بهترین تاکتیک‌‌های بازی Football Manager 2021

بهترین تاکتیک های Football Manager 2021

اگر می‌خواهید به عنوان یک مربی، شانس موفقیت بیشتری در Football Manager 2021 داشته باشید، باید بهترین تاکتیک‌های موجود در این بازی را بشناسید. چه بخواهید یک باشگاه غیر لیگ (باشگاهی که خارج از لیگ‌های برتر کشور بازی ‌میکند / لیگ‌های غیرحرفه‌ای) را از طریق لیگ‌ها بالا بکشید و یا اینکه فقط بخواهید با استفاده از برترین باشگاه‌های موجود، بر لیگ اروپا غالب شوید، استفاده از این تاکتیک‌ها به پیشرفت شما کمک خواهد کرد. در اینجا اطلاعات مفیدی در رابطه با این تاکتیک‌ها قرار داده‌ایم،‌ از بازی مبتنی بر مدت زمان مالکیت توپ گرفته تا تحت فشار قرار دادن تیم دارای توپ و ضد حمله که تماماً بستگی به نوع بازی شما دارد. بدون هیچ توضیح بیشتری، مستقیماً به معرفی (بعضی از) بهترین تاکتیک‌های موجود در Football Manager 2021 می‌پردازیم.

۴-۲-۳-۱ Gegenpress / کانتر

ترکیب تیم فوتبال منیجر

Gegenpress (تلاش برای بازپس‌گیری توپ در همان لحظه، بدون توجه به سازماندهی کلی تیم) که مصداق فوتبال مدرن است،‌ مناسب تیم‌هایی با بازیکنان قدرتمندی است که تا آخرین نفس می‌دوند. این تاکتیک از شدت بالایی برخوردار است، بنابراین استقامت اکثر بازیکنان شما باید حتی‌الامکان +۱۵ بوده و همچنین سریعترین بازیکنانتان در جناحین حضور داشته باشند. اکثر گل‌های شما به خاطر Cut Inside (ورود به داخل محوطه از کنار) مهاجمان داخلی است که یا توپ را به صورت کات دار وارد دروازه کرده و یا با مهاجمان مقابل خود بازی می‌کنند.

علاوه بر این، حداقل یک مدافع میانی سریع باید داشته باشید، استفاده از خط دفاعی قوی به این خاطر است که ممکن است توسط توپ‌هایی که از بالا به سمت دروازه شما روانه می‌شود، غافلگیر شوید. سوییپر کیپر (مسئول دفع توپ از اطراف محوطه جریمه) خود را نیز در حمله دخیل نکنید، در غیر اینصورت ممکن است توپ با یک حرکت چیپ وارد دروازه شما شود.

۵-۲-۱-۲ تیکی تاکا (پاس‌کاری پی در پی) در نوک حمله

تاکتیک تیم Football manager 2021

این ترکیب مناسب تیم‌هایی است که فاقد وینگر هستند. برای انجام این تاکتیک، نیاز به مهاجمان پرقدرت دارید. اما به جای اینکه یک ترکیب ۴-۴-۲ داشته باشد،‌ از مدافعان کناری استفاده می‌کند، چرا که می‌توانند در کنار زمین به سمت بالا و پایین شوت کنند. در نتیجه به مدافعان کناری با استقامت بالا، مهاجمان با قدرت گلزنی بالا و یک بازیساز عالی در وسط زمین نیاز خواهید داشت.

با داشتن سه مدافع کناری، حداقل یکی از آنها (ترجیحاً دو نفر) باید مدافع توپ (مدافعی با پاس‌کاری عالی) باشد. مدافع پوششی نیز برای اطمینان در برابر توپ‌هایی است که در پشت خط دفاعی قرار می‌گیرند. سوییپرکیپر خود را در قسمت پشتیبانی یا حمله نگه دارید تا پیش از ضربه حریف،‌ توپ را از دروازه دور کند.

۴-۳-۳ ضد حمله قابل جابجایی

بازی فوتبال منیجر 2021

هنگامی که به این ترکیب نگاه می‌کنید، بیشتر شبیه به ترکیب ۲-۳-۲-۲-۱ یا حتی ۵-۲-۳ است، اما بازی به دلایلی آن را ۴-۳-۳ تشخیص داده است. با این وجود، این تاکتیک خارج از محوطه جریمه است که به عنوان ضدحمله نیز استفاده می‌گردد. هدف آن این است که حریف بیشترین مالکیت توپ را داشته باشد، اما هنگامی که توپ را از او پس می‌گیرید،‌ مدافعان کناری به جلو آمده و سه نفره حمله را پشتیبانی می‌کنند.

دو بازیساز در وسط زمین حضور دارند، که یکی از آنها Deep Lying / عمق محور بوده و شوت‌های بلند می‌زند، در حالی که دیگری به صورتAdvanced  پاس‌های کوتاهتری می‌دهد.

داشتن یک خط دفاعی در نزدیکی وسط زمین به همراه یک تله آفساید، به این معنی است که شما در برابر مهاجمان سریع،‌ آماده هستید،‌ اما هدف این است که پیش از آنکه مهاجمان نیمی از زمین را پشت سر بگذارند، ‌مالکیت توپ را پس بگیرید. با انجام این تاکتیک، پیش از آنکه حریف متوجه شود، می‌توانید به سرعت جدا شده و به طرف دروازه مقابل حرکت کنید.

البته این یک تاکتیک نامتعارف است،‌ اما می‌تواند در بازی‌هایی که مورد علاقه شما نیستند و یا احتمال باخت زیادی در آنها دارید، به خوبی عمل کند.

۳-۱-۴-۲ بازی از جناحین

فوتبال منیجر 2021

در نهایت به این تاکتیک سه بازیکن در عقب می‌رسیم که مختص تیم‌های لیگ پایینتر می‌باشد. ایده این ترکیب، حفظ ساختار در زمانی است که مالکیت توپ را در اختیار ندارید، پیش از آنکه آن را پس گرفته و به طرف وینگر‌ها بدوید.

در این تاکتیک به خط دفاعی ضعیف نیاز دارید، زیرا زمانی که به تیم مقابل مالکیت توپ و آزادی عمل به طرف شما داده شود، ترکیب وینگرهای دفاعی،‌ به همراه سه دفاع میانی و یک هافبک، به این معنی است که شما به اندازه کافی بازیکن در پشت توپ دارید. با درگیر شدن خطوط بالایی و پاس تقریباً مستقیم، می‌توانید توپ را به طرف مهاجمان هدایت کنید تا به طرف دروازه حریف پیش بروند.

 

منبع: Gamesradar

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =