بهترین مادهای ماینکرفت

بهترین ماد ماینکرفت

از زمان انتشار بازی Minecraft در سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از این بازی فروخته شده است و محبوبیت مداوم آن در YouTube و نسخه نسبتا جدید Minecraft: Education Edition بر این تعداد رکوردشکن افزوده است. حتما شما هم به دنبال بهترین ماد ماینکرفت در نسخه اصلی بوده اید. علیرغم تعداد زیاد کلون‌های محبوب Minecraft، جوان‌ترها و گیمرهای با سابقه همیشه به نسخه اصلی باز می‌گردند، برخی از آن‌ها به این دلیل این کار را انجام می‌دهند زیرا که پیدا کردن مادهای Minecraft آسان‌تر است و بدین ترتیب می‌توانند به این تجربه کلاسیک، قابلیتی جدید اضافه کنند.بهترین ماد ماینکرفت

ما انبوهی از مادهای عجیب و غریب و احمقانه را بررسی کرده‌ ایم تا بهترین پیشرفت‌های رابط کاربری، فیلترهای تصویری، مکانیک‌های جدید گیم ‌پلی و ایده‌های جالب را پیدا کنیم و از قدیمی ‌شدن بازی Minecraft جلوگیری نماییم. برخی از مادهای CurseForge مورد علاقه‌مان دیگر با نسخه ۱.۱۶ Nether Update کار نمی‌کنند. بنابراین ما لیست خود را با مادهایی که همچنان می‌توانید در آخرین نسخه بازی از آن‌ها لذت ببرید، به‌ روزرسانی می‌کنیم.

ماد Applied Energistics

بهترین ماد ماینکرفت

همه افراد در بازی Minecraft کمی به فکر پس‌ انداز کردن هستند و ماد Applied Energistics تبدیل شدن به یک شخص پس ‌انداز کننده را آسان می‌کند. این ماد فوق‌العاده راحت با تبدیل آیتم‌هایتان به انرژی، آن‌ها را برایتان ذخیره می‌نماید و سپس این انرژی‌ها درون هارد‌ درایو‌های موجود در پایگاهتان ذخیره خواهند شد. تمام آیتم‌هایتان به صورت وایرلس از هر نقطه از پایگاهتان در دسترس هستند و قابلیت ذخیره‌ سازی پایگاهتان نیز تقریبا بی‌ پایان است.

ماد Just Enough Items

بهترین ماد ماینکرفت

به دلیل تعداد زیاد مواد و وسایل Minecraft، یادآوری دلیل نیاز به هر یک از آن‌ها را دشوار می‌کند. ماد Just Enough Items به شما امکان می‌دهد تا روی هر یک از آیتم‌ها حرکت کرده و موارد استفاده یا دستورالعمل‌های آن‌ها را بررسی کنید و برای اینکار به فضای خالی سمت راست منو، آیکون‌هایی را اضافه می‌کند. بهترین ماد ماینکرفت یعنی ماد JEI نیز براساس ماد از کار افتاده Not Enough Items ساخته شده است و از همان نوار جستجوی مبتنی بر متن برای یافتن هر دستورالعمل و دیدن آیتم‌هایی که دارید و یا به آن‌ها نیازمندید، استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید ماد افزودنی Just Enough Resources را برای یافتن موارد جدید اضافی مانند لوت‌ سیاه ‌چال‌ها استفاده نمایید.

ماد CraftTweaker

بهترین ماد ماینکرفت

اگر می‌خواهید مادهای مخصوص Minecraft خودتان را بسازید، چه برای یک سرور سفارشی و چه برای بسته مادهای خودتان، ماد CraftTweaker یک نقطه شروع عالی خواهد بود. با استفاده از این ماد می‌توانید خصوصیات درون بازی را تغییر دهید. مثلا اجزای دستورالعمل‌ها و یا کارهایی که یک آیتم می‌تواند انجام دهد را تغییر دهید – به عنوان مثال، در سروری با تم بقا که در آن باید با گرسنگی مبارزه کنید، می‌توانید تمام مواد غذایی را کم ‌اثر نمایید. حتی می‌توانید بلوک‌ها و موارد سفارشی جدید خودتان را اضافه کنید. این کار به دانش اسکریپت ‌نویسی نیاز دارد، بنابراین بهتر است درباره آن تحقیق کنید.

ماد Waystones

بهترین ماد ماینکرفت

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که نقشه‌تان را در خانه فراموش کنید و سپس آنقدر کاوش نمایید تا خانه‌تان و منابعی که ده‌ها ساعت برای جمع‌آوری آن‌ها وقت صرف کرده‌ اید را پیدا کنید؟ باور کنید این موضوع بسیار ناامید کننده است و این ماد از این اتفاق جلوگیری می‌کند. سنگ راهنما بسازید و آن‌ها را در اطراف جهانتان قرار دهید، سپس از Warp Scroll یا Warp Stone برای بازگشت به جایی که قبلا بودید استفاده نمایید. یا در صورت مردن و از دست دادن وسایلتان می‌توانید به سادگی یک دکمه به بخش موجودی خود (inventory) اضافه کنید که بدون استفاده از هیچ آیتمی شما را به هر جایی که دلتان بخواهد ببرد.

ماد VoxelMap

بهترین ماد ماینکرفت

اگر می‌خواهید تمام رمز و رازها را از بین ببرید و دلتان می‌خواهید همیشه بدانید کجا هستید، چه کسی در اطرافتان است و در هر جهت چه چیزی پیدا خواهید کرد. در رابط کاربری‌تان (UI) به یک نقشه یا قطب‌نما نیاز خواهید داشت. از آنجا که ماد فوق‌العاده Journeymap در نسخه ۱.۱۵ جا مانده است، می‌توانید از ماد VoxelMap استفاده کنید.

این ماد به شما یک نقشه کوچک یا نقشه‌ای تمام صفحه را نشان می‌دهد که هر جایی که کاوش کرده ‌اید را به نمایش می‌کشد و به‌ گونه‌ای است که تمام بیوم‌های عجیب و بسته منابعی که دانلود کرده ‌اید را نشان می‌دهد. همچنین با استفاده از این ماد، آیکون‌های شخصیت‌های غیر قابل بازی و ایستگاه‌های بین راهی‌ای که می‌توانید از طریق آن‌ها تله ‌پورت کنید را خواهید دید.

ماد Nature’s Compass

بهترین ماد ماینکرفت

قطب ‌نماهایی که فقط جهت شمال را نشان می‌دهند خیلی ساده و ابتدایی هستند. این قطب ‌نمای ماد شده، جهت هر بیوم مجاوری که دوست دارید به آنجا سر بزنید را به شما نشان خواهد داد. روی قطب‌ نمایی که در بخش موجودیتان قرار دارد راست کلیک کنید تا منویی شامل محیط‌های اطراف باز شود. سپس یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا به سوی ماموریت بعدیتان هدایت شوید. همچنین ماد Nature’s Compass می‌تواند بیوم‌های اصلاح شده را شناسایی کند (که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد)، بنابراین می‌توانید به سراغ دنیاهای عجیب و غریب و شگفت‌انگیزی که به تازگی دانلودشان کرده ‌اید، بروید.

ماد Controlling

بهترین ماد ماینکرفت

پس از نصب چند ماد، مدیریت تمام این ویژگی‌های اضافی و نحوه استفاده از آن‌ها دشوار خواهد بود. ماد Controlling یک افزونه ساده برای بازی Minecraft است که به کاربر اجازه می‌دهد تا از یک نوار جستجو برای پیدا کردن فعالیت‌های مختلف و کلیدی که به آن‌ها متصل اند، استفاده نماید. ماد Controlling باعث سازماندهی بازی شده و برای تمام کسانی که از چندین ماد استفاده می‌کنند ضروری است.

ماد Biomes O’ Plenty

بهترین ماد ماینکرفت

بیوم‌های بازی Minecraft می‌توانند کاملا یکنواخت باشند و پس از گذراندن صدها ساعت زمان در جنگل‌ها، جزایر و غارها، ممکن است این بیوم‌ها برایتان عادی شوند. ماد Biomes O’ Plenty محیط‌ها و آب و هوای جدیدی را از کوه‌های آلپ و آتشفشان (بالا) گرفته تا انواع جنگل‌ها، نخلستان‌ها و مناطق استوایی جدید در سطح زمین و شکاف‌های کریستالی زیرزمینی به بازی اضافه می‌کند. با وجود گیاهان و بلوک‌های جدید که به محیط‌هایتان اضافه شده ‌اند، دنیایتان بیش از هر زمان دیگری شبیه یک دنیای واقعی خواهد بود.

ماد Pam’s HarvestCraft 2

بهترین ماد ماینکرفت

مطمئن شوید که آواتارتان انواع مواد غذایی را می‌خورد. با استفاده از این مادهای جدید و جذاب حدود ۵۰ درخت میوه و آجیل، ۷۵ نوع غلات، ۱۲۰ نوع غذا برای پخت و پز و ابزارهای جدیدی مانند ماهیتابه، آبمیوه‌گیری، وسایل پخت و غیره به بازی اضافه خواهد شد. غلات و درختان در بیوم‌های خاص تولید مثل کرده و به دلیل کاوش مواد جدید برای رسیدن به دستورالعمل‌های سرگرم ‌کننده، به شما پاداش خواهند داد. در حال حاضر فقط ماد Food Core با نسخه ۱.۱۶ کار می‌کند، اما این مادها مرتبا به ‌روزرسانی می‌شوند و انتظار داریم که سایر مادها نیز به زودی اصلاح شوند.

ماد Quark

بهترین ماد ماینکرفت

ماد Quark مجموعه‌ای از پیشرفت‌های کوچک است و موجودات و ابزارهایی را به بازی اضافه می‌کند که به محض دیدن آن‌ها با خود می‌گویید چرا کمپانی Mojang تا به حال آن‌ها را به بازی اضافه نکرده است؟ ۱۲۰ مشخصات جدید موردعلاقه ما کدامند؟ پیکارنگ (وسیله ای شبیه به بومرنگ) قابل پرتابی که بلوک‌ها را می‌شکند و آن‌ها را به مواد اولیه تبدیل می‌کند. پری‌های سنگی جذابی که در زیرزمین تخم‌ریزی می‌کنند، می‌توانند رام شوند و دوست دارند به آن‌ها سنگ بخورانید. مرتب‌سازی بخش موجودی براساس دسته ‌بندی‌های مختلف؛ انواع آجرهای زیبا و جدید و سیاه‌ چال‌های زیرزمینی مخفی.

ماد Aquaculture 2

بهترین ماد ماینکرفت

ماهیگیری در بازی پایه بسیار کاربردی و محدود است. شما فقط می‌توانید چهار نوع ماهی و چند نوع آیتم بگیرید و میله ماهیگیری نیز قابلیت سفارشی‌ سازی ندارد. ماد Aquaculture 2 بیش از ۳۰ نوع ماهی جدید در بیوم‌های مختلف اضافه می‌کند و به شما امکان می‌دهد که وسایل مخصوص خود از جمله قلاب‌ها و طعمه را شخصی‌سازی کنید تا شانس بیشتری برای ماهیگیری داشته باشید. همچنین به شما امکان می‌دهد تا ماهی‌ها را به صورت فیله بپزید و حتی زره مخصوص Neptunian را به بازی اضافه خواهد کرد. سعی کنید همه آن‌ها را بگیرید.

مادهای Worley’s Caves/YUNG’s Better Caves

بهترین ماد ماینکرفت

اکثر مادها بیوم‌های سطحی را سفارشی سازی می‌کنند، اما این دو ماد در تلاش اند تا به زیرزمین شخصیت ببخشند تا شما صرفا برای یافتن یک فضای باز در زیرزمین، زمان کمتری صرف معدن‌ کاری کنید. ماد Worley’s Caves زیرزمین را به هزارتویی از اتاق‌های قابل سفارشی ‌سازی تبدیل می‌کند. اتاق‌هایی که از هر گوشه‌ای از آن‌ها ممکن است اراذل و اوباش به وسط بازی بپرند. ماد YUNG’s Better Caves بیشتر بر روی انواع مختلف محیط‌های قابل تنظیم تمرکز دارد. از دریاچه‌های سمی گرفته تا غارهای غرقابی و بدین ترتیب هر منطقه جدید را به مکانی برای کاوش و اکتشاف تبدیل می‌نماید.

ماد The Endergetic Expansion

بهترین ماد ماینکرفت

رفتن به End با استفاده از یک پورتال، یک سفر تفریحی محسوب نمی‌شود. شما برای مقابله با اوباش و شکست اژدهای Ender در آنجا هستید و پس از انجام این کارها دیگر چیز زیادی برای دیدن و یا کاری برای انجام دادن نخواهید داشت که باعث شود بازگردید. این اکسپنشن جدید با اضافه‌ کردن بیوم‌های جدید، موجوداتی برای اهلی کردن، غذا، بلوک‌ها و حتی روسای جدید، اوضاع را تغییر می‌دهد.

ماد Simply Jetpacks 2

بهترین ماد ماینکرفت

برای جهانی به گستردگی Minecraft، استفاده از وسیله جالب و کارآمدی مانند جت ‌پک منطقی است. این ماد به شما امکان می‌دهد تا انواع مختلف جت‌ پک‌ها را با حداکثر سرعت و پوشش زرهی متفاوت بسازید. بدین ترتیب دیگر برای پرواز کردن لازم نیست از حالت Creative mode استفاده نمایید. یا می‌توانید یک زره مخصوص قفسه سینه به نام Fluxpack بسازید تا از شما محافظت کند و اشیا اصلاح شده‌ موجود در بخش موجودیتان را پس از اتمام انرژی Forge Energy شارژ نماید.

ماد Advanced Hook Launchers

بهترین ماد ماینکرفت

اگر پرواز در دنیای Minecraft کمی ایراد دارد، این قلاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا آسان‌تر با این دنیا دست و پنجه نرم کنید. البته آنقدرها هم آسان نیست و حتی مکانیک‌های جنگی جدیدی نیز به بازی اضافه می‌کند. برای بالا رفتن یا پایین آمدن از ساختمان‌های بلند یک قلاب توری چسبنده بسازید و یا برای به دام ‌انداختن گروهی دشمنان یک قلاب سرکج بسازید و یا قلابی نیزه‌ای بسازید که برای بالا رفتن استفاده می‌شود اما عمدتا به عنوان سلاحی قدرتمند برای شکار موجودات پرنده مانند اژدها عمل می‌کند.

ماد Mekanism

بهترین ماد ماینکرفت

Mekanism مجموعه‌ای از مادها است که سیستم Minecraft را از حالت استخراج سنتی به دوران صنعتی مدرن‌تر ارتقاء می‌دهد. این گزینه به بازی یک ربات همراه، راکتورهای فیوژن، جدا کننده‌های اتمی، ژنراتورهای خورشیدی و شبکه‌ برق اضافه می‌کند تا سطح تعاملتان با بازی افزایش یابد. مادهای اضافی به شما فناوری‌های دیگری اعطا می‌کند که می‌توانید در ساختن شهرها از آن‌ها استفاده نمایید.

ماد Vampirism

بهترین ماد ماینکرفت

ماد Vampirism یک لایه گیم ‌پلی جدید به بازی Minecraft اضافه می‌کند که به شما اجازه می‌دهد تا به یک خون ‌آشام تبدیل شوید و از خون روستاییان درون بازی تغذیه کنید یا به شما کمک می‌کند تا به قهرمانی تبدیل شوید که یک خنجر تیز به همراه دارد و می‌توانید با استفاده از آن خنجر، خون ‌آشام‌هایی که تعقیبتان می‌کنند را بکشید. این ماد به بازیتان مهارت‌های سبک نقش ‌آفرینی مخصوص خون ‌آشام‌ها و شکارچیان، اضافه می‌کند.

این ماد به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از آیین‌های خون ‌آشامی سطحتان را ارتقاء دهید و با تابوت‌های بی‌نظیر و ذخیره خون، لانه خون ‌آشامی خود را بهبود بخشید. ماد Vampirism همچنین دارای بیوم‌های دهکده‌ای مملو از شخصیت‌های غیرقابل بازی است که باید از آن‌ها محافظت کرده یا تغذیه کنید و بارون‌های خون ‌آشام باید با گروه‌های اوباش بجنگند و قلعه‌ای دارد که احتمالا به خود Dracula متعلق است.

ماد Botania

بهترین ماد ماینکرفت

ماد Botania یک ماد فناوری جادویی طبیعی است که جهت همگام سازی طبیعی با چیزی که ماد سازهای Minecraft آن را یک بازی «وانیلی» می‌نامند، ساخته شده است. بازیکنان برای دستیابی به Mana باید ۱۶ گل ماورالطبیعی را بچینند. شما می‌توانید از Mana برای زیباسازی بیشتر دنیایتان و حتی ساخت گل‌های زیباتر استفاده کنید.

هدف این است که از قدرت‌ گل‌هایتان برای ساخت ژنراتورهایی که مواد و مصالح جدید تولید می‌کنند، استفاده نمایید. شما می‌توانید به جای استفاده از یک رابط کاربری سفارشی، این کار را با ساخت و ساز در دنیای بازی انجام دهید.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =