بهترین بازی های رایگان PS4 تا سال ۲۰۲۰

بهترین بازی های رایگان PS4

بسیاری از بازی‌های موجود در PlayStation Store به صورت رایگان عرضه شده‌ اند که البته تعداد این عناوین نیز به هیچ عنوان کم نیست. همانطور که می‌دانید تمامی این بازی‌ها سرگرم کننده نیستند و ممکن است تعدادی از آن ها نیز شما را در داخل بازی مجاب به پرداخت هزینه برای دسترسی به امکانات خاص بازی کنند. برای اینکه بیشتر از این سردرگم نشوید، ما بهترین بازی‌های رایگان PS4 را لیست کرده‌ایم که قطعاً ارزش زمان دانلود شما را داشته و از آنجام آن ها لذت ببرید.

بهترین بازی های رایگان PS4

Call of Duty: Warzone

بهترین بازی های رایگان PS4
Call of Duty: Warzone

این بازی به تازگی در ماه مارس سال ۲۰۲۰ عرضه شده است، اما Call of Duty: Warzone به سادگی بزرگ‌ترین بازی بتل رویال حال حاضر محسوب می‌شود که ۳۰ میلیون باز کننده را طی فقط یک ماه به خود جذب کرده است. خیلی ساده می‌توان فهمید چرا. نه تنها کاملاً رایگان است، بلکه تیرانداز حماسی Infinity Ward اجازه می‌دهد ۱۵۰ کاربر در هر مسابقه حضور داشته باشند. بازی مولتی پلتفرم کامل بین کنسول و PC را پشتیبانی می‌کند، با Call of Duty: Modern Warfare ادغام شده و بنابراین تا کنون بی‌نقص‌ترین و مرتب‌ترین تجربه نبرد بتل رویال به حساب می‌آید.

با مدها و لیست بازی جدید که هر هفته به آن افزوده می‌شود و موقعیت فعلی که هر کسی و سگ‌هایشان می‌توانند هم اکنون وارد بازی شوند، زمانی بهتر از این برای پریدن در داخل Verdansk وجود ندارد. حتی سیستم Gulag و حالت Plunder منحصر به فردی وجود دارد که تیم‌ها برای به دست آوردن پول نقد در بازی Warzone با هم رقابت می‌کنند، که این برای کسانی است که از بعد از اولین مرگشان از اینکه از بازی رانده شوند خوششان نمی‌آید. چرا نباید عاشقش شد؟

بازی Fortnite Battle Royale

بهترین بازی های رایگان PS4
بازی Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale احتمالاً داغ‌ترین، بازی مولتی پلیر حال حاضر در دنیا محسوب می‌شود که با گرافیک کارتونی، مکانیزم ساخت و ساز جالب و گیم پلی بسیار هیجان انگیز، تقریبا بهترین بازی بتل رویالی به حساب می آید که تا به امروز ساخته شده است.

به نقشه جزیره‌ای بزرگ و جهانی نگاه کنید که در همان ابتدا کاملاً غیر مسلح و بطور کامل عاری از منابع می‌باشد. دقایق اولیه هر بازی گیج کننده و پر از تقلا است زیرا تلاش می‌کنید نقطه‌ای بدون رقابت را بیابید (اما امیدواریم از منابع کافی برخوردار باشید) به دنبال اسلحه می‌گردید، و سریعاً محیط را بگردید تا بتوانید تعدادی از این چیزها بیابید، شما به چنین چیزهایی نیاز دارید. وقتی مرزهای نقشه بسته شد، تعداد بازیکنان محو می‌شود، و ساختارهای پایه پیچیده‌تر می‌شوند، نوع دیگری از سطح‌های شیب‌دار متراکم ایجاد می‌شود، زیرا خواسته‌های بازی به صورت پویا متحول می‌شوند.

بازی Brawlhalla

بازی Brawlhalla
بازی Brawlhalla

بی شک، Brawlhalla با استفاده از فرمول Smash، بازی کامل، و حتی تا حدودی پر انرژی‌تری را در اختیار شما می‌گذارد که بی اغراق قالبی گلچین شده از نمونه اولیه جنگجوهای افسانه‌ای و تاریخی است با الهام از والکری ها، وایکینگ‌ها، شوالیه‌های قرون وسطایی و گانگسترهای دهه ۳۰ و به شما اجازه وحشی بودن را می‌دهد. Brawlhalla با تمرکز بیشتر بر روی توانمندسازی کنترل هوا، و میزان بیشتری از حماسه، دوئل‌های “خارج از صحنه” در حال پرواز، کار خوبی ارائه کرده است که تا حدی از الهام بخش‌هایش جدا شده است و مدل بازی رایگانش هم دوستانه می‌باشد که انتخاب محدودی از فهرست کاراکترها را با چرخش آزاد در اختیار می‌گذارد تا بتوانید در بازی پول به دست آورید یا برای ادامه آن پول واقعی پرداخت کنید.

بازی Apex Legends

بهترین بازی های رایگان PS4
بازی Apex Legends

استدیو Respawn با یک بخش تیرانداز قهرمانی به سبک بازی Overwatch ، دو بخش جانشین Titanfall 2 و پنج بخش نبرد بازی اشرافی، FPS بازی رایگان را شگفت زده کرد که آنقدر ورودش ناگهانی بود و جای تعجب است که کیفیتش تا این حد خوب به حساب می‌آید. در این بازی شخصیت‌های ما با نام افسانه شناخته می‌شوند و هر یک قابلیت‌های متعددی دارند. شما می‌توانید قابلیت‌های آن‌ها را ارتقا داده و با خرید آیتم‌های مختلف، توانایی کشتار آن‌ها را تا حدود زیادی افزایش دهید.

بازی The Awesome Adventures of Captain Spirit

بازی The Awesome Adventures of Captain Spirit
بازی The Awesome Adventures of Captain Spirit

شما ممکن است Life is Strange و داستان آن را نادیده گرفته باشید: تا کنون Before the Storm که ادعا می‌کند “بودجه مالی ناچیز” بهانه‌ای برای ماجراجویی‌های تعاملی عالی Dontnod است، اما با The Awesome Adventures of Capitan Spirit هیچ جایی قابل چشم پوشی نیست.

این بازی کاملاً رایگان و تکان دهنده، علاوه بر اینکه پیشروی اولین دور بازی‌های رسمی است، سفری دو ساعته به درون ذهن Chris هفت ساله را ایجاد می‌کند که از اول تا انتها را در بر می‌گیرد. این طولانی‌ترین بازی دنیا نیست، اما شما چیزی پرداخت نمی‌کنید و وقتی وی چنین حضور دوست داشتنی و تأثیرگذاری دارد، حتی یک دقیقه را هم با این پسربچه تخیلی هدر نمی‌دهید. این بازی راهی عالی برای ورود به دنیای Arcadia Bay است.

بازی Smite

بازی رایگان پلی استیشن 4 Smite
بازی Smite

Smite به عنوان بازی اکشن به صورت سوم شخص، تیرانداز رقابتی، RPG، بازی تیمی PvP، هوش از سر Moba می‌برد و ژانر را بطور کامل در مسیری آنی قرار می‌دهد. شما طلا به دست خواهید آورد و تجربه‌ای در سطحی خواهید داشت که قدرت شخصی و توانایی‌هایتان را ارتقا می‌دهد، اما این عنوان بیشتر شبیه Destiny است. تعداد RPG تاثیر خاصی ندارد اگر مهارت‌های اکشن و استراتژی جنگجویانه شما استاندارد نباشند.

همه این ها در مورد بازی پیچش غریزی نیست. با خط فعلی بیش از ۹۳ قهرمان بازی که نمونه‌های اولیه اغوا کننده و گسترده‌ای را در بر می‌گیرد (با انواع جنگ‌های مجزای جادویی و فیزیکی) که در ۵ دسته مجزا بسط یافته است. تیم تاکتیکی عظیمی وجود دارد که گرد هم آمده‌اند. مدل رایگان این بازی کاملاً مطلوب است. شما ۵ خدای دائمی رایگان در شروع بازی دریافت می‌کنید، و ۵ خدای دیگر در ادامه بر مبنایی هفتگی در اختیار قرار می‌گیرند. از آنجا به بعد می‌توانید قهرمان‌های خود را خریده یا کرایه کنید، یا برای بسته کامل هزینه پرداخت کنید و به هر کدام که دلتان خواست دسترسی پیدا کنید.

بازی Hitman

بازی PS4 Hitman
بازی Hitman

با اینکه بازی رایگان IO Interactive’s 2016 دو مأموریت اولیه بازی کامل Hitman را ارائه می‌کند، اما همان مقدار هم کافی است که ارزش ساعت‌ها محتوای با کیفیت و ۲ Escalation Contract، بیش از ۴۰ چالش و ۱۷ Trophy پلی استیشن را داشته باشد.

استدیو IO Interactive اغلب مأموریت‌های بیشتری را برای Hitman در محدوده زمانی خاصی از سال رایگان می‌کند، پس صبور باشید و می‌توانید بازی را تمام کنید و تمام بازی را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای داشته باشید. باید احتمالاً افزود که راه اندازی مجدد قاتل نمادین یکی از بهترین عناوین این بازی در زمان جدید است و می‌توانید حتی Hitman 2 را حالا رایگان بازی کنید. چیزی را که دلتان برایش تنگ شده به دست آورید.

بازی Realm Royale

Realm Royale

طرفداران سبک بتل رویال برای اینکه کمی از فورتنایت و پابجی دور شوند، می توانند این بازی را امتحان کنند. یک عنوان مولتی پلیر موفق که به سرعت توانست طرفداران زیادی را به خود جذب نماید. اما چه چیزی باعث می‌شود این نبرد اشرافی بالاتر از بقیه باشد؟ یک چیز، جوجه‌ها. وقتی می‌افتید، کاراکتر شما پیش از آنکه بعد از ده ثانیه به عرصه برگردد، شانس زده ماندن با پرچم سفیدی که به اهتزاز در می‌آید را دارد.

نه تنها این، بلکه Realm Royale بازی مبتنی بر دسته، مونتاژ شخصی، یک زرادخانه بی‌نظیر از زره و سلاح، و سبک هنری چشم‌نوازی است که باعث می‌شود از هر جای نقشه که شروع کنید هیجان‌انگیز باشد. Open Beta در نهایت به صورت نسخه کامل منتشر می‌شود و می‌توانید به Hi-Rez کمک کنید تا در حالیکه Realm Royale را ارائه می‌کند با تغییرات فنی، موانع فنی را از بین ببرد.

بازی Let it Die

بازی رایگان پلی استیشن 4 Let it die
بازی Let it Die

اگر بازی گیج کننده و فراتر از هر مرزی می‌خواهید، اگر میل دارید جدالی فوق العاده را تجربه کنید، فقط باید Let it die را بازی کنید یا به سمت دیگر اتاق پرت شوید زیرا یکی از روسای شرور به روش‌هایی که حتی تاکنون نمی‌دانستید وجود دارند به شما حمله می‌کند. نه، اصلاً قصد ندارم بازی را از نظر تاریکی و ارواح آن مقایسه کنم. با عبور از سطوح زیاد بازی، شما باید رئیسان را یکی پس از دیگری شکست دهید تا راهتان را به سمت بالای یک برج که به طرز مرموزی از زمین بیرون آمده پیدا کنید. در مسیر پیش رو، با شخصیت‌هایی روبرو خواهید شد که به نظر می‌رسد کسی آن‌ها را بر اساس ترکیب کلمات تصادفی آنجا گذاشته است.

بازی DC Universe Online

بهترین بازی های رایگان PS4
بازی DC Universe Online

تصور کنید تمامی معابد DC comics را روی نوک انگشتانتان داشته باشید؛ جایی که در آن ابرقهرمانان بدون هیچگونه تعصب و ماجراجویی در گوشه‌های خیابان‌های شهر پرسه می‌زنند. به طور خلاصه باید از بازی DC Universe Online نام ببریم؛ یک بازی عالی و سرگرم کننده که ابرقهرمانان خود را می‌سازند و در محیط چندنفره‌ای که از کتاب‌های کمیک الهام گرفته به مبارزه می‌پردازند و Bats و Supes و بقیه چیزها را برای مخاطبان به ارمغان می‌آورند.

این بازی بیش از هفت سال عمر دارد، اما جاذبه‌های بصری آن مانند گذشته چشمگیر و قابل توجه نیست، با این حال شرکت توسعه دهنده بازی یعنی Daybreak Game Company از زمان انتشار بازی تا کنون نسبت به غنی کردن بازی با به‌روزرسانی‌ها و محتواهای جدید بسیار متعهد بوده و تحت تأثیر قرار گرفتن بازی به دلیل وسعت مطلق گیم پلی بازی که به طور رایگان در دسترس قرار گرفته چندان سخت نیست.

بازی H1Z1: Battle Royale

بازی H1Z1: Battle Royale
بازی H1Z1: Battle Royale

بازی H1Z1 حتی پس از گذشت چند سال از توسعه فعال به درستی و به صورتی که ما می‌خواهیم اجرا نشده است، اما می‌توانیم ادعا کنیم که Daybreak Games حالت بتل رویال را برای پلی استیشن ۴ عرضه کرده و این بازی کاملاً رایگان است. بازی H1Z1 نسبت به Fortnite دیوانه‌وار‌تر محسوب می‌شود اما بیشتر شبیه به PlayerUnknown’s Battlegrounds است، این عنوان با داشتن تجربه بتل رویالی که هم رقابتی و هم در دسترس است، به راحتی حد واسط این ژانر قرار می‌گیرد.

سلاح‌ها و وسایل نقلیه متنوع هستند و استفاده از آن‌ها آسان است و گفته می‌شود حالت Auto Royale رایانه‌های شخصی قرار است برای پلی استیشن ۴ نیز عرضه شود که به جز ماشین‌ها همه چیز در اصل مانند بتل رویال می‌ماند. بهتر از همه اینکه شما برای لذت بردن از جنگ‌های آتشین آنلاین حتی نیازی به اشتراک PS Plus ندارید و به نظر می‌رسد Daybreak از نظر بروز رسانی بازی با بروز رسانی‌ها و محتواهای هفتگی مانند Epic بسیار سخاوتمندانه عمل می‌کند.

بازی Paladins

بازی Paladins
بازی Paladins

برای افرادی که خواهان تیراندازی قهرمانی هستند، اما نمی‌توانند از عهده هزینه بالای Overwatch بربیایند، بازی Paladin جایگزین بسیار خوبی است. البته این بازی کمی حنایی است و از نظر طراحی شخصیت‌ها و توانایی‌های ویژه شبیه به شاهکار بازی چندنفره Blizzard است، اما استودیو Hi-Rez موفق شده از این تقلید نادرست چیزهای سرگرم کننده‌ای ایجاد کند.

یک سیستم پیشرفته به صورت نامناسبی شما را به عنوان یک تیرانداز که می‌خواهید به صورت رایگان بازی کنید شما را به سمت فروشگاه میکرو تراکنشی Paladins سوق می‌دهد و به سختی می‌توان آن را نادیده گرفت و یا از آن لذت برد، اما هیچ چیزی مبتنی بر پرداخت برای بردن وجود ندارد. همه چیز به لوازم بستگی دارد، و زمانی که این بازی را با دیگر بازی‌های تیراندازی در بازار مقایسه می‌کنید متوجه می‌شوید که این بازی ظرافت قابل توجهی دارد، پالت بصری پرانرژی و وحشی دارد که به راحتی قابل مشاهده است و با جنگ PvP وحشیانه‌ای همراه شده است. این‌ها همگی انتخابی ساده را برای طرفداران تیراندازی به همراه دارند.

بازی Warframe

بازی Warframe
بازی Warframe

نینجاهای سایبری. آیا این کلمه به تنهایی باعث فروش Warframe به شما نمی‌شود؟ اگر هدف اصلی شما ترور، غارت و  امتحان کردن فریم های مختلف باشد، در ابتدا مبلغ قابل پرداخت گول زننده خواهد بود. خواهید دید که “فریم‌ها” تنها چیزهایی هستند (در قالب مجموعه‌های مختلفی از زره پوشان) که توانایی‌های شما و در نتیجه سبک بازی شما را تعیین می‌کنند. برای جمع‌آوری و امتحان فریم‌های مختلف ابتدا به برنامه‌ای نیاز دارید که در آن وقت و پول زیادی را صرف دشمنانی کنید که شکست داده‌اید. از آنها برای خرید فریم‌هایی استفاده کنید که دوست دارید. یکی از این‌ها توانایی انتقال را دارد و دیگری قادر به احضار نوا یا غرش صوتی خواهد بود.

اجزای بازی شما را ترغیب می‌کنند ادامه دهید، هر فریم طراحی چشم نوازی دارد که پس از اتمام باز هم مشتاق خواهید بود. این بازی با امکان دستیابی به سطح بالای تخصص بدون پرداخت حتی یک ریال، انتظارات از یک بازی معمولی را برآورده کرده است، اگرچه انتظار می‌رود پیشرفت در این کار کمی سخت باشد. با وجود بیش از ۵۰ میلیون کاربر، جامعه فعالی در این بازی مشغول هستند.

بازی Fallout Shelter

بازی Fallout Shelter
بازی Fallout Shelter

پس از سال‌ها پیشرفت و رونق دستگاه‌های موبایلی، Bethesda صحنه خود در E3 2018 را برای بیان اینکه بازی Fallout Shelter قرار است به طور رایگان برای پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ عرضه شود پس گرفته است. مدیریت این استودیو اعلام کرده که فرانشیز RPG قطعاً بیشتر شبیه به بازی موبایلی خواهد بود، اما توسط Bethesda با تغییراتی همراه بوده که ورود آن به پلی استیشن ۴ کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد.

اگر دوست دارید صبر کنید، می‌توانید میکرو تراکنش‌های Fallout Shelter که برای سرعت بخشیدن به زمان انتظار برای جستجو ایجاد شده‌اند را نادیده بگیرید. پیش از آنکه متوجه شوید، معتاد نظارت بر بخش زیرین، ساخت سازه‌های جدید، یافتن منابع و مانند همه دیکتاتورهای پساآخرالزمانی گذشته، حال و آینده مدیریت همیشگی عامه مردم شده‌اید.

بازی Gwent: The Witcher Card Game

بازی رایگان پلی استیشن 4 Gwent: The Witcher Card Game
بازی Gwent: The Witcher Card Game

اگرچه این بازی هنوز از نظر فنی در نسخه Beta وجود دارد (چندین سال از انتشار آن گذشته است)، اما CD Projekt Red بیان کرده است که Gwent: The Witcher Card Game قرار است برای تمام مدت عمر خود رایگان شو، و حالا بدون توجه به وضعیت دسترسی اولیه‌اش، ارزش دانلود مجدد دارد. عرضه غیرمستقیم The Witcher 3: Wild Hunt بازی کارتی شفاف و شبیه سازی است که استدیو سازنده در ابتدا آن را به عنوان سرگرمی جانبی در مجموعه‌های RPG محبوب خود قرار داده بود، اما برخورد عقل و عقیده باعث ایجاد زندگی جدید شده که بسیار سرگرم کننده است و می‌تواند ساعت‌های بسیاری را از شما بدزدد.

اگر قضیه رایگان بودن را کنار بگذاریم، این بازی برای کنسول کاملا مناسب بوده و برای افرادی که بعد از به اتمام رساندن The Witcher 3: Wild Hunt می‌خواهند همچنان در دنیای گرالت و سیری باقی بمانند، می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

 

منبع: Gamesradar

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + بیست =