تاریخچه پلی استیشن قسمت سوم

.

تاریخچه پلی استیشن قسمت سوم

اما نینتندو نتوانست در مقابل این موفقیت های کمپانی سونی مقاومت نماید و در نتیجه در روز بعد از مراسم قطع همکاری خود با سونی و شروع همکاری خود با فیلیپس و کار روی پروژه درایو های CD ROM برای کنسول Super Nes را اعلام کرد و این در حالی بود که نوریو اوهگا که در آن زمان ریاست سونی را بر عهده داشت به شدت عصبانی شده بود چرا که نام کنسول بازی خود درکنار نام نینتندو یعنی Nintendo Playstation قرار داشت.
اما همکاری تجاری سونی و نینتندو همچنان ادامه داشت و سونی همچنان در کنسول خود کارتریج های Super Nes را پشتیبانی و نینتندو نیز از چیپست های صوتی سونی در کنسول های خود استفاده می کرد. اما در پی ماجراهای بین این دو شرکت سونی همکاری خود را با رقیب خود یعنی فیلیپس آغاز نمود و این دو شرکت موفق به تولید فرمت DVD شدند. همچنین لازم است بدانید سونی با شرکت سگا نیز همکاری هایی داشته که نتیجه آن شروع همکاری مجدد با نینتندو بود.
جالب است بدانید سونی هرگز موفق به فروش بیش از ۲۰۰ دستگاه Play Station نشد و سرانجام این همکاری های سونی با نینتندو، فیلیپس و سگا که همچنان با خشم اوهگا همراه بود او از کن کوتاراگی که زمانی فقط روی چیپست های صوتی نینتندو کار می کرد خواست به صورت مخفیانه روی کنسولی بسیار جدید کار کند که امروزه آن را با عنوان PlayStation می شناسیم.
جالب آنکه بعد از پایان همکاری سونی با نینتندو، سونی قصد داشت تا با همکاری سگا کنسولی جدید با نام Sega PlayStation را تولید و با آغاز تکنولوژی Sega CD در مقابل رقیب خود یعنی نینتندو قرار بگیرد اما رییس سگا یعنی هایاوو ناکایاما با این ایده مخالفت که در پی آن سگا روی پروژه Sega Saturn فعالیت کرد اما نتیجه پایان همکاری این دو کشور به زانو درآمدن سگا پس از تولید کنسول انحصاری سونی بود.
اکنون نوبت به ارائه کنسول های نسل پنجم بود که پاناسونیک کنسول DO3، آتاری کنسول Atari Saturn و نینتندو کنسل Nintendo 64 را عرضه کردند و با ظهور کنسول های افسانه ای PlayStation همراه شدند که به دلیل قدرت و کیفیت بالای این کنسول کمپانی های بزرگی چون آرتز و نامکو همکاری خود را با سونی آغاز کردند.

تاریخچه پلی استیشن قسمت سوم

محبوبیت این کنسول به حدی رسید که فروش ان تا سال ۲۰۰۵ به بیش از ۱۰۲ میلیون کنسول رسید و این در صورتی بود که فروش کنسول محبوب نینتندو چیزی حدود ۳۳ میلیون بود.
البته ناگفته نماند که دسته های جدید سونی نیز که تحولی عظیم در دسته های کنسول بازی را ایجاد کردند در محبوبیت این دستگاه کم تأثیر نبودند و سونی با خلق کنترلر های جدید خود که بعد ها به آن جوی استیک نیز اضافه نمود توانست این تحول عظیم و محبوبیت هرچه بیشتر کنسول خود را در سرتاسر جهان افزایش دهد.

تاریخچه پلی استیشن قسمت سوم

تاریخچه پلی استیشن قسمت سوم

همچنین Motor Toon Grand Prix اولین بازی ساخته شده برای این کنسول بود که توسط تیم کوچک Poly که امروز به استودیو Polyphony Digital نام گرفته و بازی هایی از قبیل Omega Boost، Gran Torismo، Gran Turismo 2، Gran Turismo 3: A-Spec،Gran Turismo Concept 2001 Tokyo،Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Seoul، Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva و … را خلق نمود.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =