بهترین بازی های مک بوک

بهترین بازی مک بوک

اگرچه محصولات اپل به‌ طور ویژه به عنوان دستگاهی برای بازی‌ کردن شناخته نمی‌شوند، اما لیست طولانی‌ای از بهترین بازی برای مک بوک وجود دارد. تعداد بی‌شماری بازی استراتژیک عالی، تعداد زیادی از بازی‌های مستقل و لیستی از بازی‌های اکشن، بهترین بازی برای Mac book که امروز می‌توانید بازی کنید را تشکیل می‌دهند.

ما برترین بازی‌هایی که از سیستم‌ عامل MacOS پشتیبانی می‌کنند را برایتان گردآوری کرده ‌ایم و بازی‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. این لیست از یک درام کارآگاهی مانند Disco Elysium گرفته تا یک شبیه‌ساز عالی کشاورزی مانند Stardew Valley را شامل می‌شود و در این لیست برای همه، ‌چیزی وجود دارد.

اگر می‌خواهید در حال حرکت و سفر بازی کنید، ما همچنین بهترین بازی‌های iPhone و بازی‌های Apple Arcade را برای تلفن‌همراه یا آیپدتان پیدا کرده ‌ایم.

بازی‌ Disco Elysium

بهترین بازی مک بوک

Disco Elysium نه تنها یکی از بهترین بازی مک بوک است، بلکه یکی از بهترین بازی‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. خوشبختانه این بازی در سیستم عامل MacOS نیز موجود است. شما به عنوان یک کارآگاه معتاد به الکل و مواد مخدر بازی می‌کنید که در اتاق یک مُتل آشغال از خواب بیدار می‌شود و نمی‌داند دقیقا چگونه به آنجا رسیده است. پسری که از درخت آویزان است نیز شرایط را بدتر می‌کند. در طول بازی مسیرتان را خواهید ساخت، قتل‌ها را به سلیقه خودتان بررسی می‌کنید و در این فرآیند هویت خود را تعیین می‌نمایید.

Disco Elysium بازی‌ای درباره انتخاب‌کردن است. شما هنگام مواجهه با شرایط می‌توانید به هر روشی که دوست دارید عمل کنید. شاید دلتان می‌خواهد به منشی متلک‌گوی مُتل شلیک کنید یا به آرامی با او صحبت کرده و قانعش کنید که قفل درب پشتی را باز کند. فرقی نمی‌کند که دلتان بخواهد چگونه با هر موقعیت کنار بیایید، به هر حال Disco Elysium دنیای بازی را پیرامون تصمیمات شما شکل می‌دهد و در هر مرحله از بازی، تجربه‌ای منحصر به فرد و فراموش نشدنی ایجاد می‌کند.

بازی Crusader Kings 3

بهترین بازی مک بوک

بازی Crusader Kings 2 یکی از بهترین بازی‌های استراتژیک بوده که توسط کمپانی Paradox Interactive یعنی همان کمپانی سازنده بازی معروف Europa Universalis 4 ساخته شده است. بازی Crusader Kings 3 نیز صرفا نسخه قبلی خود را توسعه می‌دهد. این یک بازی استراتژی بزرگ با مقیاسی بزرگ‌تر است. هر بازی با انتخاب یک خانواده نجیب یا سلطنتی آغاز می‌شود و هر یک از این خانواده‌ها از سال ۸۶۷ یا ۱۰۶۶ میلادی آغاز می‌شوند. از اینجا به بعد، بازی به یک بازی استراتژی بزرگ معمولی انجام می‌شود. شما می‌توانید با مناطق همسایه رابطه دوستانه برقرار کنید، دین خود را در سراسر قاره گسترش دهید یا با هر کسی که از مسیر شما می‌گذرد، بجنگید.

این عمق و آزادی بازی Crusader Kings 3 است که آن را از سایر بازی‌ها متمایز می‌کند. با پیشرفت پادشاهی‌تان، باید یک وارث تاج و تخت منصوب کنید و Crusader Kings 3 از یک سیستم ژنتیکی کامل برخوردار است تا برخی از صفات شما را به حاکم نهایی منتقل کند. Crusader Kings 3 یک بازی فشرده است که به شما اجازه می‌دهد هر کاری انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید شخصی که به سرزمین دور تعلق دارد را برای به دست آوردن نفوذ سیاسی اغوا کنید و یا برای آزاد کردن اسیرانی که در طول جنگ دستگیر کرده ‌اید درخواست باج نمایید. اگر بتوانید از پس کارهای اضافی بر بیایید، بازی Crusader Kings 3 یک تجربه‌ استراتژی بزرگ، کاملا پیچیده و بی‌نهایت رضایت بخش را به شما ارائه می‌دهد که عناوین دیگر نمی‌توانند با آن رقابت کنند.

بازی Stardew Valley

بهترین بازی مک بوک

پس از سال‌ها ناامیدی از بازی‌های Harvest Moon که زمانی بسیار محبوب بودند، یک سازنده بازی‌های ویدیویی به نام Eric Barone، معروف به ConcernedApe، مسئولیت ساخت یک بازی شبیه‌سازی کشاورزی را به عهده گرفت. این بازی به دلیل برخورداری از روحیات جذاب مبنی بر سبک رترو، شخصیت‌های جذاب، ازدواج، مبارزه و پشتیبانی‌های پس از راه ‌اندازی یک بازی کامل محسوب می‌شود.

بازی Stardew Valley چیزی فراتر از یک شبیه ‌سازی کشاورزی است. این بازی همچنین یک بازی نقش ‌آفرینی محسوب می‌شود و دارای شخصیت‌هایی ا‌ست که در مناطق ماهیگیری و معدن ارتقاء می‌یابند، می‌توانند حرفه خود را سفارشی‌سازی کنند. مناطق جدید را باز کنند و در غاری پر از هیولا و وسایل عتیقه به جستجو بپردازند – مانند بازی‌های Animal Crossing می‌توانید این وسایل عتیقه را به موزه‌ محلی اهدا کنید. اگر می‌خواهید صرفا روی دارایی‌های شخصی‌تان تمرکز کنید، می‌توانید خانه و مزرعه اطراف‌تان را کاملا سفارشی‌سازی کنید و یک بهشت روستایی بسازید. این بازی جزو بهترین بازی های مک بوک می باشد، اما اگر ترجیح می‌دهید بازی‌ها را روی کنسول اجرا کنید باید بگوییم که این بازی یکی از بهترین بازی‌های کنسول نینتندو سوییچ محسوب می‌شود.

بازی Portal 2

بهترین بازی مک بوک

بازی Portal 2 که یک بازی پازلی اول ‌شخص اعتیادآور است بازیکنان را به مرکز Aperture Science بازمی‌گرداند. شما به عنوان شخصیتی قهرمان به نام Chell نقش ‌آفرینی می‌کنید. او سعی دارد تا از یک مرکز تحقیقات بزرگ به نام Aperture Science خارج شده و خود را آزاد کند. شما باید از اتاق‌های مختلفی که مجهز به پازل‌های منحصر به فرد هستند عبور کنید. همچنین چیزی جز یک اسلحه پورتال به همراه ندارید. برای پیشروی در مرکز تحقیقات از محیط‌ها و اشیاء مختلف و همچنین زمان و مکان استفاده خواهید کرد.

بازی Portal 2 براساس فرمول موفق نسخه قبلی خود توسعه یافته و جهت تقویت این نسخه یک خط‌ داستانی عمیق‌ به آن اضافه شده است. بازیگرانی مانند استیون مرچنت و جی.کی. سیمونز صدا پیشه‌های این بازی هستند و کارشان فوق‌العاده است. با اینکه داستان بازی با یک درگیری جدی روبرو است اما بازی سرشار از صحنه‌های کمدی نیز است. بازی Portal 2 یکی از منحصر به ‌فردترین تجربیات در زمینه بازی بوده و همچنین یکی از کمدی‌ترین بازی‌ها محسوب می‌شود.

بازی Sid Meier’s Civilization VI

بهترین بازی مک بوک

پس از استقبال کم هواداران از بازی قبلی این مجموعه -نسخه Civilization: Beyond Earth-کمپانی توسعه دهنده بازی یعنی Firaxis با تمام قوا به میادین بازگشت. بازی Civilization VI براساس فرمولی که باعث موفقیت بازی Civilization V سال ۲۰۱۰ شد، ساخته شده است اما در این نسخه شاهد درخت‌های فرهنگ و علوم قوی‌تر، انتخاب‌های پویاتر و بینش بیشتری درباره نحوه رفتار رهبران جهان هستیم. این موفقیت به دلیل سال‌ها توسعه و تجربه ایجاد بازی‌های قبلی این مجموعه است و همچنان ادامه دارد.

از زمان راه ‌اندازی بازی Civilization VI می‌توانید تعداد قابل توجهی از تمدن‌ها از جمله آزتک‌ها، پارس‌ها، نوبیایی‌ها و استرالیایی‌ها را کنترل کنید. هر یک از این تمدن‌ها توسط یک شخصیت مشهور تاریخی رهبری می‌شوند، مانند شخصیت Montezuma که آزتک‌ها را هدایت می‌کند و با وجود محتوای جدیدی که هر چند ماه یکبار منتشر می‌شود، بازیکنان قدیمی دلیل خوبی برای بازگشت به این بازی و شروع یک بازی جدید خواهند داشت.

بازی Hearthstone

بهترین بازی مک بوک

بازی کارتی چند نفره کمپانی Blizzard که Hearthstone نام دارد و دستگاه‌های تلفن همراه را تصاحب کرده است، در یک کامپیوتر مک بوک نیز به خوبی اجرا می‌شود. با وجود مکانیک گیم‌ پلی ساده و یادگیری آسان و زمان بازی سریع آن، می‌توانید در یک نشست چندین مبارزه را پشت سر بگذارید. سیستم حریف‌یابی عالی بازی به شما کمک می‌کند تا با بازیکنان ماهر مشابه خودتان جفت شوید و بنابراین هر مسابقه بسیار صمیمانه و حساس خواهد بود.

این بازی از معروف‌ترین دارایی کمپانی Blizzard یعنی بازی Warcraft استفاده کرده و بسیاری از شخصیت‌های مشهور و توانایی‌هایی آن‌ها را به کارت‌های قابل بازی تبدیل کرده است. اگر تا به حال دلتان خواسته تا یک ارتش Murloc را به سمت حریف‌تان بفرستید و با حملات ضعیف آن‌ها را به تدریج تضعیف نموده و در نهایت ادعای پیروزی کنید، هیچ بازی‌ای همانند Hearthstone نمی‌تواند این خواسته شما را برآورده سازد.

بازی Hades

بهترین بازی مک بوک

کمپانی Supergiant Games چهار بازی برای سیستم عامل MacOS تهیه کرده و همه آن‌ها عالی هستند. با اینکه خیلی دوست داریم تا به طور مفصل درباره بازی‌های Bastion ،Transistor و Pyre صحبت کنیم، اما این مقاله را به بازی جدید این کمپانی یعنی Hades اختصاص می‌دهیم. Hades یک بازی ایزومتریک روگ ‌لایک است که در قلمرو حکومتی شخصیتی که نام بازی نیز از آن برداشته شده است بازی خواهید کرد. شما به عنوان زاگرس، «پسر» هادس بازی می‌کنید. داستانش پیچیده است و اجازه می‌دهیم تا خود بازی توضیح دهد. فقط خوب است بدانید که او می‌خواهد از دنیای زیرین فرار کند. همانطور که بارها و بارها می‌میرید، می‌توانید از ارز دارکنس، جواهرات و موارد دیگر برای ارتقای خود استفاده کنید و بدین ترتیب در دورهای بعدی بازی قوی‌تر شوید.

درباره گیم‌ پلی بازی باید بگوییم که بازی Hades به سبک هک اند اسلش بوده و در واقع یکی از بهترین‌های این ژانر است. سرعت فوق‌العاده کمپانی Supergiant باعث شده است که هر یک از رویارویی‌ها، جذابیت خاص خودشان را داشته باشند و اهمیتی ندارد که چند بار با همان دشمن مواجه شده و آن را شکست می‌دهید. خارج از گیم‌ پلی اصلی، Hades به دلیل استفاده از سیستم بون بسیار جالب توجه است. با پیشرفت روند فرار بازی، می‌توانید بون‌هایی که خدایان و الهه‌های مختلف یونان باستان به شما اهدا می‌کنند را بپذیرید و بدین ترتیب میزان خسارت ‌زدنتان افزایش یافته و پرک‌های (مزایای) جالبی دریافت خواهید کرد. این بازی جزو بهترین بازی های مک بوک و همینطور در کنسول نینتندو سوییچ نیز موجود است و نسخه سوییچ آن از قابلیت کراس سیو (ذخیره بازی بر روی حساب کاربری و ورود به حساب کاربری در پلتفرم متفاوت) نیز پشتیبانی می‌کند.

بازی Gone Home

بهترین بازی مک بوک

بازی Gone Home یکی از آن بازی‌های نادری است که بازیکنان را به سوی یک محیط سوق می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد که به اکتشاف در آن بپردازند. شما به عنوان یک دانشجوی کالج بازی خواهید کرد که یک سال در خارج از کشور تحصیل کرده و هم‌اکنون به املاک خانوادگی‌اش باز می‌گردد، اما هیچکس در خانه نیست. این شما هستید که باید خانه را بگردید و به دنبال سرنخ‌هایی باشید که نشان دهند خانواده‌تان کجا رفته ‌اند و چه کارهایی انجام داده‌ اند.

بازی Gone Home داستانی آرام اما باورنکردنی دارد که به دلیل اتمسفر خاصش برجسته شده است. این بازی بازیکنان را وادار می‌کند تا یک خانه بزرگ خالی که داستانی تاریک و غم‌انگیز دارد را بگردند و اسرارش را کشف کنند. بازی Gone Home به دلیل سبک منحصر به فرد گیم ‌پلی‌اش، شما را از ابتدا تا انتها به کامپیوترتان می‌چسباند.

بازی Minecraft

بهترین بازی مک بوک

با اینکه نسخه اصلی بازی Minecraft در سال ۲۰۰۹ منتشر شد از آن زمان تاکنون به هیچ وجه نمی‌توان شهرت روزافزون آن را انکار کرد. در شروع بازی شما به چیزی جز دست‌های‌تان مسلح نیستید و درون یک نقشه بزرگ و تصادفی، آزادی مطلق خواهید داشت.

شما کارتان را با جستجوی خاک آغاز خواهید کرد و ناگهان متوجه می‌شوید که در زیرزمین در حال استخراج الماس و طلا هستید. حواستان به پشت سرتان باشد زیرا دشمنان مختلفی مانند زامبی‌ها یا کریپرها قصد آسیب‌زدن به شما را دارند و حتی ممکن است زمین‌هایتان را منفجر کنند.

این بازی بسیار اعتیادآور و در عین حال ساده است، Minecraft باعث می‌شود که شما در چند دقیقه آسمان خراش‌های بزرگ و معادنی به سبک هزارتو بسازید. گرافیک پیکسلی و ۸ بیتی بازی ممکن است برای برخی افراد جذاب نباشد اما گیم ‌پلی آن برای هر گیمری به اندازه کافی جذابیت دارد.

بازی Kerbal Space Program

بهترین بازی مک بوک

بازی Kerbal Space Program ترکیبی عجیب از عناصر مختلف را ارائه می‌دهد. علیرغم گرافیک‌های کارتونی مسخره و موجودات مینیونی‌ای که بازی را پر کرده‌ اند باید بگوییم که Kerbal Space Program شوخی ندارد. شبیه ‌سازی پرواز هیچ بازی‌ای به این اندازه عمیق، جذاب و اعتیادآور نبوده است و Kerbal با ایجاد تعادل میان آزمایشات ساخت موشک –چند کربال باید بمیرد تا بتوانید به ماه برسید؟- و گیم ‌پلی غنی‌اش که به بازیکنان اجازه می‌دهد هرچقدر که بخواهند آزمایش کنند، یک زمین بازی فوق‌العاده برای بازیکنان معمولی و فیزیکدانان ایجاد کرده است.

این بازی با وجود ظاهری ساده و همچنین حس لذتبخش پیشرفت، تقریبا بر روی هر کامپیوتری به ‌طور روان اجرا می‌شود. شما می‌توانید جهت درک نحوه ساخت موشکی که توانایی رسیدن به ماه را دارد، ساعت‌های بیشماری وقت بگذارید اما سپس متوجه می‌شوید که رسیدن به مرز ماه صرفا یکی از چیزهای مهم این بازی بوده است. بازی Kerbal Space Program ارزش چندبار تکرار را دارد و یکی از آن بازی‌هایی است که هم آموزنده و هم سرگرم‌ کننده هستند.

بازی Firewatch

بهترین بازی مک بوک

به طور کلی محیط‌های بازی‌های ویدیویی به شکل قابل توجهی شبیه به یکدیگر هستند و توجه خود را بر روی جبهه‌های جنگ و «مناطق درگیری» که مردم را در برابر یکدیگر قرار می‌دهند، متمرکز می‌کنند. کمپانی Campo Santo به گشت و گذار در همان محیط‌های قدیمی بسنده نکرده و محیط بازی را در دشت زیبای وایومینگ در اواخر دهه ۸۰ تنظیم کرده است.

قهرمان بازی که Henry نام دارد و به ‌تازگی یک دیده‌بان جنگل شده است، فکر می‌کند که این شغل خسته‌ کننده و پیش پا افتاده است. شغل جدید هنری از تماشای سوختن جهان از برج دیده‌بانی تا کشفیات وحشتناک در حیات وحش را شامل می‌شود و هر چیزی جز کسل‌ کننده است.

چیزی که باعث می‌شود بازی Firewatch از سایر بازی‌های «راه ‌رفتنی و حرف زدنی» متمایز باشد، سبک هنری جالبش است که تناسبات واقعی شخصیت را با ویژگی‌های قوی و رنگ‌های روشن ترکیب می‌کند. این موارد بلافاصله قابل تشخیص هستند و حتی اگر قرار باشد کمپانی Campo Santo در آینده یک پروژه کاملا متفاوت بسازد، امیدواریم که باز هم از همین تصاویر و سبک هنری استفاده نماید.

بازی Cuphead

بهترین بازی مک بوک

نمی‌توان انکار کرد که تنها دلیل پرفروش بودن بازی Cuphead، سبک هنری‌اش است. برای یک بازی پلتفرمر بازگشت به کارتون‌های دهه ۳۰، روشی عالی جهت جذب مخاطب است و با اینکه کمپانی Studio MDHR برای طراحی ظاهری این بازی وقت زیادی صرف کرد اما سرانجام این بازی منتشر شد. از سبک انیمیشن‌سازی‌اش که بگذریم، باید بگوییم که این بازی واقعا عالی است.

Cuphead با برخورداری از رییس‌های (دشمنانی که به آن‌ها مواجه می‌شویم) منحصر به فرد، مکانیک‌های فوق‌العاده فشرده و محتوای فراوان، گیم ‌پلی‌ای را ارائه می‌دهد که از طراحی‌های بصری آن نیز بهتر و جذاب‌تر است. اکنون زمان مناسبی‌ است که Cuphead را روی کامپیوتر مک‌تان نصب کنید. قرار است اولین بسته DLC بازی به نام The Delicious Last Course، امسال عرضه شود.

بازی The Witness 

بهترین بازی مک بوک

جاناتان بلو، مغز متفکر بازی مستقل Braid، وقت ارزشمندش را برای ساخت بازی The Witness صرف کرده است و واقعا ارزش صبر کردن را داشت. در این بازی یک دنیای منحصر به فرد مجلل با معماهای دشوار و جذابیت‌های فلسفی ترکیب شده است و می‌توان گفت که تنها کسی با سطح تخیل جاناتان می‌توانست چنین چیزی را بیافریند. همچنین این بازی براساس بازی‌های کلاسیک ماجراجویی قدیمی مانند Myst و Riven ساخته شده است.

البته برخلاف آن بازی‌ها، معماهای موجود در بازی The Witness به ندرت گیج ‌کننده هستند و بازیکنان را مجبور می‌کند تا برای تکمیل هر یک از پنل‌های الکتریکی جزیره بر تاکتیک‌هایی که قبلا آموخته‌ اند، تکیه کند. برای موفقیت در این بازی به چشمانی تیزبین و کاوش فراوان نیاز خواهید داشت اما بازی هرگز سعی نمی‌کند که شما را ناامید کند تا چالش ‌برانگیزتر یا دشوارتر به نظر برسد.

بازی The Elder Scrolls Online

بهترین بازی مک بوک

The Elder Scrolls Online یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های موجود است البته نه به شکل بازی Fortnite. گستردگی محتوای موجود، حتی در نسخه پایه، حیرت ‌انگیز است. برای پاکسازی کل نقشه‌های بازی پایه باید صدها ساعت وقت بگذارید و همچنین برای هر یک از اکسپنشن‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ ساعت زمان لازم است. به علاوه، اکسپنشن Greymoor که به تازگی منتشر شده است به شما امکان می‌دهد که از یکی از نمادین‌ترین مکان‌های بازی Elder Scrolls یعنی Skyrim دیدن کنید.

در بازی The Elder Scrolls Online همه‌ چیز به مقیاس وابسته است. شما می‌توانید وقت خود را صرف پیوستن به افرادی کنید که سعی دارند یک اژدها را از بین ببرند، یا با گروه Dark Brotherhood قراردارد قتل ببندید و یا به راحتی در بازار بازی گشت و گذار نموده و مواد اولیه‌تان را با بازیکنانی که مهارت ساخت و ساز بالایی دارند، معامله کنید. این بازی معمولا به قیمت کمتر از ۱۰ دلار به فروش می‌رسد، به علاوه لازم نیست هیچ هزینه اشتراکی بپردازید. همین موضوع باعث می‌شود که بازی حس دعوت ‌کنندگی داشته باشد و تنها چیزی که مانعتان می‌شود تا این بازی را امتحان کنید این است که چه مدت می‌خواهید در بازی وقت بگذرانید.

بازی Night in the Woods

بهترین بازی مک بوک

اساس اولیه بازی Night in the Woods بسیار ناامیدکننده است. قهرمان داستان مای بوروفسکی پس از ترک تحصیل به زادگاه خود بازگشته تا زندگی بی ‌هدف قبلی خود را ادامه دهد. وقتی که او به محل زندگی خود می‌رسد متوجه می‌شود که شهر تغییر کرده است: دوستانش دیگر مثل قبل نیستند و شهر رازی را مخفی می‌کند.

سبک هنری خاص بازی Night in the Woods که همانند یک کتاب داستان است، ظاهری منحصر به فرد برای شخصیت‌ها و محیط متمایز آن ایجاد کرده است. بازی Night in the Woods با وجود برخورداری از شخصیت‌های زیاد که انگار انسان‌ها واقعی هستند –با اینکه آن‌ها درواقع حیوان هستند- نیز نشان می‌دهد که داستان‌های جذاب نیازی به تصاویر واقع‌ گرایانه ندارند.

بازی Fortnite

بهترین بازی مک بوک

در حال حاضر بازی Fortnite: Battle Royale بزرگ‌ترین بازی روی کره زمین است و دلیل خوبی هم دارد. این بازی تیراندازی رایگان ژانر تیراندازی «آخرین فرد زنده» را با مکانیک‌های ساخت و ساز بازی اصلی ترکیب می‌کند و بازی‌ای می‌سازد که شروع کردنش آسان است اما تسلط به آن فوق‌العاده دشوار می‌باشد. این بازی باوجود درگیری‌هایی که نسبت به بازی‌های رقیب مانند PlayerUnknown’s Battlegrounds (پابجی) سریع‌تر هستند، قصد دارد تا خواسته‌های دیگرمان را برآورده سازد و  شما می‌توانید به راحتی در یک نشست ساعت‌ها غرق این بازی شوید.

بهترین بخش بازی چیست؟ لازم نیست که صرفا با کاربران مک بازی کنید و از این نظر محدودیتی ندارد. بازی Fortnite یک بازی کراس‌ پلی بوده که با پلتفرم‌‌هایی مانند PlayStation 4 ،Xbox One، کامپیوتر و حتی دستگاه‌های iOS سازگار است. از آنجا که با حساب‌ کاربری‌تان وارد این بازی می‌شوید، می‌توانید قبل از رسیدن به خانه و روشن کردن کامپیوتر مک، این بازی را در تلفن همراهتان اجرا کنید.

بازی Dead Cells

بهترین بازی مک بوک

از آنجا که بازی‌های سبک indie نه تنها در پلتفرم مک، بلکه در کنسول‌های این نسل نیز به طور فزاینده‌ای محبوب شده ‌اند، ما شاهد تعداد زیادی بازی «روگ لایت/ rogue-lite» هستیم که بر دنیاهای در حال پیشرفت و چرخه گیم ‌پلی مبتنی بر دویدن، متمرکز شده‌ اند. این گواهی بر کیفیت بازی Dead Cells است که علیرغم انتشار آن در دریایی از بازی‌های مشابه، توانست از سایر بازی‌ها متمایز شود. سبک‌ هنری مبتنی بر پیکسل جذاب آن، برداشتی مدرن از طراحی‌های مشهور اواخر دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی را ارائه می‌دهد و میزان گزینه‌های سفارشی‌سازی موجود در این بازی برای یک اجرای عالی، فوق‌العاده است.

با وجود اینکه بازی Dead Cells یک بازی دشوار محسوب می‌شود و به همین دلیل با ژانر خود تناسب دارد، اما خسته ‌کننده و آزاردهنده نیست، زیرا نبردهای آن به خوبی ساخته شده ‌اند. در این بازی چهار رئیس مختلف وجود دارد که باید با آن‌ها مبارزه کنید و سیستم سیال آن حتی در برابر کوچک‌ترین دشمنان نیز فوق‌العاده عمل می‌کند. طرفداران بازی‌های سبک متروید گزینه‌های پیمایشی زیادی در این بازی خواهند یافت.

بازی Mark of the Ninja: Remastered

بهترین بازی مک بوک

بازی‌های مخفی ‌کاری اغلب اولین بازی‌هایی هستند که از فناوری‌های جدید پیشگام استفاده می‌کنند، اما برای ساخت یک تجربه مخفی ‌کاری ارزشمند به شخصیت‌ها و محیط‌ها پرجزئیات نیازی ندارید. بازی Mark of the Ninja که توسط کمپانی Klei Entertainment ساخته شده است گواه همین موضوع است و در این بازی دید ۲بُعدی و گرافیک کارتون‌های صبح جمعه با حرکات مخفی ‌کاری ساده و جذاب ترکیب شده‌ اند. با وجود برخورداری از چند ابزار و توانایی پرش سریع در محیط اطراف جهت جلوگیری از شناسایی شدن توسط نگهبانان، می‌توان گفت که شما واقعا مانند یک نینجا عمل می‌کنید و شکنندگی نسبی شما باعث می‌شود که به جای تلاش برای رویارویی مستقیم با دشمنان، در اطراف یا پشت سر آن‌ها حرکت کنید.

در بازی Mark of the Ninja: Remastered در واقع بازی اصلی بازنگری بصری شده است و وضوح کیفیت آن از ۷۲۰p به ۴K تبدیل شده و دارایی‌های آن دوباره طراحی شده ‌اند تا در صفحه نمایش‌تان زیباتر به نظر برسند. اگر نسخه اصلی بازی را داشته باشید می‌توانید با پرداخت ۵ دلار این نسخه بازسازی شده را خریداری کنید. زمانی که داستان اصلی بازی را تکمیل کردید، می‌توانید حالت New Game Plus را امتحان کنید و به کشف رازهای بیشمار بازی بپردازید. با اینکه بازی Mark of the Ninja از یک بازی مخفی‌کاری آسان فاصله دارد اما باوجود سطح عادلانه‌ای از چالش‌ها، یک تجربه لذت‌بخش را به ارمغان می‌آورد. زیبایی‌های دلپذیر کمپانی Klei Entertainment به خوبی حوادث غالبا خشونت ‌آمیز بازی را قابل تحمل می‌کند.

بازی Into the Breach

بهترین بازی مک بوک

بازی‌های استراتژی نوبتی کمی وجود دارند که برای بازیکنانی که از ماوس و کیبورد استفاده می‌کنند مناسب باشند و Into the Breach یکی از بهترین بازی‌های این ژانر است. در نگاه اول محیط‌های کوچک و ساده بازی که در آن باید با هیولاها مقابله کنید، چیز خاصی به نظر نمی‌رسند اما کمپانی Subset Games خیلی زود نشان می‌دهد که این بازی درواقع یک بازی پرتنش مبارزه‌ای است که در آن باید با استفاده از مکانیک‌های جنگجویان خود با دشمنان تهاجمی مقابله کنید. شما در اکثر موارد فرصتی برای کشتن تمام دشمنان خود ندارید اما قبل از تمام شدن تایمر باید از سازه‌های خود محافظت کنید و جنبه‌های جدیدی از حلقه گیم ‌پلی این بازی مبارزه‌ای مبتنی بر نوبت را کشف نمایید.

بازی Into the Breach نیز همانند بازی قبلی کمپانی Subset Games- بازی جذاب و دشوار FTL: Faster Than Light- از سبک هنری پیکسلی استفاده می‌کند.  این سبک باعث می‌شود که احساس نکنید این بازی صرفا یک بازی نوستالژیک رترو است و در عوض روحیه‌ای تمیز، رنگارنگ و با جزئیات را ارائه می‌دهد که به خوبی با داستان علمی ‌تخیلی بازی متناسبند. این بازی در ۵۰ سال آینده نیز به همین اندازه خوب به نظر می‌رسد، البته به شرطی که هیولاهای غول ‌پیکر آن از دریا بیرون نیایند و بشریت را نابود نکنند- یا اینکه نسخه‌های بعدی بازی از سیستم عامل MacOS پشتیبانی نمایند. با پرداخت ۱۵ دلار یا حتی مبلغ کمتری در زمان حراج، می‌توانید این بازی فوق‌العاده را امتحان نمایید.

بازی Gris

بهترین بازی مک بوک

بخش بصری هر بازی می‌تواند باعث فروش آن شود اما درباره بازی Gris باید بگوییم که  بخش بصری این بازی اساسا باعث می‌شود که حتی یک بازی پیش ‌پا افتاده نیز طرفدار پیدا کند و بازیکنان از آن شکایتی نداشته باشند. در این بازی یک سبک هنری جذاب با نقاشی‌های دستی با داستانی احساسی همراه شده و با ژانر پلتفرمینگ و حل معما ترکیب گشته است. اما قرار نیست Gris نیز همانند بازی‌هایی مانند Ori and the Blind Forest و Inside، یک بازی مملو از چالش باشد.

بازی Gris با وجود استفاده از روایت بصری محیطی به جای روایت‌های سنتی، گزینه‌های گفتگوی مبتنی بر متن و طرح کنترل ساده می‌تواند برای هر بازیکنی لذتبخش باشد و سبک هنری‌اش به قدری زیبا است که احتمالا چند لحظه صبر خواهید کرد و از تمام جنبه‌های آن لذت می‌برید. تنها چیزی که باعث می‌شود شما برای همیشه در یک مکان نمانید، این است که می‌خواهید بدانید چه چیزی پیش‌رو است.

بازی Total War: Three Kingdoms

بهترین بازی مک بوک

مدت‌ها است که فرانچایز Total War در ژانر بازی‌های استراتژی مبتنی بر نوبت، جایگاه اول را به خود اختصاص داده و در بازی Total War: Three Kingdoms نیز قرار است به چین باستان برویم و با یک داستان حماسی بزرگ مملو از درگیری و جنگ آشنا شویم. این بازی که در سال ۱۹۰ میلادی اتفاق می‌افتد، دارای ۱۲ جنگ‌ سالار مختلف است که از یک داستان حماسی کلاسیک چینی به نام Romance of the Three Kingdoms آمده‌ اند و گیم ‌پلی آن براساس سیستم رابطه ساخته شده است که به شناسایی قهرمانانی که ادبیات کلاسیک چین را شکل داده ‌اند، کمک می‌کند. داستان‌تان می‌تواند براساس روابط شخصیت‌تان با دیگران و همچنین متحدانی که در این راه به دست می‌آورید یا از دست می‌دهید، تغییر ‌کند.

در سبک استراتژی ۴X کلاسیک، شما می‌توانید با استفاده از عوامل مختلفی از جمله قدرت نظامی و اقتصادی، به پیروزی برسید و اگر می‌خواهید مردم‌تان را نجات دهید باید با دقت زیاد تصمیم‌گیری نمایید. شما با ذهنی آرام و رهبری با ثبات می‌توانید چین را متحد کنید.

بازی Divinity: Original Sin 2

بهترین بازی مک بوک

بازی Divinity: Original Sin 2 از کمپانی Larian Studios مورد تحسین منتقدین قرار گرفته و به عنوان یکی از بهترین بازی‌های نقش ‌آفرینی تمام دوران‌ها شناخته می‌شود. این بازی دارای یک دنیای واکنشی است که براساس تصمیمات‌تان تغییر خواهد کرد و در این دنیا می‌توانید با هر شخصیتی که دلتان می‌خواهد تعامل داشته باشید و حتی آن‌ها را بکشید بدون اینکه توانایی پیشرفت‌تان در بازی مختل شود. مبارزات مبتنی بر نوبت تا حدی گسترش یافته است که شامل بیش از ۲۰۰ مهارت مختلف است و با دشمنانی پیشرفته مواجه خواهید شد. اگر می‌خواهید بازی را به صورت آنلان انجام دهید، می‌توانید حداکثر به‌ صورت چهار نفره آنلاین بازی کنید و همچنین این بازی از گزینه تقسیم صفحه ‌نمایش برخوردار است. همچنین بازی Divinity: Original Sin 2 دارای حالت بازیکن در برابر بازیکن است، بنابراین می‌توانید مهارت‌تان را به دوستانتان ثابت کنید.

پس از اتمام محتوایی که توسط کمپانی Larian Studios ساخته شده است، می‌توانید کمپین‌ها و مادهای مختلفی که بازیکنان ساخته ‌اند را از طریق Steam Workshop دانلود کنید و حتی ماد Game Master نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید داستان خودتان را بسازید.

بازی Cities: Skylines

بهترین بازی مک بوک

بازی Cities: Skylines یک شبیه‌ساز شهری است و در سیستم عامل MacOS نیز موجود می‌باشد. این بازی درست زمانی منتشر شد که بازی Sim City از کمپانی EA در حال شکست بود و درواقع Cities: Skylines پاسخی بود که طرفداران شبیه‌سازی به دنبال آن بودند. حالا که شش سال از انتشار این بازی می‌گذرد، هنوز هم طرفداران زیادی دارد. Cities: Skylines یک بازی گسترده مدیریت شهری است که در آن ترافیک شهری، چرخه آب و هوا و شبانه روز و منطقه‌بندی محلات مختلف شهر به خوبی شبیه‌سازی می‌شود. می‌توانید صدها ساعت در بازی Cities: Skylines وقت بگذرانید و این موضوع به عنوان بازی‌ای که اغلب با قیمت زیر ۱۰ دلار فروخته می‌شود بسیار مناسب است.

برای این بازی نیز همانند اکثر بازی‌هایی که توسط کمپانی Paradox Interactive منتشر شده است، لیست گسترده‌ای از DLC موجود است. در نسخه Green Cities این بازی با وسایل نقلیه الکتریکی، گزینه‌های جدید سیاست سبز و موارد دیگری از این دست مواجه خواهید شد. در حالیکه در نسخه After Dark جهت افزایش کیفیت زندگی شبانه و جذب گردشگر، مواردی اضافه شده است. اگرچه اکثر بسته‌های DLC عالی هستند و به نسبت قیمت‌شان واقعا با ارزشند، اما بازهم بازی پایه محتوای زیادی دارد و برای گذراندن اوقات خوب به هیچ DLCای نیاز ندارید.

بازی Subnautica

بهترین بازی مک بوک

Subnautica یک بازی بقای جهان باز است و مناسب کسانی است که از این ژانرها خوششان نمی‌آید. بازی Subnautica به جای اینکه شما را در یک دنیا رها کرده و اجازه دهد کارهای دیوانه‌واری انجام دهید، باعث می‌شود که شما فورا به محیط اطرافتان اهمیت دهید. شما بازی را از درون یک محفظه نجات آغاز خواهید کرد و باید سریعا یک کپسول آتش‌نشانی پیدا کنید و آتش درون محفظه را خاموش کنید. از اینجا به بعد شما مجبورید به کاوش بپردازید. نه برای جمع آوری چوب یا برگ، بلکه برای تهیه غذا، آب و منابعی که برای ساختن ابزارهای بقا ضروری هستند.

دنیای Subnautica زیبا و پر از زندگی است و این موضوع مطمئنا به کاوش کمک می‌کند. از جمع‌آوری قارچ در آب‌های کم‌ عمق گرفته تا کاوش در اعماق غار‌های عمیق دریا، دنیای Subnautica همیشه به گونه‌ای است که انگار چیزهای بیشتری برای تجربه کردن در خود دارد. این موضوع در بازی‌ای که بر مبنای کاوش ساخته شده است، ویژگی خوبی محسوب می‌شود.

بازی XCOM 2

بهترین بازی مک بوک

ریبوت سری بازی‌های XCOM از کمپانی Firaxis واقعا عالی است و آخرین نسخه این بازی که XCOM 2 نام دارد. در سیستم عامل MacOS نیز در دسترس است (همراه با اکسپنشن جذاب این نسخه که War of the Chosen نام دارد). بازی XCOM 2 نیز همانند سایر فرانچایزهای کامپیوتر کلاسیک، یک بازی تاکتیکی فراموش ‌نشدنی است که در آن مرگ یک اتفاق دائمی محسوب می‌شود. در این بازی به جای اینکه از واحدهای گمنام استفاده شود، سربازانی خواهید داشت که استخدام، کنترل و ارتقای آن‌ها به عهده خودتان است و حتی مرگ یکی از آن‌ها نیز بر شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

در خارج از میدان نبرد، وقت خود را در کشتی فضایی Avenger می‌گذرانید، این کشتی عظیم در واقع شامل نیروهای جنگی فرازمینی/ Extraterrestrial Combat Force است که از کره زمین در برابر بیگانگان محافظت می‌کنند. شما می‌توانید کشتی را گسترش داده و مدیریت کنید و همچنین سربازان جدیدی را استخدام نموده و آموزش دهید تا بتوانند در میدان نبرد با دشمنان رقابت کنند.

دشواری بخشی از DNA بازی XCOM است اما این موضوع نباید شما را از XCOM 2 دور کند. مرگ در این بازی غیر قابل بازگشت است و سطح دشواری آن نیز بسیار بالا است، اما به لطف سیسم ذخیره‌ سازی، هر کسی می‌تواند از این بازی لذت ببرد.

بازی Undertale

بهترین بازی مک بوک

Undertale یک بازی نقش آفرینی است که اصلا اهمیت نمی‌دهد که قرار است چه اتفاقی رخ دهد. از یک طرف این یک بازی نقش آفرینی از بالا به پایین آشنا و در مسیر بازی Earthbound است که با نبردهای مبتنی بر نوبت تناسب دارد. از طرف دیگر، در واقع لازم نیست که با کسی بجنگید و در هنگام برخورد با رقبا می‌توانید از کلمات‌تان به جای سلاح استفاده کنید. بازی Undertale عجیب و غریب و خاص بوده و دقیقا به همین دلیل است که ما عاشقش هستیم.

بازی Undertale پر از شگفتی بوده و با اینکه بدون آن‌ها نیز یک تجربه عالی است اما همین شگفتی‌ها هستند که باعث می‌شوند این بازی در دور اول آنقدر جذاب و خاص به نظر برسد. اگر به دنبال یک بازی خوب می‌گردید، لطف کنید و Undertale را امتحان نمایید. فقط قبل از بازی خیلی تحقیق نکنید.

بازی Monster Sanctuary

بهترین بازی مک بوک

اگر شکار هیولای بازی Pokémon را با کاوش‌ها و پلتفرمینگ بهترین بازی‌های ژانر مترویدوانیا ترکیب کنید به بازی Monster Sanctuary می‌رسید. این ترکیب بسیار جذاب بوده و بازیکنان را تشویق می‌کند تا سطوح به هم پیوسته آن را نه‌ تنها برای آپگریدهای جدید، بلکه برای یافتن هیولاهای جدید، جستجو کنند. بازی Monster Sanctuary این ترکیب عالی را به خوبی اجرا می‌کند و حالت پلتفرمینگ فشرده، کاوش‌های عالی و سیستم مبارزات نوبتی که فراتر از فشردن دکمه حمله است را برای ما به ارمغان می‌آورد.

با اینکه بازی Monster Sanctuary از بازی Pokémon به عنوان الگو استفاده می‌کند، اما یک بازی کپی‌ شده دستِ ‌دوم نیست. Monster Sanctuary عمیق بوده اما وسیع نیست و برای مشاهده این موضوع لازم نیست به بخش‌های دوردست آن نگاه کنید (به عنوان مثال بازی Monster Sanctuary کمی بیش از ۱۰۰ هیولا دارد، و این تعداد در مقابل چند صد هیولای بازی Pokémon ناچیز است). هر هیولا درخت ارتقای مخصوص به خودش را دارد و به شما امکان می‌دهد تا با سلیقه خودتان حزب‌تان را بسازید. در طول مبارزات، به ندرت می‌توانید یک ضربه ناک ‌اوت کننده انجام دهید و به همین دلیل برای پیروزی در مبارزات باید میان اثرات عناصر، تقویت وضعیت و آسیب ‌رسانی، تعادل برقرار کنید.

بازی Streets of Rage 4

بهترین بازی مک بوک

به این دلیل که بازی Streets of Rage 4 در زیر پرچم شهرت بازی‌ Streets of Rage قرار دارد، نیاز نیست که بازی خوبی باشد. البته واقعا بازی خوبی است. این بازی به خوبی عناصر قدیمی و جدید را تلفیق نموده و می‌توان گفت که Streets of Rage 4 هم نگاهی به گذشته دارد و هم به سوی آینده حرکت می‌کند. سبک ‌هنری این بازی واقعا جذاب بوده و مکانیک‌های ضرب و شتم آن نیز بسیار فشرده هستند اما بازهم انگار بازی Streets of Rage 4 تکه‌ای از دهه ۹۰ میلادی است و فقط یک دست رنگ جدید خورده است.

بازی Rust

بهترین بازی مک بوک

تعداد زیادی بازی ژانر بقاء در کامپیوتر در دسترس است اما گزینه‌های زیادی برای سیستم مک وجود ندارد. خوشبختانه بازی Rust برای طرفداران اپل کافی است. بازی Rust با وجود مکانیک‌های وحشیانه بقاء و حتی مبارزات وحشیانه‌تر، یکی از بهترین بازی مک بوک و همچنین یکی از بهترین بازی‌هایی است که تاکنون در ژانر بقاء ساخته شده است. Rust نیز همانند سایر بازی‌های این سبک عالی است زیرا به بازیکنان اجازه می‌دهد تا خودشان یاد بگیرند و شکست بخورند. شما اساسا این بازی را با بدون هیچ وسیله‌ای آغاز می‌کنید و کارتان این است که برای زنده ماندن چیزهای مختلف را جمع ‌آوری کنید، وسایل مختلفی بسازید و حتی گاهی اوقات چیزی را بکشید.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 4 =