بهترین ایستراگ های دنیای بازی

بهترین ایستراگ بازی

مانند بسیاری از چیزهای مهم دیگر زندگی، یافتن بهترین ایستراگ بازی ها به تلاش و صبر نیاز دارد. مطالعه اطلاعات بازی، مرور کدهای گیج‌ کننده، جستجوی متر به متر هر مرحله و خواندن پیام‌های رمزگذاری شده یک توسعه‌ دهنده، تعداد انگشت‌ شماری از راه‌هایی هستند که برای کشف ایستراگ‌های بازی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. خوش‌ شانس بودن یکی دیگر از راه‌ها است.

خوشبختانه شما می‌‌توانید از تعطیلات ایستر (عید پاک) لذت ببرید و استراحت نمایید زیرا بازیکنان دیگری وقت گذاشته‌ اند و تمام کارهای لازم را انجام داده‌ اند و بسیاری از رازهای بازی‌ها را پیدا نموده‌ اند. علاوه بر این، ما نیز تمام ایستراگ‌های (رازهای مخفی) بازی‌های مورد علاقه‌مان را جمع‌آوری کرده‌ ایم و آن‌ها را با روبانی زیبا گره‌ زده‌ ایم و همه‌ چیز را با وسایل تزیینی عجیب و غریب تزیین نموده‌ ایم. آن‌ها وحشتناک هستند اما ظاهرا سنتی و موجه‌ اند، پس نمی‌توانیم راجع به آن‌ها بحث کنیم.

در لیست بهترین ایستراگ بازی ، ما تعدادی از ایستراگ‌های کلاسیک عید پاک را با سبدی از ایستراگ‌های تازه کشف شده مخلوط کرده‌ ایم. به همین ترتیب، شما می‌توانید از اسرار آزمایشگاه‌های Aperture Science، دیدن Bigfoot در بازی Grand Theft Auto، نقاشی‌ای که بازیکنان Hitman دو سال است درگیرش هستند، ویرانی Wolfenstein و بسیاری موارد دیگر باخبر شوید.

اگر خودتان یک شکارچی ایستراگ هستید، از طریق فیسبوک یا توییتر به ما اطلاع دهید که چه موارد دیگری را باید به این لیست اضافه کنیم. حالا بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم و با بهترین ایستراگ‌های بازی‌های کامپیوتری آشنا شویم.

بازی Half-Life: اتاق گابن

بهترین ایستراگ بازی

چهره گیب نیوئل (طراح این بازی) در برخی مکان‌های عجیب بازی ظاهر شده است. از چهره‌ او برای فروش لباس‌ زیر در چین استفاده می‌شود، حتی دفتر اصلی کمپانی Valve نیز یک تصویر از کف تا سقف لُرد گابن (گیب نیوئل) را به دیوار دارد و حتی چهره گیب به عنوان یکی از ایستراگ‌های بازی Half-Life نیز استفاده شده است.

اتاق گابن (Gaben Room) فضایی قابل احترام و مقدس بوده که هر متر از دیوارها، کف و سقف آن با تصویر گیب نیوئل پوشانده شده است. وقتی که برای اولین بار وارد این اتاق می‌شوید کاملا تاریک است، اما با روشن کردن چراغ قوه‌تان، شکوه و عظمت فضا را درک خواهید کرد. آنجا پر از عکس‌های گیب است که به شما نگاه می‌کنند.

بازی Wolfenstein: The New Order : مرحله ۳ بُعدی ولفنشتاین

بهترین ایستراگ بازی

این مورد برای افراد خواب‌ آلود مناسب است، آن‌هایی که اصرار دارند بین مراحل نجات دنیا کمی استراحت نمایند. هنگامی که در خانه امن هستید، چشمانتان خون‌ آلود است و با عرق و خون دشمنانتان پوشیده‌ شده‌ اید، به دنبال یک تشک کثیف روی زمین بگردید. بله شبیه دورهمی‌های دوران دانشجویی است، اما در واقع بلیطی‌ برای بازی در مرحله Wolfenstein 3D در موتور The New Order است.

بلاسکوویچ مدل مدرن خود را حفظ کرده و البته چند تجهیزات جدید نیز به همراه دارد اما تمام چیزهای دیگر به‌ گونه‌ای هستند که انگار بر روی نسخه اصلی بیش از حد تمرکز شده است. این یکی از کابوس‌های مورد علاقه همیشگی ما است.

بازی Overwatch: دستگاه‌های بازی آرکید

بهترین ایستراگ بازی

وارد بخش بازی‌های آرکید Hanamura شوید و خواهید دید که آنجا پر از ماشین‌های بازی درخشان با نام‌های ورزشی آشنا است. بازی Fighters of the Storm یکی از معروف‌ترین بازی‌های سبک MOBA کمپانی Blizzard بوده و یکی از بازی‌های آرکید کلاسیک جنگ خیابانی محسوب می‌شود (شاید اسمش را شنیده باشید). بر روی صفحه دستگاه بازی می‌بینید که تایکس در مقابل تایرایل قرار گرفته است یا می‌توانید به سراغ دستگاه دیگری بروید تا مسابقه میان کریگن و گروش را مشاهده نمایید.

در جاهای دیگر این بخش آرکید بازی Soulstone را خواهید دید که شامل شخصیت‌های Diablo و Super Siege Mode 3 بوده و می‌بینید که تانک جنگی StarCraft در میدان مبارزه چگونه عمل می‌کند. در واقع بسیار شبیه به برخورد رئیس در بازی Metal Slug است و به عنوان اشاره‌ای به روزهای قبل از انتشار بازی Warcraft که به سختی به خاطر می‌آوریم، شما می‌توانید در بخش آرکید دستگاه‌هایی را پیدا کنید که بازی The Lost Vikings را اجرا می‌کنند و در واقع یک راه‌ اندازی مجدد از کمپانی Blizzard است که در گذشته با عنوان Silicon & Synapse شناخته می‌شد.

بازی Borderlands 2: غار ماینکرفت

بهترین ایستراگ بازی

هنگام گذر از شبکه وسیعی از تونل‌های زیرزمینی در بازی Borderlands 2، ممکن است با یک غار مخفی مواجه شوید که در آن یک ایستراگ انفجاری Minecraft قرار دارد. آماده باشید تا با مکعب‌های ظاهرا آشنا روبرو شوید. از آن‌ها عبور کنید و سپس غاری پر از موجودات خزنده پیدا خواهید کرد.

خانواده خزندگانی که تا آن زمان بی‌ضرر بودند و سعی داشتند زندگی خود را ادامه دهند را بکشید و سپس پاداشی زیبا با تم بازی Minecraft دریافت خواهید کرد که شخصیت بازی Borderlands می‌تواند آن را بپوشد. به هر حال این کشتار بی‌معنی ارزشش را داشت. صحبت از کشتار بی‌ معنی شد، باید بگوییم که یک ایستراگ کوچک دیگر نیز در بازی Borderlands وجود دارد که برای طرفداران شخصیت شاهزاده جفری از سریال بازی تاج و تخت جالب خواهد بود، به طلسم آویز شاه جفری اشاره دارد. شما حتی می‌توانید Sansa Stark درونی خود را رها کنید و اجازه دهید به آن پسر احمق سیلی بزند.

بازی The Stanley Parable: دیسکوی مخفی

بهترین ایستراگ بازی

جستجوی تمام پایان‌های مختلف و دستاوردهای پنهان بازی The Stanley Parable یک کار ضروری است. اما اگر فکر می‌کنید که کل رازهای این بازی را کشف کرده‌ اید نیز باید بگوییم که ممکن است یکی از آن‌ها را از دست داده باشید.

پس از فعال کردن دکمه آسانسور در اتاق مانیتورینگ، عقب بمانید و یک دقیقه صبر کنید. پس از مدت کوتاهی مجددا دکمه روشن خواهد شد، آن را فشار دهید و بدین ترتیب تمام مانیتورها شروع به چشمک‌زدن می‌کنند، یک راه باریک روشن خواهد شد و آهنگ « Who Likes to Party» از کوین مک‌ لئود (مردی که موسیقی را می‌فهمد اما قواعد آن را بلد نیست) پخش خواهد شد. مهم نیست چه فکری خواهید کرد، قطعا افرادی که برای کمپانی Stanley کار می‌کردند می‌دانستند که چگونه اوقات فراغتشان را بگذرانند.

بازی Doom: یک ماجراجویی با زانوی آسیب دیده

بهترین ایستراگ بازی

بله با اینکه بازی Skyrim در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، اما به نظر می‌رسد که میم افتضاح «تیر در زانو/ arrow to the knee» این بازی هنوز هم در Doom ادامه دارد. برای کسانی که این لحظه عالی در تاریخچه میم‌ها را از دست داده‌ اند باید بگوییم که یکی از مشهورترین جملاتی که در بازی Skyrim می‌شنوید توسط یک نگهبان گفته می‌شود که در گذشته و قبل از اینکه تیری به زانویش اصابت کند شخصیتی ماجراجو بوده است. این به یک میم مشهور تبدیل شده است زیرا میم‌ها اینگونه‌ اند.

شاید نکته اصلی شوخی این باشد که آن میم که در گذشته بسیار پرطرفدار بوده، هم‌اکنون جذابیتش را از دست داده است و محکوم به سوختن در آتش جهنم است و هرگز دوباره ظاهر نخواهد شد؟ ما از آن اطلاع داریم ولی شاید بیش از حد درباره آن تحقیق کرده باشیم.

بازی The Witcher 2: آلتیر که در بسته‌های یونجه می‌میرد

بهترین ایستراگ بازی

پرش از ارتفاعات باور نکردنی به درون بسته‌های یونجه فشرده ناامن، یکی از بخش‌های جذاب بازی‌های Assassin’s Creed است. اما اگر اصرار دارید که زندگی خود را به طور مکرر به خطر بیاندازید،‌ می‌توانید این کار را باز هم انجام دهید. بگذارید این ایستراگ بازی The Witcher 2 به عنوان هشداری برای آنچه که ممکن است برایتان رخ دهد، عمل کند.

در بخش مقدمه Ballista، سریعا کار خود را متوقف کنید و از میان یونجه‌ها عبور نمایید. شما به دنبال سوزن نیستید، بلکه به دنبال جسدی هستید که لباس سفیدی به تن دارد. این جسد به قهرمانی از بازی اول Assassin’s Creed به نام آلتیر اشاره دارد، که برای آخرین بار به درون بسته یونجه پرید. پسرک احمق!

وقتی که جسد آلتیر را پیدا کردید پاداشی دریافت خواهید کرد که در هنگام حمله از پشت به دشمن برایتان یک مزیت به همراه دارد، حداقل با مرگ او چیز خوبی دریافت کردید.

بازی Just Cause 4: سلاح تبدیل به گاو

بهترین ایستراگ بازی

بازی Just Cause 4 درباره سلاح‌ها رویکرد خاص خود را دارد – و در واقعیت نیز همین گونه است- بنابراین کشف اینکه این بازی دارای سلاحی‌ است که به شما امکان می‌دهد شخصیت‌های غیرقابل بازی را به گاو تبدیل کنید، اصلا تعجب‌آور نیست. پس از تبدیل شخصیت‌ها به گاو، آن‌ها کار خود را ادامه می‌دهند گویی که اتفاقی رخ نداده است.

شخصیت‌های غیرقابل بازی‌‌ای که به گاو‌ تبدیل شده‌ اند، هنوز هم می‌توانند موتور سوار شوند، تانک‌ها را کنترل کنند و با اسلحه به سمتتان شلیک نمایند، بنابراین مراقب باشید. بازی Just Cause ایستراگ‌های سرگرم‌ کننده دیگری از جمله تبدیل بازی به پارودی‌ای از موزیک ویدیوی « Take On Me» گروه A-Ha و همچنین راز پنهانی که به شما امکان می‌دهد نسخه‌ای از بازی Getting Over it بنت فودی را بازی کنید را شامل می‌شود.

بازی Saints Row 2: کابیت

بهترین ایستراگ بازی

همانطور که می‌دانید سری بازی‌های Saints Row بسیار بمبناک و عجیب‌ و غریب هستند و ایستراگ‌های این بازی نیز به همان اندازه مضحک‌ اند. به عنوان مثال برای یافتن ایستراگ بازی Saints Row 2، باید با یک قایق به یک جزیره مخفی بروید.

پس از کمی گشت و گذار در ساحل، یک خرگوش کارتونی غول‌ پیکر همانند یک هیولا به آرامی از اعماق اقیانوس بر می‌خیزد. شما می‌توانید با قایقتان به سوی آن جانور عظیم‌ الجثه بروید و او فقط آنجا می‌نشیند و با چشمان بزرگ و دوست داشتنی‌اش به دور دست‌ها خیره می‌شود. همچنین ایستراگ کابیت در بازی Saints Row: The Third و سپس در نسخه Saints Row IV نیز ظاهر می‌شود، اگر دوست دارید بیش از یک بار آن را ببینید به این بازی‌ها نیز سر بزنید.

بازی Grand Theft Auto V: بیگ‌ فوت

بهترین ایستراگ بازی

در بازی GTA V ایستراگ‌های زیادی وجود دارد، اما آن ایستراگی که اجازه می‌دهد به عنوان Bigfoot (پا گنده) بازی کنیم، همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلبمان خواهد داشت. چیزی که کارش را به عنوان یک راز طلایی آغاز کرد، حالا باعث شده است که طرفداران در پوشه‌های مربوط به بازی به دنبال آن بگردند. آن‌ها کشف کردند که پس از انجام مجموعه‌ای از وظایف می‌توانند شخصیت خود را به یک بیگ‌ فوت تبدیل کنند و چرا شما این کار را نمی‌کنید؟

ایستراگ بیگ‌ فوت بازی GTA V از این نظر جزو بهترین ایستراگ بازی است که اسطوره‌ها و کارهای کار‌آگاهی‌ای که می‌توانید برای شکار ایستراگ‌های دیجیتال از آن‌ها استفاده کنید را به تصویر می‌کشد- این یکی از دلایل علاقه ما به این ایستراگ‌ها است.

بازی Gone Home: ژورنال میتن

بهترین ایستراگ بازی

هنگام کاوش در خانه بازی Gone Home، از طریق نوشته‌های ژورنالی، نامه‌ها و اسنادی که درباره خانواده Greenbriar و زندگی نامرتبشان توضیح داده است، هدایت می‌شوید. اما احتمالا ژورنال (یادداشت‌های روزانه) یکی از اعضای خانواده را نادیده خواهید گرفت.

برای پر کردن خلا دانش‌تان، باید توپ بنفش بسکتبال موجود در گاراژ را درون حلقه بسکتبال موجود در اتاق Sam بیاندازید. با این کار یک ژورنال که توسط Mitten، گربه خانواده، نوشته شده است فعال خواهد شد و همچنین یک نمایش پرده‌ای پر از بچه گربه نیز در تلویزیون اتاق سام پخش می‌شود.

بازی Portal: لانه مرد موشی

بهترین ایستراگ بازی

آزمایشگاه‌های Aperture Science تمیز و خنک به نظر می‌‌رسند اما در پشت دیوارها، اتاق‌هایی متروکه و راهروهایی کثیف وجود دارد و البته ایستراگ‌های زیادی نیز در آنجا خواهید یافت (با توجه به کثیف بودن آن‌ها، توصیه می‌کنیم که پس از پیدا کردنشان دست آلوده‌تان را به دهانتان نزدیک نکنید). تعداد زیادی گودال مخفی در پشت آزمایشگاه‌ها پنهان شده و دیواره آن گودال‌ها با نوشته‌های خطی و نقاشی‌های راز آلوده پوشیده شده است.

فردی که این فضاها را ساخته، دانشمندی به نام Doug Rattman است که پس از گیر افتادن در مرکز علمی دیوانه شد و شروع به نقاشی دیواری، کشیدن نمودار و نوشتن جملاتی مانند «کیک دروغ است/ the cake is a lie» کرد تا به Chell درباره ماهیت واقعی این مرکز هشدار دهد. داگ راتمن در بازی‌های Portal به یک افسانه تبدیل شده است، و کمیک‌های اسپین‌ آف مخصوص خودش را دارد و در بازی Portal 2 نیز نقش بیشتری ایفا می‌کند. به نظر می‌رسد که اوضاع برای او بهتر شده است.

بازی Hitman 2: نقاشی مسیح مضحک

بهترین ایستراگ بازی

در سطح Sapienza از بازی Hitman 2 نقاشی قابل توجهی روی دیوار آویزان است که برای مدتی به آن دقت نکرده بودیم. با بررسی دقیق‌تر این نقاشی متوجه خواهیم شد که این یک بازسازی فاجعه‌بار از نقاشی مشهور عیسی مسیح است، همان نقاشی‌ای که تبدیل به میم شد. توجه به آن کمی سخت خواهد بود زیرا در زیر سایه مخفی شده است.

یک طراح رابط کاربری کمپانی IO Interactive به نام Mortan Elgaar، طی یک توییت وجود این ایستراگ را تایید کرده و تاکید کرد که این نقاشی به مدت دو سال مورد توجه طرفداران قرار نگرفته بود تا اینکه یکی از طرفداران تصمیم می‌گیرد از نزدیک به آن نگاهی بیاندازد.

 

منبع: PCGamesn

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =