مقالات

بهترین بازی‌های نقش‌ آفرینی در پلی‌ استیشن ۴

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

انواع مختلفی از بازی های نقش آفرینی پلی استیشن ۴ وجود دارند. برخی از آن‌ها به شما امکان کشف دنیاهای ساختنی را می‌دهند، بسیاری از آن‌ها داستان‌های جذابی دارند که باید دنبال کنید و برخی دیگر بر مبارزاتی تمرکز دارند که شما را معتاد خود کرده و وادار می‌کنند دوباره به بازی بازگردید. بهترین بازی‌های نقش‌ آفرینی تمامی این ویژگی‌ها را ترکیب می‌کنند. اما ممکن است سؤالی ذهنتان را مشغول کند، بهترین بازی‌های نقش آفرینی در پلی‌ استیشن ۴ کدام بازی‌ها هستند؟

ما خودمان عاشق بازی‌های نقش‌ آفرینی هستیم، در این مقاله سعی کردیم لیستی از بازی‌هایی که تاکنون انجام داده‌ ایم را برایتان جمع‌ آوری کنیم. بازی‌های بسیار دیگری هم در دسترس هستند، شکی در این نیست، اما زمانی که به بهترین بازی‌های نقش‌ آفرینی فکر می‌کنیم، این بازی‌ها اولین بازی‌هایی هستند که به ذهنمان خطور می‌کنند. نگاهی به این لیست بیاندازید، احتمالاً کار بعدی شما این خواهد بود که سریعاً بازی را پیدا کنید و خود را در آن غرق کنید.

بازی Kingdom Come: Deliverance

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

اگر دوست دارید بدانید زندگی در قرون وسطی چگونه بوده است، بازی Kingdom Come: Deliverance را انتخاب کرده و به قلمرو بوهمی بروید. در این بازی نقش‌ آفرینی بر خلاف بازی‌های دیگر، شما یک قهرمان افسانه‌ای در Kingdom Come: Deliverance نیستید، همچنین ناجی یا شخص خاصی هم نیستید. شما پسر یک آهنگر هستید، جوانی بی‌نظیر که خود را در شرایط بدی دیده و دوست ندارد کنار بایستد و کاری نکند. انتقام انگیزه اصلی شما است، اما کمک به دیگران هم مهم است.

چیزی که بازی Kingdom Come: Deliverance را از دیگر بازی‌ها جدا می‌کند، مبارزه است. مدتی طول می‌کشد تا به آن عادت کنید، اما مبارزات در این بازی بسیار جذاب و احساسی است. نیازی به گفتن نیست، اگر تاکنون این بازی را نادیده گرفته‌ اید، حتماً آن را در لیست بازی‌هایتان قرار دهید.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

اگر تاکنون Witcher 3: Wild Hunt را بازی نکرده‌ اید، مشکلتان چیست؟ حتی اگر اینکه این بازی یکی از بهترین بازی‌های نقش‌ آفرینی است را نادیده بگیرید بازهم باید بدانید که این بازی، یکی از بهترین بازی‌های موجود در پلی‌ استیشن ۴ است.

این بازی نقشه‌های عظیم و متعددی دارد و از نظر اندازه و مقیاس خیره‌ کننده است و به نظر می‌رسد سی برابر بزرگ‌تر از بازی‌های قبلی Witcher است. اگرچه آن بازی‌ها هم خالی نبوده‌ اند و فعالیت‌های بسیاری در آن‌ها وجود داشت که باید انجام می‌دادید، همچنین مأموریت‌های جانبی بسیاری هم وجود داشت که به اندازه مأموریت‌های اصلی داستان جذاب و خوب بودند. نیازی به گفتن نیست، احتمالاً چیزی نزدیک به صد ساعت زمان نیاز دارید تا این بازی را تمام کنید.

بازی Witcher 3: Wild Hunt نیز همه این ویژگی‌ها را دارد. تصاویر زیبا؟ چک کنید. داستانی گیرا؟ چک کنید. مبارزات درگیر کننده؟ چک کنید. نسخه کاملی از بازی را انتخاب کنید که شامل موارد گسترده درخشان باشد و مطمئن باشید با یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی در پلی‌ استیشن ۴ روبرو خواهید بود که بخشی از زندگی شما را اشغال می‌کند، اما هر دقیقه از آن را دوست خواهید داشت.

بازی Final Fantasy VII Remake

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

اگر دوست دارید بازی‌های نقش‌آفرینی مضمون ژاپنی داشته باشند، احتمالاً باید بازی Final Fantasy VII Remake را به شما معرفی کنیم. صادقانه بگوییم، زمانی که بازی Final Fantasy VII Remake معرفی شد، نسبت به آن مشکوک بودیم. این بازی یکی از بازی‌های نقش‌آفرینی برتر بود، اما اطلاعی از نسخه Remake آن نداشتیم، درحالی‌که این بازی بی‌شک یک تجربه مدرن بود و خوشحالیم که این بازی را امتحان کردیم.

Final Fantasy VII Remake با پوشش بخشی از داستان حماسی بازی Final Fantasy VII انتظارات ما را برآورده کرده است، در واقع این بازی چیزی کمتر از یک بازسازی کامل و بیشتر از یک مجموعه است. پس فرقی نمی‌کند که بازی Final Fantasy VII را انجام داده باشید یا خیر، بازی Final Fantasy VII Remake سورپرایزهای بسیاری برای شما دارد. اگر پلی‌استیشن ۴ دارید، حتماً این بازی را امتحان کنید. این بازی یکی از بهترین بازی‌ها در قالب نقش‌ آفرینی است.

بازی Nioh 2

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

اگر بازی‌های نقش‌ آفرینی را مانند چالش‌هایی که انجام می‌دهید دوست دارید، Nioh 2 احتمالاً بازی مورد علاقه شما خواهد شد. بازی اصلی Nioh بی‌نظیر و درخشان بود، اما بازی Nioh 2 از هر نظر بهتر از آن است.

بازی Nioh 2 به‌ جای اینکه دنباله بازی قبلی باشد، یک پیش‌ درآمد است، حتی اگر اولین بار باشد که این بازی را انجام می‌دهید، بازهم برایتان لذت‌ بخش خواهد بود. پس‌ از اینکه شخصیت خود را ساختید، وارد دنیایی خصمانه می‌شوید، مأموریت‌ها را یکی پس از دیگری انجام دهید و با پیشرفت بازی، قوی و قوی‌تر شوید. این بازی سخت است، اما با بالا رفتن سطحتان و جمع‌ کردن غنائم و به دست آوردن بهترین سلاح‌ها، شانس بیشتری برای شکست دشمنان قدرتمندی که سر راهتان هستند، دارید.

با این حال، چیزی که این بازی را از نسخه قبلی خود جدا می‌کند، این است که شخصیت شما دارای قدرت شیطانی است. می‌توانید از آن‌ها برای مقابله با حملات قدرتمند دشمن استفاده کنید و نبرد را به نفع خودتان پایان دهید و پس از به دست آوردن روح دشمنانی که شکستشان داده‌ اید، می‌توانید مهارت‌های آن‌ها را به دست آورید و امکان دسترسی به حالات حملات آن‌ها را نیز برای خود فراهم کنید. دیگر نیازی به گفتن نیست، اگر به انجام وظایف علاقه‌مند هستید، حتماً این بازی را امتحان کنید.

بازی Nier: Automata

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

بازی اصلی Nier شاید به دلیل موفقیت Automata بازسازی شد، این بازی زمانی که اولین بار در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، علیرغم اینکه طرفداران خود را داشت، اما خیلی سروصدا نکرد.

Nier: Automata که توسط کمپانی Platinum Games توسعه یافته است عملکرد بهتری داشت. به همین دلیل از زمان عرضه بازی در پلی‌استیشن ۴، مورد استقبال فراوانی قرار گرفت. همان‌طور که از یک توسعه‌ دهنده انتظار داشتید، این مبارزه زیبا است. تقریباً به زیبایی موسیقی آن است که خیره‌ کننده است. این بازی با دنیایی ترکیب شده که نیازمند کشف و بررسی است و همچنین داستانی که واقعاً قابل تأمل است. Nier:Automata بازی‌ای است که به راحتی می‌توانید انجام دهید.

فقط یک چیز: اگر این بازی را انجام دادید، فکر نکنید همه‌ چیز تمام شده است. برای کشف کل داستان، باید چندین بار بازی را انجام دهید. البته اگر به ما اعتماد دارید، مطمئن باشید که خیلی هم دشوار نیست.

بازی Diablo III: Eternal Collection

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

اگر می‌خواهید از یک بازی نقش‌ آفرینی چه به تنهایی و چه با دیگران لذت ببرید، حتماً بازی Diablo III: Eternal Collection را چک کنید.

یک بازی نقش‌آفرینی که بر غارت متمرکز است، کامل کردن داستان بازی Diablo III: Eternal Collection آغاز ماجراجویی شما است. سرگرمی اصلی زمانی آغاز می‌شود که شما به عنوان جنگنده‌ای قوی اجازه دارید به جلو حرکت کنید. از آن زمان به بعد، این امکان برای شما فراهم می‌شود که حتی بهتر بتوانید غارت کنید و باعث قوی‌تر شدن شما می‌شود.

بازی Diablo III: Eternal Collection کلاً درباره پایان دادن به بازی است. حالت ماجراجویی بازی نیز راهی آسان برای جستجوی جهان بازی و مزایای بی‌نهایت را به شما ارائه می‌دهد. همچنین Rifts و آیتم‌های خطرناکی برای تکمیل وجود خواهند داشت. اگر عاشق غارت کردن هستید و دوست دارید بدجنسی کنید، حتماً باید بازی Diablo III: Eternal Collection را امتحان کنید، این بازی یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی پلی‌استیشن ۴ است.

بازی Bloodborne

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

بازی Bloodborne از کمپانی FromSoftware بازی‌ای نیست که همه دوست داشته باشند. البته افرادی که عاشق دنیای جنگی، چالش‌برانگیز و تیره و اتمسفری هستند حتماً عاشق آن خواهند شد.

شما نقش شکارچی موزی را در بازی Bloodborne بر عهده دارید، که قصد نابود کردن موجودات ناپاک را از دنیای تیره‌ و تار دارد. با این حال، یک منفعت شخصی هم وجود دارد؛ خون موجوداتی که شکستشان می‌دهید، باعث ارتقاء و پیشرفت مهارت‌های شما می‌شوند. از خونی که جمع کرده‌ اید برای قدرتمندتر کردن خود استفاده کنید، با این کار می‌توانید به طور مؤثرتری از سلاح‌ها و دیگر تجهیزاتتان در طول سفر استفاده کنید. پس قبل از اینکه در آن مکان بمیرید، از همه آن خون استفاده کنید، زیرا پس از آن از بین خواهد رفت.

بازی Bloodborne سریع‌تر از بازی‌های دیگر در ژانر روح مانند است. نبود سپر و مکانیکی که به شما اجازه بازیابی سلامتی‌تان را پس از حمله و ضربه خوردن بدهد، به این معنی است که باید بازی تهاجمی‌تری داشته باشید. همین موارد به بازی حسی منحصر به‌ فرد می‌دهند، اگر بازیکن ماهری هستید، در اسرع وقت سراغ این بازی بروید.

بازی Persona 5 Royal

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

با وجود یک داستان کامل ۱۰۰ ساعته، بازی Persona 5 Royal شاید بزرگ‌ترین بازی نقش‌ آفرینی داستان محوری باشد که در حال حاضر در پلی‌استیشن ۴ وجود دارد و این بازی یکی از بهترین‌ها است.

از هر طرفدار بازی نقش‌ آفرینی درباره Persona 5 بپرسید و مطمئن باشید که آن‌ها به شما می‌گویند که این بازی عالی و شگفت‌ انگیز است. خب بازی Persona 5 Royal بهتر هم است، این بازی دارای ویژگی‌ها و محتوای گیم پلی پیچیده‌ای است. کل طرح بازی دوباره محلی سازی شده و گفت‌ و شنودهای جدید بهتر از بازی اصلی شده است.

با توجه به اینکه داستان بازی به موضوعاتی جدی می‌پردازد، شما هنگام جستجو در سیاه‌ چال‌ها و شکست دادن دشمنان، در جای خود میخکوب خواهید شد. جنبه‌های شبیه‌ سازی اجتماعی نیز در بازی Persona 5 Royal وجود دارد که باید بین خزیدن در سیاه‌ چال‌ها و انجام کارهای نیمه‌ وقت، زمانی را هم با دوستانتان بگذرانید.

بازی The Outer Worlds

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

بازی The Outer Worlds از سوی توسعه‌ دهنده بازی Fallout: New Vegas عرضه شده است، این بازی پر از عناصر Fallout، Mass Effect و Borderlands است و گویی همه‌ چیز را در یک قابلمه ریخته و مخلوط می‌کند.

مانند بازی‌های Mass Effect؛ به‌جای ارائه یک جهان عظیم باز به بازیکن برای جستجو، در بازی The Outer Worlds محیط‌های بسیار کوچک‌تری ارائه شده‌ اند که در سراسر سیارات پخش شده‌ اند. گیم پلی بازی از مجموعه Fallout الهام گرفته است، با این حال شوخی و جذابیتی هم به بازی اضافه شده که حین پیشرفت در بازی باعث خنده و شادی شما می‌شود.

اگر فیلمنامه عالی، شخصیت‌های عمیق و محیط‌های زیبا و دل‌فریب را دوست دارید، حتماً باید بازی The Outer Worlds را امتحان کنید. این بازی بی‌شک یکی از بهترین بازی‌های نقش‌ آفرینی در پلی‌ استیشن ۴ است.

بازی The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition

بازی های نقش آفرینی پلی استیشن 4

مجموعه The Elder Scrolls بهترین دنیای فانتزی را در طول چند سال در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد که باید به جستجوی آن بپردازند. هیچ یک از دنیاهایی که تاکنون دیده‌ اید به اندازه دنیایی که در The Elder Scrolls V: Skyrim خواهید دید متنوع و گسترده نیست.

بازی The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition برای پلی‌ استیشن ارتقاء یافته و یک بازی عالی‌تر است. تصاویر بازی ارتقاء یافته و همه محتواهای بازی در آن گنجانده شده است. افرادی که در این بازی گم می‌شوند خود را برای ده‌ها و شاید صدها ساعت در ماجراجویی گم خواهند کرد و بازهم چیزهایی وجود خواهند داشت که کشف نشده باقی بمانند.

اگر بخواهید این بازی را انجام دهید، اصلاً نیازی نیست با مجموعه‌های قبلی آشنا باشید. داستان بازی منحصر به خود است، تغییرات بسیاری در مکانیسم و سیستم ارتقاء شخصیت‌ها ایجاد شده است، این بازی بیشتر از همیشه توجه تازه‌ واردان را به خود جلب می‌کند. اگر به دنبال یک بازی نقش‌ آفرینی در پلی‌ استیشن ۴ هستید، شک نکنید این بازی توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

 

منبع: Gamespew

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =