بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4

اگر با دوستان خود دورهمی گرفته ‌اید، هیچ چیز بهتر از گذاشتن یک بازی ویدیویی سرگرم‌ کننده که همه از آن لذت می‌برند، نیست. هیچ فرقی نمی‌کند که چه مناسبتی باشد، تولد، جشن سال نو و یا ورود به یک شغل جدید، جمع شدن چند دوست و آشنا کنار هم، برای خوش گذارندن همیشه خوب است. البته در صورت داشتن یک کنسول پلی استیشن ۴، بازی‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند محفل شما را گرم‌تر کند. ما لیستی از بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ تهیه کرده ‌ایم.

بسیاری از آن‌ بازی‌ها به چند کنترلر نیاز دارند، بنابراین اگر می‌خواهید آن‌ها را بازی کنید، بهتر است بخشی از سرمایه خود را به خرید چند کنترلر اختصاص دهید. یا از دوستان خود بخواهید که کنترلر خود را همراه خود بیاورند. سایر بازی‌ها این قابلیت را دارند که تعدادی از دوستانتان از طریق تلفن همراه یا تبلت به بازی بپیوندند و این گزینه بسیار خوبی است. به هر حال، تضمین می‌کنیم که با تجربه هر یک از این بازی‌ها، اوقات خوشی را در کنار دوستان خود سپری خواهید کرد.

۱- بازی Jackbox Party Pack

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۱- بازی Jackbox Party Pack

هفت بازی Jackbox Party Pack وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. هر یک از نسخه‌ها محسنات خودش را دارد. هر کدام از این هفت بازی، شامل پنج بازی آسان گروهی می‌شود که هیچ یک شبیه به هم نیستند. جدیدترین ورودی آن یعنی Jackbox Party Pack 7، تاحدودی ما را ناامید کرده است. اما Jackbox Party Pack 5 همچنان یکی از موارد مورد علاقه ما باقی مانده است. هر کدام از این بازی‌ها را انتخاب کنید، دست کم، یک یا دو بازی در آن وجود دارد که شما و دوستانتان از آن لذت خواهید.

نکته جالبی که در مورد سری بازی‌های Jackbox وجود دارد، این است که برای بازی با دوستانتان به چندین کنترلر نیاز نخواهید داشت. هر یک از بازیکنان تنها به تلفن همراه یا تبلت خود نیاز دارند. با ورود به وب ‌سایت Jackbox می‌توانید به بازی متصل شوید. در این بازی هشت بازیکن یا گاهی بیشتر، می‌توانند به صورت همزمان بازی کنند. قابلیتی که در اکثر بازی‌ها وجود ندارد. با وجود عناوینی همچون Quiplash که شما را در ساخت عبارات خنده ‌دار به چالش می‌کشد، یا Mad Verse City که در آن باید نقش خوانندگان رپ را ایفا کنید، راه‌های زیادی برای سرگرم شدن با بازی‌های Jackbox Party Pack وجود دارد.

۲- بازی Cake Bash

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۲- بازی Cake Bash

Cake Bash نه تنها یکی از بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ است، بلکه یکی از ستودنی‌ ترین‌ها است. این بازی، شامل چندین Minigame یا همان بازی کوچک می‌شود. با چالشی که در آن خوشمزه‌ترین و جذاب‌ترین کیک‌ها درون استند کیک قرار گرفته‌اند. در برخی بازی‌ها باید در مقابل سایر کیک‌ها بجنگید و تمام تلاش خود را برای هل دادن و خارج کردن آن‌ها به کار گیرید تا پیروز میدان شوید. در برخی دیگر باید یک مارشمالو را برشته کنید (سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد). یا هنگام ایستادن بر روی کیک اجازه ندهید که چنگالی به شما برخورد کند.

تمام این‌ها کاملاً به صورت راندوم هستند. همین امر موجب جذاب شدن Cake Bash می‌شود. حداکثر چهار بازیکن می‌توانند به طور همزمان وارد این بازی شوند. دسترسی به آن آسان است و همه می‌توانند آن را بازی کنند. Cake Bash به اندازه خوردن کیک می‌تواند جالب باشد. این بازی بسیار ستودنی است، چرا که ما عاشق کیک هستیم.

۳- بازی It’s Quiz Time

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۳- بازی It’s Quiz Time

It’s Quiz Time یک بازی مسابقه‌ای قدیمی است که با یک سری ترفندها و ویژ‌گی‌های مدرن ارائه می‌شود. اگر مشتاق هستید که اطلاعات عمومی خود را در زمینه فیلم و بازی محک بزنید، این یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما و دوستانتان است.

بیش از ۲۵۰۰۰ سؤال در این بازی وجود دارد.‌ بنابراین حتی اگر چندین بازی هم انجام دهید به ندرت با سؤال تکراری برخورد خواهید کرد. تنها نکته منفی که در رابطه با این بازی وجود دارد، این است که از زمان انتشار خود در سال ۲۰۱۷ تاکنون تنها یک بار به روزرسانی شده است. آن هم در اواخر همان سالی بود که به بازار ارائه شد. پس از آن دیگر هیچ به روزرسانی در این بازی صورت نگرفت. هرچند این موضوع لطمه‌ای به تجربه شما از بازی نخواهد زد.

طیف وسیعی از حالت‌ها برای بازی وجود دارد که حس تازه بودن بازی‌ها را حفظ می‌کند. اگر Buzz! را در زمان کنسول‌های PS2 / PS3 بازی کرده باشید، مطمئناً از It’s Quiz Time لذت خواهید برد.

۴- بازی Nidhogg 2

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۴- بازی Nidhogg 2

ممکن است Nidhogg 2 فقط برای ۲ بازیکن طراحی شده باشد، اما همچنان از نظر ما یکی از بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ است. چون یک بازی خنده‌دار و بسیار سرگرم‌کننده است. انجام آن به عنوان یک بازی گروهی به کمی استعداد و زیرکی نیاز دارد.

برای خود مسابقه‌ای برپا کنید، با دوست خود بجنگید تا یک قهرمان از میان شما باقی بماند. به ما اعتماد کنید، هیجان باورنکردنی‌ای را تجربه خواهید کرد. در Nidhogg 2، ابتدا هردو بازیکن برای رسیدن به انتهای صفحه به رقابت باهم می‌پردازند. موضوع چیست؟ این دو بازیکن باید تلاش کنند تا به جهات مخالف یکدیگر برسند. تنها یک بازیکن می‌تواند پیروز شود، بنابراین در طول مسیر خود باید انتظار حملات و مانور‌های مختلفی را داشته باشید.

کمتر بازی‌ای مثل Nidhogg 2 باعث جیغ کشیدن ما از شدت خنده می‌شود. حتماً آن را امتحان کنید. پشیمان نخواهید شد.

۵- بازی Worms W.M.D

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۵- بازی Worms W.M.D

بازی‌های کلاسیک Worms مربوط به دهه ۱۹۹۰ را یادتان است؟ Worms W.M.D سعی در بازگرداندن شکوه مبارزه دو بعدی میان کرم‌ها را دارد و در بیشتر موارد این کار را با ذوق خاصی انجام می‌دهد. بازی‌های Worms سه بعدی را که هیچوقت به این خوبی نبوده اند را فراموش کنید. Worms W.M.D این مجموعه را به اصل خود بازمی‌گرداند.

این بازی تمرکز خود را بیشتر بر روی مبارزات سرگرم ‌کننده و سلاح‌های عجیب و غریب قرار داده، هدف این است که تیم مقابل را به کلی نابود کنید. هیچ چیز هیجان‌انگیزتر از این نیست که کرم رقیب خود را با یک موشک، یا گوسفند، یا هر سلاح عجیب و غریبی که در اسلحه خانه خود دارید، منفجر کنید. اگر به بازی‌های کلاسیک علاقه دارید، بی شک Worms W.M.D یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ در مهمانی‌های دوستانه است که قابلیت پشتیبانی از ۴ بازیکن را دارد.

۶- بازی Scribblenauts Showdown

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۶- بازی Scribblenauts Showdown

Scribblenauts Showdown شبیه به بازی‌های Scribblenauts دیگر نیست، اما از همان ایده پیروی می‌کند. اساساً این یک بازی رومیزی (Board Game) مجازی است که ۴ بازیکن دور یک صفحه حرکت می‌کنند و با توقف در فضاهایی مشخص، Minigame هایی را بازی می‌کنند.

این Minigameها بسیار جالب هستند، اما بیش از حد متنوع و بهم ریخته ‌اند. در اینجا باید از ایده منحصر به فرد Scribblenauts استفاده کنید. به عنوان مثال، در یکی از Minigameها باید اشیاء را به سمت گروه مخالف خود پرتاب کنید. شما می‌توانید با نوشتن کلمات، اقدام به تولید اشیاء کنید. یک چیز بزرگ و سنگین، مانند یک سنگ، گزینه مناسبی در اینجا خواهد بود. یا در Minigame دیگر، باید سقوط اشیاء از بالای سکو را به تعادل برسانیم.

سبک هنری Scribblenauts Showdown بسیار خارق‌العاده است. این موضوع که شما می‌توانید در مورد مدت زمان بازی خود تصمیم بگیرید، یک بازی کوتاه حدود ۲۰ دقیقه و یک بازی طولانی به مدت ۱ ساعت طول می‌کشد، آن را به یکی از بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ تبدیل کرده است. Minigame های آن، به سطح هوشی نیاز دارند که به ندرت در بازی‌هایی از این دست دیده می‌شود.

۷- بازی Speedrunners

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۷- بازی Speedrunners

نام Speedrunners (دوندگان سرعتی) تقریباً تمام آنچه که باید در مورد این بازی بدانید را به شما می‌گوید. این یک مسابقه دوندگی با سرعت است. شما در این بازی با ۳ نفر دیگر از دوستان خود مسابقه خواهید داد. هدف این است که از تمام آن‌ها جلو بزنید. در صورت عقب ماندن از کل گروه، از بازی خارج می‌شوید. اگرچه این بازی بسیار ساده است، اما تسلط بر روی آن کمی مشکل خواهد بود. هنگامی که در حال دویدن در مسیر مسابقه هستید، با تله‌هایی روبرو خواهید شد که باید از آن‌ها اجتناب کنید. در صورت برخورد با میخ‌ها و نپریدن در لحظه مناسب، سقوط خواهید کرد. در این مسیر، شما و رقیبانتان قدرت‌هایی را انتخاب می‌کنید که به نفع خود و به ضرر باقی رقیبان خواهد بود.

بدترین چیزی که در مورد Speedrunners وجود دارد،‌ این است که این یک نوع بازی است که می‌تواند بدترین حالت افراد را نشان دهد. اما اگر مشتاق برای داشتن یک چالش هیجان‌انگیز هستید، Speedrunners یکی از بهترین گزینه‌ها است.

۸- بازی Overcooked 2

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۸- بازی Overcooked 2

پخت و پز؟ در یک مهمانی؟ می‌دانیم به چه چیزی فکر می‌کنید. خیلی جالب به نظر نمی‌آید. اما پخت و پز در Overcooked 2 از تصورات شما فاصله دارد. مگر اینکه در حالت عادی در پشت یک قطار در حال حرکت و یا در بالای آتشفشانی که در شرف انفجار است، آشپزی کنید.

در Overcooked 2، چهار بازیکن به چالش کشیده می‌شوند تا با همکاری یکدیگر به سفارشات مشتریان گرسنه رسیدگی کنند. قاعدتاً کار آسانی به نظر می‌رسد، درست است؟ اما آشپزخانه‌ای که در آن کار می‌کنید، یک آشپزخانه معمولی نیست. شاید در وسط یک بلای طبیعی باشید و یا برای رسیدن به ماهیتابه یا تخته خرد کن خود مجبور شوید که از یک جاده شلوغ عبور کنید. کار گروهی در این بازی خیلی مهم است. صرف نظر از هر نقشی که بر عهده می‌گیرید، باید بدانید که خون و خونریزی در پیش است. در این بازی انرژی و هیجان زیادی را تجربه خواهید کرد. همین امر باعث می‌شود که Overcooked 2 یکی از بهترین بازی‌ های گروهی پلی استیشن ۴ باشد.

۹- بازی Super Bomberman R

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۹- بازی Super Bomberman R

به احتمال زیاد با بازی Bomberman آشنا هستید. سری بازی‌های بمب‌گذاری، چندین سال است که به شکل‌های مختلف روانه بازار می‌شوند. اما Super Bomberman R شاید یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این مجموعه باشد. حداکثر ۴ بازیکن می‌توانند به صورت همزمان وارد این بازی شوند. آن‌ها باید به طور استراتژیک رقیبان خود را با بمب‌گذاری نابود کنند. هدف این است که یا آن‌ها را منفجر کنید، یا طوری به دام بیاندازید که خودشان را نابود کنند. اگرچه حرف زدن در مورد این چالش راحت‌تر از انجام آن است. برای خنثی کردن بمب دوست خود نیز به کمی تمرین و مهارت نیاز دارید.

اگر با دانستن این تعاریف هنوز هم مشتاق به انجام این چالش هستید، Super Bomberman R گزینه بسیار مناسبی برای مهمانی‌های شما خواهد بود. موسیقی متن این بازی به حدی جذاب است که شما را مدت‌ها درگیر این بازی خواهد کرد.

۱۰- بازی Tricky Towers

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۱۰- بازی Tricky Towers

این بازی از ۴ بازیکن به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند که با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. Tricky Towers شبیه به Tetris است، اما بدون دیوار. بلوک‌هایی در شکل‌های مختلف از آسمان به پایین می‌آیند و شما باید آن‌ها را به طرز هوشمندانه‌ای مرتب و محکم بچینید. در غیر این صورت، سقوط خواهند کرد. این کار بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، اما بسیار سرگرم ‌کننده است.

سه حالت در Tricky Towers وجود دارد. یکی از آن‌ها مسابقه است که شما را به چالش می‌کشد تا برج بسازید و پیش از حریف خود به خط پایان برسید. دیگری، از شما می‌خواهد تا به تعداد معینی بلوک روی هم بچینید، اما در صورتی که بیش از سه بلوک آن سقوط کند، از بازی خارج خواهید شد. سخت‌ترین حالت این بازی مربوط به حالت پازل آن می‌شود. شما باید بلوک‌های خود را بر روی یک سازه کوچک طوری بچینید که هیچ یک از آن‌ها به ارتفاع مشخص شده، نرسند و همچنین سقوط نکنند. هر کدام از این حالت‌ها را برای بازی انتخاب کنید، چالش برانگیز و سرگرم‌کننده خواهد بود. اگر به دنبال چیز متفاوتی هستید، این بازی پیشنهاد خوبی برای شما است.

۱۲- بازی Jump Stars

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4
۱۲- بازی Jump Stars

بازی Jump Stars، خود را به عنوان یک بازی دیوانه کننده نشان می‌دهد که در آن به جای اینکه با یک جایزه نقدی بزرگ، بازی را ترک کنید، تنها چیزی که باید نگه دارید، جان شما است. با به دست گرفتن کنترل یکی از چند شخصیت موجود در بازی و با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف آن، چالش‌های دیگری بر سر راهتان قرار خواهد گرفت. شاید لازم باشد که به مدت طولانی‌تری زنده بمانید یا اینکه قبل از رقیب خود به بالای یک برج برسید. هر مسابقه‌ای که باشد، تنها یک برنده دارد.

در Jump Stars، هم می‌توانید به بازی‌ای بروید که به صورت راندوم حالت‌های مختلف را برای شما انتخاب می‌کند و هم می‌توانید خودتان حالت دلخواهتان را انتخاب کنید. در هر دو صورت، اوقات خوشی را خواهید داشت. این یکی از بهترین بازی‌های کلاسیک گروهی است که هرکسی می‌تواند به راحتی آن را بازی کند. فقط اگر در آخر باختید، زیاد ناراحت نشوید.

۱۳- بازی Oh My Godheads

بازی‌ های گروهی پلی استیشن 4

Oh my Godheads یک بازی چند نفره پر زد و خورد است که در آن بازیکنان باید سرهای بزرگ معروف به Godhead را به پایگاه خود ببرند. این بازی در مکان‌های متنوع و رنگارنگی برگزار می‌شود و هدف شما گرفتن Godhead است. نباید به بازیکنان حریف خود اجازه گرفتن این سر را بدهید و اینکه چطور این کار را انجام می‌دهید، به خودتان بستگی دارد. آیا شرورانه می‌جنگید؟‌ حریف خود را کتک می‌زنید تا جرأت برداشتن سر شما را نداشته باشد؟ یا وقتی که فکر می‌کنند که برنده شده‌اند، سر آن‌ها را می‌دزدید؟

به احتمال زیاد، باید ترکیبی از این دو را انجام دهید. این بازی گروهی پر زد و خورد، یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید در کنار دوستان خود تجربه کنید. به خصوص اگر به دنبال یک بازی بسیار آسان می‌گردید.

 

منبع: Gamespew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =