بهترین هدست برای ایکس باکس سری ایکس

بهترین هدست ایکس باکس سری ایکس

هیچ چیزی همانند یک هدست خوب نمی‌تواند تجربه بازی شما را بهبود بخشد. یک هدست خوب علاوه بر اینکه صدای بازی را به گوشتان می‌‌رساند، صدای فضایی نیز به شما ارائه می‌دهد – بدین ترتیب می‌توانید صداهای اطراف را با دقت تشخیص دهید- و همچنین یک میکروفون محکم و راحتی فوق‌العاده‌ای را مخصوصا برای جلسات بازی طولانی به همراه دارد. پنج نمونه از بهترین هدست های بازار برای ایکس باکس سری ایکس را در این لیست جا داده ایم تا بهترین انتخاب را برای کنسول Xbox Series X خود داشته باشید. 

هدست SteelSeries Arctis 9X

هدست SteelSeries Arctis 9X
هدست SteelSeries Arctis 9X

بهترین هدست برای کنسول Xbox Series X

چرا باید این هدست را بخرید: این هدست باوجود ویژگی بی‌سیم محلی Xbox، صدای فراگیر مجازی و راحتی فوق‌العاده قیمتش را توجیه می‌کند.

این هدست مناسب چه کسانی‌ست: گیمرهای Xbox که به دنبال بهترین تعادل میان قیمت، عملکرد و ویژگی‌های عالی هستند.

چرا هدست SteelSeries Arctis 9X را انتخاب کردیم:

در حال حاضر هدست SteelSeries Arctis Pro بهترین گزینه برای بازی‌های ویدیویی است. هدست Arctis 9X نیز در واقع مشابه همان هدست است فقط چند ویژگی مختلف مخصوص کنسول Xbox Series X در آن تعبیه شده است. و این ویژگی‌ها واقعا منحصر به فرد و خاص هستند. برخلاف بسیاری از هدست‌های بازی، در هدست Arctis 9X به آداپتور نیازی ندارید. این هدست مستقیما به کنسول‌تان وصل می‌شود. و حتی می‌توانید به طور همزمان دستگاه دیگری را از طریق بولوتوث به هدست‌تان وصل کنید.

از نظر داخلی، هدست Arctis 9X از درایورهای نئودیمیم ۴۰ میلیمتری با پاسخ فرکانسی ۲۰هرتز تا ۲۰کیلوهرتزی استفاده می‌کند. اگرچه دامنه فرکانس این هدست به برخی از هدست‌های audiophile نمی‌رسد اما هنوز هم جایگاه خود را در رده‌بندی صوتی حفظ کرده است. منظره صوتی گسترده هدست Arctis 9X به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بیشتر از موقعیتشان آگاه شوند و حتی این ویژگی با یک راه‌حل صوتی فراگیر دیجیتال و موارد بیشتر نیز همراه شده است. این هدست استریو است اما برای دستیابی به صدای فراگیر مجازی می‌توانید فناوری‌های Windows Sonic Spatial Audio یا Dolby Atmos for Headphones را در کنسول Xbox Series Xتان فعال کنید.

از نظر خارجی، هدست Arctis 9X درای هدبند مخصوص کمپانی SteelSeries به همراه لوگوی آن است- که این هدبند حتی پس از ساعتهای طولانی بازی، بسیار راحت است- و همچنین فنجان‌گوش‌های بزرگ و راحتی دارد. علاوه بر این، این هدست دارای یک میکروفون ClearCast با مجوز Discord است که می‌توانید آن را به داخل هدست برگردانید.

هدست SteelSeries Arctis 9X باوجود قیمت ۲۰۰ دلاری گران به‌نظر می‌رسد. باوجود هدست‌های متنوع مخصوص Xbox Series X موجود در بازار ، هیچکدامشان به گرد پای این هدست نمی‌رسند.

هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2

هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2
هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2

بهترین هدست بی‌سیم برای کنسول Xbox Series X

چرا باید این هدست را بخرید: هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 تمام ویژگی‌هایی که دوست داریم در یک هدست مخصوص بازی وجود داشته باشد را دارد و از رقبای خود ارزانتر است.

این هدست مناسب چه کسانی‌ست: مناسب گیمرهای Xbox است که به دنبال صدای بی‌سیم ارزان قیمت هستند.

چرا هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 را انتخاب کردیم:

وقتی صحبت از ویژگی‌های مناسب است، هدست Turtle Beach Stealth 700 Gen 2 با هدست Arctis 9X برابری می‌کند و ۵۰ دلار نیز ارزانتر است. این هدست از حالت بی‌سیم بومی با کنسول‌های Xbox One، Series X و Series S پشتیبانی می‌کند و به دانگل نیازی ندارد. همچنین تا زمانیکه آداپتور بی‌سیم Xbox داشته باشید، این هدست با کامپیوترهای ویندوز نیز کار می‌کند. هدست Stealth 700 نیز همانند هدست‌های Arctis، از اتصال بلوتوث همزمان پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید هنگام بازی با کنسول Xboxتان، به تلفن جواب دهید یا آهنگ گوش کنید.

تفاوت اصلی هدست Stealth 700 و Arctis 9X در کیفیت ساخت آنهاست. برای ساخت هدست‌های Turtle Beach از پلاستیک بیشتری استفاده شده است. اما خوشبختانه حس ارزان بودن را منتقل نمی‌کند. این هدست هنوز هم با فلز تقویت می‌شود و اگرچه یک هدبند معلق ندارد اما بالشتک‌های مناسبی دارد. فنجان‌گوش‌های این هدست نیز زیبا و تپل هستند و دارای بالشتک مموری فوم به همراه ژل خنک‌کننده Aerofit است.

از نظر صوتی، هدست Stealth 700  فوق‌العاده است. درایورهای بزرگ ۵۰ میلیمتری آن بهتر از اکثر هدست‌های مخصوص بازی، بیس(bass) را مدیریت کرده و به صدا و منظره صوتی کمک می‌کنند. هدست Stealth 700 نیز همانند تمام هدست‌های مخصوص بازی استریو است. البته این هدست از فناوری‌های Windows Sonic و Dolby Atmos for Headphones در کنسول Xbox Series X پشتیبانی می‌کند.

هدست Astro A10

بهترین هدست ارزان‌قیمت برای کنسول Xbox Series X

چرا باید این هدست را بخرید: هدست Astro A10 از صدا و کیفیت عالی برخوردار است و به قیمت شوکه‌کننده ۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

این هدست مناسب چه کسانی‌ست: گیمرهای Xbox که قیمت برایشان مهم است و با سیم مشکلی ندارند.

چرا هدست Astro A10 را انتخاب کردیم:

مطمئنا نسبت به Astro A10، هدست‌های ارزانتری در بازار موجود است اما هیچکدام از آنها با کیفیت ساخت، ویژگی‌ها و عملکرد هدست Astro قابل رقابت نیستند. از نظر صوتی، صدای هدست Astro A10 از همه آنها بهتر است. درایورهای ۴۰ میلیمتری دوتایی آن توسط کمپانی Astro طی یک فرآیند خاص برای بازی تنظیم شده‌اند و تمام هدست‌های این کمپانی، از هدست ۵۰ دلاری Astro A10 گرفته تا هدست ۳۰۰ دلاری Astro A50، این فرآیند را می‌گذرانند.

علاوه براین، این هدست دارای یک میکروفون تک جهته با کابل جدا شدنی ۳.۵ میلیمتری و جک تنظیم صدای چرخشی است و بدین ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که در صورت خراب شدن کابل هنوز هم می‌توانید از هدست استفاده کنید.

کیفیت ساخت این هدست واقعا برجسته است. هدست A10 نیز همانند تمامی هدست‌های مقرون به صرفه، بیشتر از پلاستیک ساخته شده است. این هدست به جای استفاده از نقاط تنظیم مختلف فقط یک نقطه تنظیم برای فنجان‌های گوش دارد. در نتیجه این هدست از راحتی زیادی برخوردار نیست اما دوام بالاتری دارد ( زیرا تعداد نقاط خرابی آن کمتر است).

البته لازم نیست بیش از حد نگران راحتی آن باشید. این هدست باوجود بالشتک‌های بزرگ موجود در هر فنجان‌گوش و بالشتک یک تکه در بالا، هنوز هم برای جلسات طولانی بازی بسیار مناسب و راحت است.

هدست Razer BlackShark V2

هدست Razer BlackShark V2 برای ایکس باکس سری ایکس
هدست Razer BlackShark V2 برای ایکس باکس سری ایکس

بهترین هدست سیمی برای کنسول Xbox Series X

چرا باید این هدست را بخرید: هدست Razer BlackShark V2s تمام ویژگی‌های موجود در هدست‌های گرانقیمت را دارد و باوجود عملکردی در کلاس جهانی با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد.

این هدست مناسب چه کسانی‌ست: گیمرهای رقابتی که وقتی صحبت از عملکرد صوتی است به بهترین نوع آن احتیاج دارند.

چرا هدست Razer BlackShark V2 را انتخاب کردیم:

Razer BlackShark V2 یک هدست مخصوص بازی رقابتی است و طراحی آن بیشتر شبیه به محافظ گوش است تا هدست‌های مخصوص بازی. بدین ترتیب، در هدست BlackShark V2 عملکرد اولویت دارد. درایورهای تیتانیوم دوتایی ۵۰ میلیمتری Razer Triforce برای موقعیت‌یابی صدا و منظره صوتی مناسبند. علاوه بر این، کمپانی Razer در این هدست از پورت‌های تنظیم جداگانه برای فرکانس‌های بالا، پایین و متوسط استفاده کرده است. در نتیجه در نقاط کراس‌اوور مانند نقاط میانه‌ متوسط/ low-mids، که پاسخ فرکانسی سایر هدست‌ها کاهش می‌یابد، این هدست صدای واضحتری تولید می‌کند.

کیفیت میکروفون نیز به اندازه کیفیت صدا اهمیت دارد و هدست BlackSharks در این مورد نیز شما را ناامید نخواهد کرد. میکروفون این هدست همانند میکروفون‌های هدست‌های دیگر از فشرده‌سازی رنج نمی‌برد و وضوح صدای بیشتری را در فرکانس بالاتر ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این میکروفون توسط یک کارت صدای USB پشتیبانی می‌شود که به شما امکان دسترسی به ویژگی‌هایی مانند میکروفون EQ، کاهش نویز محیط و گیت صوتی را می‌دهد.

هدست Razer BlackShark V2 از راحتی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. این هدست نسبت به سایر هدست‌های مخصوص بازی کمی سفت‌تر است (گیره‌های تنگتری دارد) اما باوجود وزن ۲۶۲ گرمی آن، این موضوع قابل اغماض است.  از دیگر ویژگی‌های برتر آن می‌توان به دکمه کنترل میزان صدا، میکروفون جدا شونده و وینداسکرین میکروفون اشاره کرد. به راحتی می‌توان گفت که هدست Razer BlackShark V2 بهترین هدست سیمی کنسول Xbox Series X است و حتی در مقایسه با سایر هدست‌های رقابتی نیز یکی از بهترین‌هاست.

هدست Razer Nari Ultimate for Xbox One

هدست Razer Nari Ultimate برای ایکس باکس سری ایکس
هدست Razer Nari Ultimate برای ایکس باکس سری ایکس

بهترین هدست کنسول Xbox Series X با بازخوردهای لمسی

چرا باید این هدست را بخرید: بازخورد لمسی HyperSense این هدست الکی نیست و به‌طور واقعی تجربه صوتی بازی‌های اکشن را بهبود می‌بخشد.

این هدست مناسب چه کسانی‌ست: طرفداران بازی‌های اکشن که می‌خواهند بیشترین میزان غوطه‌وری را تجربه کنند.

چرا هدست Razer Nari Ultimate for Xbox One را انتخاب کردیم:

Razer Nari Ultimate یکی از منحصر به فردترین هدست‌های موجود در بازار بوده و دارای بازخورد لمسی ( غرش و ویبره رفتن همانند کنترلرتان) است. این هدست HyperSense (هایپرسنس به معنی فرالمسی) همانند نامش برایتان یک تجربه عالی فرالمسی به ارمغان می‌آورد.

صدا در واقع لرزش ذرات هواست، بنابراین افزودن لرزش اضافی به هدست، به معنی لرزاندن سرتان نیست. در عوض، این هدست HyperSense هنگام انتقال فرکانس‌های پایین رده، عملکرد بسیار خوبی دارد. مخصوصا هنگام پخش صداهای انفجار و تیراندازی، هدست Nari Ultimates می‌درخشد. این موضوع به این دلیل است که هدست HyperSense از موتورهای بازخورد لمسی استاندارد استفاده نمی‌کند. هدست Nari Ultimates به جای استفاده از فرکانس ثابت همانند غرش‌های کنترلرتان، از یک طیف فرکانس استفاده می‌کند که به لرزش اجازه می‌دهد تا با رزونانس صدایی که در حال تکرار آن است، هماهنگ شود.

وقتی صحبت از هدست Nari Ultimates می‌شود، حالت HyperSense ستاره نمایش است اما این هدست علاوه بر حالت HyperSense از ویژگی‌های چشمگیر دیگری نیز برخوردار است. فنجان‌گوش‌های بزرگ و هدبند معلق این هدست برای جلسات طولانی بازی به اندازه کافی راحت هستند- اگرچه هنوز هم هدست Arctis 9X برتر است- و همچنین این هدست از صدای فضایی THX برخوردار است. از نسخه «مخصوص Xbox One» این هدست در کنسول‌های Xbox One، Xbox Series X و Xbox Series S به صورت بی‌سیم پشتیبانی می‌شود. البته حواستان باشد: کمپانی Razer نسخه دیگری از هدست‌های Nari Ultimates را مخصوص کنسول‌های سونی به فروش می‌رساند.

منبع: Gamesradar

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 11 =