بهترین بازی های ایکس باکس سری ایکس

بازی های ایکس باکس سری ایکس

بدون شک اکنون از خودتان می‌پرسید بهترین بازی های ایکس باکس سری ایکس چه بازی‌هایی هستند؟ و چه قابلیت‌هایی از سیستم شما را نشان می‌دهند؟ همکاران ما چند روز را به تست سیستم جدید پرداختند و اکنون ما اینجاییم تا با شما درباره بازی‌های عالی که می‌توانند شما را از ویژگی‌های این کنسول جدید آگاه کنند، صحبت کنیم.

به لطف قابلیت سازگاری رو به عقب کنسول Xbox Series X مایکروسافت و تلاش‌های بهینه‌ سازی متمرکز، برخی از بازی های ایکس باکس سری ایکس مربوط به کنسول Xbox One هستند. این بازی‌ها دوباره تجهیز شده‌ اند تا از مزیت ظرفیت کنسول برای ارائه وضوح ۴K در ۶۰ فریم بر ثانیه ثابت بهره‌مند شوند.

این لیست عناوین، همچنین بهترین بازی‌های Xbox Series S که دارای وضوح ۴K برای ۱۰۸۰p هستند را هم به شما نشان می‌دهد. بازی‌های بسیاری در آینده برای کنسول Xbox Series X عرضه خواهند شد. اما اگر به دنبال چیزی هستید که در تاریخ ۱۰ نوامبر بازی کنید، پس باید وارد اشتراک Xbox Game Pass شوید. یا بودجه خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید برخی از بازی های ایکس باکس سری ایکس را از بازار بخرید.

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla همراه با کنسول Xbox Series X در تاریخ ۱۰ نوامبر عرضه شد. اگر شما از آن دسته بازیکنانی هستید که عاشق بازی‌های ماجراجویی جهان باز هستید و می‌خواهید از طریق این بازی‌ها قابلیت کنسول‌های نسل جدید را مشاهده کنید، پس حتماً باید این بازی را بخرید.

این بازی با وضوح ۴K در ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و شبیه هیچ بازی دیگری در مجموعه خود نیست. این بازی نه‌ تنها خیره‌کننده و روان است، بلکه زمان بارگذاری سریع و فریبنده‌ای دارد. این بازی به شما اطمینان می‌دهد سفرتان به عصر تاریک انگلستان در قرن نهم بدون اصطکاک خواهد بود. Assassin’s Creed بهتر از همیشه بازگشته است.

بازی Destiny 2: Beyond Light

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Destiny 2: Beyond Light

صرف‌ نظر از اینکه شما یک Guardian بازگشتی هستید، یا برای مدتی یک MIA بوده‌ اید. یا یک بازیکن در جستجوی بازی جدید ماجراجویی هستید، Bungie دکمه تنظیم مجدد را به‌ طور مؤثری در Destiny 2 فشرده است و ما به نسل بعدی منتقل شده‌ ایم. بازی Destiny 2: Beyond Light همراه با کنسول Xbox Series X منتشر شد. استودیو بازی تیراندازی سرویس زنده را مجدداً مهندسی کرده تا استفاده از آن توسط بازیکنانی که دوباره به این بازی‌ها بازگشته‌ اند از هر زمان دیگری راحت‌تر باشد. تجربه‌ روز عرضه عالی بود. زمان‌های بارگذاری سریع ارتقاء پیدا کرده است و عملکرد روان‌تر شده است.

همچنین از ویژگی بین کنسولی پشتیبانی می‌شود. بازی Destiny 2 پچ بهینه‌سازی رایگانی را در تاریخ ۸ دسامبر دریافت خواهد کرد که وضوح ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه قفل شده را باز می‌کند. همچنین گزینه‌های جذاب عملکردی جدیدی مانند میدان دید لغزنده به بازی اضافه شده است. این ویژگی برای اولین بار است که وارد کنسول‌ها می‌شود. بازی Destiny 2 یک بازی عالی تیراندازی از سازنده Halo است. پس چرا در کنسول Xbox Series X نگاهی به این بازی نمی‌اندازید؟

بازی Forza Horizon 4

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. اما توسعه‌ دهنده آن یعنی Playground Games در مورد بهینه‌سازی بازی مسابقه‌ای جهان باز عملکرد خوبی داشته است که معتقدیم باید وارد کنسول Xbox Series X هم شود. این بازی را می‌توان از بازار یا از طریق Xbox Game Pass خریداری کرد.

این بازی با وضوح ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه عرضه شد. ظاهر و عملکرد بازی بهتر از همیشه است. Forza Horizon 4 قبلاً هم یکی از بهترین بازی‌های مسابقه‌ای Xbox One به شمار می‌رفت و اکنون با عملکرد سریع‌تر، گرافیک‌های زمینه‌ای بالاتر و سایه‌های افزایش یافته، بازتاب، کیفیت اثرات ذره، به کنسول Xbox Series X منتقل شده است. بازی Forza Horizon 4 معیاری برای بازی‌های مسابقه‌ای نسل جدید محسوب می‌شود.

بازی Gears 5

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Gears 5

این بازی به صورت خرید مستقل و از طریق Xbox Game Pass در دسترس قرار می‌گیرد. Gears 5 بازی‌ای است که پس از اینکه دوستانتان به منزل شما بیایند و باهم بازی کنید به بازی مورد علاقه شما تبدیل می‌شود. Gears 5 در سال ۲۰۱۸ عرضه شد.

The Coalition بیشتر مدت سال گذشته را صرف بهینه‌سازی این بازی اکشن برای کنسول Xbox Series X کرده است. همینطور سعی کرده گرافیک‌های ۴K خیره‌کننده و عملکرد ۶۰ فریم بر ثانیه را برای کمپین بازی ارائه دهد. اگر هرگز بازی Gears of War را انجام نداده‌ اید، Gear 5 بازی خوبی برای شروع است و بی‌شک یکی از بهترین عناوین در این مجموعه است. البته تلویزیون شما باید از کیفیت ۴K پشتیبانی کند. همچنین حالات عملکرد ۱۲۰hz یا چند نفره هم باید برای تجربه‌ای سریع‌تر و واکنش‌ پذیرتر پشتیبانی شود. نمی‌توان این بازی را نادیده گرفت.

بازی Gears Tactics

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Gears Tactics

بازی تاکتیکی چرخش محور برای هرکسی مناسب نیست. اما ریتم راحتی برای محاسبه مبارزات بازی Gear Tactic دارد که پیشنهاد دادن آن، کار را راحت می‌کند. به خصوص اگر قصد دارید این ژانر بازی‌ها را برای اولین بار امتحان کنید. بازی Gears Tactics از طریق اشتراک Xbox Game Pass و همچنین به عنوان خرید مستقل در دسترس است. این بازی با وضوح ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در کنسول Xbox Series X عرضه خواهد شد.

ظاهر بازی زیبا و روان است و بازی با کنترلر به طرز شگفت‌انگیزی خوب است. اگرچه اگر بخواهید می‌توانید از ماوس یا کیبورد هم استفاده کنید. بازی Gears Tactics معیارهایی را برای نحوه بازی کردن بازی‌های تاکتیکی چرخش محور در کنسول‌های نسل بعدی ایجاد کرده است. توسعه‌دهندگان بیشتری باید تلاش کنند تا بازی‌های این ژانر را از رایانه‌های شخصی وارد کنسول کنند.

بازی Halo: The Master Chief Collection

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Halo: The Master Chief Collection

The Master Chief ممکن است جشن عرضه Xbox Series X را از دست داده باشد. یا شاید عرضه آن به همراه Halo Infinite در سال ۲۰۲۱ رخ دهد. اما این تأخیر را باید به عنوان بهانه‌ای برای بازگشت به برخی از بهترین تیراندازی‌های اول شخص در تمام دوران در نظر بگیریم. صرف‌نظر از اینکه شما یکی از طرفداران این مجموعه هستید یا در این بازی تازه وارد هستید، باید بدانید که این بازی یکی از مجموعه بازی‌هایی است که حتماً باید انجام شود. Halo: The Master Chief Collection شامل نسخه‌های سالگرد Halo: Combat Evolved و Halo 2 به همراه Halo 3، Halo Reach و Halo 4 می‌باشد.

در تاریخ ۱۷ نوامبر، کل این مجموعه بهینه‌سازی‌ای را برای کنسول Xbox Series X دریافت کرد که طی آن وضوح پویای ۴K و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه هم در حالات کمپینی و هم چند نفره به بازی‌ها افزوده شد. صادقانه بگوییم تصمیمی کاملاً مسخره که روانی و واکنش‌پذیری بیشتری را به بازی ارائه می‌دهد. همچنین پنج تیرانداز این بازی کافی نبوده‌ اند. Halo: The Master Chief Collection از طریق Xbox Game Pass نیز در دسترس قرار می‌گیرد.

بازی Sea of Thieves

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Sea of Thieves

Sea of Thieves به یکی از بازی‌های انحصاری کنسول Xbox تبدیل شده است. شبیه‌ساز دزدان دریایی Rare اعلام نهایی Xbox Live بود. این بازی به شما و دوستانتان اجازه می‌دهد به جستجو برای شهرت و ثروت در برخی از اقیانوس‌ها و مناطق بسیار زیبا بپردازید.

بازی Sea of Thieves برای کنسول Xbox Series X بهینه‌سازی شده و اکنون با وضوح ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و همچنان یک لذت واقعی محسوب می‌شود. علیرغم انتشار بازی در سال ۲۰۱۷، این بازی مدام به‌روزرسانی شده است. در نهایت به پرچم‌داری در کنسول Xbox Series X تبدیل شده است. این بازی هم به صورت خرید مستقل و هم از طریق Xbox Game Pass در دسترس قرار گرفته است.

بازی Tetris Effect: Connected

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Tetris Effect: Connected

دوست دارید بدانید معادل  Xbox Series X’ بازی Geometry Wars: Retro Evolved کجاست؟ آن را در Tetris Effect: Connected پیدا خواهید کرد. Tetris احتمالاً یکی از قدیمی‌ترین و موفق‌ترین بازی‌های ویدیویی این فرانچایز است. اما شما هرگز مشابه این بازی را ندیده‌ اید. این بازی یک اجرای کاملاً مناسب از بازی اصلی است.

این بازی شما را وارد قلمرو همه‌ جانبه و دیوانه کننده سقوط  Tetriminos، رنگ‌های تپنده و ضربات نرم و صاف می‌برد. بازی Tetris Effect: Connected از بازی رقابتی و مشارکتی پشتیبانی می‌کند. بازی رقابتی به شما اجازه می‌دهد این تجربه را با دوستانتان داشته باشید. این عرضه Xbox Game Pass با اندازه نصبی بسیار کمتری عرضه می‌شود، که باعث می‌شود زمانی که منتظر نصب بازی‌هایی با حجم بالا هستید این بازی بهترین گزینه برای نصب و بازی باشد.

بازی Watch Dogs Legion

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion یکی از معدود بازی‌هایی است که در زمان عرضه رهگیری پرتوی کاملی را برای بهبود غوطه‌ور شدن رد بازی‌های نسل بعدی نشان می‌دهد. زمان بارگذاری سریع‌تر این بازی هم باعث شده بتوانید با اصطکاک کمتری این تحول لندن تحت محاصره رژیم سلطه‌گر را، طوری مشاهده کنید که یوبیسافت در نظر دارد.

پشتیبانی رهگیری پرتوی این بازی است که آن را به یکی از ماجراجویی‌های جدید DedSec تبدیل کرده است. نورپردازی، بازتاب و جزئیات سایه‌های پیشرفته بازی بسیار عالی هستند و به شما کمک می‌کنند تا دورهمی­‌ها و آتش‌سوزی‌های گسترده در خیابان‌های لندن را طوری مشاهده کنید که قبلاً در هیچ کنسولی ندیده‌اید. البته توجه کنید که تلویزیون شما باید مجهز به پشتیبانی از این ویژگی باشد.

بازی Yakuza: Like a Dragon

بازی های ایکس باکس سری ایکس
بازی Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon یک بازی انحصاری برای Xbox Series X است و عنوانی عالی برای این مجموعه بلند مدت است. این بازی با شخصیت‌های جدید، سیستم مبارزه چرخش محور و سرمایه‌گذاری بیشتر روی درک بیشتر سیستم نقش‌ آفرینی وارد بازار می‌شود.

این بازی مضحک، با شوخ‌ طبعی خاص است که به انتقال به آنچه می‌توانست یک داستان خشن جنایتی و فساد در سرگرمی‌های خیالی Kabukichō باشد در اینجا Kamurocho نام دارد، به یک بازی کاملاً مستقل کمک می‌کند. درحالی‌ که بازی مجهز به حالات عملکردی بسیاری است تا تجربه‌ای را بر خلاف اولویت‌هایتان داشته باشید. اما دیدن ۶۰ فریم بر ثانیه روان با زمان بارگذاری فوق‌سریع بسیار عالی است. به‌ هیچ‌ وجه این بازی را نادیده نگیرید.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =