بهترین بازی‌ های مشابه Minecraft در PC

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC

Minecraft و بازی‌ های مشابه Minecraft در PC به شما اجازه می‌دهد خلاقیت‌های خود را در دنیای کاملاً سه‌ بعدی به صورت تصادفی بسازید. در حالی که فرمت‌های بسیاری در دسترس است، نسخه رایانه‌ای بازی اجازه اصلاحاتی را می‌دهد که در نسخه کنسولی ممکن نیست. این بدان معنا است که بازی به روشی که حتی تصورش را هم نمی‌کنید گسترش خواهد یافت.

اگر شما به تازگی شروع به بازی کرده باشید، احتمالاً فعلاً می‌خواهید آن را ادامه دهید. اما اگر مدت طولانی است که Minecraft بازی می‌کنید، احتمالاً دوست دارید چیز جدیدی را امتحان کنید. بازی‌ای مشابه اما متفاوت. خوشبختانه، بازی‌های بسیاری مشابه Minecraft در رایانه شخصی وجود دارد. ما در این مقاله ۷ بازی برتر مانند Minecraft را ارائه کرده‌ ایم، پس آماده باشید و بازی بعدی را که می‌خواهید ساعت‌ها غرق آن شوید انتخاب کنید.

بازی Terraria

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Terraria

با نگاهی سریع، می‌توان Terraria را به عنوان “۲D Minecraft” کنار گذاشت، اما با این کار به گیم پلی منحصر به‌ فرد آن آسیب می‌رسد. Terraria کمتر درباره دنیای کوچک مختص خودتان است و بیشتر مربوط به جستجوی جهانی است که در آن حضور دارید. تأکید ویژه‌ای بر جستجو و کشف وجود دارد و حتی اگر جهان به روش مشخصی ایجاد شده باشد، هرگز نقصی در پیدا کردن، جمع‌کردن و یا مبارزه وجود ندارد.

تمرکز Terraria بر کشف است که در مکانیسم‌های جالبی انجام می‌شود؛ شما با NPC های مختلفی مواجه خواهید شد و برای دسترسی به غنائم نادر، هیولاها را شکار کنید. در واقع، مبارزه در Terraria نقش اصلی را دارد؛ مکانیسم‌ها عمیق هستند و جنگ‌ها یادآور نبردهای رئیسان دهه ۹۰ است. البته، مکانیسم کاوش در معدن و ساخت در مرکز Terraria باقی مانده است. در بخش‌های خاصی از بازی، احتمالاً حس می‌کنید که در بازی Metroidvania حضور دارید؛ در برخی مواقع دیگر، ممکن است حین ساخت خانه عالی خودتان در آرامش باشید. اگر به دنبال بهترین بازی مشابه Minecraft در رایانه هستید، اما بازی‌ای را می‌خواهید که کمی متفاوت باشد، Terraria انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

بازی Terraria

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Terraria

با اضافه شدن فرانشایز بازی لگوی همیشه محبوب Traveller’s Tales، بازی LEGO Worlds از داستان‌ سرایی و مکانیسم بازی پلتفرمی خارج شده است. در عوض، به سندباکسی تبدیل شده است که به بازیکنان اجازه می‌دهد با لگوها در فضای دیجیتالی خلاقیت به خرج دهند. با گسترش چندین جهان، بازیکنان می‌توانند کشف کنند، قطعات لگو را جمع‌ آوری کنند و در مأموریت‌های مختلف به NPC ها کمک کنند. اما مهم‌تر از همه اینکه، بازیکنان می‌توانند بسازند. Lego اساساً یک Minecraft واقعی است، پس به نظر می‌رسد بازی‌ای مانند LEGO Worlds باید در صدر بازی‌ها قرار بگیرد.

این بازی ساختار بیشتری نسبت به Minecraft دارد، اما باز هم یک بازی با سندباکس باز مشابه را ارائه می‌دهد. اگر به دنبال یکی از بهترین بازی‌های مشابه Minecraft در رایانه شخصی هستید و همچنین از طرفداران لگو هستید، بازی LEGO Worlds مطمئناً مناسب شما خواهد بود.

بازی Roblox

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Roblox

Roblox بیشتر شبیه یک پلتفرم است تا بازی؛ این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های خود را از ابتدا بسازند و کاربران دیگر می‌توانند وارد آن‌ها شده و بازی کنند. با وجود ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌ها روی کره زمین است. این تعداد بازیکن واقعاً زیاد است.

به جای ساختن جهان، Roblox به شما اجازه می‌دهد کل بازی را بسازید. ابزارهای ارائه شده در بازی بسیار گسترده هستند و می‌توانید هر نوع بازی که می‌خواهید را ایجاد کنید. لازم نیست این بازی یک بازی بقای سند باکس باشد؛ یک بازی پلتفرمی چطور؟ یا شاید یک بازی تیراندازی؟ یا حتی یک بازی مسابقه‌ای؟ مانند دیگر بازی‌های عالی مشابه Minecraft، تنها محدودیت شما در این بازی تخیل شما است.

زیبایی بازی به نظر آشنا است، Roblox همچنین تصویری جذاب ارائه داده است که باعث می‌شود بازیکنان Minecraft حس کنند در محیط همان بازی حضور دارند. همچنین این بازی رایگان است، اگرچه ارز درون بازی در دسترس است که امکان دسترسی به ویژگی‌ها و اقلام اضافی را ایجاد می‌کند. پس کاملاً مانند Minecraft نیست، اما ویژگی‌های مشترکی با آن بازی دارد که حس کردیم ارزش پیشنهاد به عنوان یکی از بهترین بازی‌های مشابه Minecraft در رایانه شخصی را دارد.

بازی The Sims 4

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی The Sims 4

اگر ساختن خانه عالی یکی از بخش‌های مورد علاقه شما در بازی Minecraft است، پس احتمالاً پدربزرگ بازی‌های ساخت خانه را بازی کرده‌ اید: The Sims 4. اگرچه گیم پلی بازی The Sims 4 تفاوت زیادی با Minecraft دارد، اما زمانی که صحبت از خلاقیت‌ها می‌شود، شباهت‌هایی هم بین این دو بازی ظاهر می‌شوند. اگر حالت خلاقانه Minecraft جایی است که بیشتر وقتتان را در آن می‌گذرانید، پس به بخش ساخت خانه در بازی The Sims 4 هم علاقه‌مند خواهید شد.

The Sims 4 ابزارهای مختلف و صدها گزینه برای کمک به طراحی خانه رؤیایی‌تان را فراهم کرده است. مانند Minecraft، می‌توانید کل زمان بازی را در حالت ساخت بگذرانید؛ همچنین می‌توانید از تقلب‌هایی هم در این بازی استفاده کنید، فقط اینکه تصورات شما محدود هستند. نیازی به گفتن نیست؛ این بازی ممکن است یک پایگاه فرقه‌ای مخفی، یک رستوران، یک خانه جن‌زده یا ترکیبی از همه باشد. اگر ساخت‌ و ساز بخش مورد علاقه شما از بازی است، پس بدون شک The Sim یکی از بهترین بازی‌های مشابه Minecraft در رایانه برای شما خواهد بود.

بازی Colony Survival

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Colony Survival

Colony Survival بیشتر از هر یک از بازی‌های موجود در لیست، با کلون Minecraft اشتباه گرفته می‌شود. اما همین ابتدای کار نباید از آن دست بکشید. Colony Survival به‌ اندازه‌ای غنی است که ارزش بازی کردن را داشته باشد. البته، دنیا آن گاهی مانند Mega Bloks در Minecraft’s LEGO است، اما گیم پلی این بازی واقعاً برجسته است. Colony Survival در اصل یک بازی دفاع برج در دنیای مشابه Minecraft است.

هرچیزی که می‌سازید، استخراج می‌کنید و جمع می‌کنید، توسط افراد خودتان انجام می‌شود. تنها کاری که باید کنید این است که آن‌ها را مدیریت کنید، به آن‌ها کار بدهید و آن‌ها را در امنیت نگه دارید. گروه‌هایی از زامبی‌ها هرشب به سمت شما می‌آیند. می‌توانید تیراندازها و کمان‌های پولادی را به کار بگیرید تا جلوی آن‌ها را بگیرید و دیوارهایی بسازید تا بقیه را در امنیت نگه دارید. انجام بازی دفاع برجی از زاویه اول شخص کاری دشوار است، اما در عوض چالشی کاملاً سرگرم‌ کننده به شمار می‌رود.

Colony Survival فعلاً در استیم، دسترسی زودهنگام قرار دارد و به طور مستمر در حال بروزرسانی است.

بازی Don’t Starve

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Don’t Starve

دیگر همه مردم حالات اولیه بقا در بازی Minecraft را انجام نمی‌دهند. اما چالش‌های سخت چیزی است که ممکن است برای شما اعصاب‌ خردکن تلقی شود، اما باز هم حس رضایت از اینکه حالت خلاقانه فقط مختص شما نیست، در شما ایجاد خواهد شد. زمانی که دو هفته را در یک کلبه گلی بگذرانید، اختراع سنگ قرمز ماهرانه بسیار چشمگیرتر و قابل‌ توجه به نظر خواهد رسید.

اگر هنوز هم از حالت بقای بازی Minecraft لذت می‌برید، پس از بازی Don’t Starve هم لذت خواهید برد. این بازی فقط به ساختن و بقا مربوط است. هر شب به‌ اندازه‌ای به شما اضطراب و هیجان می‌دهد که گویی یک طرفدار تیم انگلستان حین شوت پنالتی هستید. این شاهکار گوتیک شما را مجبور می‌کند برای زنده ماندن کاوش کنید و چیزی بسازید، اما برخلاف Minecraft  هرگز احساس امنیت نخواهید کرد؛ دیوارها سخت به دست می‌آیند و حتی با وجود آن‌ها شما باز هم گرسنه‌ اید! اگر اجزای بقای بازی را ترجیح می‌دهید، بازی Don’t Starve یکی از بهترین بازی‌های مشابه Minecraft در رایانه شخصی به شمار می‌رود.   

بازی Factorio

بازی‌ های مشابه Minecraft در PC
بازی Factorio

بازی Factorio برای جادوگرانی با سنگ قرمز است؛ کسانی که بازی Minecraft را به یک سرزمین عجیب لجستیکی خود ساخته تبدیل کرده‌ اند. اگر عاشق ساختن ماشین‌های بزرگ و عظیمی هستید که طوری برنامه‌ ریزی‌ شده‌ اند که به بهترین شکل ممکن کار کنند، پس Factorio یکی از بهترین بازی‌های مشابه Minecraft در رایانه شخصی برای شما است. هنگام ساختن اختراعات دیوانه کننده‌تان، دنیاهای خصمانه بیشتری برای مانور دادن در اختیار خواهید داشت.

همان‌ طور که از نامش پیدا است، این بازی یک صنعت کارخانه‌ای است، با تمام تسمه نقاله‌ها، بازوهای گیرنده و سردردهایی که از توضیحاتش انتظار دارید. با این حال، این حقیقت که شما تقریباً با هیچ‌ چیز شروع می‌کنید و در یک دنیای کاملاً کشف نشده قرار دارید و این حقیقت که باید منابع را بکاوید و همه‌ چیز را خودتان بسازید تا کارخانه‌تان را به روز کنید باعث شده Factorio تغییر ساده‌ای نسبت به Minecraft اصلاح شده داشته باشد. اگر چیزی شبیه به حالت‌های مکانیکی را دوست داشته باشید، این بازی قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد.

 

منبع: Gamespew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =