بهترین بازی های سال ۲۰۲۰

بهترین بازی سال 2020

ما توانستیم به کمک بهترین بازی ‌های سال ۲۰۲۰ از یکسال دشوار که در آن ارتباطات آنلاین جایگزین ارتباطات حضوری شده‌ بودند، گذر کنیم. در یکسال گذشته، شاهد راه‌اندازی نسل جدیدی از کنسول‌های بازی بودیم و داستان بازی‌ها نسبت به قبل پیچیده‌تر و احساسی‌تر شده‌اند. در لیست ۲۵ بازی برتر که توسط ما انتخاب شده‌اند، ترکیبی از انواع بازی‌های مستقل و بازی‌های پرفروش موفق دیده می‌شود، بازی‌هایی که برای ما قابلیت‌های PS5 و Xbox Series X را به نمایش کشیدند و حتی بازی‌هایی که ثابت کردند هنوز هم کنسول‌های قدیمی می‌توانند تجربیات شگفت‌انگیزی را ارائه دهند. ما در سال ۲۰۲۰ به ملاقات جزایر دوستانمان رفتیم، در ماموریت‌های انتقام‌جویانه شرکت کردیم و حتی به موجودات عجیب و غریب آنقدر غذا دادیم تا پاهایشان از هات‌داگ ساخته شود.

بهتر است بدون فوت وقت به سراغ لیست ۲۵ بازی برتر سال ۲۰۲۰ برویم.

 

 1. بازی Kentucky Route Zero: TV Edition

بازی Kentucky Route Zero: TV Edition

کمپانی سازنده: Cardboard Computer

فُرمت: Nintendo Switch، PS4، Xbox One و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی ماجراجویی مبتنی بر متن که بخشی از آن شامل سفر جاده‌ای رازآلود است و بخش دیگر آن یک پروژه هنری سوررئالیست است و ترکیب این دو بخش یک بازی اصیل و فراموش‌نشدنی را ایجاد کرده‌ است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

Kentucky Route Zero هفت سال در مسیری به سوی یک مقصد حرکت کرده است که بسیاری از ما امیدوار بودیم بلاخره به آنجا برسد. البته منظورمان از این مقصد آن پایان غیرقابل انکار و گیج‌کننده نیست بلکه منظورمان رسیدن به مخاطبانی فراتر از کتابخانه Steam است. بازی Kentucky Route Zero سال ۲۰۲۰ را با انتشار فصل پنجم و آخر و یک مجموعه کامل آغاز کرد، که این مجموعه شامل تمام اقدامات و داستان‌های جانبی بازی برای کنسول بود و بدین ترتیب آخرین سفر سوررئالیستی به آدرس ۵ Dogwood Drive و سپس بازگشت از آن را به پایان می‌رساند. صرف نظر از نوع تجربه شما، اتمسفر بازی Kentucky Route Zero امروزه نیز کاملا همانند اولین باری که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۳ عرضه شد، باقی ‌مانده است. اگر این بازی را یک ماجراجویی «نشانه‌‌گیری و کلیک» بدانیم و یا صرفا به عنوان یک رمان تصویری از آن یاد کنیم که البته واقعا ماهیت طراحی روحانی آن بدین شکل است، در واقع سطحش را پایین آورده‌ایم، اما صرف نظر از این موضوع، این بازی برای نسلی طراحی شده است که از دسته‌بندی‌های سرپیچی می‌کنند و خواستار توجه کامل هستند.

 

 1. بازی Teardown

بازی Teardown

کمپانی سازنده: Tuxedo Labs

فُرمت: کامپیوتر (دسترسی زودهنگام Steam)

این بازی چیست؟

یک بازی دزدی اول‌شخص است که در آن شما به جای اینکه نقش یک گربه سارق را بازی کنید به عنوان یک تیم تخریب تک‌نفره با علم فیزیک بازی خواهید کرد.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

تخریب مبتنی بر علم فیزیک یکی از ویژگی‌های اصلی ذکر شده در صفحه توضیحات بازی است اما ندرتا در نحوه بازی کردن‌تان تفاوتی ایجاد می‌کند. بازی Teardown کاملا حول این مفهوم ساخته شده است: در صورت داشتن ابزارهای مناسب، می‌توانید هر ساختمانی را به پایین بکشید، زیرش را خالی کنید و یا آن را منفجر نمایید. و یا برای اینکار می‌توانید از باک‌های بنزین موجود در محیط استفاده کنید.

شبیه‌سازی فیزیک در بازی Teardown به خودی خود سرگرم‌کننده است اما درخشش بازی زمانی آغاز می‌شود که در اولین دزدی زمان‌بندی شده خود به جای استراتژی «تخریب» از «تخریب و برداشتن» استفاده می‌کنید. با دستیابی به اولین هدف، شمارش معکوس رسیدن پلیس‌ها آغاز می‌شود و برای دستیابی سریع به سایر اهداف باید در محیط اطراف خود کمی تغییرات ایجاد کنید. بنابراین یک حلقه زمانی بهینه‌شده «تخریب، فرار، تخریب» آغاز خواهد شد که همانند دیوارهای آجری موجود در بازی، در زمان فراغتتان با آن مواجه خواهید شد.

 

 1. بازی Persona 5 Royale

بازی Persona 5 Royale

کمپانی سازنده: Atlus

فُرمت: PS4

این بازی چیست؟

دانش‌آموزان دبیرستانی در توکیو با یکدیگر متحد می‌شوند تا با استفاده از قدرت‌های جادویی، یک گروه فاسد را از بین ببرند.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

نسخه جدید بازی Persona 5 که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد شامل شخصیت‌ها، گزینه‌های جنگی و مکان‌های جدیدی در اطراف توکیو است و پایان خوبی را برای بازی Persona 5 Royal که نسخه نهایی بازی نقش‌آفرینی ژاپنی سال ۲۰۱۷ است، ایجاد می‌نماید. شخصیت‌های که در سال ۲۰۱۷ آنها را تحسین می‌کردیم بازهم به بازی بازگشته‌اند و کاملا هم‌سطح شخصیت‌های جدیدی هستند که در نسخه اخیر بازی با آنها آشنا می‌شویم. نسخه Persona 5 Royal نیز حاوی تصاویر چشم‌گیر و موسیقی‌متن برجسته است که به بازی اصلی روح می‌بخشد اما به لطف تغییرات نامحسوس در کیفیت زندگی درون بازی، این تجربه ۹۰ ساعته نقش‌آفرینی بسیار روان‌تر شده است. در بازی Persona 5 Royal چیزهای زیادی برای دیدن و انجام‌دادن وجود دارد، زیرا شخصیت‌های برجسته بازی برای ماجراجویی‌های بیشتری متحد می‌شوند، به شخصیت‌های جدید خوشآمد می‌گویند و یک اقدام نهایی مسحورکننده انجام می‌دهند.

 

 1. بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time

بهترین بازی سال بیست بیست
بهترین بازی سال بیست بیست

کمپانی سازنده: Toys for Bob

فُرمت: PS4، Xbox One، Xbox Series X، Xbox Series S

این بازی چیست؟

جانشین دیرهنگام سه‌گانه اصلی Crash Bandicoot است که در واقع با انتشار این نسخه کمپانی Toys for Bob، این فرنچایز برجسته سبک پلتفرمر را به نسل جدید کنسول‌ها نیز منتقل کرده است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

کمپانی Toys for Bob می‌توانست فقط بهترین ماجراجویی‌های این موجود نارنجی‌رنگ را تکرار کند و در نهایت آن را به پایان برساند. اما این نسخه، بهتر پیش رفت و بدون شک از نسخه‌های قبلی پیشی گرفت. در نسخه  It’s About Time، شخصیت‌های کرش/Crash و کوکو/Coco (و بسیاری از دوستان و دشمنان جدید و قدیمی‌شان) از میان چندین بُعد و دوره زمانی عبور می‌کنند. هر سطح، باوجود ماسک‌های تقویتی‌ای که می‌توانند بر گرانش تاثیر بگذارند، زمان را کُند کنند، برخورد چرخشی اضافه نمایند و واقعیت را تغییر دهند، کامل می‌شود و بدین‌ترتیب هر مرحله را با خلاقیت و چالش‌های جدی پشت سر خواهید گذاشت.

در این نسخه از بازی علاوه بر فرمول اصلی بازی Crash، از سایر بازی‌های برتر سبک پلتفرمر دهه گذشته نیز استفاده شده است. محیط‌های غنی و پر جنب و جوش بازی Rayman Legends، انرژی جنبشی بازی Ori و سختی ناخوشایند اما عادلانه بازی Shovel Knight با یکدیگر ترکیب شده‌اند و بازی‌ای تولید کرده‌اند که همزمان با ادای احترام به گذشته، راه خود به سمت آینده را در پیش می‌گیرد. در نسخه‌های قبلی هرگاه که Crash به سمت مرحله بعد می‌چرخد، در آینده امنیت خواهد داشت. و در نسخه it’s about time نیز همین‌گونه است.

 

 1. بازی Bugsnax

بازی Bugsnax

کمپانی سازنده: Young Horses

فُرمت: PS4، PS5 و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی ماجراجویی است که از بازی Pokemon Snap الهام گرفته شده است و در آن، حیوانات به‌طور کامل از مواد غذایی ساخته شده‌اند و به جای عکس گرفتن (اشاره به بازی Pokemon Snap)، باید آنها را با روش‌های مبتکرانه‌ای بگیرید و به بازگشت ساکنان به روستای خود کمک کنید.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

در ظاهر، Bugsnax شبیه به یک بازی بچگانه بانمک با یک آهنگ شاد و موجودات غذایی دوست‌داشتنی ‌است که باید آنها را شکار کنید. تمام شخصیت‌های بازی دوست داشتنی ‌هستند(البته به جز کرومدو/ Cromdo) و محیط جزیره نیز بسیار جذاب و زیباست. با پیشرفت در داستان بازی و بازگرداندن ساکنان اصلی روستا که گرومپوز/ Grumpuse نام دارند، اتفاقات تاریک دیگری در داستان به‌وجود می‌آیند و به شکل فوق‌العاده‌ای پایان خواهند یافت که فقط فیلم‌ساز معروف یعنی M. Night Shyamalan می‌توانست آنها را تصور کند. بازی Bugsnax نه خیلی طولانی است و نه باوجود حدود ۱۵۰ موجود برای شکار (نمی‌دانیم چرا این عدد را انتخاب کرده‌اند) و ۷ زیست‌بوم منحصر به فرد برای اکتشاف، آنقدر کوتاه است. این بازی یک ایده کاملا منحصر به‌فرد است  و امیدواریم که در سالهای آینده باز هم ادامه داشته باشد.

 

 1. بازی Yakuza: Like a Dragon

کمپانی سازنده: Ryu Ga Gotoku Studio

فُرمت: PS4، Xbox One و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی نقش‌آفرینی پیچیده و اکشن است که در آن باید با جرم و فساد در خیابان‌های یوکوهاما و توکیو مبارزه کنید.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

شخصیت تازه‌وارد یعنی ایچیبان کاسوگا/ Ichiban Kasuga، باعث بهبود فوق‌العاده بازی  Yakuzaشده است، زیرا کمپانی Ryu Ga Gotoku Studio در این نسخه به جای استفاده از فرمول اکشن به سبک ماجراجویی‌ نقش‌آفرینی پناه برده است. سیستم نبرد جدید بازی عالی است و در آن کاسوگا و متحدانش از مکانیک‌های مضحک و معمولی نبرد Yakuza برای نبردهای نوبتی استفاده می‌کنند. همان ترکیب معمولی فوق‌العاده‌ که شامل داستانی صمیمانه و سرگرم‌کننده و محلی‌سازی هوشمندانه است در همه‌جای بازی Yakuza: Like a Dragon دیده می‌شود. در طول این بازی کاسوگا در حال هدایت گروه دوستانش در یک ماموریت  است، و لمس دنیای زیرین ژاپن و حل مسائل جدی مهاجران غیرقانونی و فحشا، دقیقا همان چیز‌هایی‌ست که از کمپانی Ryu Ga Gotoku انتظار داشتیم. Yakuza: Like a Dragon یک نسخه جدید فوق‌العاده از این فرنچایز قدیمی است که یک گام مطمئن در مسیری جدید و هیجان‌انگیز به حساب می‌آید.

 

 

 1. نسخه بازسازی بازی Demon’s Souls

بازی Demon's Souls

کمپانی سازنده: Bluepoint

فُرمت: PS5

این بازی چیست؟

این بازی یک چالش اساسی است. اولین بازی Souls از کمپانی FromSoftware برای کنسول نسل جدید بازسازی شده است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

درواقع این بازی یک ورود عالی به دنیای FormSoftware است. Demon’s Souls به عنوان اولین بازی از سری Souls، کاوشی ساده‌تر از آنچه که قرار است در سایر بازی‌ها رخ دهد، محسوب می‌شود. این نسخه چالش‌برانگیز اما قابل دسترس‌تر است و دارای یک رویکرد کو‌چک‌تر و خطی‌تر برای پیشرفت بوده و درنهایت متوجه خواهید شد که همه اینها فقط یک جعبه معماست که باید حلشان کنید، به‌عنوان مثال باید یک وسیله را از اینجا بردارید تا بتوانید به جای دیگری برسید، یا ابزاری را به‌دست آورید تا به چالش بعدی برسید. سختی معروف این سری بازی‌ها ناشی از عدم درک آن است و هر‌چه بازی‌ها پیچیده‌تر و بلندپروازانه‌تر می‌شوند، دیدن مسیر تکمیل آنها نیز سخت‌تر خواهد شد. البته برای کسانیکه می‌خواهند این سری بازی‌ها را امتحان کنند در این نسخه یک مسیر مشخص‌ و سخاوتمندانه طراحی شده است. بازی Demon’s Souls به زیبایی توسط کمپانی Bluepoint آپدیت شده و تجربه این بازی اصلی با پوسته نسل‌بعدی بسیار جذاب است. در واقع هنوز هم تمام کدهای اصلی در زیر تصاویر فانتزی بازی در حال اجرا هستند و مشاهده اینکه چگونه طراحی‌های اولیه به مدت ۱۱ سال دوام آورده‌اند، جالب است.

 

 1. بازی Ooblets

بازی Ooblets

کمپانی سازنده: Glumberland

فُرمت: Xbox One، Xbox Series X و کامپیوتر

این بازی چیست؟

این بازی به دلیل شبیه‌سازی مزرعه، جمع‌آوری حیوانات و مسابقات رقص همانند یک تزریق آمپول سروتونین عمل می‌کند و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

همه افراد به استراحت ذهنی نیاز دارند و Ooblets نیز مانند بسیاری از بازی‌های سال ۲۰۲۰ چنین چیزی را فراهم می‌کند. البته بازی Ooblets آن استراحت ذهنی را به روشی کاملا منحصر به فرد فراهم می‌کند، از‌ ژانرها خارج می‌شود و یک گیم‌پلی دوست داشتنی را می‌سازد. این بازی ترکیبی از شوخ‌طبعی جوانان و بدبینی بزرگسالان، ساده‌لوحی آگاهانه و خشم کورکورانه، در کنار مسابقات رقص است و بدین ترتیب به یکی از بازی‌هایی تبدیل می‌شود که همه افراد در تمام سنین می‌توانند آن را امتحان کنند. همچنین سبک هنری سفارشی آن به‌گونه‌ایست که انگار طراحان کاغذها را با دقت زیاد برش داده و آنها را لایه لایه کنار هم قرار داده‌اند. بله بازی Ooblets حس آشنایی دارد و مانند بازی Animal Crossing: New Horizons به شما ماموریت می‌دهد تا کشاورزی کنید (با این تفاوت که چیزهایی که  در این بازی می‌کارید احمقانه هستند) و مانند بازی Pokemon به شما ماموریت می‌دهد که مبارزه کنید (با این تفاوت که در این بازی مبارزه بر سر رقص است و جنگی در کار نیست). اما زیبایی شجاعانه، هوشمندانه و جذاب بازی به آن کمک می‌کند تا فضایی مخصوص به خودش بسازد.

 

 1. بازی Valorant

بازی Valorant

کمپانی سازنده: Riot Games

فُرمت: کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی تیراندازی اول‌شخص متمرکز بر esports است که مکانیک‌های تیراندازی بهینه‌شده بازی Counter-Strike را با گیم‌پلی سبک قهرمانانه بازی Overwatch ترکیب می‌کند.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

تقریبا یک دهه است که بازی Counter-Strike: Global Offensive در صدر بازی‌های ژانر تیراندازی اول‌شخص esports قرار دارد و هیچ بازی‌ای نتوانسته تاج را از سر این بازی بردارد. البته بااینکه ممکن است Valorant نیز نتواند چنین کاری انجام دهد اما از زمان انتشارش در اوایل سال جاری، با ارائه صحنه‌های جالب و سالمی از یک بازی منحصر‌‌ به فرد esports به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است. فرقی نمی‌کند که پا پیش بگذارید و وارد مبارزه تیراندازی تک‌نفره شوید، یا اینکه دود به پا کنید و به صورت استراتژیک بازی نمایید و یا دوست داشته باشید که قبل از ورود به مبارزه، عقب‌نشینی کرده و تیم خود را شفا دهید، به هر حال بازی Valorant یکی از بهترین بازی‌ها تیراندازی اول‌شخص کامپیوتری است. و تا زمانیکه بتوانید روی سر حریفان کلیک کنید، از کمپانی سازنده بازی League of Legends پاداش دریافت خواهید کرد.

 

 

 1. بازی Genshin Impact

بازی Genshin Impact

کمپانی سازنده: MiHoYo

فُرمت: PS4، PS5، iOS، Android و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی ترکیبی: یک بازی اکشن نقش‌آفرینی سوم شخص، جهان‌باز، رایگان که بر روی سیستم شخصیت سبک گاچا/gacha-style ساخته شده است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

ما بیش از ۱۰۰ ساعت زمان برای بازی Genshin Impact وقت گذاشته‌ایم و هر‌چه بیشتر بازی می‌کنیم، راحت‌تر یادمان می‌رود که این بازی رایگان است. این بازی نیز دارای دروازه‌‌های زمانی و تراکنش‌های درون بازی است که بسیاری از بازیکنان در بازی‌های رایگان دیگر نیز با آنها روبرو می‌شوند و خب در بازی‌های سبک گاچا نیز چنین چیزی دیده می‌شود، اما هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع شود که بازی Genshin Impact یک بازی سرگرم‌کننده و جذاب جهان‌باز نباشد و تمام افراد، از هوادارن متعصب سبک گاچا گرفته تا طرفداران عادی بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی از آن لذت می‌برند.

می‌توانید ایده‌های بازی Honkai Impact 3rd از کمپانی MiHoYo را در این بازی به وضوح ببینید و حتی سایر تاثیرات نیز واضح‌تر هستند، اما باز هم می‌گوییم که هیچ‌یک از اینها بد نیست. نبردهای موجود در بازی سریع هستند، کشف دنیای تیوات/Teyvat  لذت‌بخش است و مهم نیست که این بازی را در چه پلتفرمی اجرا می‌کنید، به هر حال Genshin Impact ظاهر و صدای فوق‌العاده‌ای دارد. ما سالها این بازی را ادامه خواهیم داد، تا هم به‌صورت روزانه پیشرفت کنیم و بتوانیم همانند انیمه Tamagotchis، شخصیت‌مان را پرورش دهیم و هم از آپدیت‌های گسترده آن بهره‌مند شویم.

 

 

 1. بازی Remake Final Fantasy 7

بازی فاینال فانتزی 7

کمپانی سازنده: Square Enix

فُرمت: PS4

این بازی چیست؟

این بازی درواقع یک تصویرسازی مجدد از بازی کلاسیک نقش‌آفرینی Final Fantasy 7 که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده بود، است و توانسته هم به ریشه‌های خود وفادار بماند و به‌طور همزمان تجربه‌ای جدید ارائه دهد.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

بازسازی یک بازی کلاسیک محبوب برای مخاطبان مدرن، کار کوچکی نیست، مخصوصا وقتیکه قرار باشد به یک بازی کاملا شناخته شده و نمادین مانند Final Fantasy 7، روحی تازه ببخشید. خوشبختانه، کمپانی Square Enix با تصویرسازی مجدد خود موفقیت بزرگی کسب کرد و توانست میان عناصر قدیمی و جدید تعادل برقرار کند تا توجه طرفداران قدیمی و تازه‌واردان را به خود جلب نماید. با اینکه نسخه بازسازی شده بازی هنوز هم به عناصر اصلی خود وفادار مانده است، اما با ارائه یک سیستم نبرد بهینه، عناصر داستانی جدید و استفاده هرچه بیشتر از محیط شهر میدگار/ Midgar، راه جدیدی برای خودش ایجاد کرده است. با بازگشت شخصیت‌های کلاسیک بازی Final Fantasy 7، به شما این فرصت داده می‌شود تا آنها را در زیر نورهای جدید ببینید و هر یک را به‌صورت جداگانه بشناسید. به دلیل وجود گرافیک‌های زیبا، شوخ‌طبعی دوست‌داشتنی و یک داستان اکشن به یاد ماندنی، نسخه بازسازی شده، جادوی نسخه اصلی را گرفته و آن را به روشی جدید و تازه ارائه می‌دهد.

 

 1. بازی If Found

بازی If Found

کمپانی سازنده: DREAMFEEL

فُرمت: Nintendo Switch، iOS و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک داستان تعاملی کاملا مهیج و زیباست که مبارزات کاسیو/Kasio پس از برگشت به خانه اش در ایرلند در دهه ۹۰ را دنبال می‌کند.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

هر چندوقت یکبار، شما با بازی‌ای مواجه می‌شوید که به دلتان می‌نشیند و دیگر خیال ترک کردن‌تان را ندارد و بازی If Found نیز همین‌گونه است. این بازی شما را از میان چالش‌هایی که کاسیو پس از بازگشت از دانشگاه به خانه خود در ایرلند با آنها مواجه می‌شود به یک سفر احساسی می‌برد. کمپانی DREAMFEEL به لطف روشی که از طریق آن بازی را تجربه می‌کنید، داستانی تاثیرگذار به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید باتوجه به خاطراتی‌که باید آنها را پاک کنید، کاسیو و روابطش را بیشتر و بیشتر بشناسید. درست همانطور که سعی می‌کنیم تجربیات بد را فراموش کنیم، یا گذشته را پشت سر بگذاریم و از آن بگذریم، پاکسازی خاطرات کاسیو نیز به طور همزمان تسلی‌بخش،  دلخراش و امیدوارکننده است. با وجود نمایش افراد LGBTQ+، سبک‌ هنری منحصر به‌فرد و موسیقی متن زیبا، بازی If Found سرشار از شخصیت‌ها و لحظات به‌ یادماندنی است و مدتها پس از اتمام بازی، آن را به یاد خواهید داشت.

 

 1. بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

کمپانی سازنده: Vicarious Vision

فُرمت: PS4، Xbox One و کامپیوتر

این بازی چیست؟

این بازی درواقع بازسازی برخی از بهترین بازی‌های اسکیت‌بورد در تمام دوران‌هاست و هم‌اکنون با گرافیکی درخشان، حالت چندنفره آنلاین و چالش‌های اجباری ارائه می‌شود.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

اگر تصور کنیم که سال ۲۰۲۰ مملو از شگفتی‌های نه‌چندان ایده‌آل بوده است، بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 یکی از موفقیت‌های نادر آن محسوب می‌شود. به‌طور غیرمنتظره‌ای، نه‌تنها به نسخه بازسازی برخی از بهترین بازی‌های اسکیت‌بوردی که تاکنون ساخته شده‌اند دست یافته‌ایم‌، بلکه میراث تونی هاوک/ Tony Hawk ملقب به Birdman (او یک اسکیت‌بورد سوار حرفه‌ای و صاحب کمپانی سازنده اسکیت‌بورد به‌ نام Birdhouse Skateboards است) نیز زنده نگه داشته شده است.

دلیل این موضوع این است که Vicarious Visions اولین شرکتی‌ست که بعد از مدتها ماهیت این سری بازی‌ها، خونسردی و سپس به آشوب کشیدن یک خط داستانی، ساخت یک حرکت ترکیبی و سپس فرود آمدن را به تصویر می‌کشد. به تصویر کشیدن احساسات کار بزرگی نیست، اما به لطف این واقعیت که بازی با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود، بدون تلاش مضاعف می‌تواند خاطرات ما از بازی را مرور کند. این بازی با اضافه‌کردن ایده‌های قوی جدید، از جمله سیستم چالش باعث می‌شود تا یک مرحله را بارها و بارها بازی کنید. امیدواریم که کمپانی Vicarious Visions فرصت داشته باشد تا به چیزهای جدیدی دست یابد.

 

 1. بازی Half Life Alyx

بهترین بازی های سال 2020
بهترین بازی های سال ۲۰۲۰

کمپانی سازنده: Valve

فُرمت: PC VR

این بازی چیست؟

اولین نسخه واقعیت مجازی از سری بازی‌هایHalf Life  و بهترین دلیل برای خرید هدست‌های واقعیت مجازی است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

بازی Half-Life: Alyx، در واقع نسخه Half-Life 3 این مجموعه بازی‌ها نیست. به دلیل عدم وجود یک شخصیت اهرم به دست و عرضه انحصاری این بازی برای سخت‌افزار واقعیت‌مجازی، می‌توان با اطمینان گفت که این بازی Half-Life 3 نیست. این یک بازی Half-Life است که صرفا برای توجیه خرید یک هدست واقعی‌مجازی ساخته شده است و از هر لحاظ در این کار موفق بوده است.

در این سفر به شهر City 17، با استفاده از دست‌های‌تان می‌توانید در هر محیط پیچیده‌ای به دنبال قطعات آشغالی بگردید تا یک معمای محیطی را حل کنید. می‌توانید از کنار زامبی‌های سرخرچنگی عقب‌نشینی کنید و یا هر چه دم دستتان آمد را سمت‌شان پرت نمایید. همچنین به دلیل وجود صداگذاران عالی و دیالوگ‌های فوق‌العاده آلیکس/ Alyx و دوست جدیدش راسل/ Russell می‌توانید این بازی را سریعا به عنوان یکی از بهترین و هوشمندانه‌ترین بازی‌های کمپانی Valve انتخاب کنید. Half-Life: Alyx بازی Half-Life 3 نیست اما باز هم یک بازی Half-Life است که ما بیش از یک دهه منتظر بودیم تا آنرا امتحان کنیم.

 

 1. بازی Cyberpunk 2077

بهترین بازی های سال 2020

کمپانی سازنده: CD Projekt Red

فُرمت: PS5، PS4، Xbox Series X، Xbox One X و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی علمی-‌تخیلی جهان‌باز که توسط سازندگان بازی The Witcher 3 تولید شده است.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

آه، چقدر تعریف کردن از بازی Cyberpunk 2077 دشوار است. با این حال، باوجود مشکلات فنی متعدد هنوز هم این بازی شگفت‌انگیز است و امیدواریم که به مرور زمان این مشکلات برطرف شوند. ما این بازی را روی کامپیوتر که فاقد باگ است امتحان کرده‌ایم و عمق و جزئیاتی که در طول بازی کشف نمودیم واقعا شگفت‌انگیز هستند. این بازی‌ای است که در آن می‌توانید ساعت‌ها به گشت و گذار در چند خیابان شهر نایت‌سیتی/Night City بپردازید؛ داستان‌ها و معماها را کشف کنید، و به تماشای جهانی که در حال حرکت و نفس‌کشیدن است بپردازید. توضیح دادن درباره این بازی کمی دشوار است زیرا با اینکه شخصیت اصلی بازی یک داستان اصلی دارد، اما زندگی او با شخصیت‌های دیگر نیز در هم آمیخته است و نحوه حل کردن تمام این مسائل، یک موضوع منحصر به فرد برای شماست. در خارج از بخش جهان‌سازی، یک گیم‌پلی رضایت‌بخش و انعطاف‌پذیر نیز وجود دارد که شامل تیراندازی، مخفی‌کاری، هک کردن و ترکیب قطعات سایبری به هر روشی که خودتان می‌پسندید، است. همچنین می‌توانید علاوه بر مبارزه برای رسیدن به جایگاه بالا در شهر‌ نایت‌سیتی،  فرصت‌های جالب و جذابی برای حل مسئله ایجاد نمایید.

 

 

 1. بازی Astro’s Playroom

بازی Astro's Playroom

کمپانی سازنده: Asobi Team

فُرمت: PS5

این بازی چیست؟

ویترینی برای به نمایش کشیدن ویژگی‌های کنسول PS5 که از قبل در تمام کنسول‌ها نصب شده است و در تاریخچه PlayStation یک بازی پلتفرمر محسوب می‌شود.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

زمانیکه ما وارد بازی Astro’s Playroom شدیم، فکر می‌کردیم که صرفا یک نمایش سرگرم‌کننده اما فراموش‌شدنی برای کنسول PS5 است، اما متوجه شدیم که یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر سالهای اخیر است. این بازی که توسط کمپانی Team Asobi تولید شده، نه‌تنها یک نرم‌افزار نسل بعدی رایگان جهت نشان دادن نوآوری‌های کنسول جدید کمپانی سونی است، بلکه در نوع خود یک بازی عالی است، بازی‌ای که ارزش دارد آن را به عنوان اولین بازی کنسول PS5 امتحان کنید. این یک سفر هوشمندانه در معماری داخلی سیستم جدید است که به نوعی با نشان دادن مشخصات سخت‌افزاری کنسول که فقط در پشت جعبه نوشته شده‌اند، بخش‌های سرگرم‌کننده آن را استخراج می‌کند. بازی Astro’s Playroom با نمایش عشق و علاقه واقعی به همه جنبه‌های PlayStation، باعث شده است که کمپانی Team Asobi به اولین استودیوی فرست‌پارتی پلتفرمر تبدیل شود که ما با ورود به نسل بعدی بازی‌های انحصاری با آن مواجه می‌شویم.

 

 

 1. . بازی Doom Eternal

بهترین بازی های سال 2020
بهترین بازی های سال ۲۰۲۰

کمپانی سازنده: id Software

فُرمت: ، PS4، PS5، Xbox Series X، Xbox Series S، Xbox One X، Nintendo Switch، Google Stadia و کامپیوتر

این بازی چیست؟

دنباله مستقیم بازی Doom سال ۲۰۱۶ است که در آن شخصیت دووم اسلیر/ Doom Slayer با گروه‌های Hell که به زمین حمله کرده‌اند، مبارزه می‌کند.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

اگر واقعا بازی Doom سال ۲۰۱۶ نباید معروف می‌شد، بازی Doom Eternal نیز واقعا نباید موفق می‌شد. کمپانی id Software با ارائه این بازی، از رویکرد اصلی نسخه اولیه کنار کشیده و یک بازی تیراندازی اول‌شخص تولید کرده است که کنترل و مدیریت آن کار سختی است و در آن یک بچه شیطان درون جهنم رها شده و سر بازیکنان داد زده و به آنها لگد می‌زند.

تغییر عمده این بازی نسبت به نسخه اولیه شامل تاکید بیشتر بر شعبده‌بازی با منابع است در حالیکه همه‌چیز در تلاشند تا شما را به قتل برسانند. همانطور که دووم اسلیر در حال گشت و گذار در اطراف میادین نبرد است، با هر وزش نسیم، بازیکنان باید زره‌ها، مهمات و میزان سلامتی‌شان را چک کنند زیرا ممکن است به‌طور ناگهانی غافلگیر شوند. تعویض سلاح در حال پرواز برای مقابله با تعدادی از دشمنان که دارای چشمان ‌حشره‌ای و گوشت‌های در حال پوسیدن هستند نیز بسیار ضروری است. این موضوع آنقدر مهم است که اگر یک ثانیه تعلل کنید حتما کشته خواهید شد. بله این شکنجه‌‌کننده است اما بدین ترتیب یک ژانر پرچمدار با لایه‌ای از استراتژی و عمق مناسب احیا شده است. بزرگترین موفقیت بازی Doom Eternal این بود که جسارت داشت تا نسبت به نسخه قبلی خود متفاوت باشد اما در نهایت به همان اندازه درخشان ظاهر شد.

 

 1. بازی Fall Guys

فال گایز

کمپانی سازنده: Mediatonic

فُرمت: PS4 و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی نیمه بتل‌رویال، نیمه وحشی است. این بازی پلتفرمر چندنفره آنلاین به شما ماموریت می‌دهد که در طول بازی‌های کوچک و سرگرم‌‌‌کننده به عنوان آخرین نفر زنده بمانید.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

آیا تاکنون هیچی بازی بتل‌رویالی به این اندازه سرگرم‌کننده بوده است؟ بازی‌های Apex Legends، Call of Duty: Warzone و حتی Fortnite همگی تجربیات هیجان‌انگیز هستند و سیستم بتل‌پس جذابی را به ما ارائه کرده‌اند که باعث می‌شوند همیشه به سراغشان برویم اما درواقع نتوانستند ما را بخنداند. بازی Fall Guys یک مجموعه بازی هیجان‌انگیز است که هنگامیکه در تلاشید تا شخصیت‌تان را از مراحل مختلفی مانند مرحله گیج‌کننده (Door Dash) و یا مرحله پیچیده (Slime Climb) عبور دهید، لحظات شادی‌آور بیشماری را برایتان رقم می‌زند. آنچه که به فروش این بازی کمک کرد، در واقع ساده‌بودن نحوه انتخاب و کنترل آن نسبت به یکی دیگر از بازی‌های ژانر بتل رویال (بازی بعدی) که امسال عرضه شد، بوده است. با ورود این بازی به سرویس PS Plus مخاطبان زیادی جذب آن شدند و آشفتگی حاد حبابی موجود در این بازی و تلاش برای زنده‌ماندن در آن، دقیقا همان چیز شادی‌آوری‌ست که امسال همه ما به آن نیاز داشتیم.

 

 

 ۷. بازی Call of Duty: Warzone

بهترین بازی های 2020
بهترین بازی های ۲۰۲۰

کمپانی سازنده: Infinity Ward

فُرمت: PS5، PS4، Xbox Series X، Xbox One X و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی بتل رویال ۱۰۰ نفره رایگان است که در دنیای Call of Duty که خودش بخشی از یک روایت بزرگتر است، شکل می‌گیرد.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

بازی Call of Duty خیلی دیر به ژانر بتل‌رویال وارد شد، اما مشخص است که تاکنون درحال یادداشت‌برداری بوده است و بهترین ویژگی‌های همه بازی‌های بتل‌رویالی که قبل از آن عرضه شده‌اند را به‌صورت یکجا در خود دارد. شما در این بازی وسیله نقلیه، یک سیستم پینگ نسبتا گسترده، تعداد زیادی سلاح و در صورت برنده شدن در یک مواجهه نفر‌به‌نفر فرصت بازگشت به بازی را دارید. تمام این موارد در یک پوسته غالبا واقع‌بینانه و گاها غیراخلاقی از جهان Call of Duty پیچیده‌ شده‌اند. منحنی یادگیری این بازی شیب‌دار است، اما واقعا ارزشش را دارد که از تمام سختی‌ها گذر کنید و به عنوان آخرین بازیکنی که زنده مانده است‌، باقی بمانید. باوجود گزینه‌های شخصی‌سازی سرگرم‌کننده که در برابر حالت واقع‌گرایانه Call of Duty قرار می‌‌گیرند و حالت کراس‌پلی که اجازه می‌دهد با دوستان‌تان همکاری کنید، می‌توان گفت که Call of Duty: Warzone فرمول ژانر بتل‌رویال را ۱۰۰٪ بهبود بخشیده است.

 

 

 1. بازی Ghost of Tsushima

گوست آف سوشیما

کمپانی سازنده: Sucker Punch

فُرمت: PS4

این بازی چیست؟

یک بازی اکشن و ماجراجویی جهان‌باز است که در آن به روایت داستان یک سامورایی به نام جین ساکای/Jin Sakai در زمان حمله مغول به ژاپن می‌پردازد.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

Ghost of Tsushima بهترین بازی جهان‌بازی بود که PS4 می‌توانست ارائه دهد. این بازی تمام چیزی است که ما از یک بازی جهان‌باز انتظار داریم، نحوه خنجر زدن به آدمها، آزادسازی شهرها، ردیابی نشانگر ماموریت به گونه‌ای ارائه شده است که ما تابحال مشابه‌اش را ندیده‌ایم. حالت تاریخی و شخصیت‌های روح‌نواز آن باعث برتری Ghost of Tsushima نسبت به سایر بازی‌های موجود در لیست بازی‌های جهان‌باز شده‌اند و مبارزات سریع آن ترکیبی هیجان‌انگیز از تکنیک‌های سامورایی و شینوبی است که باعث می‌شوند تا در یک صحنه از قتلی دیده‌نشده احساس رضایت کنیم و در صحنه‌ای دیگر در دوئلی تک‌به‌تک هیجان‌زده شویم.

بیش از هر چیز، بازی Ghost of Tsushima باعث شده است تا کمپانی Sucker Punch به یکی از قطب‌های معروف بازی‌های PlayStation تبدیل شود. این کمپانی سازنده مجموعه بازی‌های Sly Cooper به یکی از بهترین کمپانی‌های سازنده بازی‌های جهان‌باز تبدیل شده و Ghost of Tsushima با ترکیب بهترین قسمت‌های سری بازی‌های Infamous با آموزه‌های بازی‌های مدرن توانسته است تا یک حماسه فراموش‌نشدنی را رقم بزند که با افزودن حالت چندنفره خارق‌العاده، بهبود یافته است.

 

 1. بازی Animal Crossing: New Horizons

انیمال کراسینگ

کمپانی سازنده: Nintendo

فُرمت: Nintendo Switch

این بازی چیست؟

یک بازی شبیه‌سازی زندگی Nintendo است که در آن به یک جزیره خالی از سکنه فرار خواهید کرد. در این جزیره بهشت کوچک خودتان را می‌سازید و آن را با حیوانات دوست‌داشتنی پر می‌کنید.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

شاید مسخره به‌نظر برسد که بگوییم بازی Animal Crossing: New Horizons در زمان مناسبی با بازار عرضه شد، اما واقعیت همین است. می‌توان گفت که با وجود یک همه‌گیری جهانی که باعث ایجاد قرنطینه در کل کشور شد، بازی Animal Crossing: New Horizons برای مردم به یک منبع نجات تبدیل گشت. با وجود جوامعی که از هیچ منبع دیگری شکل نگرفته‌اند، تجارت شلغم، دستورالعمل‌های کارهای فنی و یا صرفا نکاتی که برای ساختن یک جزیره عالی به شما کمک می‌کنند می‌توان گفت که این بازی درست هنگامیکه همه ما به آن نیاز داشتیم، مردم را در زمان قرنطینه فیزیکی به یکدیگر متصل کرده است. ممکن است هم‌اکنون از میزان علاقه‌مان به این بازی کم شده باشد، اما همچنان آن جامعه در هسته اصلی خود باقی مانده است و می‌توانید از واقعیت به آنجا فرار کنید. بازی Animal Crossing: New Horizons همچنان همان حلقه اصلی گیم‌پلی بازی خود را دارد که در آن بازیکنان به‌صورت روزانه به جزیره‌شان سر می‌زنند تا ببینند در آنجا چه خبر است و چه اتفاقی رخ داده است. کمپانی Nintendo با ارائه آپدیت‌های فصلی و ویژگی‌های اضافی، کارش را ادامه می‌دهد و این بدان معناست که شما را به‌طور مداوم به سوی بازی می‌کشاند. باوجود جنبه‌های مثبت فراوان، بدون شک بازی Animal Crossing: New Horizons در سالهای آینده نیز در زندگی بسیاری از بازیکنان حضور خواهد داشت.

 

 1. بازی Spider-Man: Miles Morales

بازی اسپایدرمن مایلز مورالز

کمپانی سازنده: Insomniac Games

فُرمت: PS4، PS5

این بازی چیست؟

یک بازی کوتاه و مستقل مرد‌عنکبوتی است که در آن شاهد هنرنمایی بهترین مردعنکبوتی و یک کریسمس زیبا در شهر هارلم/Harlem خواهیم بود.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

جدا از اینکه این بازی همانند یک تور مجازی کاملا واضح از شهر نیویورک است، Spider-Man: Miles Morales یک بازی فوق‌العاده محسوب می‌شود؛ مختصر اما بسیار رضایت‌بخش و دلگرم‌کننده است. هر کاری که انجام دهید، از تاب خوردن روی ساختمان‌ها گرفته تا ضرب و شتم افراد مختلف، برای‌تان قابل‌لمس است اما با پیشرفت بیشتر در بازی و کسب مهارت‌های جدید، حالت چالشی بازی نیز تکامل می‌یابد و بدین ترتیب هیچ‌گاه احساس خستگی نخواهید کرد. در میان پیچ‌و‌تاب خوردن از ساختمان‌ها و مبارزات خیابانی، صحنه‌های جذابی از شام کریسمسی، روابط پیچیده و مسئولیت‌های تازه‌کشف شده نیز وجود دارد. و باوجود موارد زیاد قابل ارائه، هنوزهم Spider-Man: Miles Morales یک بازی عالی برای گیمرهایی‌ست که به زمان اهمیت می‌دهند، زیرا این بازی بدون اینکه ده‌ها ساعت از وقت‌تان را هدر دهد، قوی، جذاب و معنادار است.

پرسه زدن در خیابان‌های پر سر و صدا و رنگارنگ، آرزویی‌ست که امسال فقط به‌صورت مجازی می‌توانیم آن را برآورده کنیم و اجرای بازی  Spider-Man: Miles Morales در طول تعطیلات بسیار التیام‌بخش است. همه ما امسال به‌اندازه کافی استراحت کرده‌ایم پس لطف کنید و در این فصل، کمی Spider-Man: Miles Morales بازی کنید.

 

 1. بازی Assassin’s Creed Valhalla

بهترین بازی های سال 2020
بهترین بازی های سال ۲۰۲۰

کمپانی سازنده: Ubisoft

فُرمت: PS5، PS4، Xbox Series X، Xbox One X و کامپیوتر

این بازی چیست؟

این بازی جدیدترین نسخه از بازی‌های کلاه‌پوش و ماجراجویی سفر در زمان کمپانی Ubisoft است اما این ‌بار در دوران تاریکی/ Dark Agesبه عنوان یک جنگجوی وایکینگ به انگلیس می‌رویم.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

اگر یک بازی Assassin’s Creed با قتل‌های کمتر و تبرهای بیشتر داشته باشید چه؟ خب، کمپانی Ubisoft با عرضه این نسخه سفر در دوران Dark Ages در واقع یک نسخه متفاوت از سایر بازی‌های Assassin’s Creed را ارائه داده است. هنوز هم این بازی شامل افسانه‌های زیادی برای هواداران قدیمی است اما در هسته آن یک جهان بزرگ، غوطه‌ور کننده و پر از افرادی برای ملاقات، معماهایی برای حل کردن و تصمیم‌گیری‌های بزرگ وجود دارد. شما در نقش ایور/ Eivor که می‌تواند هم زن و هم مرد باشد، بازی خواهید کرد. او یکی دیگر از موارد اضافه‌شده جدید و عالی در بازی Assassin’s Creed است که فقط بر جهت‌گیری جدید و قوی‌تر این مجموعه بازی تاکید دارد. می‌توان گفت که این بازی از همه‌جنبه‌ها یک موفقیت بزرگ است.

 

 1. بازی The Last of Us 2

بهترین بازی 2020
بهترین بازی ۲۰۲۰

کمپانی سازنده: Naughty Dog

فُرمت: PS4

این بازی چیست؟

این بازی در واقع دنباله یکی از مهمترین بازی‌های تحسین‌برانگیز تمام دوران‌هاست که در آمریکای پسا‌آخرالزمانی که توسط یک بیماری همه‌گیر کشنده، ویران شده است شکل می‌گیرید.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

با توجه به گذشته، احتمالا سال ۲۰۲۰ برای بازی The Last of Us 2 سال خوبی جهت عرضه به بازار و حضور در قفسه‌ فروشگاه‌ها نبود. باز هم، این واقعیت که بسیاری از افراد در این دوران تاریک توانستند به راحتی با داستان تیره و تار این بازی ارتباط برقرار کنند، نشان می‌دهد که کمپانی Naughty Dog در ایجاد حالت انسان‌گرایی از منظره‌ای به ظاهر ناامیدکننده استعداد دارد. این نسخه بقا و وحشت از کمپانی Naughty Dog نسبت به بازی اول یک نسخه پیچیده‌تر و چندوجهی‌تر است، اما در دید و نحوه استفاده از فرمت تعاملی آن بسیار جسورتر است. اگر از قصه‌پردازی آن بگذریم، می‌توان ادعا کرد که The Last of Us 2 پیچیده‌ترین بازی کمپانی Naughty Dog است. این بازی شامل حرکاتی روان و از هر زاویه‌ای زیبا است و تا یادمان نرفته بگوییم که یک گام رو به جلو برای دسترسی به بخش بازی‌های پرفروش محسوب می‌شود. ممکن است آسیب‌زننده، ناسازگار و کاملا خصمانه به‌نظر برسد اما شما حتما باید بازی The Last of Us 2 را امسال اجرا کنید، زیرا تاکنون چیزی شبیه به این نداشته‌ایم.

 

 1. بازی Hades

Hades Game

کمپانی سازنده: Supergiant Games

فُرمت: Nintendo Switch و کامپیوتر

این بازی چیست؟

یک بازی روگ‌لایک/roguelike است که راه‌حل‌های مبتکرانه‌ای را برای مشکلات دیرینه این ژانر ارائه می‌دهد؛ این بازی یک موفقیت بزرگ در زمینه داستان‌سرائی، قدم‌زدن و اقدامات چالش‌برانگیز محسوب می‌شود.

چرا باید این بازی را امتحان کنید؟

سال ۲۰۲۰ برای عدم دست‌یابی به اهدافمان سال طولانی‌ای بوده است. در این بازی کنترل و اجتماع، خانواده، دوستان و احساس وجود یک ساختار و هدفی فراتر از دیوارهایی که ما را احاطه می‌کنند، فراهم شده است. و همانطور که ما برای فرار از کشتار روزمرگری به سراغ بازی‌های ویدیویی می‌رویم، Hades دریچه‌ای کوچک به یک دنیای دیگر ارائه کرده است. در این بازی ما به عنوان زاگرس/Zagreus، شخصیتی که قصد فرار دارد ایفای نقش می‌کنیم و اگر عزم راسخ داشته باشیم می‌توانیم او را تا انتهای ماموریت همراهی کنیم. در آغاز، این یک ماموریت غیرممکن است؛ این مبارزه توسط جامعه‌ای که در این بازی روگ‌لایک پرسه می‌زنند و در تلاشند تا دیگران را از میان معماهای عشق، از دست دادن و پیروزی هدایت کنند، راحت‌تر شده است. با وجود خدایانی که در سراسر جهان زیرین با آنها روبرو می‌شوید، خانواده‌ای که مشتاق دیدن نبردهای‌تان هستند و دوستانی که در این راه به شما کمک می‌کنند، لحظات لذت‌بخشی را رقم خواهید زد.

با اینکه ممکن است، ماهیت تکرارشونده ژانر روگ‌لایک برای بسیاری از شما آزاردهنده باشد، اما زمانیکه از مرگ به عنوان ابزاری برای آموزش استفاده می‌شود، Hades می‌تواند ناامیدی‌های ذاتی این ژانر را از بین ببرد؛ پس از آشنا شدن با ساختار این بازی، حس دستیابی به اهدافش قابل لمس خواهد شد و بدین ترتیب دوری از این بازی برای‌تان کار سختی خواهد بود. هیچ بازی‌ای نباید مسئولیت کاهش هرج‌و‌مرج موجود در سال ۲۰۲۰ را به دوش بکشد اما بازی Hades به راحتی از پس این کار برآمده است.

 

منبع: Gamesradar

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =