بهترین بازی های ترسناک ۲۰۲۱

بازی ترسناک 2021

۲۰۲۱ یک سال جدید است و این یعنی که برای تجربه داستان‌های جدید بازی‌ها به فرصت جدیدی دست یافته ‌اید. قرار است بازی ترسناک ۲۰۲۱ ترسناک زیادی عرضه شوند، ما مشتاقانه منتظریم تا آن‌ها را امتحان کنیم با اینکه اکثر اوقات این بازی‌ها را با یک چشم بسته و چشمی نیمه‌ بسته امتحان می‌کنیم. پس از پایان هر پلات آن حتما یک فیلم دیزنی خواهیم دید تا ترس ناشی از آن را شسته و با خود ببرد.

در این لیست با انواع بازی‌های ترسناک، از Resident Evil Village گرفته تا The Medium و برخی از ماجراجویی‌های سبک ایندی، آشنا خواهید شد.

بازی The Medium

در تاریخ ۲۸ ژانویه برای Xbox Series X و کامپیوتر منتشر خواهد شد

کمپانی Bloober Team می‌داند که چگونه یک ماجراجویی ترسناک باورنکردنی بسازد. با اینکه این کمپانی در گذشته خطاهایی داشته، اما عنصر شکنجه روانی همیشه در بازی‌هایش خوش درخشیده است. داستان بازی The Medium پیرامون نه ‌تنها یک جهان بلکه دو جهان با تجربه‌ای دوگانه می‌چرخد که این تجربیات در درک این موضوع که چه چیزی واقعی و چه چیزی خیالی است ریشه دارند و همچنین باید تلاش کنید که در یک قلمرو روحانی که سعی دارد شما را به انسانی خوب و مرده تبدیل کند، زنده بمانید.

آیا این بازی ترسناک روانشناختی در حد بازی Silent Hill است؟ دوست داریم که جواب این سوال را پیدا کنیم و فقط به همین دلیل است که این بازی ترسناک یکی از بازی‌هایی است که امسال در انتظارش هستیم.

بازی The Outlast Trials

در سال ۲۰۲۱ و برای کامپیوتر (عرضه آن برای کنسول قطعی نشده است) منتشر خواهد شد

کمپانی Red Barrels، با عرضه بازی The Outlast Trials می‌خواهد میراث بازی‌های Outlast را ادامه دهد. عنوانی ترسناک که در زمان جنگ سرد تنظیم شده و در قلب آن دوران رخ می‌دهد. توانایی بازی با سه شخص بازمانده دیگر که از آزمایشات دوران جنگ سرد جان سال به در برده‌ اند، باعث شده است که شیفته این بازی خاص شویم. همچنین این بازی با ارائه این حالت چند نفره یک عنصر اجتماعی جدید به فرمول سنتی بازی‌های Outlast افزوده است. بازی The Outlast Trials با برخورداری از حالت تک ‌نفره و حالت تعاونی، پتانسیل ارائه یک بازی منحصر به فرد را دارد. مخصوصا با اینکه بازی Outlast II تلاش کرد تا با آزادی بخشیدن به بازیکن، کار متفاوتی انجام دهد اما بازخوردهای متناقضی دریافت نمود.

بازی Resident Evil Village

در تاریخ ۷ مه برای PlayStation 5 ،Xbox Series X ،PlayStation 4 ،Xbox One و کامپیوتر منتشر خواهد شد

صرفا با گفتن عبارت «بانوی قد بلند خون ‌آشام» مشخص می‌شود که چرا ما با هیجان زیاد منتظر انتشار این بازی هستیم. اما حقیقت این است که دلایل زیاد دیگری نیز برای منتظر ماندن وجود دارند.

نه تنها Resident Evil Village ادامه یک فرانچایز ترسناک و نمادین است، بلکه با توجه به چیزهایی که از این نسخه دیده ‌ایم احتمالا آخرین نامه عاشقانه برای طرفداران Resident Evil باشد. از بازسازی نسخه قدیمی که بازیکنان از آن لذت بردند گرفته تا این نسخه جدید که به کاوش شبانه در دنیای موجودات فرازمینی می‌پردازد. همه ‌چیز درباره Resident Evil Village باعث می‌شود که وقتی به ترکیب جدید و آشنای فرمول هشتمین بازی فکر کنیم، با لذت فریاد بکشیم.

بازی Martha is Dead

بازی ترسناک 2021

در سال ۲۰۲۱ و برای PlayStation 5 ،Xbox Series X ،PlayStation 4 ،Xbox One و کامپیوتر منتشر خواهد شد

بازی Martha is Dead یکی دیگر از بازی‌های ترسناک روانشناختی است که توسط کمپانی خالق بازی The Town of Light تولید شده است و نگران ‌کننده به‌ نظر می‌رسد. این بازی تصاویر ترسناک سنتی را با ته ‌رنگی تقریبا رویایی ترکیب کرده است. این بازی داستانی خاص را در سال ۱۹۴۴ روایت می‌کند و بی ‌رحمی و خشونت جنگ جهانی دوم را به تصویر می‌کشد، البته در عین حال عناصر ماورا طبیعی را نیز به وحشت‌های پیش ‌رو اضافه می‌کند.

با تشدید تنش‌ها با آلمان، جسد زنی که به او تجاوز شده و سپس غرق گشته را پیدا می‌کنند. این زن Martha نام دارد، او در واقع مرده است و خواهر دوقلویش باید با واقعیتی روبرو شود که قتل خواهرش را نیز شامل می‌شود.

این بازی به دلیل سابقه تاریخی و چگونگی مقابله با موضوعاتی مانند از دست دادن، پشیمانی و روابط خانوادگی، یکی دیگر از بازی‌هایی است که خیلی منتظرش هستیم. پیام بازی Martha is Dead فراتر از عناصر ترسناک معمول و داستان‌های ترسناکی ا‌ست که در اردوها روایت می‌شوند. این یک تجربه کاملا واقعی ا‌ست که به ‌گونه‌ای طراحی شده است تا شما با پوست و گوشتتان حسش کنید و باعث شود که به تمام چیزهایی که می‌دانید و حس می‌کنید، شک نمایید.

بازی Tormented Souls

بازی ترسناک 2021

در سال ۲۰۲۱ و برای PlayStation 4 ،Xbox One ،Nintendo Switch و کامپیوتر منتشر خواهد شد

Tormented Souls یک تجربه بقای سنتی است و مناسب بازیکنانی ا‌ست که به دنبال یک بازی به این سبک هستند و نیاز ندارند که عنوان بازی کاملا پیشگامانه یا جدید باشد. این بازی ما را به یاد بازی Silent Hill با رگه‌هایی از بازی Siren می‌اندازد. در این بازی داستان زن ربوده شده‌ای به نام کارولین را دنبال خواهید کرد.

کارولین ناگهان متوجه می‌شود که درون یک وان برهنه است و با سیم دست و پایش را بسته‌ اند و در اطرافش تجهیزات پزشکی وجود دارد. این به خود او بستگی دارد که خود را از بند رها کرده و از این بیمارستان فرسوده فرار کند. داستان این بازی روایتی سنتی از «ناپدید شدن اسرارآمیز» است که بارها امتحان شده و به‌ نظر می‌رسد که بازی خوبی برای استفاده از عناصر ترسناک، کابوس‌ها و حس کنجکاوی ناخوشایند است.

بازی In Sound Mind

بازی ترسناک 2021

در سال ۲۰۲۱ و برای کامپیوتر منتشر خواهد شد

بازی In Sound Mind یکی دیگر از عناوین مستقل است که در ژانر وحشت روان شناختی شکل می‌گیرد. این بازی خاص برای همه افراد مناسب نیست، زیرا با اینکه پازل‌های سنگینی ندارد، اما مملو از اکتشافات و چیزهای اسرارآمیز است.

هنگامی که تعدادی جسد پیدا می‌شوند که قربانی یک ماده شیمیایی مرموز شده ‌اند، بازیکن وظیفه دارد که بفهمد دقیقا چه اتفاقی رخ داده است و اوضاع را درست کند. با این حال، هیچ چیز در این بازی ساده نیست و توهمات گیج کننده نیز معادلات بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. با اینکه در این بازی هم به ‌دنبال عقل و منطق هستید و هم می‌خواهید این بی‌رحمی را پایان دهید، باید بگوییم که Sound Mind می‌تواند به یکی از بهترین بازی‌های سبک مخفی ‌کاری تبدیل شود. همچنین در این بازی گربه‌ای به نام تونیا وجود دارد که دلیل خوبی برای بازی کردن است.

بازی‌های دیگر

بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که ما برای انتشارشان هیجان ‌زده‌ ایم. اما فکر می‌کنیم افراد زیادی از قبل منتظرشان هستند و با آن‌ها آشنایی دارند. آینده این بازی‌ها هنوز مشخص نیست. بازی Dying Light 2 یکی از بازی‌هایی است که هنوز آینده مشخصی ندارد. بازی‌ای که به بازیکن قدرت انتخاب می‌دهد و به شکلی عالی و متفکرانه در دنیای اصلی Dying Light گسترش می‌یابد.

با وجود متغیرهای زیادی که می‌توانند کل تجربه بازی را تغییر دهند، این یکی از بازی‌هایی است که واقعا منتظر انتشارش هستیم، اما نمی‌دانیم چه زمانی در دسترس‌مان قرار می‌گیرد. گفته شده است که مسیر توسعه این بازی هموار نبوده و پیش‌ بینی زمان واقعی انتشار آن دشوار است.

بازی‌های Unholy ،Stalker 2 ،Once Upon a Time in Roswell و Chernobylite نیز ماجراجویی‌های ترسناک جذابی هستند که منتظرشان هستیم. این بازی‌ها باعث می‌شوند این سوالات به ذهنمان خطور کند که: دوست دارید در سبک وحشت چه چیزی را تجربه کنید؟ بیشتر منتظر کدام بازی هستید؟ می‌توانید در بخش زیر نظرات خود را بنویسید.

 

منبع: GameInformer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =