بهترین بازی های فضایی

بهترین بازی فضایی

همه افراد به این موضوع فکر کرده‌ اند که روزی به فضا بروند. ما انسان‌های روی زمین اغلب به آسمان نگاه می‌کنیم و به این فکر می‌کنیم که زندگی میان ستارگان چگونه است. اینکه از پنجره‌مان به بیرون نگاه کنیم و چیزی جز سیاهی فضا نبینیم. وقتی که شخصیت‌های درون بازی‌های ویدیویی مورد علاقه‌مان در چنین مکانی زندگی کنند، تصور این موضوع نیز برایمان آسان است. اینکه بتوانیم سفرهای فضایی آینده ‌نگرانه را در بهترین بازی فضایی تجربه کنیم، فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

بازی‌های زیادی در محیط فضا ساخته شده‌ اند. بعضی از آن‌ها به ما امکان می‌دهند تا آرزوهای دست نیافتنی‌مان را زندگی کنیم و به سیاره‌های دور سفر نماییم. برخی دیگر از این بازی‌ها بیشتر شبیه کابوس هستند و ما را در برابر موجودات بیگانه ترسناک قرار می‌دهند. در هر صورت، ما از بودن در این محیط ناشناخته وسیع که فضا نام دارد، هیجان‌زده می‌شویم.

اگر می‌خواهید بدون تکان خوردن از روی کاناپه به نقاط دور دست جهان بروید، پس به ادامه مقاله توجه نمایید. ما لیستی از بهترین بازی‌هایی که در محیط فضا تنظیم شده ‌اند را جمع‌آوری کرده‌ ایم.

بازی Dead Space

بازی Dead Space یک داستان فضایی ایده‌آل نیست. این بازی به کشف سیارات جدید و کاوش در قسمت‌های دیگر فضا نمی‌پردازد. بهتر است بگوییم که این بازی بیشتر احساسی است. داستان بازی درباره یک مهندس فضایی به نام آیزاک کلارک بوده که جزو خدمه کشتی فضایی Aegis VII است. آیزاک و گروهش به ‌طور تصادفی با Ishimura که یک کشتی فضایی معدن ‌یاب است برخورد می‌کنند و متوجه می‌شوند که در آنجا اتفاق عجیبی در جریان است.

منظورمان از «اتفاق عجیب» این است که همه مرده‌ اند یا در حال مرگ هستند و یا به موجودات وحشتناک فضایی تبدیل شده ‌اند. شما وظیفه دارید کشتی را تعمیر کنید، از خود در برابر هیولاهای وحشتناک دفاع نمایید و در نهایت همسرتان نیکول که یکی از اعضای خدمه کشتی Ishimura بود را پیدا کنید. با اینکه ممکن است این همان تجربه دلپذیر سفر در فضا نباشد، اما داستانی ترسناک و مهیج دارد. به همین دلیل، Dead Space یکی از بهترین بازی‌های فضایی محسوب می‌شود.

بازی Outer Wilds

به نظر می‌رسد که همیشه اتفاقات اشتباهی در فضا رخ می‌دهد و داستان بازی Outer Wilds نیز همین گونه است. در این بازی شما به عنوان یک کاوشگر ناشناس بازی می‌کنید که در یک حلقه زمانی ۲۲ دقیقه‌ای گیر کرده است و پس از تبدیل شدن خورشید به یک ابرنواختر در پایان روز، این حلقه زمانی دوباره تنظیم می‌شود. بازیکن وظیفه دارد تا دلیل وقوع این حلقه زمانی را پیدا کنید. هر بار که بازیکن در طول روز پیشرفت کند، این پیشرفت در حلقه زمانی ۲۲ دقیقه باقی می‌ماند.

جذابیت اصلی بازی Outer Wilds کشف داستان نومای است. آن‌ها یک نژاد باستانی هستند که سیستمی که بازیکن در حال کاوش آن است را ساخته ‌اند. نه تنها بازیکن باید سعی کند تا بفهمد که چرا و چگونه در یک حلقه زمانی گیر کرده ‌است، بلکه وظیفه دارد که کشف کند نومای‌ها واقعا چه کسانی بوده ‌اند و وجود آن‌ها چگونه بر داستان بازی تاثیر گذاشته است. این داستان جذاب همان چیزی است که Outer Wilds را به یکی از بهترین بازی‌های فضایی تبدیل کرده است.

بازی Alien: Isolation

بازی Alien: Isolation نیز همانند بازی Dead Space یک پیاده ‌روی فضایی دلپذیر نیست. در این بازی شما به عنوان آمانادا ریپلی نقش آفرینی می‌کنید. او دختر اِلن ریپلی است که احتمالا او را از فیلم ۱۹۷۹ Alien و فیلم‌های بعدی‌اش می‌شناسید. وقتی آماندا می‌فهمد که از کشتی اِلن یک دستگاه ضبط پرواز پیدا شده است، به تیم بازیابی می‌پیوندد تا بتواند کشف کند که سال‌ها پیش چه اتفاقی برای مادرش رخ داده است.

همانطور که انتظار دارید، اوضاع طبق برنامه ‌ریزی‌های آماندا پیش نمی‌رود. موجود بیگانه به ایستگاه فضایی راه یافته و در حال حمله و کشتن سرنشینان آنجا است. هم‌ اکنون آماندا روی این موضوع تمرکز کرده است که قبل از اینکه دیر شود، خودش و تیمش را از ایستگاه فضایی خارج کند. اگر از طرفداران سری فیلم‌های Alien هستید، باید حتما بازی Alien: Isolation را امتحان کنید. این بازی آهسته شروع می‌شود، اما وقتی که موجود بیگانه با عادات و حرکات شما آشنا می‌شود، اوضاع بسیار ترسناک خواهد شد. نه تنها این یکی از بهترین بازی‌های فضایی است، بلکه یکی از ترسناک‌ترین بازی‌ها است.

بازی Tacoma

این بازی قطعا یکی از بازی‌های فضایی جذاب است. Tacoma یک بازی اکتشافی است که در یک ایستگاه فضایی که خالی به نظر می‌رسد، رخ می‌دهد. قهرمان اصلی داستان که امی نام دارد، مامور شده است که وارد ایستگاه Tacoma شود و داده‌های هوش مصنوعی را جمع‌آوری کند. شما می‌توانید با استفاده از سیستم واقعیت افزوده امی، وقایعی که در این ایستگاه رخ داده‌اند را بازسازی کنید.

بازیکنان اغلب در ایستگاه Tacoma وقت خود را صرف این موضوع می‌کنند که چه اتفاقی برای این کشتی فضایی رخ داده است. شما قادر خواهید بود که به مکالمات گذشته گوش دهید و این موضوع به شما در یافتن سرنخ یا پاسخ معماهایی که در طول مسیر با آن‌ها روبرو می‌شوید، کمک خواهد کرد. احتمالا آنقدر روی داستان جذاب Tacoma متمرکز خواهید شد که یادتان می‌رود در فضا هستید و ستاره‌هایی که بیرون پنجره می‌درخشند این موضوع را به شما یادآوری خواهند کرد. این یک بازی کوتاه است اما داستان فوق‌العاده‌ای دارد و می‌توان ادعا کرد که Tacoma یکی از بهترین بازی‌های فضایی است.

بازی Broken Age

بهترین بازی فضایی

بازی Broken Age از کمپانی Double Fine نسبت به سایر بازی‌های فضایی این لیست فرمول متفاوتی دارد. زیرا از نظر فنی در فضا بنا نشده است. Broken Age در دو خط زمانی متفاوت و موازی در حال رخ دادن است. در یک خط زمانی شما به عنوان شخصیت والا بازی می‌کنید او شخصیتی ماجراجو است که به دلیل سنت‌های عجیب شهرش در حال فرار از آنجا است. در طرف دیگر شما به عنوان شخصیت شی ایفای نقش می‌کنید، که در یک کشتی فضایی کاملا تنها است.

قبلا به شما گفتیم که Broken Age از نظر فنی یک بازی فضایی نیست اما اگر دلیل این موضوع را بگوییم، بزرگ‌ترین اسپویل قرن رخ خواهد داد. اما به ما اعتماد کنید، اگر دلتان می‌خواهد کمی حس فضایی تجربه کنید، بهتر است که نیمه مخصوص شی را بازی کنید زیرا او در کشتی فضایی به کاوش می‌پردازد و سعی دارد تمام چیزهایی که پدر و مادر رباتیکش از او پنهان کرده ‌اند را کشف کند.

بازی Lovers in a Dangerous Spacetime

بهترین بازی فضایی

بازی Lovers in a Dangerous Spacetime نسبت به سایر بازی‌های فضایی موجود در این لیست بسیار متفاوت است. این بازی ترسناک نیست، داستان عمیقی ندارد و به هیچ وجه یک بازی جدی محسوب نمی‌شود. با وجود همه این‌ها، این بازی ارزشش را دارد که برایش وقت بگذارید مخصوصا اگر از بازی‌های تعاونی یا co-op خوشتان می‌آید. در این بازی شما به عنوان اعضای خدمه کشتی فضایی نئونی ایفای نقش می‌کنید. شما برای دفاع از کشتی در برابر نیروهای ضدعشق، برجک‌ها، لیزر، سپرها و موتور آن را کنترل می‌کنید.

هر چه بیشتر بازی کنید، بهتر متوجه می‌شوید که چگونه نحوه کار کشتی‌تان را شخصی‌سازی کنید. سنگ‌های قیمتی فضایی قدرتمند را جمع‌ آوری کنید تا توانایی‌های متفاوتی به دست آورید و به طور کلی، برای شکست نیروهای ضد عشق با یکدیگر همکاری نمایید. این بازی احمقانه، دوست داشتنی، خوب و سرگرم‌ کننده است.

بازی ۶۰ Parsecs

بهترین بازی فضایی

همانطور که از اکثر بازی‌های موجود در لیست می‌توان فهمید، گاهی اوقات در فضا بودن آنقدر هم زیبا نیست. در بازی ۶۰ Parsecs نیز اوضاع همینطور است. این بازی دنباله پسا‌آخرالزمانی بازی ۶۰ Seconds است. در بازی ۶۰ Parsecs بازیکنان اقدامات خدمه یک گروه فضایی را کنترل می‌کنند. ایستگاه فضایی در حال انفجار است و آن‌ها فقط ۶۰ ثانیه وقت دارند تا هر چه می‌خواهند را بردارند و سپس از ایستگاه خارج شوند.

وقتی که اوضاع امن شد، باید تلاش کنید که تا حد ممکن زنده بمانید. شما و خدمه‌تان برای زنده ماندن همه غذاها و نوشیدنی‌هایتان را می‌خورید و به زودی مجبور خواهید شد تا برای جمع ‌آوری آب و غذا، افراد را به ماموریت‌های فضایی اعزام کنید. قطعا این کار آسانی نیست. بازی ۶۰ Parsecs استرس‌زا است، اما به‌ طرز اعتیادآوری نیز سرگرم ‌کننده است. اگر به استراتژی علاقه دارید، این یکی از بهترین بازی‌های استراتژ‌یک فضایی است که می‌توانید آن را امتحان کنید.

 

منبع: GamesPew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =