بهترین بازی های نقش آفرینی ۲۰۲۱

بازی نقش آفرینی 2021

از زمانی که ما در بازی Dragon Warrior در حال کشتن اسلایم‌ها بودیم، یا در بازی‌ Final Fantasy به دنبال دم موش می‌گشتیم و یا در بازی Bard’s Tale درون کاشی‌ها اشتباهی سرگردان بودیم، بازی‌های نقش ‌آفرینی با ما همراه بوده ‌اند. با اینکه در دهه گذشته بازی‌های بیشتری از سیستم‌های پیشرفت، کلاس‌ها، مشاغل شخصیت‌ها و انتخاب‌ها و عواقب استفاده کرده ‌اند و چتر بازی‌های این ژانر گسترده‌تر شده است، اما بازهم بازی‌های نقش ‌آفرینی هرگز با این همه تنوع در دسترس نبوده ‌اند.

از بازی‌های کلاسیک نقش ‌آفرینی ژاپنی گرفته تا بازی‌های جهان ‌باز اکشن، ژانر نقش ‌آفرینی همچنان قلب و ذهن گیمرهایی که به دنبال کاوش داستان‌های قوی، شخصیت‌های جالب و مکانیک‌های قدرتمند هستند را تسخیر می‌کند. بیایید به برخی از بهترین بازی‌های نقش ‌آفرینی سال ۲۰۲۱ و بعد از آن نگاهی بیاندازیم. دلمان برای کدام بازی نقش ‌آفرینی تنگ شده است؟ منتظر کدام بازی هستید؟ در بخش نظرات پاسخ خود را بنویسید!

بازی Baldur’s Gate 3

بازگرداندن مجموعه‌ای مانند Baldur’s Gate کار ساده‌ای نیست، اما اگر قرار باشد کسی در این زمینه به چالش کشیده شود، آن استودیو Larian است. Larian پس از تولد مجدد CRPG (نقش‌آفرینی کامپیوتری) با بازی‌هایی همچون Divinity: Original Sin و Divinity: Original Sin II آماده برای به عهده گرفتن یکی از بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های RPG تاریخ است. محور اصلی Larian برای سرمایه ‌گذاری و استفاده از Early Access برای تنظیم دقیق بازی‌هایشان، باعث شد تا نیروی غول ‌آسایی از بازی‌ها شکوفا شود که پر از گزینه‌های خارق‌العاده بود.

چرا باید با دشمنان بجنگید وقتی که می‌توانید آن‌ها را از بالای صخره به پایین پرت کنید؟ با حیوانات صحبت کنید! همه چیز را منفجر کنید! بشکه‌ای پر از آجر را بار زده و آن را به طرف دشمنان پرتاب کنید! پنیر بدزدید! امروزه در CRPG مدرن باید از طریق مهارت‌های متنوعی که در اختیار دارید، مراحل را پشت سر بگذارید. اصولی که Larian در دو عنوان Divinity بنا کرده، کاملا در Baldur’s Gate 3 مشهود است. اما در کنار آن، حس واقعی Dungeons & Dragons را نیز القا می‌کند.

Early Access باعث شده تا بازیکنان بیش از پیش مشتاق آمدن این بازی باشند. اما راه بسیار طولانی‌ای برای سفر در میان Forgotten Realms در پیش است. با گسترش و تغییر سیستم‌هایی که Larian پیش از این با عناوین دیگر کامل کرده است (سری بازی‌های Divinity دارای تعداد زیادی D&D DNA درون خود هستند) Baldur’s Gate 3 آماده است تا هر زمان که از Early Access خارج شد، یک Dungeon Crawl (نوعی سناریو در بازی‌های نقش ‌آفرینی فانتزی که قهرمانان در یک سیاه‌ چال حرکت کرده، با هیولاها می‌جنگند، معماها را حل می‌کنند و غنائم جمع‌آوری می‌کنند) زیبا ارائه دهد. این بازی مطمئناً قبل از کنسول، بر روی کامپیوتر خواهد رفت.

بازی Bravely Default II

تیمی که بازی‌های فوق‌العاده‌ای مانند Bravely Default و Octopath Traveler را ساخته بودند، هم ‌اکنون با یک بازی نقش ‌آفرینی ژاپنی قدیمی «مدرن» بازگشته ‌اند. بازی‌های Bravely Default با برخورداری از تعداد زیادی هیولا برای جنگیدن، کلاس‌های زیادی برای باز کردن و تسلط، روح گذشته را با تزئینات امروزی پیوند می‌دهند.

از دورانی که مجبور به انتخاب گزینه‌های FIGHT (جنگیدن)، RUN (فرار کردن) و ATTACK (حمله کردن) بودیم مدت زمان زیادی گذشته است. هم ‌اکنون سیستم‌های بازی Bravely Default II به شما این امکان را می‌دهند که با بهره ‌مندی استراتژیک از سیستم‌های دفاع و حمله و الگوهای متنوع بازی کنید. البته بیشتر جذابیت بازی ناشی از تلفیق و هماهنگ ‌سازی مهارت کلاس‌‌ها جهت ایجاد ترکیبات و همکاری‌های قوی هنگام باز کردن گزینه‌های جدید و جمع ‌آوری امتیازات است. در بازی‌های قبلی Bravely Default لازم بود که بازیکن کمی بیشتر تلاش کند تا بتواند به اندازه کافی قوی شود و چالش‌های جدید را انجام دهد، همچنین این بازی نیز یک بازسازی وفادارانه از بازی‌های گذشته است.

اگر منتظر ماندن برای این بازی قدیمی که سبک‌ها و حساسیت‌های جدید را با یکدیگر تلفیق کرده است، برایتان دشوار است، باید بگوییم که لازم نیست زیاد منتظر بمانید، زیرا بازی Bravely Default II در تاریخ ۲۶ فوریه در کنسول Switch در دسترس خواهد بود.

بازی Disgaea 6: Defiance of Destiny

بازی‌های Disgaea نیز از همان ابتدا به دلیل استفاده از استراتژی تاکتیکی نقش ‌آفرینی، به فرمولی موفقیت ‌آمیز تبدیل شده‌ اند. این فرانچایز در کنار پس ‌زمینه غیرعادی و شخصیت‌های عجیب و سطوح رنگارنگ، انواع و اقسام چیزهای جالب را به این ژانر آورده است. آیا می‌خواهید شخصیت‌های خود را به بی‌نهایت ارتقاء دهید؟ البته که می‌توانید، چرا که نه. آیا دوست دارید میزان آسیب دیدگی خود را به صفر مطلق تبدیل کنید؟ بله این نیز شدنی است. آیا دلتان می‌خواهد به بخش کلکسیون وسایل خود بروید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و سپس در سیاه‌ چال به دنبالش بگردید؟ دنیای وسایل (Item world) برای شما ساخته شده است. البته، همیشه و در همه جا پرینی‌ها (Prinny) هستند تا به لبتان لبخند هدیه دهند، حتی زمانی که به طور متوالی در حال کاوش در نقشه‌ها هستید. راستی دوستان، آن‌ها نیز می‌توانند منفجر شوند!

به ‌نظر نمی‌رسد که بازی Disgaea 6 بخواهد اصول این فرانچایز را تغییر دهد اما همانند سایر نسخه‌های جدید این فرانچایز، همان اصول قبلی را تکرار کرده و صرفا همان طرح کاملا تثبیت شده را ارتقا می‌دهد. احتمالا جستجو در یک دنیای غیرعادی مملو از شخصیت‌های عجیب و غریب و نامتعارف برای طرفداران کافی است. به ‌نظر می‌رسد که کنسول Switch، پلتفرم اولیه جهت عرضه این بازی نقش ‌آفرینی استراتژیک است. بنابراین در هنگام ارتقای شخصیت‌هایتان درون استراتوسفر نیز می‌توانید به راحتی بازی را ادامه دهید.

در واقع، به ‌نظر می‌رسد که بازی Disgaea 6 در این زمینه بسیار مضحک است. زیرا شما می‌توانید به سطح ۹۹,۹۹۹,۹۹۹ برسید و با بیش از ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ آسیب کنار بیایید. بله، در این بازی نقش ‌آفرینی این اعداد واقعی هستند. همچنین می‌توانید نبرد خودکار داشته باشید، بنابراین زمانی که در رختخواب هستید، یا پشت فرمان اتومبیل نشسته‌ اید و یا سوار هواپیما شده‌ اید نیز می‌توانید به بازیتان ادامه دهید. پیش ‌بینی می‌شود که بازی Disgaea 6 تابستان امسال به بازار بیاید.

بازی Final Fantasy XVI

آیا اصلا اجازه ‌دارید که لیستی از بازی‌های نقش‌آفرینی بسازید و از بازی Final Fantasy نام نبرید؟ ما مطمئنیم اگر اینکار را بکنید آنها یک تون‌بری (Tonberry) را به سراغتان می‌فرستند، که به شکل آرام و جذابی به شما نزدیک خواهد شد. به هر حال، با اینکه هنوز چیزی درباره فصل بعدی این فرنچایز نقش‌آفرینی افسانه‌ای نمی‌دانیم، اما می‌‌دانیم که افراد شگفت‌انگیزی به آن پیوسته‌اند. با وجود نائوکی یوشیدا/ Naoki Yoshida از بازی Final Fantasy XIV و هیروشی تاکای/ Hiroshi Takai که بیشتر بخاطر سری SaGa معروف شده است، قطعا بازی‌ای که آنها در حال ساختش هستند، عالی خواهد بود.

طبق چیزهایی که دیده ‌ایم، به ‌نظر می‌رسد که به جای یک بازی استراتژی نوبتی با یک بازی اکشن نقش ‌آفرینی روبرو خواهیم شد، که البته بازی‌های اصلی این فرانچایز نیز مدتی‌ است همین روند را در پیش گرفته ‌اند. واضح است که در این بازی توجه ویژه‌ای بر احضارها وجود دارد. این موارد مورد علاقه طرفداران هستند و ما پس از مشاهده کارت احضار Knights of the Round در بازی Final Fantasy VII نمی‌توانیم آن را از یاد ببریم. به نظر می‌رسد که در این بازی ایده‌های جدیدی درباره ملت‌های درگیر جنگ، دوستی و خیانت با یکدیگر ترکیب شده‌ اند، پس اساسا این یک بازی Final Fantasy کامل است.

هنوز تاریخ انتشار بازی Final Fantasy XVI اعلام نشده است. اما ما انتظار داریم که حداقل امسال اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنیم.

بازی Monster Hunter Rise

بازی Monster Hunter Rise با تکرار طراحی‌های جدید Monster Hunter این فرانچایز را به کنسول Nintendo باز می‌گرداند. عدم تاخیر در بارگیری و بارگذاری، وجود چندین هیولا در هر منطقه و وجود یک «قلاب ‌انداز» Wirebug جهت عبور و مرور غیر‌موازی و گزینه‌های مبارزه متنوع، همگی بخشی از معادله این بازی هستند که قرار است در تاریخ ۲۶ مارس منتشر شود.

طبق معمول، وظیفه شما این است که با استفاده از تجهیزات قدرتمندی که از قطعات هیولاها ساخته‌ شده‌ اند، دشمنان غول‌ آسای بزرگ و بزرگ‌تر را شکست دهید و در بازی پیشرفت نمایید و این موجودات را از شهروندان دور نگه دارید. در نسخه آزمایشی که اخیرا منتشر شده ‌است، بازیکن می‌تواند با دو هیولای مختلف بجنگد. اولی یک مبارزه مقدماتی است و به راحتی می‌توانید هیولا را شکست دهید، اما مبارزه دوم خشن‌تر و جنجالی‌تر است و شما را به چالش خواهد کشید. این نسخه آزمایشی یک نمونه مناسب از چیزی است که قرار است در آینده منتشر شود و منتظر ماندن برای ارائه نسخه اصلی و غرق شدن در گزینه‌های شخصی ‌سازی بیشتر، کار دشواری است. اگر قبلا بازی Monster Hunter: World را امتحان کرده باشد، می‌دانید که با چه چیزی روبرو خواهید شد اما برای کسانی که می‌خواهند کمی الگو را تغییر دهند، تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

مبارزات این بازی با وجود Wirebug تفاوت‌های ظریفی دارد. حتی به شما اجازه اجرای ضد حمله و دسترسی به سایر توانایی‌های سرگرم‌ کننده را می‌دهد. همچنین افزودن پالاموت به لیست همراهان نیز اتفاق فراموش نشدنی‌ای است. هم ‌اکنون نه ‌تنها می‌توانید از گربه‌ها در جنگ استفاده کنید، بلکه توانایی آوردن سگ‌ها را نیز دارید. نوآوری واقعی در فناوری شکست هیولاها، توسط همکاری میان گربه‌ها و سگ‌ها تقویت می‌شود. پالاموت‌ها مبارزین سرسخت و قدرتمندی هستند و می‌توانید از آن‌ها جهت افزایش سرعت در محیط‌های مختلف، استفاده کنید و سوارشان شوید. همچنین می‌توانید هنگام سواری، منابع و مواد مختلف را بردارید که کار بسیار راحتی است.

بازی Shin Megami Tensei V

آیا آماده ‌اید تا با شیاطین به نرمی صحبت نمایید و آن‌ها را متقاعد کنید که به گروه شما بپیوندند؟ در این مقطع تاریخی، فرانچایز Shin Megami Tensei در زیر سایه اسپین آفش یعنی فرنچایز Persona قرار دارد، اما این بازی نقش ‌آفرینی ژاپنی سخت و جذاب برای علاقه‌مندان به بازی‌های ژانر سیاه ‌چال قدیمی یک موهبت الهی محسوب می‌شود.

اگر تاکنون هیچ یک از بازی‌های این فرانچایز را امتحان نکرده‌ اید، باید بگوییم که این بازی برای شما بیشتر شبیه به تصوری تاریک و ناراحت کننده از Pokémon خواهد بود، که در آن مجبورید مجموعه‌ای از نیروهای شیطانی‌ای که به زور به خدمت گرفته ‌اید را مدیریت کنید. پس از جمع ‌آوری موجوداتتان، می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید تا موجوداتی بهتر و بزرگ‌تر بسازید.

ما از بازی Shin Megami Tensei IV: Apocalypse بسیار لذت بردیم و مشتاقانه منتظریم که ببینیم این فرانچایز چه چیزی برای کنسول Switch به ارمغان می‌آورد.

بازی Boyfriend Dungeon

اکثر ما بازی‌های ژانر شبیه‌ سازی عاشقانه را امتحان کرده ‌ایم. همه‌مان بازی‌های نقش‌ آفرینی را تجربه نموده‌ ایم. اما اگر در هنگام خزیدن در سیاه ‌چال‌ها با سلاح خود رابطه عاشقانه داشته باشید چه خواهد شد؟ این ایده اولیه بازی Boyfriend Dungeon است، که در آن شما در تلاشید تا روابط خود را با خنجر، شمشیر و سایر سلاح‌های سنتی بهبود دهید و به طور همزمان با انجام مبارزات اکشن زمان واقعی در مناطق مختلف راهتان را باز کنید و پیشرفت نمایید. آیا می‌توانید « dunj» را در دست بگیرید و عشق واقعی را پیدا کنید؟

این کار به آسانی نمایان شدن امتیازات در درخت آمار یا چیزهای دیگر نیست، بازیکنان همزمان با کار بر روی روابط عاشقانه‌شان، باید انتخاب و تصمیم‌گیری درباره دیالوگ‌هایشان را نیز تجربه کنند. ژانر عجیب و غریبی به ‌نظر می‌رسد اما ما به آن علاقه داریم. در این بازی ۹ سلاح وجود دارد که باید با آن‌ها ملاقات عاشقانه داشته باشید، این سلاح‌ها شامل پنجه بوکس، شمشیر نوری و یک داس دسته ‌بلند است. بله شما می‌توانید آن‌ها را با خود به ساحل ببرید. چه عاشقانه!

بازی Darkest Dungeon II

مدتی ‌است که مشتاقیم تا چیزهای بیشتری درباره بازی Darkest Dungeon II ببینیم. با اینکه کمپانی Red Hook مدت زیادی است که در حال ساخت این نسخه جدید از بازی اصلی جهت عبور از میان وحشت کیهانی‌ است، اما تعجب‌آور است که اطلاعات زیادی درباره این بازی در دسترس نیست.

با نگاهی اجمالی به تریلرهای تبلیغاتی اطلاعات کمی برای گمانه ‌زنی کسب کرده ‌ایم، مثلا به ‌نظر می‌رسد که کل شخصیت‌های اصلی باز خواهند گشت و سفر به کوه‌های جنون در پیش است. مثل همیشه در بازی Darkest Dungeon قرار است که یک سبک هنری چشمگیر با روایتی کاملا تاریک ترکیب شود و سقوطی انحطاطی رو به جنون را برای ما فراهم کند.

با اینکه سوالات زیادی باقی مانده‌ است، اما همیشه زمان مناسبی برای بازگشت به Darkest Dungeon وجود دارد تا برای سفر به اعماق ناامیدی، گروهی جدید از ماجراجویان بدبخت را در کنار هم جمع کنید.

ما در سال ۲۰۱۶ و در هنگام بررسی‌ بازی اصلی گفتیم:‌ «Darkest Dungeon یک بازی عالی از سبک خزیدن در سیاه چال کلاسیک است. این بازی با وجود کلاس‌های جالب، داستان قوی، سبک هنری جذاب و گیم ‌پلی اعتیادآوری که باعث می‌شود شما با وجود تبدیل شدن قهرمانان مورد علاقه‌تان به جسد باز هم با هیولاهای لغزنده بجنگید، ژانر لاو‌کرافت را به قله‌های جدیدی رسانده است.»

بازی The Elder Scrolls VI

چه دوست بدارید و چه نه، Skirym یکی از مهم‌ترین تجربه‌های بازی‌های نقش ‌آفرینی جهان باز است که آغازگر عصر جدیدی از بازی‌ها بوده است. با این حساب، انتظارات درباره بازی The Elder Scrolls VI نباید بیشتر از این باشد. چه زمانی قرار است شاهد این بازی باشیم؟ این بازی در کجا رخ می‌دهد؟ انتظار چه تحولاتی را داریم؟ Skyrim تمام عشق مدرن را به خود جلب کرده است، اما اکثر بازی‌های قدیمی در حماسه‌های The Elder Scrolls تایتان‌­های نقش ‌آفرینی به شمار می‌روند.

اگرچه بازگشت و بازی کردن آن­‌ها مانند این است که خودتان را خیلی دوست دارید و می‌خواهید کاری که عاشقش هستید را انجام دهید، اما Morrowind و Oblivion واقعاً تجارب خارق‌العاده‌ای هستند. با وجود عناوین حیرت ‌انگیز قبل از آن‌ها، اما برآورده کردن این انتظارات شاید برای Elder Scrolls VI غیرممکن باشد، به‌ هرحال بی ‌صبرانه منتظریم. به نظر می‌رسد هنوز چند سال باعرضه Elder Scrolls VI فاصله‌ داریم، اما این انتظار را هم نداریم که مدل Skyrim با فناوری و ارتقاء جدید بازسازی شود. نه، این بار باید نوآوری انجام شود.

بازی Ys IX: Monstrum Nox

آیا آماده انفجاری در دنیای نقش ‌آفرینی/اکشن Ys هستید؟ این بار، باید به عنوان یکی از شش Monstrum بازی کنید. هر یک از این شخصیت‌ها توانایی خاصی دارند که آن‌ها را از بقیه گروهشان مجزا می‌کند، توانایی‌هایی مانند پیدا کردن اشیاء پنهان یا بالا رفتن از دیوار. زمانی که با سبک خود قرار است در نبرد شرکت کرده و به دشمنان حمله کنید، ممکن است یک جاخالی دهنده سریع، یک نگهبان سریع یا حمله کننده سریعی باشید.

مجموعه Ys از سال ۱۹۸۷ قدرتمندانه به راهش ادامه داده است. اگرچه ممکن است به اندازه فرانچایزهای Final Fantasy یا Dragon Quest شناخته شده نباشد، اما با وجود تمرکز بازی روی مبارزات اکشن،  بازیکنان چندین سال روی آن‌ها تمرکز کرده‌ اند. ابتکارات Ys جایی آغاز می‌شود که بازیکنان می‌توانند به راحتی روی دشمنان بپرند و با آن‌ها مبارزه کنند. البته برای یک دوره زمانی نوآوری بوده است، زمانی که بازی با محوریت نوبت‌گیری یکی از قوانین استاندارد بازی‌های نقش ‌آفرینی محسوب می‌شد.

بازی Biomutant

هنرها، پرش‌ها و تیراندازی جنگی؟همگی در یک بازی؟ پس به Biomutant خوش آمدید، یک بازی نقش ‌آفرینی اکشن سوم شخص که در آن می‌توانید مشخصات ژنتیکی خود را رمزگذاری کرده و سبک گیم پلی و قدرت‌های مختلفی را باز کنید. قدرت لاک‌پشتی را به دست بگیرید یا با مورد اصابت قرار گرفتن یک اشعه به یک عنکبوت غول‌آسا تبدیل شوید، با باز شدن توانایی‌های جنبش فراروانی می‌توانید کنترل جهان را به دست بگیرید و حتی پرواز کنید. همه این‌ها در جهان هیولاها و مبارزه‌ها اتفاق می‌افتند، در عین حال شما در حال ساخت وسایل دستی هستید و می‌توانید به دلخواه آنها را جمع‌آوری کنید، می‌توانید هر چیزی از شمشیر تا تفنگ را بسازید. مأموریت شما نجات Tree-of-Life از نابودی است. زرادخانه و مهارت‌هایتان قدرت انتخاب وسیعی را به شما می‌دهد.

زمانی که بین جهان­‌های باز Biomutant حرکت می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که چگونه به جستجو بپردازید. ممکن است بخواهید با پاهایتان راه بروید، درون یک سازه مکانیکی بنشینید. یا در یک بالن به آسمان بروید، روی جت اسکی سوار شده و آب‌ها را به تلاطم بیاندازید و روی پایه‌های مختلف بپرید. همچنین می‌توانید به لوازم جانبی مختلفی مانند ماسک ضد گاز، لباس گرمایی و مخزن اکسیژن مجهز شوید تا اطراف را جستجو کنید، در غیر این صورت ممکن است سفر به این مناطق خیلی خطرناک باشد.

Biomutant یقیناً ترکیبی از عناصر است، یکی از بازی‌هایی که بی‌صبرانه منتظریم در تاریخ ۲۵ می آن را ببینیم.

بازی Cris Tales

بازی نقش آفرینی 2021

بازی نقش ‌آفرینی ژاپنی کلاسیک در ترکیب با هنر شیک و زیبا چه حسی برایتان به همراه دارد؟ اگر به عنوان Time Mage بازی کنید چطور؟ قبل از اینکه سؤالی بپرسید جوابمان بله است. یکی از جنبه‌های عجیب و خوشبختانه عالی بازی Cris Tales این است که می‌توانید به طور هم‌زمان گذشته، حال و آینده را تجربه کنید. با وجود قدرت Time Mage، می‌توانید گذشته را به آینده تغییر داده و به تماشای روند بازی بپردازید.

این کار نه ‌تنها باعث تغییر جهان اطرافتان برای افکت‌های جذاب هنگام تعامل با شخصیت‌ها و حرکت در داستان می‌شود، بلکه سیستم به حالت نبرد نیز تغییر می‌کند. دشمنانتان را به گذشته ببرید یا به آینده بفرستید تا حملات و دفاع‌های هم ‌زمانی را انجام دهید.

شما با حمل نقل استاندارد اما خیالی، مانند کشتی هوایی و قایق در جهان سفر می‌کنید. در حالی که ورود بازی‌های نقش ‌آفرینی ژاپنی عصر مدرن به الگوهای کلاسیک کمی غیر معمول است، اما مکانیسم بسیار ناپایدار Cris Tales و جلوه‌های بصری جذابش، ضربه خوبی به این ژانر احیا شده زده است.

بازی Mass Effect Legendary Edition

سال‌ها است که شایعه‌های مربوط به ریمستر Mass Effect در پشت صحنه بازی‌ها وجود دارد. خب این بازی قرار است عرضه شود. هر سه بازی Mass Effect در یک بازی ارائه شده و آماده است شما را به صحنه‌های رمانتیک برده و به مسیرتان در سراسر کهکشان حمله کند.

بازی نقش آفرینی 2021

اگرچه بازی‌های Mass Effect نیازی به معرفی ندارند، اما باز هم توجه طرفداران این فرانچایز به این سه‌گانه بازسازی شده جلب خواهد شد. هدف از این تغییرات چیست؟ فریم بهبود یافته، وضوح تصویر بالاتر و آگاهی از ارتقاءهای بصری مختلف. همه این‌ها باعث شده ‌اند بازی اصلی کاملاً دست نخورده باقی بماند. این بسته با یک محتوای قابل دانلود و تبلیغ نسخه اصلی عرضه می‌شود و انتظار می‌رود امسال عرضه شود.

در حالی که نسخه Mass Effect Legendary Edition احتمالاً برای خوشحال کردن مردم کافی است، اما EA بیان کرده در سال‌های آتی فصل دیگری هم از این فرانچایز عرضه می‌شود. پس از Mass Effect: Andromeda، طرفداران مشتاق بودند بدانند آیا این مجموعه ادامه خواهد یافت یا خیر. اگرچه هنوز راه زیادی تا عرضه بازی باقی مانده است، اما به‌ هرحال قرار است عرضه شود!

بازی Scarlet Nexus

بازی نقش آفرینی 2021

بسیاری از بازی‌های نقش‌ آفرینی ژاپنی اکشن در فضای فانتزی سنتی اتفاق می‌افتند. بنابراین جالب است ببینیم که Scarlet Nexus اتفاقات را در جهت علمی تخیلی و با تغییرات انیمیشنی/ ترسناک/ پنهان‌کاری سوق داده است. احضار پرندگان بزرگ را برای کمک به خود فراموش کنید. اگرچه احتمالاً در این باره در این متن چیزی نخواهیم نوشت. در این بازی همه ‌چیز مربوط به برداشتن اتومبیل با ذهن و پرتاب آن به سمت دشمنانتان با قدرت روانی کننده است. این روند خیلی با شکستن اورک ها و آتش انداختن روی دشمنان یخی تفاوت دارد. اوجی واقعی از همه استراتژی‌ها است. نگران نباشید، باز هم باید با سلاح‌هایتان به دنبال چیزهای جالب باشید تا توانایی‌های ذهنی خود را تقویت کنید.

Scarlet Nexus، با برچسب بازی “brainpunk” از سیستم‌های به ‌هم ‌پیوسته بسیاری شامل قدرت روحی و تقویت تشکیل شده است. درخت مهارت‌هایتان یا “نقشه ذهنی” به شما توانایی‌های زیادی می‌دهد که زمانی که در حال برنامه ریزی برای مسیرتان در فضای عجیب و غریب هستید، باید روی آن‌ها هم تمرکز کنید. اعضای گروه شما می‌توانند توانایی‌های شخصی شما را افزایش دهند. جلوه‌های ویژه اضافه کرده و پشتیبانی‌های حیاتی ارائه دهند. اعضای دیگر می‌توانند در کنار شما به مبارزه بپردازند. انتظار داریم امسال شاهد ترکیب عجیبی از ذهن و هیاهو باشیم.

بازی Fable

دنیای جادوگران، جنگجویان و هوس ‌بازان بازگشته است. چگونه؟ هنوز دقیق نمی‌دانیم. اما Fable بازگشته است و همین به تنهایی ارزش توجه را دارد. بسیاری از پروژه‌های اخیر Fable در این فرانچایز شاید شما را دچار نگرانی کرده باشند، اما امیدواریم بازی جدید بدون مشکلات موجود در پروژه‌های دیگر عرضه شود. مثلاً، ما بازی افسانه‌های Fable را سال‌ها پیش در Gamescom بازی کردیم. تجربه نامتقارنی که بازیکنان را به عنوان قهرمان و در سبک Dungeon Master مقابل هم قرار می‌داد. همچنین تجربه Fable Fortune CCG هم وجود داشت که کامل نشد. با این حال ما کمی با آن بازی سرگرم شدیم.

با همه این تفاصیل، با وجود Playground Games در رأس این پروژه، دلایلی برای خوش ‌بین بودن به آینده بازی پیدا می‌شود. البته، باید ببینیم که گیم پلی بازی چگونه پیش می‌رود، اما گاهی شنیدن بازگشت یک IP محبوب برای خوشحال شدن کافی است. اما بی‌صبرانه منتظریم ببینیم چه چیزهایی برای این فانتزی در نظر گرفته شده است.

بازی Hogwarts Legacy

بازی نقش آفرینی 2021

دنیای فانتزی Harry Potter قبلاً سوژه بازی‌های خیلی زیادی بوده است و اکنون قرار است برای بازی Hogwart’s Legacy وارد بازی با جهان باز کاملی شود. اخیراً مشخص شده این بازی قرار است در سال ۲۰۲۲ عرضه شود. پس احتمالاً قرار است مدتی نتوانیم با Patronus خود با Dementors مبارزه کنیم. اما فرصت برای شگفتی و کشف این فرانچایز ویژه بسیار زیاد است.

با پیش ‌زمینه‌هایی که برای موجودات بی شمار، شخصیت‌ها و قوانین جادویی در بایگانی کتب و فیلم‌ها وجود دارد، فقط باید قطعات را کنار هم قرار داد. البته، خوشبختانه یک ماجراجویی کاملاً جدید در آن جهان ایجاد شده که بازیکنان می‌توانند در آن غرق شوند. تمام چیزی که می‌توان گفت این است که بهتر است این بازی sorting hat (کلاه حساسی در هاگوارتز) سخنگو را هم برای ایجاد شخصیت‌ها در نظر بگیرد. این چیزها مهم هستند.

مادامی که در هاگوراتز به جلو حرکت می‌کنید، ترکیب معجون‌ها، اهلی کردن جانوران و دفاع از خود در برابر هنرهای تاریک، همگی بخش‌های جالبی از این بازی هستند. در نهایت به جهان گسترده‌ای در مدرسه اسپل سازی می‌رسید که در آن با چالش‌ها و رمز و رازهای بزرگ‌تری روبرو می‌شوید. قطعاً در بازی اژدهاهایی وجود دارند و شاید یک عنکبوت غول‌پیکر هم باشد. زیرا یکی از آن‌ها را در Universal Studios دیدیم. به‌ هرحال، خوشبختانه امسال اطلاعات بیشتری درباره نحوه بازی به دست خواهیم آورد!

بازی Dragon Age 4

بازی نقش آفرینی 2021

درباره‌ی Age 4 چه می‌دانیم؟ ظاهراً، فصل بعدی Dragon Age در Tevinter اتفاق خواهد افتد. Tevinter چیست؟ شاید وقتی همه ‌چیز در این باره گفته شد، بخواهید وارد افسانه‌های Dragon Age شوید و همه‌ چیز و تصاویر را کنار هم بگذارید تا تصویری از ظاهر Dragon Age 4 به دست آورید.

می‌دانیم که Solas نیز به نوعی درگیر شده و ما متخصص‌ترین فرد در Dragon Age نیستیم. اما متوجه شدیم که واکنش‌های بزرگی نسبت به Solas انجام شده است. مانند سایر بازی‌های نقش ‌آفرینی BioWare، این بازی پر از مکالمات ابتدایی است که ترکیب سالمی از عاشقانه‌های احتمالی و رقابت‌های مرگبار است. Dragon Age 4 چه زمانی ظاهر می‌شود؟ احتمالاً خیلی زود نیست. اما هیچ ‌چیز مانع حدسیات ما نخواهد شد.

حتی با وجود این لیست گسترده، ژانر نقش ‌آفرینی همچنان شاهد ورود بازی‌های جدید است. ژانر کوچک را فراموش کنید، بازی‌های نقش ‌آفرینی صحنه‌های بازی را به صورت گسترده‌ای تسخیر می‌کنند. با ژانرهای بی‌شماری که عشق ما به شخصیت‌های عالی، پیشرفت‌های قوی و قدرت انتخاب بازیکن را تغییر داده و جدید می‌کنند. فرقی نمی‌کند بخواهید وارد یک تجربه اجتماعی عظیم با بازیکنان دیگر شوید، در یک نبرد تاکتیکی در زمین نبرد شرکت کنید، سطوح شغلی متفاوت را بالا ببرید، یا مسیرتان از بین دشمنان را در چیزی مانند Diablo با هک و اسلش پیش ببرید، ژانر نقش‌ آفرینی خود را به عنوان یکی از ستون‌های اصلی بازی‌سازی تثبیت کرده است. پس کنار بنشینید، آرام باشید و لذت ببرید!

 

منبع: GameInformer

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =