تاریخچه بازی بتلفیلد

تاریخچه بازی بتلفیلد

در این مقاله متوجه می شوید که بازی Playstation 4 پرطرفدار و محبوب بتلفیلد چه گذشته ای را پشت سر گذاشته است. بتلفیلد در مراحل اولیه زیرنظر شرکت Refractor Games ساخته شد و در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط کمپانی Take two عرضه گشت. این بازی توانست در همان آغاز به کار بر دل مخاطب بنشیند و به محبوبیت قابل قبولی دست پیدا کند.

این بازی مضمونی جنگی داشت و محتوای آن به جنگ جهانی اول مربوط می شد. یک سال بعد نسخه آمریکایی بازی روانه بازار شد.
در سال ۲۰۰۲ میلادی نسخه جدید بازی با نام Battlefield 1942 به بازار عرضه شد. استقبال از این نسخه در میان افرادی که از تجربه بازی نسخه پیشین لذت برده بودند، قابل قبول بود. ماجراهای این بازی به اتفاقات مربوط به سال ۱۹۴۲ میلادی و جنگ جهانی دوم باز می گشت.

تاریخچه بازی بتلفیلد
تاریخچه بازی بتلفیلد

شرکت سازنده که این بار تیم Dice بود، توانسته بود تا حد نسبتا خوبی رضایت مخاطبانش را به خود جذب کند.نسخه بعدی این بازی پلی استیشن در سال ۲۰۰۴میلادی با نام Battlefield Vietnam به بازار عرضه شد.
در این نسخه اتفاقات تازه و البته خوبی افتاده بود. گیم پلی بازی بهتر از قبل شده بود و شامل سلاح های جنگی و قابلیت های بیشتری بود.
مخاطبان میتوانستند این بازی را روی PC نصب کنند و در اتفاقات بازی به جریان بیفتند. Battlefield Vietnam این بار در حواشی جنگ آمریکا و ویتنام شکل گرفته بود. این نسخه واقعیت های سخت و تلخ جنگی را شامل می شد و برای حملات مکرر و پی در پی طراحی شده بود.

سال ۲۰۰۵ میلادی اتفاقات تازه ای برای بتلفیلد افتاد. در این سال پس از اینکه Battlefield 2 به بازار عرضه شد، واکنش های مثبت زیادی دیده شد.
Battlefield 2 توانست در مدت زمانی بسیار کوتاه به فروش خوبی دست پیدا کند. گویا این بار سازنده بازی که کماکان تیم Dice بود، به خوبی می دانست که چه کار کند.

بازی از داستانی هیجان انگیز و جذاب برخوردار بود. در این نسخه کاربر، در دل جنگی مدرن مابین آمریکا و چین قرار داشت. بسته های الحاقی این نسخه کمک به سزایی در درخشش و محبوبیت آن ایفا کردند. Battlefield 2 دارای سه بسته الحاقی و کمکی به نام های: نیروی ویژه، خشم زرهی و نیروهای اروپایی بود.

درهمان سال نسخه ای برای کنسول های پلی استیشن ۲ با نام Battlefield 2 Modern Combat به بازار عرضه شد. کارشناسان معتقد بودند که این بازی در وجه یک نفره بسیار بهتر و قدرتمندتر است. در سال ۲۰۰۶ میلادی Battlefield 2142 توانست خیلی زود نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

تاریخچه بازی بتلفیلد
تاریخچه بازی بتلفیلد

نخستین چیزی که نظر کاربران را به خود جذب می کرد، کیفیت بهتر و نورپردازی حرفه ای تر صحنه ها بود. نکته جذاب دیگر اینکه داستان بازی پلی استیشن به عصر یخبندان در قرن ۲۲ بازمی گشت! موضوعی که کاربران را برای تجربه بازی بیش از پیش ترغیب می کرد. نسخه بعدی این بازی به سال ۲۰۰۸ میلادی تعلق داشت. زمانی که Battlefield Bad Company به دست طرفدارانش رسید.

در این نسخه ماجرا کمی فرق کرده بود. حالا فقط جنگ به چشم نمی خورد. گیمر در بعضی از مواقع شاهد روابط احساسی میان شخصیت های بازی بود که خب این موضوع بازی را جذاب تر از قبل کرده بود. این بازی برای کنسول های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ مناسب بود و شامل اتفاقاتی در جنگ مابین روسیه و آمریکا بود.

در سال ۲۰۰۹ ارائه نسخه جدیدی به نام Heroes تمامی اتفاقات خوش گذشته را زیر سوال برد. این بازی اصلا کیفیت لازم را نداشت و از سوی کارشناسان به شدت نقد شده بود. Battlefield 1943 نام بازی دیگری بود که در همان سال برای کنسول ها روانه بازار شد. در این بازی گیمرها در دل جنگ میان آمریکا و ژاپن در میان اقیانوس آرام قرار داشتند.

سال ۲۰۱۰ سال شانس این بازی بود. زمانی که Battlefield Bad Company 2 به طرفداران معرفی شد، بازی با واکنش های خوبی از سوی منتقدان همراه بود. Battlefield Bad Company 2 گرافیک قوی و مولتی پلیر گسترده ای داشت و در طراحی بازی، به جزئیات بیشتر از گذشته توجه شده بود.

تاریخچه بازی بتلفیلد
تاریخچه بازی بتلفیلد

Battlefield Play4Free در سال ۲۰۱۱ همه چیز را خراب کرد. این بازی پلی استیشن ۴ که برای PC مناسب بود، هیچ چیز رضایتمندانه ای نداشت.
Bad Company 2 در همان سال دوباره نظرها را به خود جلب کرد. بازی حیرت انگیز و با کیفیت که در ان از نورپردازی های حرفه ای، تخریب پذیری عالی، مولتی پلیر جذاب و… استفاده شده بود.

Bad Company 2 توانست خیلی زود به یک بازی محبوب در سرتاسر دنیا تبدیل شود. به نظر می رسد که بتلفیلد راه پیشرفت را به خوبی شناسایی کرده است و حسابی با سلیقه مخاطب آشنا شده است. پس از تمام این افت و خیز ها Battlefield 3، Battlefield 4، Battlefield Hardline، Battlefield 1 و Battlefield V نسخه هایی دیگری بودند که در این سال ها از سوی دایس و الکترونیک آرتز به دست مخاطبان رسیدند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =