بهترین زوج های دنیای بازی

بهترین زوج بازی

حتی در بازی‌های ویدیویی هم به دنبال بهترین زوج بازی می‌گردیم و به سختی می‌توان از یک داستان عالی عاشقانه فرار کرد. شاید این تمرکز اصلی بازی باشد یا شاید یک ماجرای جانبی باشد. داستان عاشقانه ممکن است چیزی باشد که به طرز ماهرانه‌ای از طریق روایت ارائه شده است، مانند George و Nico در مجموعه Broken Sword. همیشه برای بازیکنان مهم است که بتوانند با شخصیت‌های ویدیویی ارتباط برقرار کنند، پس شخصیت‌هایی با روابط متقابل برای ایجاد یک بازی عالی مهم است.

هر چیزی که ترجیح می‌دهید و هرکسی که باشید، حتی سخت‌ترین افراد بین ما هم نمی‌توانند کشش یک داستان عاشقانه عالی را انکار کنند. در این مقاله قصد داریم برخی از محبوب‌ترین زوج‌های بازی‌های ویدیویی تمام دوران را مرور و بررسی کنیم.

وینسنت و کاترین در بازی Catherine

خیانت به دوست ‌دختری که مدت‌ها است با او رابطه دارید، از نظر فنی شما را بین بهترین زوج‌ها در بازی‌های ویدیویی قرار نمی‌دهد، اما این Vincent نیست که می‌خواهد خیانت کند. در رمان گرافیک معمایی سال ۲۰۱۲ Catherine، Vincent به طور مداوم از Katherine می‌خواست که به او متعهد شود.

بهترین زوج بازی

اگر تا اینجا بازی به اندازه کافی استرس‌زا نبود، باید که Catherine زیبا و مرموز ظاهر شده و شروع به تحریک کردن Vincent می‌کند. Vincent هم نمی‌خواهد به Catherine آسیب بزند – واضح است که او را دوست دارد- اما به اندازه‌ای هم خوب عمل نکرد که او را از تختخوابش بیرون بکشد.

اما بسته به انتخاب‌هایی که در طول بازی انجام می‌دهید، Vincent در واقع می‌تواند پسر خوبی هم باشد. او تسلیم Catherine جذاب شود، اما همچنین می‌تواند بفهمد که چقدر Katherine را دوست دارد. او به اولین Katherine خود اختصاص دارد و تا پایان بازی اگر انتخاب‌های خوبی انجام دهید، فقط به Vincent کمک خواهید کرد که به مدت طولانی با Katherine شاد باشد.

پروفسور لایتون و کلیر در Professor Layton

مجموعه The Professor Layton داستان بسیار عمیقی برای بازی دارد که تماماً درباره حل معما است. احتمالاً در طول داستان متوجه شده ‌اید که به شدت به شخصیت‌های آن چسبیده ‌اید. فرد مورد علاقه Professor Layton یعنی Claire ابتدا به Professor Layton و Unwound Future معرفی می‌شود، جایی که مشخص می‌شود Claire و حدود ده سال قبل زن و شوهر بوده‌ اند.

بهترین زوج بازی

در طول بازی، خواهیم دید که چه اتفاقی برای Claire افتاده است و چرا او و استاد دیگر با هم نیستند. داستان عاشقانه آن‌ها ستودنی است و پایان آن نیز بسیار مهم است، زیرا Claire کسی است که کلاه نشان‌دار Professor Layton را به او می‌دهد. جالب است، درسته؟ این زوج قطعاً از بهترین زوج‌ها در بازی‌های ویدیویی هستند. آن‌ها به ما یادآوری می‌کنند که عشق در مکان‌های عجیب و حتی دربازی‌های معمایی هم پیدا می‌شود.

نیتن و النا در Uncharted

اگر بخواهیم هر زوج ویدیویی با #relationshipgoals را در نظر بگیریم، باید Nate و Elena از مجموعه Uncharted را هم داشته باشیم. مطمنا، آن‌ها فراز و نشیب‌های مخصوص خود را داشته ‌اند – در واقع فراز و نشیب‌های بسیار زیاد- اما در نهایت، آن‌ها برای هم ساخته شده ‌اند. Nate می‌فهمد اصلاً مهم نیست دنبال چه طلا و جلالی باشد، گنجینه واقعی او Elena است. Elena می‌داند که هیچکس نمی‌تواند صدها نفر را بکشد و مانند Nate از کار اشتباهش فرار کند.

بهترین زوج بازی

از اولین صحنه مبارزه با دزدان دریایی در Uncharted: Drake’s Fortune تا صحنه پایانی در Uncharted 4: A Thief’s End، بازیکنان قدیمی و جدید می‌دانند که Nate و Elena یکی از بهترین زوج‌ها در بازی‌های ویدیویی هستند. به علاوه، در پایان Uncharted 4 شاهد آینده ستودنی آن‌ها در کنار دخترشان هستیم.

مانی و مارچی در Grim Fandango

Manny Calavera در هشتمین دنیای زیرین از Grim Fandango گیر کرده است و بسته‌های مسافرتی را که به تازگی مرده ‌اند به هر شکلی می‌فروشد تا آن‌ها را به مقصد نهایی بفرستد (او مأمور اداره مرگ‌ و میر است). Mercedes Colomar یا Merché بسته‌ای است که به اشتباه فروخته شده است، پس به جای سوار شدن در قطار لوکسی که او را به بهشتی که لایقش است برساند، او مجبور است با پای پیاده سفر کند. Manny وظیفه خود می‌داند که او را به مقصد برساند و بلیطی که باید داشته باشد را برایش بگیرد.

بهترین زوج بازی

ممکن است Manny فقط پنج دقیقه با Merché تنها باشد، اما Manny راهی سفری چهار ساله به منطقه خائنانه برزخی شد تا Merché را پیدا کرده و او را با خیال راحت به مقصد برساند. Manny چه مرد جنتلمنی است! عشق نمرده است، حتی اگر گیرندگان آن مرده باشند.

واندر و مونو در Shadow of the Colossus

این بازی اولین بار برای کنسول پلی ‌استیشن ۲ و ریمستر آن برای پلی ‌استیشن ۴ منتشر شد، ما به شدت تحت تأثیر Shadow of the Colossus قرار گرفتیم. زمانی که برای اولین بار عرضه شد، پویایی داشتن جهان باز کامل و بدون هیچ ‌چیزی به جز نبردهای رئیسان همان چیز منحصر به ‌فرد و هیجان‌انگیز بود. سفر در جهان و کشف شگفتی‌های آن تجربه بسیار زیبایی بود. اما این همه چیز نبود.

بهترین زوج بازی

داستان Wander و Mono به طرز باورنکردنی‌ای عاشقانه است. برای احیای Mono، Wander باید در جهان باز عظیم جستجو کرده و جانوران عظیم‌الجثه را بکشد. هر بار که یک کلوسوس را می‌کشد، به سمت Mono بازمی‌گردد. کسی که همیشه آنجا است تا هدفش را به او یادآوری کند. این داستان، یک داستان غم‌انگیز عاشقانه است که هر بار توجه ما را به خودش جلب می‌کند.

جورج و نیکو در Broken Sword

زمانی که George و Nico سرگرم دنباله Templars یا پیدا کردن نقاشی‌های سرقت شده در Broken Sword نیستند، فقط می‌دانید که دارند کاری انجام می‌دهند. زود باشید، می‌توانید تنش جنسی بین آن‌ها را با یک چاقو قطع کنید. کاری که با غرغرهای شگفت‌انگیز Niko “او جورجی!” و بی ‌دست ‌و پا بودن آمریکایی جورج اتفاق می‌افتد. نیازی به گفتن نفرت جنون‌آمیز George نسبت به André فقط به خاطر اینکه دوست ‌پسر سابق Nico بوده، نیست.

بهترین زوج بازی

زوج بازی نشان می‌دهند که زن و شوهر هستند، اما این زوجیت هرگز دوام نیاورد. زمان بود که همه چیز را درست می‌کرد. اگر فرصت انجام هر یک از بازی‌های Broken Sword را داشته ‌اید، مطمئنیم که موافق هستید که George و Nico از بهترین زوج‌های بازی‌های ویدیویی هستند.

آرنو و الیس در Assassin’s Creed Unity

Arno Victor Dorian و Elise De LaSerre در Assassin’s Creed Unity همیشه به هم نزدیک بودند، زیرا زمانی که Arno Victor Dorian یتیم شد، پدر Elise سرپرستی او را به عهده گرفت. زمانی که پدر Elise به قتل رسید، Arno تا حدی خود را مسئول مرگ او می‌دانست و مأموریتی را برای پیدا کردن قاتل آغاز کرد. مأموریتی که در آن با پیوستن به جناح Assassins، رد پای پدرش را دنبال می‌کرد.

بهترین زوج بازی

متأسفانه، Elise نیز نقشه مشابهی داشت و جا پای پدرش قدم برداشته و به یک Templar تبدیل می‌شود. خوشبختانه عشق هیچ مرزی ندارد و این دو قبل از تسلیم شدن در برابر سرنوشت خود، این عشق را به هم داشتند. این عشق مانند عشق رومئو و ژولیت در عصر بازی‌های ویدیویی است.

جیمز و ماری در Silent Hill

James همسرش Mary را دوست دارد. در واقع، به قدری دوستش دارد که آماده شده تا برای دیدن او به شهر جهنمی Silent Hill سفر کند. James با منحرف کردن پیشرفت‌های Maria، زنی برونگرا که شباهت زیادی به همسرش دارد، با تمام شرایط وحشتناک شخصی می‌جنگد تا او را در “جایگاه ویژه” خود ملاقات کند.

بهترین زوج بازی

در طول بازی، بازیکنان می‌فهمند که قبل از اینکه Mary مریض شود، Mary و James چقدر به هم نزدیک بودند. تمام کابوس‌های او همراه با کابوس‌های افرادی که در طول راه ملاقات کرده، باز می‌گردد و او را رنج می‌دهند. اما او همیشه به Mary فکر می‌کند و همین افکار او را به سمت جلو می‌برند. این داستان یک داستان عاشقانه واقعاً زیبا است و به همین دلیل است که اثر منفی روی James دارد. قسمت شرم‌آور این است که او، Mary را به سمت مرگ می‌کشاند.

یو و کای در Haven

یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به لیست بهترین زوج بازی ‌های ویدیویی Yu و Kay از Haven هستند. Yu و Kay دوران سختی را پشت سر گذاشته‌ اند. آن‌ها در جامعه‌ای زندگی می‌کردند که زن و شوهرها را بر اساس سازگاری‌شان، در مقابل آرزوهایشان قرار می‌دادند. اما این زوج همدیگر را دوست داشتند و به کسی اجازه ندادند شخص دیگری را برایشان انتخاب کند.

بهترین زوج بازی

در نتیجه تصمیم گرفتند فرار کنند، آن‌ها روی سیاره‌ای خلوت فرود می‌آیند و مادامی که شما بازی می‌کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها چه کسانی هستند و چگونه عاشق هم شده‌ اند. می‌بینید که درباره آینده نگران هستند و ناراحتی‌هایشان را باهم به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها زوج عادی با مشکلات عادی هستند، فقط چند جنایت بین‌المللی به آن‌ها وارد شده است.

گابریل و ماری در Castlevania: Lords of Shadow

زمانی که Gabriel در Castlevania: Lords of Shadows متوجه می‌شود شانسی برای برگرداندن زن مرده‌اش به زندگی دارد، ذهنش این تصمیم را می‌گیرد. او باید شیطان Lords of Shadow را شکست دهد و God Mask را دوباره بسازد. گفته می‌شود God Mask مردگان را به زندگی باز می‌گرداند.

بهترین زوج بازی

این یک معمای بزرگ است، اما Gabriel اهمیتی نمی‌دهد، همسرش ارزشش را دارد. او سعی می‌کند جهان را از انحراف به سمت تاریکی باز دارد و عشق واقعی خود را دوباره بسازد، او کور شده و متوجه نمی‌شود در طرحی که توسط خود Satan ساخته شده گیر افتاده است.

در نهایت Gabriel می‌فهمد که سفرش بی‌فایده بوده است. قدرت‌های God Mask فقط به او اجازه می‌دهند تا روح‌ها را ببیند. او با این واقعیت روبرو می‌شود که دیگر هرگز نمی‌تواند Marie را به آغوش بکشد، او God را انکار می‌کند. او یک مرد شکسته و پر از عصبانیت است. آدم بیچاره. اگر این عشق واقعی نبود و آن‌ها را به یکی از بهترین زوج‌های بازی‌های ویدیویی تبدیل نمی‌کرد، احتمالاً اصلاً نمی‌فهمیدیم عشق چیست.

لینک و زلدا در The Legend of Zelda series

Link تقریباً ۳۰ سال است که قلعه‌ها را پیموده و در مقابل شیاطین در The Legend of Zelda جنگیده تا پرنسس خود را نجات دهد. از شما مطمئن نیستیم، اما ما حس متمایزی داریم که Zelda به همان اندازه عاشق Link نیست. ما مطمئنیم که او برای نجات جانش قدردان خواهد بود، اما حداقل می‌توانست این پسر بیچاره را ببوسد.

بهترین زوج بازی

سپس دوباره، بازیکنان در Legend of Zelda: Breath of the Wild نگاه کوتاهی به این زوج می‌اندازند و متوجه خواهیم شد که آن‌ها چقدر به هم اهمیت می‌دهند. البته، ممکن است در خط زمانی مختلفی، Zelda روی یکی از رهبران Hyrule تمرکز کرده باشد و در عین حال Link با Champion Mipha درگیر شده و نابود شود. اما همچنان فکر می‌کنیم مراقبت این زوج ویدیویی از هم قابل ‌ستایش است.

لئون و آدا در the Resident Evil series

این‌ها شاید بهترین زوج بازی نباشند، اما Leon و Ada از Resident Evil قطعاً زوج ایده آلی هستند. آن‌ها ابتدا در Resident Evil 2 با هم ملاقات می‌کنند، جایی که Ada که در آن زمان برای شرکت رقیب برای Umbrella کار می‌کند، در تلاش برای تکمیل مأموریت مخفی است. Leon که در آن زمان تازه‌ کارش را در اداره پلیس Raccoon شروع کرده بود سعی می‌کند با همسرش از شهر فرار کند.

بهترین زوج بازی

آن‌ها با حوادث وحشتناکی در شهر Raccoon باهم همراه می‌شوند و Ada جان Leon را نجات می‌دهد. آن‌ها مسیر آینده را در پیش می‌گیرند، و هیچ حرکت آشکاری نسبت به هم ندارند (اگرچه در Resident Evil 6 به هم پیوند خورده ‌اند). رابطه آن‌ها قابل توضیح نیست، اما دوست داریم فکر کنیم وقتی از زندگی جاسوسی و کشتن زامبی‌ها بازنشسته می‌شوند، بالاخره متوجه می‌شوند که متعلق به هم هستند. باز هم باید منتظر Resident Evil 23 بمانیم تا متوجه شویم چه اتفاقی خواهد افتاد.

سورا و کایری در Kingdom Hearts

چه کسی اهمیت می‌دهد که بهترین زوج بازی احتمالاً ۱۲ سال دارند؟ Sora و Kairi در Kingdom Hearts ترکیبی هستند که در بهشت ساخته شده ‌اند و Sora هیچ‌ چیز دیگری را قبول نمی‌کند. Sora می‌خواهد افسانه میوه پاپو را با Kairi به اشتراک بگذارد، این بدان معنا است که روح آن‌ها برای همیشه در هم تنیده می‌شود.

بهترین زوج بازی

بعد چند اتفاق دیوانه کننده در جهان رخ می‌دهد Sora به بعد دیگری از جهان رفته و از عشق واقعی‌اش جدا می‌شود. او باید با شیطان مبارزه کند تا روح Kairi را از بلعیده شدن توسط تاریکی نجات دهد و هیچ‌ چیزی مانع او نمی‌شود. او حتی باید با بهترین دوست و بدترین دوستش مبارزه کند. خدا به قلب او آرامش دهد.

تیدوس و یونا در Final Fantasy X

احتمالاً فکر می‌کنید سفر به ۱۰۰۰ سال بعد یک معضل بزرگ برای Final Fantasy X‘s Tidus است، اما خوشبختانه این اتفاق به او امکان می‌دهد عشق زندگی‌اش یعنی Yuna را ملاقات کند. آن‌ها روزهایشان را با خوشحالی در Spira می‌گذارند و به دنبال کاکتوارها هستند و سعی می‌کنند جهان را نجات دهند.

بهترین زوج بازی

سپس، Yuna به طور اتفاقی بمبی را می‌اندازد تا از آخرالزمانی که باید در آن بمیرد جلوگیری کند. هرچند که این اتفاق او را دلسرد نمی‌کند. Tidus جوان و عاشق است و همانطور که در بازی می‌گوید: “این داستان ما نیست! حالا بیایید این چیزها را با هم ببینیم!” او حاضر نیست تسلیم شود و تا آخر Yuna را دوست خواهد داشت.

اسکوآل و ریونا در Final Fantasy VIII

بهترین زوج بازی

قهرمان Final Fantasy VIII یعنی Squall احتمالاً بیشتر وقت خود را به جای صحبت کردن با Rinoa، صرف صحبت کردن با خودش می‌کند، اما او این مانع از عشق ورزیدن آن‌ها به هم نمی‌شود. او با اضطرابش درگیر است و نمی‌تواند به Rinoa بگوید که دقیقاً چه حسی دارد. این واقعیت که جادوگران شیطانی وجود دارند که سعی می‌کنند جهان را نابود کنند هم کمکی نمی‌کند، به خصوص که این زوج، تنها افرادی هستند که می‌توانند جلوی آن‌ها را بگیرند.

همه این‌ها زمانی به نتیجه می‌رسد که در نهایت آن‌ها عشقشان را نسبت به هم آشکار می‌کنند. گاهی تنها چیزی که باعث بازگو کردن احساسات ما می‌شود سرنوشت و پایان دنیا است.  

 

منبع: GamesPew

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + ده =