بهترین بازی های ایندی ۲۰۲۱

بهترین بازی ایندی

بهترین بازی‌های مستقل (بهترین بازی ایندی)، مرزهای بازی‌های ویدیویی را جا به جا می‌کنند. از بازی‌های گروهی مانند Among Us گرفته تا بازی‌های منحصر به ‌فرد سبک روگ‌ لایک مانند Loop Hero، دریایی بی‌پایان از بازی‌های مستقل عالی برای انتخاب وجود دارد. دسته ‌بندی تعداد بیشمار این بازی‌ها کار دشواری است، به همین دلیل ما بهترین بازی‌های مستقلی که باید در سال ۲۰۲۱ داشته باشید را برایتان گردآوری کرده ‌ایم. 

۱- بازی Among Us

بازی Among Us فقط توسط سه توسعه ‌دهنده کمپانی InnerSloth ساخته شده و همانند یک طوفان عظیم سراسر دنیا را درنوردیده و زمانیکه در خانه گیر افتاده ‌اید راهی برای برقراری ارتباط با دوستانتان (و قتل) از راه دور است. گیم ‌پلی این بازی ساده اما به ‌صورت بی‌پایانی قابل تکرار است. در هر بازی، بازیکنان مینی ‌گیم‌های درون بازی را در جهت تعمیر خرابی اجزای سفینه یا قطعات اساسی، کامل می‌کنند، در حالیکه شخصیت خائنی که به صورت تصادفی انتخاب شده و جزو اعضای تیم است باید یکی پس از دیگری تمام اعضای خوب تیم را بکشد. اگر یک جسد پیدا شود، افراد یکدیگر را متهم می‌کنند و کسی که به عنوان خائن بیشترین رای را آورده از طریق دریچه هوا به بیرون پرتاب می‌شود.

بهترین بازی ایندی

می‌توانید این بازی را با غریبه‌ها یا با دوستانتان انجام دهید، اما اگر دوستانتان را از طریق گفتگوی صوتی بازجویی کنید یا چهره‌شان را از طریق تماس تصویری بخوانید جالب‌تر خواهد بود و باید تلاش کنید که بفهمید چه کسی در حال دروغ گفتن است. یا اگر خودتان شخص خائن بودید، مجبور می‌شوید که بهانه جور کنید و یا وظایفی را به صورت جعلی انجام دهید تا قتل‌هایتان پنهان بمانند.

بازی Among Us جزو بهترین بازی ایندی در کامپیوتر در دسترس است، اما ما برای کاربران Mac نیز راه‌ حلی داریم.

۲- بازی Black Mesa

بازی Black Mesa که در ابتدا در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک ماد رایگان برای بازی Half-Life منتشر شد، نشان می‌دهد که یک تیم با استعداد از طرفداران در صورت آزاد شدن ساخت اکسپنشن برای هر فرانچایز، می‌توانند چه کارهایی انجام دهند. به لطف برکت تجاری کمپانی Valve، بازی Black Mesa به عنوان یکی از ۱۰ بازی اول موجود در Steam Greenlight منتشر شد. از آن زمان- حدود یک دهه پیش- کمپانی توسعه دهنده یعنی Crowbar Collective به ساخت و تصحیح بازی Black Mesa پرداخته و اکنون این بازی راهی قطعی برای عبور از بازی Half-Life است.

بهترین بازی ایندی

بله تصاویر این بازی بسیار بهتر هستند، اما Black Mesa چیزی بیش از این است. بخش‌های خاصی گسترش یافته یا دوباره طراحی شده‌ است. کمپانی Crowbar Collective اجازه خلاقیت کمی داشت اما طراحی اصلی کمپانی Valve را تغییر داد و بازی را به شکل تجاری متناسب با سال ۲۰۲۱ درآورد.

بازی Black Mesa یک نسخه «ریمستر HD» نیست، اما همچنین یک نسخه بازسازی شده نیز به حساب نمی‌آید و درواقع حالتی میان این دو است. کمپانی Crowbar Collective تلاش کرد تا احترام طراحی‌های Half-Life را حفظ نموده و در عین حال موارد آسایش و تصاویر مدرن را به بازی اضافه کند.

بازی Black Mesa در کامپیوتر در دسترس است.

۳- بازی Celeste

بازی Celeste جدیدترین بازی کمپانی سازنده بازی Towerfall یعنی Matt Makes Games است. این بازی یک پلتفرمر معمایی ساده و فریبکارانه است. ظاهرا این بازی درباره شخصیتی به نام مدلین/ Madeline است که در ماجراجویی‌اش به بالای کوه Celeste خواهد رفت و ما به تدریج با مشکلات عاطفی او و همچنین شخصیت‌های رنگارنگی که در طول مسیر ملاقات می‌کند، آشنا می‌شویم.

بهترین بازی ایندی

اما در اصل این یک بازی ماجراجویی نیست. مدلین با مکانیک‌های پرش ساده اما عمیق از کوه صعود می‌کند و البته با سطح فوق‌العاده خلاقانه‌ای مواجه خواهید شد. خطراتی که در طول بازی با آن‌ها مواجه می‌شوید آنقدر چالش برانگیزند که سرعتتان را کم کنند. بازی Celeste با وجود هزاران وسیله قابل جمع‌آوری و سطوح ویژه «B-Side» که باید قفلشان را باز کنید، شما را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد.

بازی Celeste در PS4، Xbox One، Nintendo Switch، MacOS، ویندوز و لینوکس در دسترس است.

۴- بازی Crypt of the NecroDancer

یکی از نکات عالی بازی‌های مستقل این است که سازندگان این بازی‌های بدون فشار از سوی ناشران سنتی، فرصت زیادی برای آزمایش چیزهای مختلف دارند. این امر منجر به ساخت بازی‌های عجیب و غریبی مانند Crypt of the NecroDancer شده است و این بازی ویژگی‌های اساسی بازی‌های ریتمی و روگ‌ لایک را با یکدیگر ترکیب کرده و تجربه‌ای کاملا منحصر به‌ فرد تولید نموده است. بازیکنان از سیاه‌ چال‌های تصادفی پایین می‌روند و به جمع‌آوری گنج، فرار از تله‌ها و نبرد با دشمنان می‌پردازند. پیچیدگی اصلی در کنترل بازی است. هر طبقه موسیقی متن منحصر به ‌فرد خود را دارد و بازیکنان باید بر روی هر بیت حرکت نموده و حمله کنند که خوشبختانه این بازی برای کسانی که نیاز به کمک دارند، نشانه بصری قرار داده است.

بهترین بازی ایندی

طبقه‌ها به شبکه‌های شطرنجی تقسیم می‌شوند و بازیکنان با استفاده از چهار جهت اصلی حرکت خواهند کرد. هر دشمن الگوی حرکتی منحصر به ‌فردی داشته و حتی برخی از آن‌ها از توانایی‌های خاصی مانند راه رفتن در مربع‌ها و تبدیل آن‌ها به تکه‌های یخ لیز برخوردارند. این بدان معنا است که بازیکنان باید الگوها و توانایی‌های متمایز را بیاموزند و به آن‌ها واکنش نشان دهند. بازی اوایل کمی گیج ‌کننده است اما بازیکنان می‌توانند برای سهولت کار وسایل و طلسم‌های مختلفی را پیدا کنند و از آن‌ها استفاده نمایند.

بازی Crypt of the NecroDancer در PS4، Vita، Xbox One، Nintendo Switch، MacOS، iOS، ویندوز، لینوکس در دسترس است.

۵- بازی Cuphead

اولین بازی کمپانی StudioMDHR که مدت زمان زیادی منتظر انتشارش بودیم، یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایی ا‌ست که تا به حال بازی کرده ‌ایم. این بازی به گونه‌ای است که حس می‌کنید در حال بازی در یک کارتون خوش ‌ساخت قدیمی دهه ۱۹۳۰ هستید. این بازی شبیه به رویایی در حال حرکت است. داستان بازی درباره شخصیت کاپ‌هد و برادرش ماگ ‌من است که با شیطان توافق کرده‌ اند تا از طریق جزیره Inkwell برای نجات روحشان بجنگند. این بازی آسان نیست زیرا هر یک از روسای بازی Cuphead مهارت‌های پلتفرمینگ و تیراندازی شما را آزمایش می‌کنند.

بهترین بازی ایندی

بازی Cuphead صرفا به مواجهه با روسا محدود نمی‌شود و شامل مراحل تیراندازی و فرار نیز بوده و هر مرحله از مرحله قبلی دشوارتر است. گیم ‌پلی چالش برانگیز بازی Cuphead بسیار جذاب است اما طراحی بصری و صوتی آن برتری دارد. تمام روسا، از بپی دلقک گرفته تا والی واربلز و کینگ دایس، با جزئیات خیره‌ کننده‌ای طراحی شده‌ اند.

بازی Cuphead در Xbox One، MacOS، Nintendo Switch و ویندوز در دسترس است.

۶- بازی Dead Cells

بازی Dead Cells همانند پاتیلی مملو از ایده‌های جذاب بوده و مشخص کردن یک ژانر واحد برای آن کار سختی است. از یک سو، این بازی یک بازی ژانر مترویدوانیا است اما از سوی دیگر با توجه به شباهتش به بازی Rogue Legacy یک بازی روگ ‌لایت نیز محسوب می‌شود. هر بار که وارد چرخه نوستالژیک تصاویر ۱۶ بیتی این بازی می‌شوید، قابلیت تصادفی‌‌سازی آن باعث می‌شود که بازی هیجان‌انگیز شود. بله، این بازی به اندازه‌ای چالش ‌برانگیز است که می‌توان آن را با بازی Dark Souls مقایسه کرد.

بهترین بازی ایندی

بازی Dead Cells تقریبا مانند یک بازی Metroid یا Castlevania، سطوح ۲ بُعدی خود را به مناطق مختلف تقسیم می‌کند، اما همانطور که قبلا اشاره کردیم مبارزات موجود در این بازی همانند بازی Dark Souls به دقت بالایی احتیاج دارد تا بتوانید با آن‌ها سازگار شوید. شما در طول بازی نقشه‌ها، به روز‌رسانی‌ها، سلاح‌ها و لوازم دشمنان را جمع‌آوری می‌کنید و می‌توانید همه آن‌ها را به شخصیتی عجیب ‌و غریب و پیر بدهید تا از آن‌ها نگهداری کند.

اساس سیستم پیشرفت بازی Dead Cells بدین شکل است که در طول سطوح شما را تحت فشار قرار می‌دهد تا قبل از مرگ وسایل و موارد مفید را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را به شخصیت نگهدارنده برسانید و بدین ترتیب زمانی که دوباره زنده شدید آن‌ها برایتان باقی خواهند ماند. با توجه به اینکه ابزارهای بیشتری دارید، به‌ روزرسانی‌ها و موارد قابل دسترستان نیز باعث می‌شوند که هر ماجراجویی منحصر به فرد باشد. مبارزات رضایت ‌بخش و سیستم جمع‌آوری غنیمت اعتیادآور بازی باعث شده است که Dead Cells به یکی از بهترین بازی‌های سبک مترویدوانیا/روگ‌لایت سال‌های اخیر تبدیل شود.

بازی Dead Cells در PS4، Xbox One، Nintendo Switch, و ویندوز در دسترس است.

۷- بازی Disco Elysium

بازی Disco Elysium که توسط کمپانی ZA/UM ساخته شده، یک بازی نقش ‌آفرینی جهان باز ایزومتریک شیک و در عین حال دشوار است. بازیکنان نقش یک کارآگاه را بر عهده دارند که در ابتدا در کف یک اتاق ‌کثیف هتل در حالی که نیمه ‌برهنه است از خواب بیدار می‌شود. مشکل اصلی این است که این فرد مشکل الکل دارد. به همین علت او پس از سه ‌روز نوشیدن مداوم الکل به این حالت در آمده و حالا فراموشی گرفته است. با تشکر از شیاطین درونی‌اش، شما نه تنها وظیفه حل پرونده قتلی که قبل از فروپاشی‌اش بر روی آن کار می‌کرد را برعهده دارید، بلکه باید هویت مبهم این شخصیت را نیز کشف کنید.

بهترین بازی ایندی

بازیکنان در خیابان‌های Revacho، شهری دهه ۷۰ای و مملو از جنایت و فقر، پرسه می‌زنند. به طور کلی، بازی Disco Elysium حتی در هنگام برخوردهای خشن نیز شامل گفتگوهای سنگین است. هیچ سیستم جنگی واقعی‌ای در این بازی وجود ندارد، بلکه بیشتر براساس عملکرد شما است. این بازی نسبت به بازی های نقش ‌آفرینی ایزومتریک معمولی پیچیدگی‌هایی دارد و باعث می‌شود که Disco Elysium بیشتر شبیه به یک کتاب داستان باشد تا یک بازی تعاملی. با مرور زمان و آشکار شدن رمز و رازهای قتل و ارتقای کارآگاه، بر چهار توانایی اصلی- عقل، حرکت، فیزیک و روان-تمرکز خواهید کرد.

بازی Disco Elysium در PS4 و ویندوز در دسترس بوده و نسخه‌های مخصوص Xbox One و Nintendo Switch آن نیز در حال ساخت هستند.

۸- بازی Fall Guys: Ultimate Knockout

بازی Fall Guys از کمپانی Mediatonic در میان طرفداران سبک مستقل بسیار موفق بوده است. با اینکه اکثر بازی‌های سبک بتل ‌رویال تمایل دارند که کاملا به بخش «نبرد» بازی بچسبند، بازی Fall Guys با استفاده از یک گیم ‌پلی‌ پلتفرمینگ عجیب و غریب از زاویه دیگری به آن نگاه می‌کند.

بهترین بازی ایندی

بازیکنان با استفاده از آواتارهای دوست ‌داشتنی می‌توانند در رویدادهای مختلفی مانند فوتبال، مسابقه پا، «دُم را بگیر/ Grab the Tail» و بازی‌های احمقانه‌تری که در محل‌های پر جنب و جوش و رنگارنگ برگزار می‌شوند، شرکت کنند. این بازی بیشتر یادآور برنامه‌هایی مانند Wipeout است، زیرا بازیکنان به ‌طور مداوم با موانع دلهره‌آوری مواجه می‌شوند. همه این‌ها در حالی انجام می‌شود که بازیکنان سعی می‌کنند از سقوط از روی سکوهای معلق در آب، گدازه یا گودال‌های وسیع مملو از مواد صورتی رنگ جلوگیری کنند.

بازی Fall Guys: Ultimate Knockout یکی از خلاقانه‌ترین پلتفرمرهای سال‌های اخیر است که سبک بتل ‌رویال را نسبت به بازی‌های تیراندازی ساده یا ژانر بقاء، باز تعریف کرده است. Fall Guys در سال ۲۰۲۰ و به طور کلی ژانر بتل‌ رویال بسیار برجسته بوده است.

بازی Fall Guys در PS4 و کامپیوتر موجود است. ساخت نسخه Switch و Xbox Series X در سال ۲۰۲۱ پیش ‌بینی می‌شود.

۹- بازی Gris

بازی Gris شبیه به بازی کردن در یک نقاشی آبرنگی است. هیچ یک از فریم‌های این بازی تصادفی نیستند و اگرچه ممکن است کمی اغراق‌آمیز باشند اما واقعا اینگونه نیست. Gris واقعا یک بازی زیبا است.

بهترین بازی ایندی

شما در نقش گریس بازی می‌کنید و درحالیکه تجربیات غم ‌انگیزی را از سر می‌گذرانید در جهانی عجیب و غریب سفر خواهید کرد. کل بازی بدون هیچ متنی انجام می‌شود و در عوض از نمادها و طراحی بصری برای پیشبرد روایت بازی استفاده شده است. این بازی صرفا یک «شبیه‌ساز پیاده‌روی» نیست. Gris یک بازی پلتفرمر معمایی است و در آن فقط یک نفر واقعا لباس‌های زیبایی به تن دارد.

طراحی بصری جذاب بازی Gris باعث شده است که در این لیست جایگاهی کسب کند، اما داستان فوق‌العاده‌اش نیز بسیار تاثیرگذار است. داستان ساده آن واقعا تا لحظات آخر بازی خودش را نشان نمی‌دهد. آن لحظات پایانی، تمام وقایع منتهی به آن را بازتنظیم می‌کند و باعث می‌شود که Gris به همان اندازه که از نظر بصری جذاب است، از نظر روایی نیز رضایت ‌بخش باشد.

شما می‌توانید بازی Gris را در کامپیوتر، MacOS، Switch و PS4 بیابید. نسخه مخصوص iOS و اندروید آن نیز در دسترس است.

۱۰- بازی Hades

بازی Hades گواه خوبی برای این موضوع است که یک طراحی خوب تا چه حد می‌تواند پیش رود. این بازی توسط کمپانی Supergiant Games ساخته و انتشار یافته است- همان استودیویی که بازی‌های Transistor و Bastion را تولید کرده است- تعجب‌آور نیست که Hades بازی خوبی از آب در آمده است. آنچه تعجب‌آور است این است که چگونه کمپانی Supergiant ژانر روگ ‌لایک را حفظ نموده و تکامل بخشیده و Hades را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های روگ ‌لایک تمام دوران‌ها تقویت نموده است.

بهترین بازی ایندی

در ظاهر، بازی Hades یک هک ‌اند ‌اسلش بسیار سخت است. شما از یک فضا به فضای دیگری می‌روید و علاوه بر کشتن بدخواهانتان، پاداش نیز جمع می‌کنید، به همین دلیل Hades بازی خوبی‌ است.

سیستم بون (boon در واقع مهارت‌ها، مزایا و طلسم‌هایی است که خدایان اُلمپی درون بازی به شما اعطا می‌کنند) این بازی را به یک بازی عالی تبدیل کرده است. شما در طول فرارتان می‌توانید از خدایان و الهه‌های مختلف پاداش بگیرید. این پاداش‌ها مانند فضاهای مختلف بازی، تصادفی هستند و هیجان ناشی از فرار موجود در بازی Magic: the Gathering را با مبارزات موجود در بازی Diablo ترکیب می‌کنند. بازی Hades همانند عناوین قبلی کمپانی Supergiant علاقه‌ای ندارد که با بازی‌های مستقل دیگر به رقابت بپردازد. در واقع وب سایت Digital Trends این بازی را به عنوان بهترین بازی مستقل سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است.

شما می‌توانید بازی Hades را در کامپیوتر یا کنسول Nintendo Switch بازی کنید.

۱۱- بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice

بیماری روانی وسیله‌ای برای داستان ‌پردازی است و اغلب جهت تمرکز بر شرارتی بزرگ‌تر از زندگی عادی استفاده می‌شود، با این حال بسیاری از سازندگان هنوز نمی‌دانند که چگونه این بیماری‌های روانی بر قهرمانان اثر می‌گذارند. بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice از کمپانی Ninja Theory به طور مستقیم بر این موضوع تمرکز کرده و داستانی کاملا نگران ‌کننده و تاثیرگذار را روایت می‌کند که توسط سازنده بازی ملینا یورگنز اجرا شده است. همچنین این بازی شامل برخی از بهترین انیمیشن‌هایی است که تاکنون دیده ‌ایم و تصاویر کلیشه‌ای بازی‌های مستقل کنونی را زیر پا می‌گذارد.

بهترین بازی ایندی

اما کمپانی Ninja Theory فراموش نکرده است که چه چیزی باعث جذابیت بازی‌های قبلی‌اش شده است: نبردهای شخص ‌ثالث شرورانه. با اینکه نبردهای موجود در این بازی در مقایسه با بازی DmC: Devil May Cry یا Enslaved بسیار ضعیف هستند، اما شمشیر بازی موجود در Hellblade هنوز هم رضایت ‌بخش است و خطر اینکه اگر در این بازی بمیرید باید همه چیز را از اول آغاز نمایید باعث می‌شود که به اندازه کافی عرق بریزید.

بازی Hellblade در PS4، Xbox One، Nintendo Switch و ویندوز در دسترس است. اکنون که کمپانی Ninja Theory از توسعه ‌دهنده‌ای مستقل به استودیوی فرست ‌پارتی Xbox تبدیل شده است در حال ساخت دنباله این بازی برای کنسول Xbox Series X است.

۱۲- بازی Hollow Knight

بازی Hollow Knight در زمینه‌ای که سایر بازی‌های ژانر مترویدوانیا قضاوت شده ‌اند، برتری یافته است. این یک بازی پلتفرمر سخت بوده که به کار خود ادامه می‌دهد و پر از طراحی سطوح عالی، مواجه با رییس و جست ‌و‌ جو است. اگر در حال خواندن این راهنما هستید، احتمالا قبلا نام Hollow Knight را شنیده ‌اید. اگر با این وجود تا به حال این بازی را امتحان نکرده ‌اید، اجازه دهید این بازی به شما اثبات کند که: Hollow Knight یک بازی ویدیویی عالی است. همچنین این بازی نادری بوده و می‌توان گفت که بسیار تاثیرگذار است. بازی Hollow Knight از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بوده و این موضوع از نحوه اجرای بازی مشخص است.

بهترین بازی ایندی

همچنین این بازی بسیار ارزشمند است. کمپانی Team Cherry از زمان راه ‌اندازی بازی Hollow Knight تاکنون چهار DLC رایگان برای آن منتشر کرده است و با این حال آن‌ها قیمت پایه بازی را افزایش نداده ‌اند. با پرداخت ۱۵ دلار و حتی پرداخت مبلغ کمتری در زمان حراج، شما یک بازی ۲۵ تا ۳۰ ساعته با ۵ تا ۶ ساعت محتوای DLC اضافی خواهید داشت (و اگر درگیر مبارزات رییس Godmaster باشید نیز محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد). کمپانی Team Cherry پنجمین DLC این بازی را نیز برنامه ‌ریزی کرده است و این نسخه Hollow Knight: Silksong نام دارد.

بازی Hollow Knight در MacOS، Switch، PS4، Xbox One، کامپیوتر و لینوکس در دسترس است.

۱۳- بازی Inside

بازی Inside که دنباله بازی Limbo از کمپانی Playdead بوده، از بازی بصری زیبا و معروف این استودیو خیلی فاصله نگرفته است. این بازی یک پسر جوان را به محیط تاریکی از پالتی تیره و تک ‌رنگ هدایت می‌کند. بیشتر صداهایی که می‌شنوید از قدم ‌گذاشتن او در محیط‌های مختلف، از جنگل گرفته تا یک کارخانه عجیب و غریب، حاصل می‌شود. این بازی پلتفرمر معمایی حتی یک لحظه از وقتتان را تلف نمی‌کند، زیرا هر یک از معماها هدفی دارند، این اهداف شامل جنبه‌های مختلفی بوده و هم از نظر داستانی و هم برای آموزش مکانیک‌هایی که بعدا به آن‌ها نیاز خواهید داشت، مفید هستند.

بهترین بازی ایندی

بازی Inside نیز همانند بازی Limbo حالتی ایجاد می‌کند که هم رعب‌آور بوده و هم خواب‌آور است. یک بار آن را بازی کنید تا از معماهای هوشمندانه بازی شگفت‌زده شوید و سپس دوباره آن را امتحان کنید تا تمام جزئیات داستانی که احتمالا اولین ‌بار به آن‌ها توجه نکرده‌ اید را ببینید. بازی‌های Inside و Limbo هر دو فضای متمایزی دارند اما بازی Inside ضمن روایت داستان منحصر به ‌فرد و ناراحت ‌کننده‌‌اش از این فضا بهتر استفاده کرده است.

بازی Inside در PS4، Xbox One، Nintendo Switch، ویندوز و iOS در دسترس است.

۱۴- بازی Into the Breach

کمپانی Subset Games در بازی FTL: Faster Than Light یک استراتژی به شدت دشوار با زیبایی‌ شناسی کلاسیک الهام گرفته از حالت رترو را ارائه داد. اما این کمپانی در بازی بعدی خود یعنی Into the Breach پیشرفت بیشتری داشته است. این یک بازی نقش ‌آفرینی سفر در زمان مبتنی بر نوبت بوده که شما را موظف می‌کند بشریت را از نابودی توسط موجودات حشره‌ای مانندی به نام Vek نجات دهید. هر سطح از بازی درون یک نقشه کوچک شبکه‌ای انجام می‌شود و شما را مجبور می‌کند که به آن موجودات آسیب برسانید و در مناطقی قرار گیرید که بتوانید این وِک‌ها را به درون اقیانوس بیاندازید.

بهترین بازی ایندی

در تمام چرخش‌های اختصاصی زنده بمانید و مرحله را کامل کنید اما بیشتر بر میزان خسارت وارده توجه نمایید و سریعا متوجه خواهید شد که از حد مناسب تجاوز کرده‌ اید. با اینکه بازی در طول چند ساعت تکمیل خواهد شد، اما احتمالا پس از تکمیل بازی دوباره این بازی را اجرا خواهید کرد.

بازی Into the Breach در Nintendo Switch، MacOS و ویندوز در دسترس است.

۱۵- بازی Kerbal Space Program

آیا دوست دارید که یک فضاپیما را اداره کنید؟ بازی Kerbal Space Program یک شبیه ‌ساز مناسب شما است. این بازی براساس یک گونه بیگانه معروف به  Kerbals واقع در سیاره Kerbin ساخته شده است. این موجودات سبز کوچک برایتان یک فضاپیما ساخته ‌اند؛ پلتفرمی برای طراحی، ساخت و پرتاب سفینه‌های فضایی. با این وجود این بازی صرفا یک استودیوی طراحی نیست بلکه این شبیه ‌سازی بر‌اساس علوم فضایی و ایرودینامیک ساخته شده است تا «واقعی» به نظر برسد. هدف بازی: با ساخت ایستگاه‌های فضایی و سکونت در سیارات مختلف، فضا را تسخیر کنید.

بهترین بازی ایندی

شما با انتخاب یکی از سه حالت گیم ‌پلی، بازی Kerbal Space Program را آغاز خواهید کرد. در حالت Science Mode، بازیکنان با انجام آزمایش‌های فضایی به بازکردن قفل‌های قطعات مختلف پرداخته و بدین ترتیب باعث پیشرفت دانش کربال‌ها می‌شوند. از بین این سه حالت، این حالت امن‌ترین نقطه برای شروع است. از سوی دیگر حالت Career Mode، با مدیریت برنامه فضایی و ایجاد شهرت، به قراردادها و بودجه‌ها می‌پردازد. در نهایت در حالت Sandbox Mode، تمام چیزهای موجود در این بازی شبیه‌سازی از همان ابتدا باز می‌شود و بنابراین می‌توانید بدون نگرانی درباره امور مالی و قراردادها، هر چیزی که دلتان می‌خواهد را بسازید.

بازی Kerbal Space Program در Xbox One، PS4، MacOS، ویندوز و لینوکس موجود است.

۱۶- بازی Loop Hero

بازی Loop Hero یکی از منحصر به‌ فردترین بازی‌های مستقل است که در چند سال اخیر به بازار عرضه شده است و این موضوع نشان می‌دهد که بازی‌ای که در دسته‌ای از بازی‌هایی که به خاص ‌بودن معروفند قرار دارد، قطعا چیز بی نظیری است. این بازی به‌ طور دقیق در یک ژانر نمی‌گنجد و عناصر بازی‌های کارتی، استراتژی‌های زمان واقعی و بازی‌های خداگونه را در قالب روگ ‌لایک ترکیب می‌کند. هر دور بازی با یک حلقه ساده شروع می‌شود که شخصیت شما درون آن حرکت می‌کند. سپس شما از کارت‌های درون دسته‌تان برای ساختن دنیای اطرافتان از جمله قلمروهای جدید و دشمنان، استفاده می‌کنید.

بهترین بازی ایندی

دشمنان را شکست دهید و به غنایمی دست یابید که در جنگ‌های بعدی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. حلقه گیم‌ پلی بازی Loop Hero به ایجاد تعادل میان خطر و پاداش بستگی دارد. هنگام بازی، برای ارتقاء اردوگاهتان منابعی کسب خواهید کرد. در آنجا می‌توانید کلاس‌های شخصیت و کارت‌های جدیدی را برای دسته کارت خودتان باز کنید و بدین ترتیب به پایان بازی نزدیک‌تر شوید. شما دنیای هر دور بازی را شکل می‌دهید، بنابراین بیشتر وقت خود را جهت توزین خطرات هر دور و پاداش‌های ناشی از جمع‌آوری غنایم و بازگشت به اردوگاهتان جهت ارتقای شخصیتتان صرف خواهید کرد. این تنش واقعا موثر است.

شما می‌توانید بازی Loop Hero را در کامپیوترتان اجرا کنید.

۱۷- بازی Night in the Woods

بازگشت به شهر کودکی‌تان همیشه آنطور که انتظار دارید پیش نمی‌رود. در بازی، یک گربه انسان‌نما به نام Mae از دانشگاه اخراج می‌شود و به شهر Possum Springs باز می‌گردد. می به تدریج متوجه می‌شود که شهر و مردمش- مجموعه‌ای از حیوانات سخنگوی مختلف- گذشته‌ای تاریک و پر رمز و راز دارند. این یک بازی «حرکت از کنار» بوده اما می‌توان آن را به راحتی با رمان‌های تصویری و بازی‌های ماجراجویی مقایسه کرد.

بهترین بازی ایندی

اولین بازی استودیوی مستقل Finji، با تاکید بر داستان‌گویی، یکی از عمیق‌ترین و جالب‌ترین داستان‌های بازی‌های که در چند سال گذشته بازی کرده ‌ایم را روایت می‌کند. بازی Night in the Woods شدیدا به کمدی سیاه مدیون است و از بازیکنان می‌خواهد که در طول داستان بازی گزینه‌هایی را انتخاب کنند که بر نحوه بررسی اتفاقات شهر پوسوم اسپرینگز تاثیرگذار هستند. حتی این بازی می‌تواند باعث شود که ما در یک صحنه هم غمگین شویم و هم از ته دل بخندیم.

بازی Night in the Woods در PS4، Xbox One، Nintendo Switch، MacOS، iOS، ویندوز، لینوکس و اندروید در دسترس است.

۱۸- بازی Outer Wilds

در این بازی برنده جایزه که توسط کمپانی Mobius Digital تولید شده است، بازیکنان نقش یک فضانورد بیگانه بی‌نام را بازی می‌کنند. اولین ماموریت آن‌ها در فضا آغاز شده و ۲۲ دقیقه بعد خورشید به یک اَبَر نواختر تبدیل می‌شود و ماموریت به پایان می‌رسد. آزاردهنده است، نه؟ این ماجراجویی کوتاه در ابتدا نا امید کننده به نظر می‌رسد، اما سفر شما به همین جا ختم نمی‌شود. این فضانورد کشف می‌کند که در یک حلقه ۲۲ دقیقه‌ای گیر کرده ‌اند اما هر بار که می‌میرد دانش خود را حفظ می‌کند. این بدان معنا است که فضانورد باید قبل از اینکه خورشید همه‌ چیز را بسوزاند و آن چرخه ۲۲ دقیقه‌ای مجددا راه ‌اندازی شود، تمام اطلاعاتی که می‌تواند را کشف و جمع‌آوری نماید.

بهترین بازی ایندی

هدف بازی Outer Wilds کشف اسرار یک نژاد باستانی و درک اینکه چرا در حلقه زمانی قرار دارید، است. هر دو مورد به یکدیگر ارتباط داشته و شما باید از یک جهان به جهان دیگر بپرید تا با فضانوردان دیگر گفتگو کرده و مناطق ویرانه را کاوش کنید. رمز و راز کلی بازی به شما نمی‌گوید به کجا بروید. در عوض، نوشته‌های بسیار پیشرفت ‌دهنده آن نکاتی را ارائه می‌دهند تا بتوانید به تنهایی این بازی را تکمیل کنید. با توجه به اینکه بازی Outer Wilds براساس کاوش و اکتشاف شکل گرفته است، شما معماهای زیادی پیدا خواهید کرد که باید حلشان کنید و به محیط‌های کشنده‌ای شامل گردبادهای عظیمی مانند Giant’s Deep می‌رسید که باید از آن‌ها عبور نماید.

بازی Outer Wilds در Xbox One، PS4 و ویندوز در دسترس بوده و از آن بازی‌هایی است که دوست ندارید از دستش دهید.

۱۹- بازی Overcooked: All You Can Eat

فرانچایز Overcooked سال‌ها روابط و مهارت‌های ارتباطی شما با دوستان و عزیزانتان را آزمایش کرده است. شما باید دستورالعمل‌های مختلف را در اسرع وقت در آشپزخانه‌های بزرگ آماده کنید و مواد غذایی را به اطراف منتقل کرده و یا مانع از سوختن ماهی‌تابه‌تان شوید. تنها راه کسب نمره خوب، تقسیم کارها به طور موثر است، اما زمانیکه تحت فشار هستید احتمالا فریاد خواهید کشید که «گوجه ‌فرنگی‌های خرد شده کجاست!» در حالیکه آشپزخانه‌تان در حال سوختن است و دستیارانتان به سختی در حال نگهداری مواد مورد نیازتان هستند.

بهترین بازی ایندی

هر یک از بازی‌های Overcooked را می‌توان در این لیست قرار دارد، اما اگر آنقدر خوش ‌شانس بودید که به Xbox Series X یا PS5 دسترسی یابید، قطعا باید نسخه Overcooked: All You Can Eat را تهیه کنید. این نسخه لوکس بازی شامل تمام سطوح بازی‌های Overcooked، Overcooked 2 و همه DLCهای آن‌ها است و همچنین سطوح قدیمی‌تر بازی Overcooked 2 بازسازی شده ‌اند تا گیم پلی بازی بهبود یابد. سطوح این بازی برای اولین بار در کنسول‌ها با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و با کیفیت ۴K اجرا می‌شود و به علاوه این نسخه جدید دارای ویژگی‌های جدید دسترسی و زمان بارگذاری سریع‌تر است.

بازی Overcooked: All You Can Eat در Xbox Series X، Xbox Series S و PS5 در دسترس است و نسخه‌های Overcooked و Overcooked 2 نیز در کامپیوتر، Nintendo Switch، PS4، Xbox One و لینوکس موجود هستند.

۲۰- بازی Oxenfree

ماجراجویی‌های روایی و داستان محور پس از بسته ‌شدن کمپانی Telltale Games دیگر رواج نداشتند. با این وجود، بازی Oxenfree به خوبی می‌تواند بهترین ورودی این ژانر محبوب تا به امروز باشد. Alex و دوستانش که در یک جزیره هستند، رویدادهایی را تجربه می‌کنند که صرفا می‌توان آن‌ها را ماورالطبیعه نامید. آن‌ها به جای فرار، می‌مانند تا اسرار جزیره را کشف کنند. یک سبک هنری متمایز و ۲.۵ بُعدی باعث شده است که ظاهر Oxenfree از سایر بازی‌های این ژانر متمایز باشد و داستان پیچیده بازی به طرز غیرقابل انکاری مسحورکننده است.

بهترین بازی ایندی

بازی Oxenfree با وجود کات ‌سین‌هایی کاملا تحقق ‌یافته، گفتگوهای درون ‌نگرانه و سیستم مبتنی بر انتخاب عالی، داستانی جذاب است که شما را تا پایان بازی درگیر خواهد کرد. پس از پایان بازی، اگر شما هم مثل ما باشید، دوباره آن را اجرا خواهید کرد تا چیزهای متفاوتی را انتخاب کنید و ببیند که روابط الکس و پایان بازی براساس اقدامات جدیدتان چگونه تغییر خواهند کرد.

بازی Oxenfree در PS4، Xbox One، Nintendo Switch، MacOS، iOS، ویندوز، لینوکس و اندروید در دسترس است.

۲۱- بازی Owlboy

با اینکه راه ‌اندازی بازی پلتفرمر و جذاب کمپانی D-Pad Studio نزدیک به یک دهه طول کشید اما محصول نهایی قطعا ارزشش را دارد. در بازی Owlboy، اوتوس که ترکیبی از جغد و انسان است پس از حمله دزدان دریایی به شهرش، یک ماجراجویی را آغاز می‌کند. اولین چیزی که درباره‌ی بازی Owlboy چشمگیر است، دنیای رنگارنگ و درخشان آن است. این پلتفرمر سبک مترویدوانیا از دنیایی گسترده و چند شاخه برخوردار است که بازیکنان را مجبور می‌کند برای هدایت اوتوس و همراهانش که در طول بخش‌های مختلف بازی به او می‌پیوندند، از هر ترفندی استفاده کنند.

بهترین بازی ایندی

بازی Owlboy چیزی بیشتر از مناظر زیبا است. معماهای هوشمندانه و شیطانی، فواصل میان ماموریت‌های مبارزه با رئیس را پر می‌کنند. این بازی از گرافیک نوستالژیک ۱۶ بیتی استفاده نموده است اما تمام مکانیسم‌های آن –گیم ‌پلی هوشمند، گفتگوهای جذاب، محیط‌های متنوع- باعث می‌شوند که این بازی کاملا مدرن باشد.

بازی Owlboy در Xbox One، PS4، Nintendo Switch، MacOS، ویندوز و لینوکس در دسترس است.

۲۲- بازی Papers, Please

بازی Papers, Please نباید آنقدر جذاب باشد، اما به راحتی می‌توان گفت که یکی از جذاب‌ترین بازی‌های مستقل موجود است. شما به عنوان یک افسر مهاجرت در گذرگاهی مرزی که در برلین شرقی و غربی مستقر است، بازی می‌کنید. در میان آشفتگی‌های سیاسی و فرهنگی، وظیفه شما بررسی مدارک افراد و استفاده از قوانین موجود برای تصمیم‌گیری در مورد این است که آیا باید به آن شخص اجازه ورود بدهید یا او را برگردانید.

بهترین بازی ایندی

عمل بررسی مدارک اصلی‌ترین مولفه گیم‌ پلی این بازی است، اما تمرکز بازی Papers, Please بر این موضوع نیست. بازی Papers, Please به عنوان تمرینی برای همدلی، به آهستگی شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث می‌شود که به فکر اطرافیانتان باشد و شغلتان را زیر سوال ببرید. این یک تجربه فوق‌العاده حیرت‌انگیز بوده و بله، به نوعی سرگرم ‌کننده است. لطفا قبل از ورود به بازی، درباره آن زیاد تحقیق نکنید.

بازی Papers, Please در PlayStation Vita، MacOS، iOS، ویندوز و لینوکس در دسترس است.

۲۳- بازی Slay the Spire

بازی Slay the Spire با ترکیب دو ژانر مرسوم- یعنی ژانرهای روگ ‌لایک و بازی‌های کارتی- جالب‌ترین بازی مستقلی که می‌توان چندین بار آن را بازی کرد را ایجاد کرده است. در این بازی که در سه نوبت اجرا می‌شود، شما باید با استفاده از نبردهای مبتنی بر نوبت با دشمنان کوچک و بزرگ مبارزه کنید. کارت‌هایتان سلاحتان هستند، این کارت‌ها در یک دسته که به تدریج با گذشت زمان ساخته‌ می‌شوند، سازماندهی خواهند شد. وقتی که در یک اجرا شکست می‌خورید بازی از ابتدا شروع می‌شود. به هر حال شما دانش جدیدی خواهید داشت که باید در طول اجرای بعدی از آن استفاده کنید و باتوجه به کارت‌ها و توانایی‌هایی که در اختیار دارید نیز، امکانات بیشتری خواهید داشت.

بهترین بازی ایندی

بازی Slay the Spire دارای سه نوع قهرمان متفاوت با دسته کارت‌ها و سبک بازی منحصر به فرد است. تعادل مبارزات باعث شده است که Slay the Spire بازی خوبی تبدیل شود. شما دائما در حال سنجش این موضوع هستید که در نوبت خود دفاع کنید و یا حمله نمایید (یا هر دو را انجام دهید). بازی Slay the Spire دارای لایه‌های مختلفی از استراتژی است، اما هرگز دست و پا گیر نمی‌شود. در واقع، هرچه بیشتر بازی کنید تجربه‌تان نیز بهبود می‌یابد.

بازی Slay the Spire برای افرادی که می‌خواهند بازی‌های کوتاه داشته باشند یا به صورت طولانی مدت بازی کنند، مناسب بوده و یک بازی نقش ‌آفرینی عالی برای Xbox One، PS4، Nintendo Switch، MacOS، iOS، اندروید، لینوکس و ویندوز است.

۲۴- بازی Spelunky 2

بازی Spelunky همچنان یکی از بهترین بازی‌های مستقل تمام دوران‌ها است، اما نسخه جدید این بازی که Spelunky 2 نام دارد، فرمول تصادفی آن را برداشته و آن را به تکامل رسانده است. در این نسخه نیز مانند نسخه اصلی، شما به عنوان یک شکارچی گنج بازی می‌کنید که در سطوح مختلف حرکت می‌کند و هر بار که می‌میرید این سطوح تغییر خواهند کرد و قرار است که زیاد بمیرید. با این وجود، پس از هر مرگ، مهارت‌هایتان بهبود خواهد یافت و یاد می‌گیرید که چگونه تله‌های مرگبار را تشخیص دهید و با هیولاهای کشنده‌ای که با آن‌ها مواجه می‌شوید، مبارزه نمایید.

بهترین بازی ایندی

با اینکه نسخه اصلی این بازی دارای چهار جهان بوده و هر جهان نیز چهار سطح داشته، اما Spelunky 2 مسیرهای انشعابی جدیدی به بازی اضافه می‌کند تا بتوانید جهان‌های مختلفی را برای کاوش انتخاب کنید و بدین ترتیب این بازی در یک دور دارای ۷ منطقه بزرگ بوده و حداکثر ۱۶ منطقه مختلف را شامل می‌شود که می‌توانید با توجه به انتخاب خودتان آن‌ها را به پایان برسانید. همچنین این نسخه شامل درب‌های جدید است که به شما اجازه می دهد وارد غارهای پشت هر سطح شوید و بدین ترتیب منطقه اصلی را دور خواهید زد و گنجینه و تله‌های جدیدی اضافه می‌کند. همچنین از سلاح‌ها، متحدان و سواری‌های جدیدی نیز برخوردار است.

شما اکنون می‌توانید در طول یک ماموریت همکاری آنلاین با یک دوست خود در غارهای بازی Spelunky 2 به گشت و گذار بپردازید و یا برای کسب امتیاز بالا در حالت Daily Challenge mode، که همان پیکربندی غار حالت آنلاین را در اختیارتان قرار می‌دهد، رقابت نمایید. این یک بازی عجیب و غریب با دشمنانی عجیب اما کشنده و مرگ‌هایی طاقت ‌فرسا است. با این وجود وقتی به یک سطح جدید می‌رسید یا یک راز جدید کشف می‌کنید، این بازی برایتان ارزشمندتر به ‌نظر خواهد رسید.

بازی Spelunky 2 در PS4 و کامپیوتر در دسترس است.

۲۵- بازی Superliminal

بازی Superliminal بازی‌ای درباره پرسپکتیو است. اگرچه یک بازی کوتاه معمایی دو ساعته است، اما آنقدر پرمحتوا است که قیمت‌اش را توجیه می‌کند. این بازی نیز درست مانند بازی The Witness- که به زودی به آن خواهیم پرداخت- یک بازی پازلی است که در آن کشف مکانیک‌ها نیز به اندازه حل خود معما هیجان‌انگیز هستند. آنچه باعث برجسته شدن بازی Superliminal شده است درواقع این موضوع است که چگونه بسیاری از کارها را با کمترین هزینه انجام می‌دهد.

بهترین بازی ایندی

برخلاف بسیاری از بازی‌های پازلی، طراحی اصلی بازی Superliminal به قدری خوب است که برای جالب نگه‌ داشتن اتاق‌های پازی به هیچ شاه ماهی قرمز یا حواس ‌پرتی‌ای نیاز ندارد. هر اتاق پازل فقط چند مولفه دارد و همه آن‌ها برای دستیابی به راه‌ حل ضروری هستند و همین باعث تمایز آن شده است. به جای اینکه از تشخیص اینکه چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست ناامید شوید، Superliminal ابزارهایی که برای حل معما نیاز دارید را به راحتی در اختیارتان می‌گذارد و باعث می‌شود که به شکل جالبی از تفکر انتقادی‌تان برای مدیریت معما‌ها استفاده کنید و فقط چند بازی پازلی چنین کاری انجام می‌دهند.

شما می‌توانید به بازی Superliminal در کامپیوتر دسترسی یابید.

۲۶- بازی Stardew Valley

شاید بتوان بازی Stardew Valley را به عنوان یک بازی شبیه ‌سازی زندگی در یک شهر کوچک به بهترین شکل توصیف کرد. این بازی با به ارث رسیدن یک مزرعه در یک دهکده ویرانه به بازیکن،‌ آغاز می‌شود و از آنجا به بعد همه‌ چیز به زندگی روزمره مربوط می‌شود.

بهترین بازی ایندی

این بازی به روزها، ماه‌ها و سال‌ها تقسیم می‌شود و همین ویژگی توانسته او را جزو بهترین بازی ایندی قرار دهد. بازیکنان فقط می‌توانند در یک روز مشخص بسیاری از فعالیت‌ها را انجام دهند و آن‌ها مجبور خواهند شد که اولویت‌هایشان را به شکل عاقلانه‌ای انتخاب کنند. فرقی نمی‌کند که آن‌ها در حال پرورش محصولات کشاورزی باشند یا به مردم شهر در حل مشکلاتشان کمک کنند و یا درون غارها به دنبال منابع بگردند، به هر حال بازیکنان باید تصمیم بگیرند که برای چه چیزی ارزش قائلند و آن را دنبال نمایند. به راحتی از این بازی، ده‌ها ساعت لذت خواهید برد و سپس می‌توانید شروع به اضافه کردن مادهای مختلف کنید تا وضعیت Stardew Valley را تغییر دهید، زیرا زندگی ساده کشاورزی‌تان کیفیت‌اش را از دست خواهد داد.

بازی Stardew Valley در PS4، Vita، Xbox One، Nintendo Switch، MacOS، iOS، اندروید، لینوکس و ویندوز در دسترس است.

۲۷- بازی Undertale

در نگاه اول بازی Undertale شبیه یک پروژه دانشجویی عجیب بوده و ادای احترامی به بازی‌های نقش ‌آفرینی ژاپنی قدیمی است. این بازی از بسیاری از مولفه‌های آن بازی‌های قدیمی (به ویژه سبک گرافیکی بازی Earthbound) استفاده می‌کند، اما در زیر این لایه ارزان قیمت قدیمی، یک قلب ماورایی در حال تپیدن است.

بهترین بازی ایندی

بازی Undertale بازیکنان را به عنوان کودکی بی‌نام درون دنیای زیرزمینی پر از هیولا می‌اندازد. بازیکن که توسط یک موجود مهربان نجات یافته است، در طول سفر خود به سوی مرزی که انسان‌ها و هیولاها را از یکدیگر جدا کرده، مجبور می‌شود با هیولاهای زیادی مواجه شود و با بسیاری از آن‌ها بجنگد. متن Undertale جایی ا‌ست که باعث درخشش آن شده است، زیرا هیولاهای بازی نیز به زیبایی انسان‌ها هستند.

بازی Undertale در PS4، Vita، Nintendo Switch، MacOS، لینوکس و ویندوز در دسترس است.

۲۸- بازی Untitled Goose Game

بازی Untitled Goose Game که توسط کمپانی House House ساخته شده و توسط کمپانی Panic منتشر شده است، نمایی ساده و نیمه ایزومتریک از یک غاز وحشی که در یک دهکده انگلیسی باید لیستی از کارها را انجام دهد، ارائه می‌دهد. رنگ‌های ساده بازی، مکمل انیمیشن پرمحتوای آن هستند و به بازیکنان امکان می‌دهند تا به جای تمرکز بر محیط کلی بر روی پازل‌های موجود تمرکز کنند. این بازی نیز همانند بازی Angry Birds، شامل یک دسته پرنده دوست ‌داشتنی است. نحوه راه رفتن غاز موجود در این بازی واقعا قابل ستایش است.

بهترین بازی ایندی

«لیست کارها» که قبلا به آن اشاره کردیم، پر از وظایف شرارت آمیز است. شما در این بازی با خون و یا خشنوت مواجه نخواهید شد. اما در عوض، بازیکنان برای تکمیل وظایفشان باید بر روی مهارت حل معما و مقداری مخفی‌کاری تکیه کنند. به عنوان مثال، اولین وظیفه‌تان این است که به پیک ‌نیک بروید اما این بدان معنا است که باید وارد باغ یک شخص شوید، محوطه اطرافش را خیس کنید، کلیدهایش را بدزدید، چنگکش را درون دریاچه بیاندازید و غیره. سپس موظف خواهید شد تا عینک یک پسر بچه را بدزدید. از آنجا که او نمی‌بینید، غاز قصه ما هواپیمای اسباب‌بازی پسرک را می‌دزدد و آن را به یک مغازه‌دار محلی می‌دهد. با اینکار حالا آن پسر بچه باید هواپیما را دوباره خریداری کند.

بازی Untitled Goose Game برای تمام کسانی که به Xbox One، PS4، Nintendo Switch، MacOS و ویندوز دسترسی دارند اوقات خوشی را رقم می‌زند.

۲۹- بازی Valheim

بازی Valheim به تازگی به صورت دسترسی ‌زودهنگام منتشر شده است، اما در حال حاضر توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ژانر بقاء تقویت کند. این بازی تقریبا بلافاصله پس از راه ‌اندازی، فراگیر شد. بازی Valheim می‌داند که چگونه باید به بازیکن پاداش دهد، نه اینکه صرفا بازیکن را به زمین بیاندازد و برایش آرزوی موفقیت کند. البته در این بازی نیز باید خودتان را جمع و جور کنید و منابعی را برای ساخت سلاح‌های بهتر و عبور از مکان‌های جدید، جمع‌آوری کنید. به هر حال بازی Valheim راهی پیدا می‌کند که به این تجربیات، از مبارزات بزرگ با روسا گرفته تا قایقرانی ساده در اقیانوس، پاداش دهد.

بهترین بازی ایندی

شما مجبور نیستید که این ماجراجویی را به صورت تک‌ نفره انجام دهید. بازی Valheim از حالت تعاونی تا حداکثر ۱۰ بازیکن پشتیبانی می‌کند و بدین ترتیب یک زمین بازی بی‌پایان را در اختیار شما و گروه دوستانتان قرار می‌دهد که باید در آن زنده بمانید. به ندرت می‌توانیم در یک بازی‌ ژانر بقاء شاهد این سطح از کیفیت باشیم و اینکه چنین چیزی را در حالت دسترسی زود‌هنگام ببینیم هم نادرتر است. Valheim واقعا ارزش این همه هیاهوی تبلیغاتی را دارد.

بازی Valheim در کامپیوتر در دسترس است.

۳۰- بازی Wargroove

بازی Wargroove نیز مانند بازی مشهور Advance Wars مخصوص کنسول GBA، یک بازی استراتژیک تاکتیکی مبتنی بر نوبت است که انواع مختلف واحدهای جنگی با نقاط ضعف و قوت متفاوت را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد. شما باید با استفاده از نقاط قوت این واحدها و توانایی‌های منحصر به‌ فرد فرمانده‌تان، نیروهای دشمن را شکست دهید. هر نقطه دارای قلمروهای متفاوتی است که به نیروهای شما در هنگام درگیری با دشمنان کمک می‌کند و یا به آن‌ها آسیب می‌زند و در صورت پیشرفت بی‌رویه شما، مه جنگی می‌تواند دشمنانی را از ناکجا آباد بیرون بیاورد و آن‌ها نیروهای شما را از پا در می‌آورند. یک چالش عالی در این نقشه‌ها وجود دارد، اما اگر میزان سختی سطح بالا باشد، می‌توانید مقیاس آن را کم کنید.

بهترین بازی ایندی

شما در این بازی مستقل شاهد انعطاف‌پذیری زیادی خواهید بود. بازی Wargroove شامل بیش از ۵۰ ساعت مبارزات تک ‌نفره و همچنین حالت تعاونی و PvP برای حداکثر چهار دوست است که می‌توانند با یکدیگر بازی کنند. همچنین این بازی از یک حالت ویرایشگر سطح نیز برخوردار است که می‌توانید نقشه‌ها و نبردهای مخصوص خودتان را ایجاد کنید و آن‌ها را برای بازیکنان دیگر آپلود نمایید تا از آن لذت ببرند. پس از اتمام مسابقه اصلی، می‌توانید به سراغ مبارزات بازیکنان دیگر بروید و بدین ترتیب چالش‌های تاکتیکی بیشتری را پشت سر بگذارید.

بازی Wargroove برای Xbox One، PS4، Nintendo Switch، Mac، لینوکس و کامپیوتر موجود است.

۳۱- بازی The Witness

بازی The Witness که مدت‌ها است منتظر آن بودیم و توسط سازنده بازی Braid – جزو بهترین بازی ایندی به حساب می‌آید، یکی از بهترین بازی‌هایی که موجب تجدید حیات ژانر مستقل شد- یعنی جاناتان بلو ساخته شده است، نمی‌توانست بیش از این متمایز باشد. بازی The Witness صرفا شامل پازل است. در نگاه اول، این یک جزیره رنگارنگ مملو از مجسمه‌های تصادفی‌ و چیزهای عجیب و غریب است و محیط آن برای بازی‌ای که مملو از معما است، خیلی عجیب به ‌نظر می‌رسد. اما زمانی که شما از یک پازل به پازل دیگر می‌روید، محیط اطرافتان را ستایش خواهید کرد. به زبان ساده، این معماهای خطی واقعا عالی هستند.

بهترین بازی ایندی

هر پازل یک درس ارزشمند به شما می‌آموزد و وقتی محیط را به عنوان بخشی از راه‌حل درگیر می‌کند، این تجربه ارزشمند به سطح بالاتری می‌رسد. این بازی قدرت ذهنی‌تان را آزمایش می‌کند و اغلب مجبورتان می‌کند که برای پیدا کردن راه‌ حل، یک قلم و کاغذ بیرون بیاورید. به ندرت پیش می‌آید که یک بازی باعث ایجاد این میزان فداکاری شود، اما بازی The Witness اینگونه است و شما را مجبور می‌کند که راهتان را ادامه دهید و چیزهای جدیدی یاد بگیرید. 

بازی The Witness در PS4، Xbox One، Nvidia Shield، MacOS، iOS و ویندوز در دسترس است.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =