بررسی جزئیات کمپانی بلیزارد

بلیزارد

کمپانی بلیزارد مجموعه ای است که در کشور آمریکا و در شهر کالیفرنیا با هدف تولید بازی های کامپیوتری تاسیس شده است. در سال ۱۹۹۱ با قطع همکاری و جدایی این کمپانی از اکتیویژن، ریاست آن را آلن اتهام و مدیرعامل مایکل مور هایم و همچنین معاون اجرایی آن را فرانک پیرس بر عهده گرفتند.

بلیزارد
بلیزارد

در سال ۱۹۹۴ مالکان این شرکت تصمیم گرفتند که نام شرکت را به بلیزارد انترتینمنت تغییر بدهند بلیزارد تمرکز خود را بر بازی های خوب با طراحی های بی نظیر و همچنین قابلیت سرگرمی بالا و ایجاد هیجان و نوآوری در بازی های خود گذاشت و از این رو به سرعت به یکی از محبوب ترین مقابل احترام ترین سازندگان بازی های رایانه ای لقب گرفت و از همان آغاز کار خود به دلیل کیفیت بالای محصولات به شهرت خوبی دست پیدا کرد دیگر محصولات این شرکت که شامل رمان ها،مانگا، کتاب های تصویری، پوشاک ،بازی تخته و کارت های بازرگانی بازی ورلد آو وار  کرفت و نقاشی های بازی های ورلد آو وار کرفت می باشد که بسیار مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفت، البته این محصولات نیز بر اساس موضوع های بازی های شان ساخته و عرضه می شدند.

همچنین این شرکت جایزه های گوناگونی از جمله بهترین شرکت چند رسانه ای در سال ۱۹۹۹ و بهترین کارگردان انیمیشن، جایزه شایستگی و غیره را دریافت کرد. این شرکت تصمیم گرفت که اولین بازی خود را در سبک شاتر اول شخص به نام overwatch را در می ۲۰۱۶ عرضه کند که برخلاف انتظارات که همگان معتقد بودند که این بازی نمرات پایینی خواهد گرفت اتفاقاً به دلیل مهارت بالای طراحان این شرکت این بازی نمرات عالی و قابل قبولی دریافت کرد لیزر برای طراحی و بهبود در زمینه تیراندازی و همچنین برای ارتقاء سطح نشانه گیری دقیق تر این بازی از استودیو  تری آرک  که سازنده بازی های همچون کالاف دیوتی بلک اپس ۳ است تقاضای همکاری کرد.

شرکت تری آرک، شرکت است که در سال ۱۹۹۶ به منظور توسعه بازی های ویدیوی آمریکا ساخته شده است و شرکت اکتیویژن که خود نیز زیر نظر شرکت فرانسوی به نام ویندی کار می کند در سال ۲۰۰۱ این شرکت را خریداری کرد. استودیو با استودیو اینفینیتی  همکاری های زیادی دارند از جمله این همکاری ها ساخت بازی های موفق کال آو دیوتی می باشد.

مارک لومیا رئیس شرکت تری آرک اخیرا در مصاحبه ای با مجله رسمی پلی استیشن گفته است که ما به یک چرخه تولید سه ساله  برای بازی های سری کال آو دیوتی احتیاج داریم، وی معتقد است که بدون چرخه تولید ما نمی توانستیم هوش مصنوعی بازی خود را با محیط های باز بازی منطبق کنیم  و همچنین اضافه کردن خصوصیات جدیدی مانند ربات های شبیه ترمیناتور و سیستم حرکتی جدید برای بازی و… طراحی کنیم.

استودیو تری آرک با ریسک پذیری بالایی که داشت وساخت بازی های با کیفیتی همچون کالاف دیوتی به سودآورترین استودیو شرکت اکتیویژن تبدیل شد، با تصمیم مالکان شرکت اکتیویژن استودیو تری آرک و Gray matter در سال ۲۰۰۶  با هم ادغام شدند و با همکاری هم شروع به ساخت call of Duty 3 کردند، و سال بعد نیز این استودیو Spider man 3 را منتشر کرد.

و اما بازی overwatch که برای طراحی و بهبود در زمینه تیراندازی و همچنین برای نشانه گیری های دقیق تر با استودیو تری آرک همکاری کرد، ما در اینجا به بازی overwatch و موفقیت های آن می پردازیم. این بازی که پیشتر گفتیم ساخت شرکت بلیزارد می باشد که تبدیل به یک بازی تحسین برانگیز در سال ۲۰۱۶ شد و بالغ بر ۳۰ میلیون نفر گیمر این بازی ها را انجام می دادند. که یک رکورد برای شرکت بلیزارد به حساب می آمد و علت این موفقیت ها طبق گفته گیمر ها داستان های هیجان انگیز با جزئیات فراوان  و کاراکترهای مختلف می باشد.

داستان بازی overwatch

داستان overwatch طی بازی روایت نمی شود و شرکت بلیزارد ماجرا های بازی را به وسیله کلیپ های کوتاه به تدریج نمایش و فاش می کند. اما ما در ادامه به داستان کلی و تاریخچه کارکترهای آن می پردازیم،  قضیه از این قرار است که سه دهه پیش از ماجرای کنونی بازی یعنی در سال های  ۲۰۴۱ تا ۲۰۵۱ رخ می دهد که به این صورت است که انسان ها گونه ای از روبات های پیشرفته با ویژگی های  مختلف که یکی از اساسی ترین آنها برنامه با الگوریتم های پیشرفته که به آن ها این امکان را می دهد به صورت خودکار ارتقا پیدا کنند و همچنین آزادی عمل بیش تری در مقابل رویدادها داشته باشند. نام این ربات ها را omnic گذاشتند و با هدف عصر برابری اقتصادی جهانی ساخته شدند.

به دلیل خراب شدن تدریجی این روبات ها که قابل انتظار نیز نبود شرکت سازنده آن با نام omnica که از قضا در پی تحقیقات مقامات دولتی و کشف شواهدی مبنی بر کلاهبرداری این شرکت تعطیل شد  و بعد از آن این شرکت شروع به تولید تعداد زیادی از ربات های جنگنده کرد و این رباتها شروع به قتل عام صدها هزار مردم بی گناه در سراسر دنیا کردند که این واقعه بزرگترین تهدید برای بقای انسان ها می بود این واقعه را واقعه omnic crisis نامیدند، ضعف و ناامیدی مردم از این واقعه و ترس از مقابله کردن با آن ها مردم را مستأصل کرده بود تا اینکه گروه کوچکی از  مردم قهرمانانه و شجاعانه پا به میدان گذاشته اند تا در مقابل امنیک ها بجنگند سازمان ملل متحد گروهی از نخبگان به نام overwatch که شامل دانشمندان، پزشکان،جنگجویان و مهندسان به نام دنیا را تشکیل دادند گروه اورواچ توانست کارخانه امنیک را پی در پی شکست دهد و تصرف کندو سرانجام کار omnic crisis را تمام کند.

گروه اورواچ در طی ۲۰ سال کارهای مختلفی را در جهت صلح جهانی انجام داد  که در ابتداسرپرست این گروه را گابریل ریس بر عهده داشت ولی بعدها سازمان ملل متحد جک موریسون را فرمانده این گروه معرفی کرد اما بعدها امنیک ها با سرپرستی تخارتا مونداتا تبدیل به راهبانی شدند که اعتقاد داشتند امنیک ها هم مانند انسان ها روح دارند و خود را شامبالی نامیدند، محل استقرار این رباتها در شهر لندن  بود و این گروه تروریستی که تشکیل شده است امید های تندرو بودند را null sector نامیدند این گروه عملیات خود را در کشور انگلستان آغاز کردند و اقدام به گروگانگیری ۱۰۰ نفر از شهروندان لندن و همچنین تخارتا مونداتا کردند و آنها را در یک نیروگاه برقی در لندن بردند این در حالی است که نخست وزیر انگلستان دستور به منع دخالت گروه اورواچ در این حادثه کرد، اما با اخبار مک کری مبنی بر اینکه موقعیت گروگان ها اصلا خوب نیست و آن ها به شدت تحت فشار اند تا اینکه فرمانده گروه اورواچ به صورت غیر قانونی گروهی را  برای آزادسازی  گروگان ها فراخواند که این گروه شامل ۴ نفر با نام های تریسر رین هارد مرسی و تورب ورن بودند.

موفقیت های تیم اورواچ باعث شد تا این گروه با دریافت مقام به گروه بلک واچ  تبدیل شوند و مک کری و گنجی نیز از اعضای این گروه بودند بعد از گذشت ۲۰ سال از جنگ امنیک کریسس ها مشخص شد که این گروه به صورت مخفیانه فعالیت هایی همچون آدم ربایی شکنجه زورگیری قتل و اعمالی از این دست داشتند، در همین راستا مشاجره ای بین گابریل و موریسون صورت گرفت که نتیجه آن آتش سوزی بزرگی در یکی از تاسیسات اورواچ در سوئیس بود که گفته می شود هر دوی آنها در این رویداد کشته شدند اما اجساد سوخته آن ها پیدا نشده است، برخی معتقدند که ریپر همان گابریل ریس است که سوخته است و دچار تغییر فیزیکی شده است.

بلیزارد
بلیزارد

کمیته بین المللی عدالت حکم petras ACT  را که  همه ماموریت های اورواچ را غیرقانونی می دانست صادر کرد و با منحل شدن این گروه پس از این حکم اعضای گروه به کارهای دیگر مشغول شدند. یکی از دلایل مهم موفقیت های بازی overwatch و کمپانی بلیزارد قطعاً همکاری با استودیو تری آرک می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =