بهترین بازی های رایگان آیفون

بهترین بازی رایگان آیفون

در حال حاضر بهترین بازی های رایگان آیفون د ر دسترس هستند. بازی‌های موبایلی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این محبوبیت، فقط به این خاطر نیست که اکنون اکثر افراد بیشتر از کنسول و کامپیوتر، تلفن هوشمند دارند، بلکه به این خاطر است که عناوین با کیفیت و در حال پیشرفتی برای تلفن‌های هوشمند وجود دارد. بعضی از این بازی‌ها، رقیب جدی بازی‌های کنسول و کامپیوتری هستند و بعضی دیگر، تجربه‌هایی را ارائه می‌کنند که در دستگاه‌های بازی سنتی قابل تکرار نیستند. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم تا لیستی از بهترین بازی‌های رایگان iPhone را برای شما گردآوری کنیم. این بازی‌ها به صورت رایگان دانلود می‌شوند و تا حد زیادی بدون نیاز به پرداخت‌های درون برنامه‌ای قابل اجرا هستند.

بازی Super Cat Tales 2

بهترین بازی رایگان آیفون

iPhone دارای چندین سکو بازی عالی دو بعدی است و Super Cat Tales 2 یکی از آن بهترین‌ها است، مخصوصاً زمانی که متوجه رایگان بودن آن می‌شوید. این بازی، شامل گروهی از گربه‌ها می‌شود که سعی در نجات دنیا از دست سربازان شرور حلبی دارند و شما وظیفه راهنمایی این گربه‌ها را در بیش از ۱۰۰ مرحله دارید.

گیم ‌پلی اصلی این بازی، کاملاً آشنا است. شما می‌دوید، از روی موانع و دشمنان می‌پرید و سکه‌های طلا جمع ‌آوری می‌کنید. در کنار این‌ها، Super Cat Tales شامل طیف وسیعی از اسرار پنهان، دهکده‌هایی برای جستجو و گربه‌های جدیدی برای باز کردن نیز می‌شود. در واقع، اثری مشابه دنیای بازی Super Mario است، اما در آن از کاراکترهای گربه استفاده می‌شود.

بازی Disc Drivin’ ۲

بهترین بازی رایگان آیفون

Disc Drivin’ ۲ یک بازی رانندگی رایگان برای آیفون می‌باشد. ممکن است در نگاه اول، چیزی شبیه به نسخه ارتقاء یافته Wipeout یا F-Zero باشد، اما در واقع یک بازی مسابقه‌ای مبتنی بر نوبت است. شما و دوستان و رقبای آنلاینتان نوبت می‌گیرید تا ببینید چه کسی می‌تواند اولین نفری باشد که دیسک خود را در ۲۰ جاده به حرکت درآورد.

بازیکنان برای هدایت دیسک خود در هر نوبت، تنها دو بار می‌توانند انگشت خود را به صورت جارویی بر روی صفحه بکشند و با وجود تله‌ها، حفره‌ها و موانعی که در هر مسیر قرار دارد، این کار چالش ‌برانگیزتر نیز خواهد شد. این یک نوآوری جذاب در ژانر بازی‌های مسابقه‌ای است که بازی‌های بسیار مهیج و لذت ‌بخشی را ارائه می‌دهد. Disc Drivin’ ۲ به صورت رایگان قابل اجرا است، ولی برای ارتقاء آن باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید.

بازی Pigeon Wings Strike

بهترین بازی رایگان آیفون

احتمالاً در مورد بازی‌های دونده بی‌نهایت (یا Endless Runner، بازی‌هایی که در آن مسیر بی‌ پایانی پیش روی شما خواهد بود که هرچه بیشتر در آن مسیر دوام بیاورید، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد) شنیده‌اید، اما Pigeons Wings Strike پرواز بی‌نهایت است. همچنین، یکی از بهترین بازی‌های iPhone است که می‌توانید آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

این بازی با یک سرعت فوق‌العاده زیادی اجرا می‌شود که در آن شما باید هواپیمایی را هدایت کنید که سرنشین آن یک کبوتر است. درست مانند سایر بازی‌های Side-scrolling (بازی‌های معمولا دو بعدی که در آن کاراکتر از چپ به راست و یا برعکس حرکت می‌کند) Shoot-em-ups (نوعی تیراندازی)، شما از میان مسیرهای پر پیچ و خمی عبور کرده و همانطور که از برخورد به موانع و گلوله‌های آتشین غیر منتظره اجتناب می‌کنید، باید به سمت هواپیماهای بدون سرنشین و جانوارن مزاحم شلیک نمایید. این بازی در عین سادگی، بسیار مهیج است.

بازی Angry Birds 2

بهترین بازی رایگان آیفون

Angry Birds یکی از نمادین‌ترین بازی‌های گوشی‌های هوشمند است که به دلیل محبوبیت بسیار زیادش، فیلم خود را نیز تولید کرده است. Angry Birds 2 با شروع مجدد نقطه‌ای که در آن موقف شده بود، دوز اعتیادآور دیگری از پرتاب پرنده‌ها به سمت برج خوک‌ها ارائه کرده است، که در آن باید برای حفظ هرچه بیشتر تخم‌ مرغ‌ها تلاش کنید. ممکن است این کار ساده به نظر برسد، اما بازی به اندازه کافی دقیق و پیچیده است.

همچنین Angry Birds 2 در مقایسه با نسخه اول آن، به شما این امکان را می‌دهد تا پرنده مورد استفاده خود را انتخاب کنید، دارای چندین مراحل مختلف می‌باشد و به بازیکنان سکه‌هایی جایزه می‌دهد که می‌توانند آن‌ها را صرف خرید کلاه و اکسسوری کنند. اجرای این بازی کاملاً رایگان است، اما بعضی از موارد آرایشی آن نیازمند پرداخت درون ‌برنامه‌ای هستند.

بازی Golf Blitz

بهترین بازی رایگان آیفون

اگر به بازی گلف علاقه داشته باشید، Golf Blitz می‌توانید یکی از بهترین بازی‌های گلف باشد، حتی اگر شبیه ‌سازی واقعی ورزش گلف نباشد. این بازی رایگان iPhone، یک مسابقه چند نفره گلف است. شما می‌توانید به صورت آنلاین با دوستان خود یار شده و یا با آن‌ها برای پرتاب اولین توپ به درون سوراخ به رقابت بپردازید. این بازی، از پهلو و به صورت دو بعدی نمایش داده می‌شود، دور‌های آن دارای چندین مرحله پر از موانع هستند که چالش‌های سرگرم‌ کننده‌ای را برای تمام کسانی که گلف را کسل ‌کننده می‌دانند، فراهم می‌کند.

در کنار دریافت XP برای ارتقاء سطح بازیکن خود، وجود طیف گسترده‌ای برای افزایش قدرت پرتاب توپ، باعث می‌شود تا هیجان آن چند برابر شود. آپدیت‌ها شامل تغییراتی است که بر روی بازیکن خود ایجاد می‌کنید و سربرگ Accessories مربوط به ایجاد تغییراتی بر روی توپ، دنباله توپ، جلوه‌ها و صداها می‌شود. برای دستیابی به کارت‌های Accessories جدید باید در چالش‌های ویژه پیروز شوید، در ایونت‌ها شرکت کنید و یا می‌توانید آن‌ها را با بسته‌های افسانه‌ای گلف ‌باز در فروشگاه خریداری نمایید.

بازی Baseball Boy!

بهترین بازی رایگان آیفون

Baseball Boy! یکی دیگر از بازی‌های iPhone است که به طرز مضحکی ساده به نظر می‌رسد، اما در عمل بسیار ارزشمند است. هدف این بازی، پرتاب توپ بیسبال به دورترین نقطه ممکن است. بله، می‌دانیم، شما احتمالاً این کار را در خانه می‌توانید انجام دهید، اما Baseball Boy! شما را ترغیب می‌کند تا توپ خود را به دورترین نقطه ممکن پرتاب کنید. این بازی در ازای هر ضربه‌ای که وارد می‌کنید، به شما پول مجازی هدیه می‌دهد، که با آن می‌توانید بازیکن و توپ بیسبال خود را ارتقاء دهید و در نتیجه پرتاب‌های بلندتری به طرف شهر داشته باشید.

ممکن است کار بیهوده‌ای به نظر برسد،‌ اما با کمی صبر و حوصله و پرتاب‌های مکرر می‌توانید به تدریج بر مهارت بازیکن خود بیافزایید. اجرای این بازی کاملاً رایگان است، اما در صورت تمایل می توانید هزینه‌ای برای حذف تبلیغات مکرر آن بپردازید.

بازی Sky: Children of the Light

بهترین بازی رایگان آیفون

Sky: Children of the Light یکی دیگر از آثار سازندگان بازی‌هایی همچون Journey و Flower است، که یک بازی رایگان بسیار زیبا و اعجاب انگیز برای iPhone می‌باشد. شما در نقش یک Child of the Light بازی می‌کنید که با سفر به قلمرو آسمان (Sky)، ستاره‌های افتاده را به صورت فلکی بازمی‌گردانید. Sky در مقایسه با بازی مشابه (اما تک نفره) آن یعنی Journey، یک بازی چند نفره است که در آن می‌توانید با سایر بازیکنان تشکیل تیم دهید. با هم معماها را حل کنید، موانع را کنار بزنید و ستاره‌های گم ‌شده را بازیابید و در حالی که تمام این‌ها ممکن است چندان جذاب به نظر نرسد، اما محیط و طراحی بازی به گونه‌ای است که تجربه منحصر به فردی را ارائه می‌دهد.

اجرای آن کاملاً رایگان است و با اینکه می‌توانید هزینه‌هایی را برای داشتن لباس‌های جدید و ارتقاء بال‌هایتان پرداخت کنید، اما بازهم بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید بازی را به پایان برسانید. ماجراجویان اکنون می‌توانند از Season of Assembly استقبال کنند، فرزند درونی خود را در آغوش بگیرند و به روح Scout برای تعمیر مخفیگاه کمک کنند. ارواح Scout و فرزندان Sky می‌توانند با هم تشکیل تیم داده و برای تبدیل خانه درختی خود به یک فضای دوستانه، مأموریت‌ها را تکمیل نمایند.

بازی Retro Highway

بهترین بازی رایگان آیفون

Retro Highway بیشتر شبیه به بازی‌های نینتندو سوئیچ یا سگا است تا یک بازی iPhone و همین موضوع باعث جذاب شدن این بازی مسابقه‌ای قدیمی می‌شود. درست مانند بازی‌های Super Hang-On و Outrun سگا، ایده Retro Highway نیز این است که با سرعت دیوانه‌وار از میان ترافیک مسابقه دهد و در حین جمع‌آوری سکه‌ها از برخورد به سایر وسایل نقلیه بپرهیزد. اگر به اندازه کافی مهارت داشته باشید و سکه جمع کنید، می‌توانید از آن‌ها در خرید و ارتقاء موتور استفاده کنید و یا جاده‌های مختلفی برای مسابقه باز نمایید. اجرای این بازی رایگان است، اما می‌توانید به جای جمع‌ آوری انبوهی از سکه‌ها برای خرید موتور جدید، آن را با پول واقعی خریداری کنید.

بازی Asphalt 9: Legends

بهترین بازی رایگان آیفون

Asphalt 9: Legends به لطف یک سیستم کنترل ساده و آرکید مانند، مسابقات اتومبیلرانی را به سطح بالاتر می‌رساند. در این بازی iPhone، هدایت و ترمز اتومبیل در دست خود بازی است و شما وظیفه پرش به موقع، دریفت و بالا بردن سطح نیترو را دارید (البته گزینه کنترل فرمان و توقف خودرو به صورت دستی نیز برای شما وجود دارد). به عبارتی دیگر، شما تشویق می‌شوید تا هرچه بیشتر دیوانه‌وار و بی‌پروا رانندگی کنید، این بازی دارای بیش از ۶۰ اتومبیل (مانند فراری، پورشه و لامبورگینی) و بیش از ۸۰ پیست در مکان های مختلف می‌باشد. Asphalt 9: Legends یکی از بهترین و سرگرم ‌کننده‌ترین بازی‌های iPhone در حال حاضر است. اگرچه دانلود و اجرای آن به صورت رایگان انجام می‌شود، اما ارتقاء آن نیازمند پرداخت هزینه است.

بازی Clash Royale

بهترین بازی رایگان آیفون

Clash Royale یکی از بهترین بازی‌های Battle Arena (میدان جنگ) iPhone است. از نظر فنی، یک بازی استراتژی است، اما می‌تواند بسیار سرگرم‌ کننده باشد. هدف اصلی این بازی، از بین بردن برج پادشاه حریفتان است، در حالی که او نیز در حال تلاش برای از بین بردن برج پادشاه شما است. برج‌های پادشاه، توسط دو برج کوچک نگهبان، محافظت می‌شوند. شما برای حمله باید کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را به نقطه مورد نظر بکشید.

همچنین می‌توانید Spell (جادو) خاصی بر روی نیروهای خود یا حریفتان بیندازید. آنچه که این بازی را استراتژیک و پیچیده‌‌تر می‌کند، این است که هر کارتی عملکرد خاصی در مبارزه دارد، بنابراین شما در انتخاب آن‌ها باید هوشمندانه عمل کنید. پس از هر بازی، صندوق‌هایی را دریافت می‌کنید که درون آن‌ها کارت‌هایی وجود دارند که ممکن است جدید باشند و یا برای ارتقاء کارت‌های قبلی، بر تعداد آن‌ها بیفزایند. Clash Royale به صورت رایگان دانلود و اجرا می‌شود، اما بعضی از آیتم‌ها فقط با پرداخت درون ‌برنامه‌ای در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

بازی Draw It

بهترین بازی رایگان آیفون

Draw It جزو بهترین بازی رایگان آیفون است که شما را در کشیدن نقاشی کلمات خواسته شده در مدت زمان محدود به چالش می‌کشد. به همین سادگی، اما چالش ترسیم کلمات، به حدی جذابیت دارد که بازی را قدرتمند نگه دارد. علاوه بر این، عملکرد خوب شما باعث می‌شود تا سکه به دست آورید و با استفاده از آن‌ها بسته‌های جدیدی از کلمات را برای ترسیم خریداری نمایید. شما می‌توانید Draw It را به صورت رایگان بازی کنید، اما حذف تبلیغات آن نیازمند پرداخت هزینه است، همچنین با خرید ماهانه عضویت VIP، می‌توانید بسته‌های اضافی کلمه و سکه رایگان داشته باشید.

بازی Call of Duty: Mobile

بهترین بازی رایگان آیفون

ممکن است فکر کنید که با داشتن iPhone تا ابد محکوم به انجام بازی‌های دو بعدی هستید، اما اشتباه می‌‌کنید. اکنون به لطف ورود عناوین پرفروشی مانند Call of Duty: Mobile می‌توانید بهترین بازی رایگان آیفون را تجربه کنید. همانطور که از نام آن پیدا است، این نسخه موبایل مجموعه بازی محبوب و پرفروش Call of Duty است، البته با تمرکز بر روی جنگ‌های چند نفره (battle royale).

در نقشه‌های متنوعی که بسیاری از آن‌ها از قسمت‌های قبلی مجموعه یعنی Call of Duty: Modern Warfare گرفته شده‌ اند، تیم‌ها در برابر تیم‌ها بازی می‌کنند. با اینکه شاید انجام بازی تیراندازی با استفاده از صفحه لمسی موبایل دشوار به نظر برسد، اما کنترل آن به طرز چشمگیری خوب است و Call of Duty: Mobile را به یکی دیگر از بازی‌هایی تبدیل می‌کند که انتخاب آن آسان اما تسلط بر آن دشوار است. دانلود و اجرای آن رایگان است، اما دستیابی به سلاح و پوسته سلاح نیازمند پرداخت درون برنامه‌ای است.

بازی Hotel Empire Tycoon

بهترین بازی رایگان آیفون

Hotel Empire Tycoon که اصطلاحاً به آن بازی Idle (نوعی بازی که تا حد زیادی بدون دخالت بازیکن پیش می‌رود) می‌گویند، یک بازی منحصر به فرد iPhone است که از شما می‌خواهد تا در جای خود نشسته و شاهد کسب درآمد هتل خود و پیشرفت آن باشید. شما در واقع هیچ کاری انجام نمی‌دهید و با گذشت زمان، تنها تغییرات لازم برای موفقیت بیشتر هتل مانند اضافه کردن مبلمان و امکانات بیشتر، یا مدیریت کارکنان انجام می‌دهید. در ابتدا شاید چندان برای شما چالش ‌برانگیز نباشد، اما به مرور زمان بیشتر درگیر بازی خواهید شد. اجرای آن رایگان است، اما برای حذف تبلیغات باید مبلغی بپردازید.

بازی The Battle of Polytopia

بهترین بازی رایگان آیفون

The Battle of Polytopia یک استراتژی نوبتی شهر نشینی است. این بازی، دو حالت اصلی برای اجرا دارد، یکی از این حالت‌ها Perfection Mode است که فقط ۳۰ نوبت به شما می‌دهد تا حریفان خود را شکست دهید و دیگری Domination Mode است که محدودیتی در تعداد نوبت‌ها ندارد. هر بازی با انتخاب قبیله شروع می‌شود، سپس باید با ساخت و سازهای خود، یک شهر بزرگ‌تر بسازید. در هنگام ساخت سازه‌ها، باید منابع کمیاب را به دقت انتخاب کنید و در عین حال از خود در برابر حریفان دفاع نمایید. ممکن است ساده به نظر برسد، اما Battle of Polytopia با انجام کارها به صورت فوری در کنار سبک اکشنی که دارد، بر دشواری خود افزوده است.

بازی Candy Crush Saga

بهترین بازی رایگان آیفون

شاید مدتی است که افراد کمی Candy Crush Saga را بازی می‌کنند، اما جزو بهترین بازی رایگان آیفون است. حتی امروز هم ایده ساده این بازی – مطابقت سه آیتم (آبنبات) در یک ردیف – درجه قابل توجهی از چالش و تنوع را فراهم می‌کند. یافتن سریع‌ترین راه برای تکمیل مراحل همیشه بازیکنان را هیجان زده می‌کند و در مراحل جدید حتی بازیکنان با تجربه‌تر هم به چالش کشیده می‌‌شوند. این بازی همچنین شامل طیف وسیعی از حالت‌های مختلف مانند Collect the Ingredients و Clear the Jelly می‌شود که در آن شما باید آب‌ نبات‌های آغشته به ژله را آزاد کنید. این بازی نیز به صورت رایگان انجام می‌شود و برای دستیابی به محتوای بیشتر باید مبلغی بپردازید. 

 

منبع: DigitalTrends

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =