عرضه بازی های آینده ی اسکوئر انیکس تا قبل از E3 اعلام می شود

بازی های اسکوئر انیکس

یوسوکه ماتسودا، مدیر عامل کمپانی اسکوئر انیکس، در نشست مالی این شرکت از تاریخ انتشار بازی های در دست تولید اسکوئر انیکس و علاقه ی آن ها به تولید بازی برای نینتندو سوییچ پرده برداشت. کمپانی Square Enix به اعلام نکردن تاریخ انتشار بازی ها و عرضه ی غافلگیرکننده و ناگهانی آن ها معروف است و همیشه این اطلاعات را از خبرنگاران و طرفداران خود مخفی می کند

بازی های اسکوئر انیکس
بازی های اسکوئر انیکس

به سرعت به رویداد E3 امسال نزدیک می شویم و بزرگ ترین ناشران و تولیدکنندگان بازی های ویدیویی درحال ترتیب دادن یک نمایش بزرگ برای معرفی بازی ها و دستاوردهای خود هستند تا برنامه ها و عناوین در حال انتشارشان را به اطلاع هواداران برسانند. استودیوی بازی سازی مطرح و جنجالی اسکوئر اِنیکس (Square Enix) قرار است در تاریخ ۱۰ ژوئن، از ساعت ۶ تا ۹ بعد از ظهر، کنفرانسش را با هدف معرفی پروژه های در حال تکمیل خود ارائه کند.

خبرنگاران و طرفداران معتقدند که استودیو اسکوئر انیکس (Square Enix) یکی از نمایندگان سونی (Sony) در این مراسم خواهد بود و عناوینش را با تمرکز بر بازی های پلتفرم پلی استیشن به نمایش خواهد گذاشت. اتفاق عجیب و دور از ذهن امسال، غیبت سونی در این مراسم است. سونی که همیشه به عنوان یکی از عرضه کنندگان اصلی بازی های ویدیویی شناخته می شد در رویداد E3 سال ۲۰۱۸ حاضر نیست و تنها تولیدکنندگان بازی از محصولات خود برای پلتفرم پلی استیشن رونمایی خواهند کرد.

یوسوکه ماتسودا، مدیر عامل کمپانی اسکوئر انیکس، در نشست مالی این شرکت از تاریخ انتشار بازی های در دست تولید اسکوئر انیکس و علاقه ی آن ها به تولید بازی برای نینتندو سوییچ پرده برداشت. کمپانی Square Enix  به اعلام نکردن تاریخ انتشار بازی ها و عرضه ی غافلگیرکننده و ناگهانی آن ها معروف است و همیشه این اطلاعات را از خبرنگاران و طرفداران خود مخفی می کند و تنها در رویدادها و نمایشگاه های معتبر در مورد تاریخ عرضه ی عناوین خود اطلاعات اندکی از زمان انتشار بازی ها را منتشر می کند.

اما امسال برخلاف رسم دیرینه ی اسکوئر و طبق گفته های مدیر عامل این کمپانی یعنی یوسوکه ماتسودا، قرار است در ماه های آتی و تا قبل از نمایشگاه E3 2018، تاریخ انتشار تعدادی از بازی های در دست ساخت این کمپانی که مراحل نهایی تولید خود را سپری می کنند به طرفداران این بازی ها اعلام شود.

ماتسودا در آخرین کنفرانس مالی این کمپانی که هر سه ماه یک بار برگزار می شود به سهامداران و خبرنگاران حاضر در نشست گفت: «استودیو های داخلی و خارجی ما سخت مشغول توسعه ی بازی های بزرگ و مهمی هستند که تاریخ عرضه ی آن ها را از اوایل آپریل و تا قبل از رویداد E3 به اطلاع همگان خواهیم رساند».

ماتسودا از عبارت FY2018/3 استفاده کرد که به معنای سال مالی است. سال مالی اغلب شرکت ها در مارس ۲۰۱۸ به پایان می رسد و این یعنی تاریخ انتشار این بازی ها احتمالا در بازه ای میان اول آپریل ۲۰۱۸ (۱۲ فروردین ۹۷) تا زمان برگزاری رویداد E3 2018  که در ماه ژوئن خواهد بود (خرداد ۹۷) به طور عمومی اطلاع رسانی می شود.

ماتسودا در ادامه ی سخنان خود اعلام کرد که اسکوئر قصد دارد با جذب اسپانسرهای جدید و بازاریابی مناسب از حداکثر پتانسیل خود استفاده کند و تراز مالی شرکت را در سال ۲۰۱۹ تا حد زیادی بهبود ببخشد. این سخن بدین معناست که اعلام تاریخ انتشار بازی ها نیز احتمالا به دلیل به راه انداختن موج خبری و تاثیرگذاری روی فروش آن ها خواهد بود. او در این باره گفت: «ما مجموعه ای از بازی های محبوب و باکیفیت را به بازار عرضه می کنیم و می خواهیم روشی را برای بازاریابی آن ها پیدا کنیم که از حداکثر قابلیت های فروششان استفاده شود. ما از بازی های جدید و عناوینی که قرار است در سال آینده به بازار عرضه شوند انتظار حداقل ۴۰ میلیارد ین درآمد خالص داریم».

نکته ی جالب اعتماد به نفس ماتسودا بود که نشان می داد این کمپانی تا چه میزان نسبت به کیفیت بازی های در دست تولید خود اطمینان دارد و تا جای ممکن نیاز بازی ها به کنترل های کیفی و بازنگری را کاهش داده است. ماتسودا با اطمینان کامل از پیشرفت همه ی پروژه ها و عرضه ی آن ها طبق برنامه ریزی سخن گفت و قول داد که همه ی عناوین در حال توسعه دقیقا در تاریخ اعلام شده منتشر خواهند شد.

او گفت: «می توانید مطمئن باشید مدت زمانی که ما برای توسعه ی بازی های خود صرف می کنیم دقیقا مطابق با زمانی خواهد بود که از پیش اعلام خواهیم کرد. می توانم با اطمینان بگویم که بازی ها دقیقا در تاریخ اعلام شده منتشر خواهند شد؛ چرا که ما با وسواس زیادی تمام مراحل تولید آن ها را زیر نظر داشتیم و نیاز به دوباره کاری و بازبینی کیفی را به حداقل رسانده ایم. من معتقدم که استودیوهای ما می توانند تمام آثار جدید را در زمان معین شده به مرحله ی نهایی برسانند».

بازی های اسکوئر انیکس
بازی های اسکوئر انیکس ، بازی Kingdom Hearts III

یکی از بازی های در شرف انتشار اسکوئر انیکس، بازی Kingdom Hearts III است که سال ۲۰۱۸ را به عنوان سال انتشار آن ذکر کرده اند و اطلاعات دقیق تری از تاریخ عرضه ی این بازی در دست نیست. دیگر بازی مورد انتظار از این کمپانی نسخه ی بازسازی شده یFinal Fantasy VII  است که گفته شده فقط برای پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. برای این بازی نیز هنوز هیچ تاریخ انتشار دقیقی اعلام نشده است.

ماتسودا به تولید بازی برای کنسول نینتندو سوییچ نیز ابراز علاقه کرد و گفت که همه در اسکوئر از کنسول های جدید استقبال می کنند. وی افزود که این شرکت قصد دارد تا با پورت کردن بازی های قدیمی و تولید بازی های جدید برای سوییچ، با نینتندو همکاری کند و کاربران این کنسول را نیز به سمت خود بکشاند.

ماتسودا گفت: «نینتندو سوییچ به سرعت در حال پیشرفت است و ما نیز از تولید بازی برای این کنسول های نورسیده استقبال خواهیم کرد. ما علاقه داریم که با آن ها همکاری کنیم؛ چرا که این کنسول برای بازی های سبک و ساده ای که ساختنشان مهارت ماست بسیار مناسب و بهینه است. ما روی استفاده از ویژگی های منحصربه فرد این گونه پلتفرم ها سرمایه گذاری خواهیم کرد. کنسول هایی مانند سوییچ به ما کمک می کنند تا با کسب تجربه های تازه، پیشرفت کنیم و حتی در ساختن چیزهایی که در آن ها ماهریم نیز حرفه ای تر شویم. بنابر این ما برنامه داریم در زمینه ی ساخت بازی های مربوط به این پلتفرم مشارکت کنیم و علاوه بر توسعه ی بازی های جدید برای آن، بازی های قبلی را نیز برای آن ها بازسازی کنیم».

ماتسودا در مورد انتشار دیجیتالی بازی ها گفت که نسبت به افزایش تقاضا برای فروش دیجیتالی بازی ها خوشبین است و احتمال می دهد در آینده ای نه چندان دور فروش دیجیتالی بازی ها به رقمی حدود هفتاد تا هشتاد درصد خواهد رسید. او اضافه کرد: «امروزه خرید دیجیتالی قریب به پنجاه درصد خرید در بازار کشورهای اروپایی و آمریکایی را تشکیل می دهد و این نشان می دهد که بازار خرید و فروش بازی های ویدیویی در حال دیجیتالی شدن و از رونق افتادن خرید فیزیکی است. من معتقدم این میزان تا ۷۰ یا ۸۰ درصد نیز بالا خواهد رفت».

ماتسودا از علاقه ی اسکوئر به تولید بازی های واقعیت افزوده ی موبایلی خبر داد و گفت: «امروزه بازیکنان وسواس زیادی نسبت به کیفیت بازی ها به خرج می دهند و تولید بازی های باکیفیت برای ما اولویت اصلی است. قرار دادن تجربه های جدید اختیار کاربران نیز یکی از دغدغه های اصلی ماست. یکی از مواردی که این نیاز مخاطب را برآورده می کند، ورود به حوزه ی بازی های واقعیت افزوده ی پلتفرم تلفن های همراه است».

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − دو =