بهترین بازی های خانوادگی گروهی

بهترین بازی خانوادگی گروهی

اکنون که در خانه‌ ماندن به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا تقریبا مترادف حفظ امنیت است، ما برایتان بهترین بازی خانوادگی گروهی را جمع‌آوری کرده ‌ایم تا کودکان و بزرگسالان در کنار هم از آن‌ها لذت ببرند. این لیست شامل بازی‌های معروف قدیمی و حتی بازی‌های جذاب جدید است که نه ‌تنها باعث شادمانی می‌شوند بلکه سلامتی روحی و جسمی را نیز تقویت می‌کنند. شما می‌توانید با خانواده یا دوستانتان جمع شوید و با انجام بازی‌های مخصوص فضای باز قدیمی، فعالیت بدنی هم داشته باشید. این یک روش عالی برای نشان دادن روحیه رقابتی و ورزشی‌تان است.

بازی محبوب تمام دوران‌ها: بازی Cornhole

بهترین بازی خانوادگی گروهی

قصد داریم لیستمان را با یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تمام دوران‌ها آغاز کنیم. طی چندین دهه، بازی Cornhole یکی از بازی‌های مشهور فضای باز بوده که در محوطه دانشگاه و چمنزارهای خانگی اجرا می‌شده است و احتمالا همه‌مان در برهه‌ای از زندگی این بازی را امتحان کرده ‌ایم. با اینکه می‌توانید از مواد متنوعی برای ساخت وسیله بازی Cornhole استفاده کنید اما مهم‌ترین نکته این است که سطح آن صاف باشد تا کیسه‌های لوبیا بتوانند به خوبی درون سوراخ بلغزند.

بهترین بازی برای تقویت حساسیت: بازی Giant Jenga

بهترین بازی خانوادگی گروهی

فرض می‌کنیم که تا به حال در زندگی خود نگران افتادن آجر خانه‌تان نبوده‌ اید، اما احتمالا بازی Jenga را امتحان کرده ‌اید. بازی «جاینت جنگا» نیز همانند بازی جنگای معمولی است، اما با یک تفاوت بزرگ: آجرهای این بازی خیلی بزرگ هستند. این بازی با ۱۹ سطح بلوک چوبی آغاز می‌شود و ارتفاع آن ۷۶ سانتی‌متر (۲.۵ فوت) است و در طول بازی ممکن است ارتفاع آن به ۱۵۲ سانتیمتر (۵ فوت) هم برسد. البته می‌توانید این بازی را در حیاط خانه‌تان بازی کنید اما یکی از آن بازی‌های مخصوص فضای بازی است که درون خانه نیز می‌توان آن را اجرا کرد.

اگر به دنبال بازی‌ای هستید که بتوانید با تعداد زیادی از افراد آن را اجرا کنید و می‌خواهید که به مقدار کافی استرس در حیاط‌ خانه‌تان ایجاد شود، این آجرهای سایز بزرگ، گزینه فوق‌العاده‌ای هستند.

بهترین بازی گروهی: بازی Spikeball

بهترین بازی خانوادگی گروهی

این بازی در ابتدا در برنامه تلویزیونی Shark Tank معروف شد و به سرعت به یک بازی محبوب تبدیل گردید و به‌ نظر نمی‌رسد که محبوبیت آن به عنوان یک بازی چمنی رو به زوال باشد. در واقع اسپایک‌بال همان بازی والیبال بدون تور است. شما توپ را بر روی تور ترامپولین می‌اندازید و تیم‌های دو نفره سعی می‌کنند تا توپ را به سمت تیم حریفشان پرتاب کنند. اولین تیمی که اینکار را انجام می‌دهد یا امتیاز کسب می‌کند و یا در دور بعدی بازی می‌تواند فرصت سرویس‌ زدن خواهد داشت. این یک بازی حساس است و راه خوبی برای انجام حرکات ورزشی در فضای باز است، مخصوصا اگر یک حیاط کوچک داشته باشید.

بهترین بازی هدفگیری: بازی Ladder toss

بهترین بازی خانوادگی گروهی

ممکن است این بازی را با نام دیگری بشناسید، زیرا نام‌های زیادی دارد. به این بازی ladder golf (به دلیل وجود توپ‌های گلف به آن «گلف نردبانی» نیز گفته می‌شود)، Ladder toss (پرتاب به سوی نردبان)، upright horseshoes و ladderball می‌گویند، اما مهم نیست که آن را چه می‌نامید. به هر حال خیلی خوب است که این بازی را در حیاطتان داشته باشید. اگر به دنبال بازی‌های سرگرم ‌کننده مخصوص فضای باز هستید که تمام اعضای خانواده بتوانند آن را امتحان کنند، لازم نیست دیگر به جستجو بپردازید. هدف از هر مسابقه این است که یک طناب که به دو سر آن توپ وصل شده است را به سمت نردبان پرتاب کنید و سعی کنید جوری پرتاب نمایید که آن طناب روی پله اول، دوم و یا سوم نردبان فرود بیاید. براساس میزان دشواری پرتاب توپ‌ها به سوی پله، هر یک از پله‌ها امتیاز مخصوص خودش را دارد. پله بالایی ۱ امتیاز، پله دوم ۲ امتیاز و پله سوم ۳ امتیاز دارد. اولین تیمی که به امتیاز ۲۱ برسد، برنده است!

بهترین بازی دو تا چهار نفره: بازی ست بدمینتون

بهترین بازی خانوادگی گروهی

اگر به دنبال یک بازی کلاسیک مخصوص حیاط می‌گردید، بدمینتون گزینه خوبی است. کسانی که قبلا هرگز این بازی را امتحان نکرده ‌اند ممکن است فکر کنند که قوانین این بازی به والیبال شباهت دارد. یک گروه سرویس می‌زند و گروه بعدی پاسخ آن‌ها را می‌دهد و اگر توپ از روی تور رد نشود امتیاز به تیم رقیب می‌رسد.

نوعی بازی فریزبی پیچیده: بازی KanJam

بهترین بازی خانوادگی گروهی

یکی دیگر از بازی‌های مخصوص حیاط که فعالیت بدنی زیادی دارد (البته میزان فعالیت بدنی‌اش نسبت به اسپایک‌بال کمتر است) بازی KanJam است که در آن دو رقیب یک فریزبی را پرتاب می‌کنند. شما سطل بازی را در جایی قرار می‌دهید و سپس فریزبی را پرتاب می‌کنید و سطل حریفتان را هدف قرار می‌دهید تا بتوانید به روش‌های مختلف از جمله ضربه‌زدن یا پرتاب فریزبی به درون سطل امتیاز بگیرید. اگر بتوانید فریزبی را از طریق شکاف جلویی به درون سطل بیاندازید بلافاصله برنده خواهید شد.

مناسب تمام سنین: Croquet

بهترین بازی خانوادگی گروهی

بازی کروکت یکی دیگر از بازی‌های مخصوص فضای باز قدیمی است و تاریخچه آن به قرن ۱۹ میلادی می‌رسد. این بازی بسیار ساده است: تیرهای دروازه را تنظیم کنید و از پتک خود برای هل دادن توپ به درون دروازه استفاده نمایید. در انتهای مسیر دروازه‌ها یک میله درون زمین فرو شده است که برای پیروزی باید توپتان را به آن میله بزنید. بازی کروکت بسیار آسان بوده و بنابراین برای همه سنین مناسب است.

بهترین بازی برای تقویت استراتژی: بازی Kubb

بهترین بازی خانوادگی گروهی

اگر به دنبال چیزی هستید که به اندازه تاس قدیمی باشد و یا حتی قدیمی‌تر از گلف باشد، پس بازی کاب مناسب شما است. بازی کاب از سوئد آمده است و یکی از آن بازی‌های قدیمی‌ مخصوص حیاط است که از دوران قرون وسطی در اروپا انجام می‌شده است (و تازه ما فکر می‌کردیم که بازی کروکت قدیمی است). در این بازی باید به سمت بلوک‌های چوبی رقیبانتان چوب پرتاب کنید تا آن‌ها را به زمین بیاندازید و بلوک «king» آخرین بلوکی است که باید آن را به زمین بیاندازید. این بازی به طرز گول ‌زننده‌ای ساده به نظر می‌رسد، اما یادتان باشد که تعداد محدودی چوب دارید و زمانیکه بلوک پادشاه تنها بلوک باقیمانده باشد و شما تنها یک چوب داشته باشید، بازی بسیار حساس خواهد شد.

بهترین بازی برای حفظ تناسب اندام: بازی Trampoline

بهترین بازی خانوادگی گروهی

ترامپولین برای این اختراع شده است که بچه‌ها را خسته کند. ترامپولین ۱۴ فوتی کمپانی Jump Power برای حیاط خانه‌تان بسیار مناسب است. علاوه بر اینکه توانسته امتیازات بالایی کسب کند، خیالتان راحت است که جای بچه‌هایتان امن است زیرا دورتادور آن با تور حفاظتی پوشیده شده است و بدین ترتیب آن‌ها آسیب نمی‌بینند. همچنین این ترامپولین در برابر زنگ ‌زدگی مقاوم بوده و طراحی آن بدون جوشکاری است بنابراین چند سال دوام می‌آورد.

بازی شانس کلاسیک: بازی Giant dice 

بهترین بازی خانوادگی گروهی

این بازی تاس مخصوص حیاط شامل شش تاس چوبی محکم، یک سطل پلاستیکی سیاه و یک تابلوی امتیاز قابل پاک‌کردن است که برای تفریح در فضای باز می‌توانید از آن استفاده نمایید. می‌توانید این بازی را با خود به مهمانی همسایه کناری، مراسم tailgate یا دورهمی‌های دوستانه ببرید. نکته جالب این اسبا‌ب ‌بازی این است که به چند روش مختلف می‌توانید با آن بازی کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک عدد تعیین کنید و اولین کسی که به آن امتیاز دست یافت برنده است و یا اینکه تعیین کنید کسی که کمترین عدد را به دست آورد برنده خواهد شد.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =