بهترین بازی های تاور دیفنس

بهترین بازی تاور دیفنس

عناوین بازی های تاور دیفنس یا دفاع قلعه، بین بازی‌های RTS و مدیریتی هستند و از اعتیادآورترین بازی‌ها می باشند. البته اگر به درستی طراحی شوند. تماشای دشمنانی که با جایگذاری درست تله‌ها و برج‌های ما و همچنین توانایی‌های ویژه ما نابود می‌شوند، بسیار سرگرم‌ کننده است. محتوای اصلی بازی طوری گسترش یافته است که انواع سبک‌ها و مضامین هنری را پوشش داده و حتی ژانرهای دیگر را ادغام می‌کند. این ژانر تقریباً پر از عناوین مختلف است و اکثر آن‌ها خوب هستند. اما ما در این مقاله درباره بهترین بازی‌های دفاع از قلعه صحبت می‌کنیم تا در آن‌ها غرق شوید. بهترین بازی تاور دیفنس

گاهی در برخی از بازی‌ها، این بازیکن است که مجبور است تلاش کند و از موانعی که سر راهش قرار دارد دفاع کند. با جنگ، تیراندازی و پیدا کردن راه از بین دشمنان و تله‌هایی که توسط آن‌ها برایتان ساخته شده بگذرید و به هدف برسید. موارد بسیار کمی وجود دارد که در آن ما کسی هستیم که مبارزه را طراحی می‌کنیم و دشمنان باید از آن‌ها عبور کنند. یکی از ژانرهایی که واقعاً این فانتزی استراتژیک را برجسته کرده است، بازی‌های دفاع از قلعه است.

بازی Bloons TD 6

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: آی ‌او اس، اندروید، رایانه

مجموعه Bloons یک سری جالب است که باید آن را بررسی کنیم. آنچه به عنوان یک بازی Falsh کوچک شروع می‌شود. شما در آن به عنوان میمونی بازی می‌کنید که دارت‌ها را به سمت بالون‌ها پرتاب می‌کند. این بازی به نوعی مانند سبک بازی اول Angry Birds است که به یک بازی دفاع از قلعه تبدیل شده است. دو بازی اول در این مجموعه بازی‌هایی مرورگر رایگان بودند. اما با آغاز عنوان سوم، آن‌ها نیز وارد بازارهای موبایلی شدند، تا آخرین عنوان یعنی Bloons TD 6. این بازی، اولین بازی این مجموعه است که دارای ویژگی گرافیک‌های سه ‌بعدی است و به خاطر اینکه Flash دیگر از مرورگرهای وب پشتیبانی نمی‌کند، دیگر روی مرورگرها اجرا نمی‌شود.

قالب اصلی بازی سبک دفاع از قلعه است، که در آن باید قلعه‌هایی بسازید و سعی کنید جلوی موج بالون‌ها یا bloon ها را بگیرید. همینطور اجازه ندهید به انتهای مسیر برسند. برخی از bloon ها نسبت به انواع خاصی از قلعه‌ها مقاوم هستند. مانند آتش و جادو و با گذشت زمان قوی‌تر می‌شوند. قلعه‌ها در سه شاخه مختلف ارتقاء پیدا می‌کنند. قلعه قهرمان ویژه به طور خودکار ارتقاء پیدا می‌کند. هر نقشه چالش‌های مختص خود را ارائه می‌دهد و با تکمیل هر یک، حالت‌های جدیدی باز می‌شوند. این بازی ارتقاء و پشتیبانی‌های مختلفی دریافت کرده و همین باعث شده به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های دفاع از قلعه تبدیل شود.

بازی Plants vs. Zombies 

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: آی ‌او اس، اندروید، پلی ‌استیشن ۳، پلی ‌استیشن ویتا، ایکس‌ باکس ۳۶۰، DS، رایانه

بازی دوم این مجموعه محتوای نبرد گیاهان در برابر زامبی‌هایی را در فضای شوتر سوم شخص دارد. Plants vs. Zombies یکی از اولین و بهترین بازی‌های موبایلی بوده است. این بازی با محتوای ساده، مکانیسم انتخاب آسان و سبک هنری جذابش توجه بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرد. برخلاف دیگر بازی‌های دفاع از قلعه، PvZ به جای داشتن دشمنانی که در مسیر حرکت می‌کنند، روی خود مسیر متمرکز است. گیاهان در مربع‌های خاصی از شبکه قرار می‌گیرند و زامبی‌ها در خط مستقیمی در امتداد خطوط شبکه از راست به چپ حرکت می‌کنند. همین موضوع به تنهایی باعث می‌شود انتخاب و بازی برای بازیکنان معمولی نیز آسان باشد.

دشواری و پیچیدگی با افزایش انواع جدید گیاهان با خواص منحصر به‌ فرد بیشتر شده و موج زامبی‌ها بیشتر می‌شود. با چنین فضای محدودی، باید بدانید کدام گیاه اولویت این را دارد که به بخش جدایی ‌ناپذیر بازی تبدیل شود. هر سطح استراتژی‌های جدیدی را می‌طلبد و بازی شما را مشتاق و هیجان‌زده نگه می‌دارد و هرگز استراتژی واحد برای تمام سطوح کاربرد ندارد. حالات دیگری مانند پازل‌ها، باغ‌های صخره‌ای ژاپنی و بقاء یک پیشنهاد عالی را برای طرفداران فراهم می‌کند.

بازی Defense Grid 2 

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، سوئیچ، رایانه شخصی

اولین Defense Grid بازی محبوبی در کنسول‌های نسل پلی ‌استیشن ۳ و ۳۶۰ به شمار می‌رود. این بازی در اولین روزهایی عرضه شد که بازی‌های دفاع از قلعه وارد کنسول‌ها شده بودند. همینطور برای پروژه‌های با بودجه محدود و قیمت پایین، دارای امتیاز بالایی بود. بازی بعدی یعنی Defense Grid 2 از آن موفقیت استفاده کرده و Kickstarter موفقی را عرضه کرد تا بازی وارد نسل بعدی کنسول‌ها کند. این بازی، یکی از استانداردترین بازی‌های دفاع از قلعه است. اما عملکرد آن باعث شده برای کنسول‌هایی که از کنترلر استفاده می‌کنند، قابل پخش باشد.

محیط بازی ساده است، برج‌ها در سطوحی با مسیرها، محدودیت‌ها و دشمنان منحصر به‌ فرد ساخته می‌شوند که باید موج دشمنان را در مقابل دزدیدن قدرت‌هایتان متوقف کنید. اگر دشمنی به مرکز رسیده و فرار کند، بازی تمام می‌شود. دشمنان مختلف نقاط قوت و ضعف مختلفی دارند، پس داشتن برج‌های مختلف بسیار مهم است. ویژگی‌های استاندارد دیگری مانند به‌ روزرسانی و فروش برج‌ها هم در این بازی وجود دارند اما اتفاقات بیشتری می‌افتد تا شما را در هر سطح بیشتر درگیر کند.

بازی Orcs Must Die! 3

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: رایانه شخصی

اولین عزیمت مهم از بازی دفاع از قلعه معمولی عنوان جدید این مجموعه یعنی Orcs Must Die! 3 است. این مجموعه از ابتدا با ترکیب ژانر با دیدگاه سوم شخص برجسته شده است. به جای بازی به عنوان نیروی تجزیه شده‌ای که بر اقدامات نظارت دارد، این بار باید کنترل شخصیت‌های خاصی را با سلاح‌ها و توانایی‌های مختص خودشان بر عهده بگیرید و در مقابل موج اورک‌ها مبارزه کنید. مسیرها مانند بازی دفاع از قلعه سنتی عمل می‌کنند، اما بودن روی سطح زمین حس کاملاً متفاوتی نسبت به بازی‌های دیگر را به این بازی داده است.

Orcs Must Die! 3 به جای قلعه‌ها، روی تله‌ها متمرکز است، که با این دیدگاه منطقی به نظر می‌رسد. شما باید تله‌های میخی، سکوهای پرتاب، تله‌های دیواری، تله‌های آتشی و انواع مختلف دیگری از تله‌ها را بکارید. هدف شما از ترکیب این تله‌ها این است که کاری کنید تعداد اورک ها کم شود – یا حداقل سرعت آن‌ها کم شود – تا بقیه مکان‌ها را پاک‌سازی کنید. اینکه مستقیماً در اقدامات شرکت کنید بسیار مهم است. حالت نوری و کمدی بازی باعث می‌شود سرگرم‌ کننده باشد. همکاری نیز تمرکز اصلی است و می‌توانید بارها و بارها به سطوح چالش‌ها برگشته و تلاش کنید.

بازی Kingdom Rush

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: رایانه شخصی، آی ‌او اس

Kingdom Rush نیز مانند Bloon از بازی ابتدایی ساده به عنوان بازی Flash به یکی از بهترین و گسترده‌ترین بازی‌های دفاع از قلعه تمام دوران تبدیل شده است. این بازی از دوره زمانی ساده قرون وستایی و تصاویر جذاب، به علاوه برخی از ساده‌ترین مکانیسم‌های موجود استفاده می‌کند. هیولاها مسیر مشخصی را دنبال کرده و شما باید قلعه‌هایی بسازید تا از سرزمین پادشاهی خود دفاع کنید. فقط چهار برج اصلی، هشت برج ویژه و ۱۸ توانایی برای استفاده و ارتقاء برج‌هایتان وجود دارد.

این مبارزات در چندین مکان و پس ‌زمینه مختلف، با بیش از ۳۰ نوع دشمن و حتی نبردهای رئیس رخ می‌دهد. شما می‌توانید علاوه بر ساختن برج از ابزارهای زمینی دیگری برای مبارزه در برابر نیروهای شیطانی استفاده کنید. به علاوه، اگر از سبک و سیستم Kingdom Rush لذت می‌برید، بازی‌های دیگری نیز برای لذت بردن وجود دارند. جدا از بازی اصلی، بازی‌های دیگری مانند Kingdom Rush Frontiers ،Kingdom Rush Origins و عنوان آینده یعنی Kingdom Rush Vengeance نیز وجود دارد.

بازی OTTTD: Over The Top Tower Defense

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: سوئیچ، آی ‌او اس، رایانه شخصی

از بین تمام ژانرهای دفاع از قلعه، Over The Top Tower Defense یکی از بازی‌هایی است که به طور کامل هرج‌ و مرجی که این بازی‌ها بر آن اساس ساخته شده ‌اند را در بر گرفته است. به جای اینکه فقط دشمنان را از بین ببرید، OTTTD خون‌ها، روده‌ها و اندام‌هایی را در سراسر میدان نبرد به پرواز در می آورد، زیرا برجک‌های شما به طور فزاینده از موجودات چند بعدی عجیب و پوچی ساخته می‌شوند.

جدا از ۱۲ نوع برجی که در بازی‌های دفاع از قلعه سنتی از آن‌ها استفاده می‌کردید، می‌توانید ۷ نوع قهرمان انتخاب کنید تا یک دسته سه تایی بسازید. هرکس می‌تواند در سیستم سبک نقش ‌آفرینی ارتقاء پیدا کند تا مهارت‌های فعال و منفعل جدید را باز کرده و سلاح‌ها و زره‌های جدیدی را به دست آورد.

این محیط به همان اندازه که نشان می‌دهد سطح بالایی دارد. در ۲۱۳۶، شرکتی به نام HEROCORP وظیفه دفاع از زمین در مقابل موجودات چند بعدی را داشت و باید ابتدا به آن موجودات حمله می‌کرد. OTTTD ترکیبی از مکانیسم‌های MOBA و Starship Troopers با Rick و Morty کمی است که به آن پرتاب می‌شوند. به نوعی، این ترکیب بازی خارق‌العاده‌ای را ایجاد کرده است.

بازی Dungeon Defenders II

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: پلی ‌استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

Dungeon Defenders II یک بازی رایگان روی کنسول هالی پلی ‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان بود که خیلی زود عرضه شد. مانند Orcs Must Die! 3، بیش از برج‌ها روی دو جنبه دیگر از این ژانر تمرکز دارد. البته، شما همچنان باید دفاع‌هایی بسازید، اما این کار بین دورها انجام می‌شود. زمانی که دزدان، جادوگران، ربات‌ها و دشمنان دیگر شروع به حمله کردند، بازی تبدیل یک بازی اکشن سوم شخص سنتی می‌شود. ۱۲ قهرمان وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و هر یک از آن‌ها سبک خاصی دارند.

Dungeon Defenders II با تأثیرات بیرونی بیشتر بر غنائم هم تأکید دارد. در طول بازی، شما می‌توانید سلاح‌ها و آیتم‌هایی را برای ارتقاء قهرمانتان علاوه بر منابع برای ساخت قلعه‌های جدید به دست آورید. این بازی یکی دیگر از بازی‌هایی است که برای همراهی با دوستان عالی است. از آنجایی که رایگان است و هنوز به کارش ادامه داده و ارتقاءهایی را عرضه می‌کند، بسیار آسان است. اگر از ساخت ساختمان، مبارزه، غارت و تکرار لذت می‌برید، این بازی یکی از بازی‌هایی است که قرار است مدت‌ها در آن غرق شوید.

بازی Sanctum 2

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: پلی ‌استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

این بازی توسط سازندگانش به عنوان دنباله‌ای برای ” world’s first Tower Defense/FPS hybrid” توصیف شده است. Sanctum 2 ممکن است کمی از لحاظ گرافیکی قدیمی شود، اما مثل همیشه سرگرم‌ کننده است. فقط زمان لازم بود تا اینکه تیمی با ترکیب یکی از بهترین ژانرهای موجود، شوترهای اول شخص، با ماهیت استراتژیک دفاع از قلعه شما را در یک بازی اکشن قرار دهد. این کار باعث شده این بازی یکی از نزدیک‌ترین بازی‌ها به بازیکنان عادی شود که برای تجربه حل معما و سرعت کم وارد این ژانر می‌شوند. اما برای هرکسی که بخواهد عملکرد خود را با استفاده از مکانیسم‌های بیشتر، جذاب کند هم عالی است.

این بازی همچنان بر ایجاد بیشترین آسیب به دشمنان با ایجاد پیچ ‌و خم‌های ساختمانی بازیکن و برجک‌ها متکی است. اما همچنین از عناصری از شوترهای مدرن هم استفاده می‌کند. شما از بین مجموعه‌ای کلاس‌ها انتخاب کرده و محیط و امتیازات خود را شخصی ‌سازی می‌کنید و وارد بازی اکشن می‌شوید. بازی با ذهنیت همکاری ساخته شده و حتی با تیم چهار نفره هم چالش‌ برانگیز است. هماهنگی قوی بسیار مهم است. اما توانایی تصحیح اشتباهات استراتژیک حین پرواز و با شلیک‌های قوی باعث می‌شود حس کنید بیشتر از بازی‌های دیگر کنترل همه‌ چیز را بر عهده دارید.

بازی PixelJunk Monsters 2

بهترین بازی تاور دیفنس

پلتفرم: پلی‌ استیشن ۴، سوئیچ، رایانه شخصی

سازندگان بازی PixelJunk با تغییری عظیم تصمیم گرفتند ده سال پس از اولین بازی PixelJunk Monsters دنباله‌ای برای آن بسازند. همینطور روند هر بازی برای مقابله با ژانر جدید را ادامه دهند. این بازی قرار بود فقط نشانگر محبوب شدن ژانر دفاع از قلعه باشد. اما بازگشت این سبک از بازی مورد استقبال زیادی قرار گرفت. PixelJunk Monsters 2 سعی نکرد این ژانر را دوباره اختراع کند یا آن را با ژانر دیگری ترکیب کند تا از بازی‌های دیگر متمایز شود. در عوض بر ساخت صیقلی‌ترین و بهترین تجربه دفاع از قلعه تمرکز کرد. این بازی در دنیای بصری و لذت بخشی از رنگ‌ها، موجودات و محیط‌ها تنظیم شده که به‌ ندرت در بازی‌ها دیده‌ ایم.

از نظر گیم پلی، احتمالاً می‌دانید که انتظار چه چیزی را خواهید داشت. سطحی را انتخاب می‌کنید، برج‌هایتان را می‌سازید و بیشترین تلاشتان را می‌کنید. برای اینکه موج دشمنان را از مسیرشان برای رسیدن به قلعه‌هایتان دور کنید. باید Tikiman را برای جمع ‌آوری غنیمت‌هایی که از دشمنان افتاده مدیریت کنید. البته به هیچ وجه او را در خطر نیاندازید. این عنصر اضافی باعث شده زمانی که برجک‌ها در حال انجام کارشان هستند، شما به جای کنار ماندن و منتظر نشستن، به شدت درگیر بازی شوید.

 

منبع: DigitalTrends

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 17 =