بهترین شخصیت های زن ۲۰۲۰

بهترین شخصیت زن بازی

همان‌طور که بدون شک امروز از اخبار رسانه‌های اجتماعی متوجه شده ‌اید، ۸ مارس در سطح جهانی به‌ عنوان روز جهانی زن جشن گرفته می‌شود. در حالی که این روز اغلب با توییت‌ها، پست‌ها و پیام‌های مثبت و زیبای دیگر برای تجلیل از مشارکت‌ها و دستاوردهای زنان در همه جهان اعلام می‌شود، ما قصد داریم بهترین شخصیت زن بازی و تمام شخصیت‌های باورنکردنی زن را اعلام کنیم در طول سال‌ها افتخار بازی با آن‌ها را داشته ‌ایم. اگرچه صدها شخصیت قابل توجه و مهم در این لیست وجود خواهند داشت، اما با ۱۰ شخصیت که فکر می‌کنیم بهترین باشند را گردآوری کرده ‌ایم.

Lara Croft در Tomb Raider

بهترین شخصیت زن بازی

آیا واقعاً می‌توانید لیستی از بهترین شخصیت‌های زن بازی‌های ویدیویی پیدا کنید که Lara Croft در آن‌ها نباشد؟ این باستان‌شناس شرور از سال ۱۹۹۶ بدون توقف استخوان‌ها را شکسته و به مقبره‌ها حمله کرده است. خوشبختانه، Lara در طول سال‌ها تغییراتی در ظاهرش داشته اما همان‌طور که می‌دانیم همیشه شجاع و کنجکاو بوده است.

Clementine در The Walking Dead

بهترین شخصیت زن بازی

دنیا برای هرکسی ممکن است به اندازه کافی سخت باشد، اما درگیر شدن در آخرالزمان پر از زامبی و نجات یافتن به چیزی بیشتر از شانس نیاز دارد. Watching Clementine سفرش را در Telltale’s The Walking Dead به‌ عنوان یک کودک ۸ ساله ترسیده شروع می‌کند، که به دست پدری چسبیده است. سپس می‌بینید که او چطور به یک زن جوان خارق‌العاده تبدیل شده و دیگر به کشتن کسی فکر نمی‌کند و انتخاب‌های سخت یک ماجراجویی ارزشمند را با این شخصیت شجاع و مهم به همراه خواهد داشت.

Phin Mason در Spider-Man: Miles Morales

بهترین شخصیت زن بازی

Phin یک شخصیت فوق‌العاده است که مانند همه ما، گلایه‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. سطح مراقبت و تزریق عمیق به روح این شخصیت باعث شده در برابر بقیه افراد برجسته‌تر شود، نه تنها به خاطر غم و اندوهش که در نهایت باعث می‌شود مسیر اشتباهی را انتخاب کند، بلکه به این خاطر که او کسی است که Spider-Man و شهر را نجات می‌دهد و نه برعکس.

Chloe Frazer and Nadine Ross در Uncharted: Lost Legacy

بهترین شخصیت زن بازی

تصمیم گرفتیم Chloe و Nadine را کنار هم قرار دهیم، حتی اگر به تنهایی دو زن خارق‌العاده باشند، باز هم زمانی که در Lost Legacy به یک تیم تبدیل شدند دیدیم که پیوند بین این دو زن قدرتمند که اختلافاتشان را کنار می‌گذارند، باورنکردنی است. نه تنها به خاطر اینکه سرگرم ‌کننده‌ترین چیزی بود که افتخار بازی کردن آن را داشتیم، بلکه به این دلیل که این دو در کنار هم بیشتر می‌توانند هرچیزی که سر راهشان قرار دارد را نابود کنند.

Eivor در Assassin’s Creed: Valhalla

بهترین شخصیت زن بازی

حتی اگر مدیران Ubisoft معتقد باشند که شخصیت زن باعث فروش بازی نمی‌شود، Evior به طور کامل این عقیده را زیر پا گذاشته است. زنان قبلی Assassin’s Creed نمی‌توانستند از پس این کار بربیایند، اما Evior ثابت کرد ارزشش را دارد. چیزی که درباره Eivor جالب‌تر است این است که او کلیشه “نوع بدن زن” را نابود کرده و نشان داد که زن می‌تواند از نظر بدنی و همچنین از نظر احساسی قوی باشد.

Senua در Hellblade: Senua’s Sacrifice

بهترین شخصیت زن بازی

به تصویر کشیدن مریضی‌های روانی در بازی‌های ویدیویی کاری واقعاً نادرست است. بسیاری از سازندگان این سوژه حساس و مهم را بسیار بد و اشتباه نشان می‌دهند اما Ninja Theory ،Senua را به گونه این به زندگی بازگرداند که نه تنها درکی از بیماری‌اش به همه داد بلکه قدرت او برای صبر هر روزه‌اش را هم نشان داد. به دلایل بسیاری، تصویر Senua در Hellbalde نه تنها یک تصویر شجاعانه است بلکه چیزی است که واقعاً باید شنیده شود.

Aloy در Horizon Zero Dawn

بهترین شخصیت زن بازی

هیچ شکی نیست، Aloy راهش را برای قهرمانان مستقل و قوی در بازی‌های ویدیویی هموار کرده است. استفاده از غم و کنجکاوی او، باعث شده Aloy وارد جهان ویرانی شده و تمام وحشت و ذوق و شوقش نشان می‌دهد که شما برای ادامه این بازی جذاب و الهام ‌بخش نیازی به عشق و علاقه ندارید.

Ellie در The Last of Us Part 2

بهترین شخصیت زن بازی

هرگز فکرش را نمی‌کردم بازی به ‌عنوان شخصیتی را تجربه کنم که این همه غم و اندوه را تحمل کند و باز هم جان سالم به در ببرد. اما به چه قیمتی؟ Ellie از یک زن باهوش و بد دهن که همه چیزش را از دست داده بود به جوان شجاع و کینه‌ توزی تبدیل شد در نهایت تسلیم خشمی شد که او را از پا در می‌آورد. Naughty Dog حین نشان دادن پیچیدگی‌های او، قدرت بی‌وقفه Ellie و توانایی او در ادامه مسیرش در جهان نابخشودنی The Last of Us Part 2 را نشان داد، حتی وقتی که او همه چیزش را از دست داده بود.

Ciri در The Witcher 3

بهترین شخصیت زن بازی

Ciri شخصیت پیچیده دیگری است، که پر از تناقض است. آن‌هایی که بازی The Witcher 3: Wild Hunt را انجام داده‌ اند، می‌دانند که او چقدر قوی و سرسخت است اما این هم مشخص است که او چگونه از ذهنش پیروی کرده و در هر موقعیتی به راحتی متزلزل نمی‌شود. او نه تنها می‌تواند مبارزه کند و مانند Geralt of Rivia, بجنگد، بلکه لزوماً کلید اصلی The Witcher 3 است. این بازی بدون او هرگز مثل قبل نخواهد بود.

Abby در The Last of Us Part 2

بهترین شخصیت زن بازی

مطمئناً افراد زیادی با این انتخاب مخالف هستند، زیرا او Joel دوست داشتنی را کشته است. Abby به همان اندازه که بی‌رحم است، فردی الهام ‌بخش و واقعی است. به همین دلیل است که به شدت از The Last of Us Part 2 لذت می‌بریم. در بازی دیدیم که Abby بالاخره توانست ببخشد و این قدرت واقعی او را نشان داد و در عین حال مشخص شد که در طول بازی چه قدر سعی کرده است خود را فدا کند، کاری که Ellie نکرد. همچنین شخصیت او به صورت درخشانی نوشته شده است و اینکه او چگونه مانند Eivor از Assassin’s Creed Valhalla تمام کودکان در حال گریه را به آغوش می‌کشد بسیار زیبا است. Abby در درک زنان در بازی‌های ویدیویی بسیار مهم است و فقط می‌توانیم امیدوار باشیم در آینده شاهد تعداد بیشتری از این نوع شخصیت‌ها باشیم. 

 

منبع: DualShockers

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =