بهترین روش ها برای داشتن کیفیت صدای بهتر در ماشین

روش هایی برای به دست آوردن صدای بهتر وجود دارد که می تواند شما را برای داشتن صدای بهتر متعجب کند
بیشترین راه ها برای داشتن کیفیت بهتر در ماشین شما آپگریدهاست، مثلا یک دستگاه بهتر پیدا کنید یا اسپیکرهای با قدرت یا ساب ووفر نصب کنید اما جزو دیگر کارها حذف کردن مواردی است که باعث مشکل می شود.
۱- جایگزین کردن اسپیکرهای فابریکی کارخانه با اسپیکرهای خوب موجود در بازار. وقتی شما مسقیما یک اسپیکر با قطر اسپیکر قبلی و از لحاظ شکلی مثل اسپیکر فابریک باشد، به صورت تحت الفظی یک کار جایگزینی ساده است که قبلی را برمیدارید و جدید را دقیقا مطابق قبلی می بندید.
اگر از ماشین خود مدتی در جاده استفاده کرده اید، اسپیکرها به مرور زمان دچار مشکل می شوند و در این زمان است که شما به فکر تهیه اسپیکرهای بهتر هستید. همچنین شما میتواند به فکر تهیه اسپیکرهای Coaxial با اسپیکرهای Component یا حتی اضافه کردن ساب ووفر بیفتید. اما توجه داشته باشید که چنین ارتقایی مستلزم تغییرات پیچیده تر و هزینه بر است.
۲- نصب آمپلی فایر راه ارزانی برای کیفیت صدای بهتر نیست، اما نصب آمپلی فایر درست می تواند به ساختار یک سیستم درست برای داشتن صدای خوب کمک بسیاری کند. اضافه کردن یک آمپلی فایر یا کامپوننت عملا می تواند پیچیده و هزینه بر باشد ولی می تواند به اسپیکرهای خوب نصب شود و تفاوت صدا را به طرز قابل توجهی احساس می کنید. اگر می خواهید با محصول کارخانه ای کار کنید که نمی تواند اسپیکرش به آمپلی فایر نصب شود پس مهم است که دستگاهی می گیرید بتواند حجم صدای ورودی را تنظیم کند.
۳- از فایل های با موزیک با کیفیت بالا یا حتی رزولوشن بالا برای صدا استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کسی می خواهد فقط رادیو AM گوش کند به جای FM و درباره کیفیت صدا اعتراض دارد.
اگرچه کانال های رادیویی AM با کیفیت بالاتر هستند و می توان پیدا کرد اما کانال های FM پیچیدگی های آن را ندارند. همه می دانند که گوش دادن به کانال های FM همیشه با کیفیت خوب است.
همچنین کیفیت صدای CD بهتر از کیفیت صدای کانال های FM است و اگر شما فایل های صوتی دیجیتال صدای بسیار بهتری خواهید داشت. مشکل اینجاست که تمام فایل های موسیقی دیجیتال یکسان نیستند. مثلا، اگر شما تعداد بسیار زیادی موسیقی در کالکشن خود داشته باشید متوجه می شوید که حدود ده سال پیش فایل ها خیلی سنگین تر از آنجه باید زیپ می شدند، بودند.
۴- شما هیچ کاری درباره صداهای داخل ماشین نمی توانید انجام دهید، اما اگر صداهای خارجی را کمتر کنید به شما کمک می کند صدای بهتری داشته باشید.
بیشتر راه های به دست آوردن کیفیت صدای بهتر شامل ارتقا دادن دستگاه ضبط ماشین است اما باید سیستم ضبط برای پایه های صدای مختلف ساخته شده باشند.
آسان ترین و سریعترین راه اضافه کردن و قطعاتی است که باعث بهتر شدن صدا می شوند، مانند گذاشتن Dynamat داخل درب پنل وقتی که ماشینی در جاده بسیار در رفت و آمد است. این محصولات ورقه های نویز گیر هستند که باعث می شوند نویز ایجاد شده در جاده گرفته شود و نصب آنها بر روی درب پنل نیز بسیار آسان می باشد.
کارهای مشابه این نیز برای نویزهای مختلف می توان انجام داد. مثلا می توان نویز گیرهای مختلف به کاپوت ماشین نصب کرد.
اگر نهایتا شما به نتیجه رسیدید که ساب ووفر بزرگی در ماشین نصب کنید، قطعات مشابهی هست که نویز گیر هستند و می توانند روی کف ماشین، دیواره ها و داخل کاپوت نصب شوند.

مرکز خرید

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of