بهترین گزینه های افزایش فضا برای پلی استیشن

بهترین گزینه های افزایش فضا برای پلی استیشن

قطعا اگر بازی های متنوعی در کنسول بازی پلی استیشن ۴ خود دارید، هیچ چیز بیشتر از کمبود فضای مناسب برای نصب بازی های تازه آزارتان نخواهد داد. زیرا در صورتی که فضای مناسبی برای نصب بازی های جدید در اختیار نباشد، مجبور می شوید تا برخی از بازی های پیشین خود را حذف کنید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

شاید پیش خودتان فکر کنید در صورتی که کنسول بازی پلی استیشن پرو داشته باشید دیگر با این دست مشکلات مواجه نخواهید شد. در صورتی که چنین تصوری اشتباه است. شما چه پلی استیشن پرو داشته باشید چه کنسول بازی ۵۰۰ گیگابایتی، دیر یا زود با این مشکل مواجه خواهید شد.

سوال اینجاست که آیا هیچ راه چاره ای برای این مشکل وجود ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوشبختانه با آپدیت ۴.۵۰ شرکت سونی برای پلی استیشن ۴ این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است. در این نسخه آپدیت دیگر نگرانی جدی بابت کمبود فضای کنسول نخواهید داشت. شما می توانید با متصل کردن یک هارد اکسترنال یا اینترنال به کنسول پلی استیشن، با خیال راحت بازی های پلی استیشن جدید روی دستگاهتان نصب کنید.

بهترین گزینه های افزایش فضا برای پلی استیشن
بهترین گزینه های افزایش فضا برای پلی استیشن

چه هارد اکسترنالی را انتخاب کنیم؟

اگر به فکر تهیه یک هارد اکسترنال هستید، حتما پیش خودتان فکر می کنید که یک هارد خارجی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ اگر این چنین است در این مقاله با ما همراه باشید تا در ادامه نقاط مثبت و منفی برخی از هاردهای اکسترنال معروف را بیان کنیم.

Toshiba 1TB Canvio Basics

اگر در مورد هاردهای اکسترنال تحقیق کرده باشید، حتما نام Toshiba 1TB Canvio Basics به گوشتان خورده است. این هارد یک گزینه عالی برای تمامی افرادی است که به دنبال یک هارد ۱ ترابایتی، جمع و جور و البته خوش قیمت هستند. این هارد قیمت مناسبی دارد و ابعاد آن هم خیلی کم است. شاید تنها چیزی که کمی شما را برای خرید این هارد اکسترنال مردد کند، سرعت معمولی ان باشد.

Seagate Expansion 2B Portable

قطعا تجربه داشتن یک هارد اکسترنال ۲ ترابایتی بسیار هیجان انگیز خواهد بود. تصورش را بکنید که شما یک کنسول بازی ۵۰۰ گیگابایتی دارید و با تهیه این هارد اکسترنال به یکباره به فضایی ۴ برابر کنسول بازیتان برسید.

با تهیه این هارد دستتان برای دانلود بازی های متنوع باز خواهد شد. اگر احتمال می دهید فضای ۲ ترابایت کفاف بازی های متنوع شما را نمی دهد، می توانید در بازار به دنبال ظرفیت های ۳ و ۴ ترابایتی این هارد باشید. بی شک فضای زیاد و ابعاد کم این هارد اکسترنال از علل محبوبیت آن میان دارندگان کنسول بازی پلی استیشن است. البته اگر سرعت هارد برایتان خیلی مهم است، باید بدانید که Seagate Expansion 2B Portable سرعتی معمولی دارد.

Samsung SSD T3 500 GB

Samsung SSD T3 500 GB یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال هارد اکسترنال پرسرعت می گردند. اگرچه این هارد ۵۰۰ گیگابایت ظرفیت دارد، اما سرعت فوق العاده ان شما را برای خرید وسوسه خواهد کرد. فراموش نکنید که برای خرید این هارد باید پول زیادی خرج کنید. اگر موضوع مالی برایتان مطرح نباشد، می توانید همین هارد با ظرفیت های ۱ و یا ۲ ترابایت را تهیه کنید.

Seagate Expansion 5TB

هرچقدر هم که به دنبال دانلود و نصب بازی های جدید باشید، قطعا چیزی بیشتر از Seagate Expansion 5TB به کارتان نخواهد آمد. این هارد اکسترنال با ۵ ترابایت حافظه، خیالتان را برای همیشه راحت خواهد کرد. این هارد فضای فوق العاده‌ای دارد و نسبت به ظرفیتش از قیمت بسیار مناسبی هم برخوردار است. شاید نیاز داشتن این هارد به یک منبع برقی را بتوان به عنوان تنها نقطه منفی ان نام برد.

بهترین گزینه های افزایش فضا برای پلی استیشن
افزایش فضا برای پلی استیشن

پیشنهاد

در صورتی که تمایلی به تهیه هارد اکسترنال ندارید، می توانید به منظور افزایش ظرفیت کنسول بازی  Playstation از هاردهای اینترنال استفاده کنید. شما می توانید برای کنسول بازی پلی استیشن ۴ خود هارد اینترنال ۲.۵ اینچی تهیه کنید. در ادامه به معرفی یک نمونه پرطرفدار آن میپردازیم.

هارد اینترنال Seagate 1TB Gaming SSHD ST1000LM014

Seagate 1TB Gaming SSHD ST1000LM014 یک هارد اینترنال مناسب برای کنسول بازی شما خواهد بود. البته یادتان باشد که توقعتان را از این مدل به اندازه یک هارد اینترنال کنید و از ان انتظاری مثل یک هارد اکسترنال نداشته باشید. این هارد قیمت مناسبی دارد و به شما اجازه نصب بازی های جدیدتر می دهد. Seagate 1TB Gaming SSHD ST1000LM014 قیمت مناسبی هم دارد. اما شاید سرعت ۵۴۰۰ دور در دقیقه آن، شما را کمی مایوس کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =