در این نسخه قادر به اتمام تمام ماجراهای بازی Dragon Age Inquisition هستید.

بازی Dragon Age Inquisition
بازی Dragon Age Inquisition

بررسی بازی

بازی به صورت نقش آفرینی است اما این نقش آفرینی با دیگر بازی های این سبک بسیار تفاوت دارد جنگ های فانتزی و پر هرج و مرج بازی گواه از داستانی زیبا و فریبنده می دهد که شمارا بسیار به خود جذب می کند، بازی به صورتی طراحی شده که انتخاب های شما در روایت داستان اهمیت بسیاری دارد و با انتخاب هر گزینه ای روند داستان طوره دیگری ادامه می یابد، این آزادی عمل بازی تا حد زیادی شما را به تکرار چند باره هر قسمت ترغیب می تا بتوانید نتایج مختلف انتخاب هایتان را ببینید.

داستان بازی در رابطه با حمله شیاطین به زمین است،شیاطینی که از حفره های عظیم درون آسمان به زمین حمله می کنند و شما باید با آن ها مبارزه کنید در غیر این صورت بشر از بین می رود، داستان بازی بی شباهت نیست به داستان خیلی از فیلم ها و بازی ها که از بهترین آن ها می توان به فیلم ارباب حلقه ها اشاره کرد و جنگ خیر و شر که در این مجموعه ها اتفاق می افتد.

داستان بازی Dragon Age Inquisition

در داستان بازی نژاد ها و قبیله های زیادی وجود دارند که هرکدام قدرت های خاص به خود را دارند و این قبیله ها اغلب در جنگ با هم هستند،طی اتفاقاتی شما دارای قدرت هایی می شوید که از آن ها برای از بین بردن حفره های آسمان استفاده می کنید تا ورود شیاطین را متوقف کنید اما این شیاطین با قدرت های خود مشکلات زیادی برای شما بوجود می آورند و شما را وادار به کمک گرفتن می کنند، حال وظیفه شما در بازی این است که قبایل مختلف را با هم متحد کنید و جلوی ورود این شیاطین را به زمین بگیرید که البته در این راه باید ماموریت های زیادی انجام دهید و از همه مهم تر دیالوگ هایتان را درست انتخاب کنید تا به همان چیزی که می خواهید برسید.

شخصیت سازی بسیار زیبا در کنار این داستان تجربه ای خوبی را برای شما به ارمغان میاورد بطوریکه در جنگ ها و ماموریت ها شما گذر زمان را احساس نخواهید کرد.جنگهای این بازی در خیلی از مواقع به صورت گروهی و شلوغ انجام می شود و همین هرج مرج هیجان بسیار زیادی را برای شما به ارمغان می آورد البته این جنگ های شلوغ مشکلات خود را نیز دارند که می توان با سختی آن اشاره کرد.

بازی در بخش گیم پلی بهترین نتیجه ممکن را داشته است شما می توانید با فنون بسیار متنوع و قدرتی خود حریفان خود را به روش های مختلف از پای در بیاورید،شما با انجام ماموریت های اصلی و فرعی و امتیاز گیری از این طریق قادر به باز کردن توانایی ها فنون برای شخصیت هایتان هستید،فنونی که آنقدر متنوع و زیاد هستند که شما را وا میدارد که هرچه بیشتر بازی کنید تا بتوانید آن هارا خریداری کنید.

همچنین قابلیت شخصی سازی برای شما و دوستانتان فراهم است که می تواند آپشن های زیادی را به شما بدهد بطوریکه که تا ساعت ها مشغول این شخصی سازی می شوید از لباس و سلاح ها خودتان گرفته تا تجهیزات دوستانتان همچنین سوارکاری های دلنشینی را با موجودات گوزن مانند بازی تجربه خواهید کرد که بسیار مهیج است.

بازی Dragon Age Inquisition
بازی Dragon Age Inquisition

بازی از لحاظ طراحی بسیار شگفتی ساز است شما در هر لحظه از کاوش خودتان در این سرزمین وسیع تنها شاهد جلوه های بصری هستید که از لحاظ جزئیات چیزی از نسخه واقعی خود کم ندارند،مناطق جغرافیایی مختلفی در بازی تعبیه شده اند که هر کدام ویژگی های منحصر به خود را دارند و از یکنواختی مناطق بازی جلوگیری است همچنین در زمینه کیفیت شخصیت های ساخته شده توسط بایوور از بالاترین جزئیات برخوردارند که به زنده نمایی آن ها کمک شایانی کرده است، طراحی دشمنان و شیاطین این بازی نیز بسیار کم نظیر است و تنوع ساختاری در آن ها از تکراری بودن آن ها کاسته است بطور مثال شیاطین بالدار و یا اژدها های عظیم جثه هر کدام دارای طراحی های پیچیده ای هستند که تنوع خوبی به بازی بخشیده اند. بازی از لحاظ نور پردازی نیز بسیار خوب طراحی شده و بایوور با استفاده از تمی تاریک بازی را دلهره آورتر کرده است.

اثرات ضربات و فنون انجام شده توسط شخصیت های متنوع بازی صحنه های دیدنی ای را خلق می کند که شما را مبهوت خود می سازد در عین این کیفیت بالا بازی از گرافیکی روان برخوردار است و جزء چند باگ کوچک بازی در این بخش بسیار بی نقص و عالی ظاهر شده است اما در بخش ساخت انمیشن های بازی می توان گفت بایوور سرسری از این بخش رد شده است و دقت و وسواس خوبی را برای این بخش در نظر نگرفته است متاسفانه همین کیفیت پایین انمیشن ها باعث می شود در هنگام پخش آن ها حس بدی را تجربه کنید که بد نبود بایوور برای این قسمت نیز کیفیت بالایی در نظر می گرفت و دقت بیشتری به خرج می داد.

حال بسته الحاقی Trespasser برای این بازی ارائه شده است که به اتفاقاتی می پردازد که پس از شکست شیاطین می افتد و شما باز هم در نقش یک قهرمان ظاهر می شوید تا حملات دشمنان را خنثی کنید شما می توانید با پرداخت مبلغ کمی DLC آن را دریافت کنید و به تجربه بازی در آن بپردازید،طبق گفته های مدیر نوآوری بایوور شما در این نسخه قادر به اتمام تمام ماجراهای نسخه Inquisition هستید.

البته این اولین بسته الحاقی برای این بازی نیست و پشتیبانی دائمی بایوور از این بازی سرمایه گذاری عظیم این کمپانی بر روی این بازی خبر می دهد که قابل ذکر است که مخاطبان این بازی نیز به خوبی از این بسته های الحاقی حمایت می کنند چرا که این بازی خود به تنهایی لیاقت تجربه چندین باره را دارد.

در آخر شاید بتوان این بازی را با Witcher  هم رده قرار داد البته درست است Witcher در یک سری از بخش ها قوی تر ظاهر شده است ولی Dragon Age نیز چیزی از Witcher کم ندارد و به شدت توصیه می شود تجربه بازی Dragon Age را از دست ندهید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 4 =