تاریخ انتشار گیم Smite بر روی پلی استیشن ۴ اعلام شد

گیم Smite

گیم Smite قرار است بطور انحصاری برای پلی استیشن ۴ نیز ارائه شود که تاریخ انتشار آن برای ۳۱ مارس مشخص شده است. مهمترین مزیت و برتری گیم Smite نسبت به سایر بازی های مشابه خود این موضوع است که گیمر می تواند بر اساس سلیقه شخصی خود، قهرمان بازی خود را انتخاب کرده و به جنگ با دشمنان خود بپردازد. بسیاری از بازی های رایانه ای حول یک قهرمان از پیش تعیین شده خود حرکت می کند که ممکن است توانایی و مهارت آن قهرمان برای هر مخاطبی جذاب نباشد.

گیم Smite
گیم Smite

در دهه گذشته صنعت بازی های رایانه ای تغییر و تحولات خاص و البته عجیبی را به خود دیده است. مقداری از این تحولات طبیعی است اما این مقدار از پهناوری موضوع سبب ایجاد مشکلاتی نیز شده است. در صنعت بازی های رایانه ای دو مطلب کاملا مرتبط با هم که در دو راستای متفاوت از تکنولوژی حرکت می کنند، قرار دارند. یکی از این ابعاد مهم حوزه زیرساختی است که بنا به نظر بسیاری از کارشناسان بازی های رایانه ای مهمترین بخش در مبحث رونق بازی های رایانه ای نیز محسوب می شود.

توسعه سخت افزار موضوعی است که در زیرساخت صنعت بازی های رایانه مطرح شده و تنها تعداد معدودی از شرکت های بزرگ در سراسر دنیا می توانند اقدام به ایجاد تغییرات در این حوزه کنند. شرکت سونی از یک سوی جهان و شرکت مایکروسافت از سویی دیگر به طور موازی با هم در حال توسعه این موضوع مهم هستند و بقیه شرکت ها دخالت چندانی در این حیطه ندارند و تنها منتظر هستند تا کنسول سخت افزاری مناسب طراحی شود و سپس کار آن ها شروع می شود.

در این صنعت جذاب، شرکت سونی بیشترین ارزش سهام را در بین شرکت های سراسر جهان در حوزه بازی های رایانه ای دارد. البته این صنعت مدتی است که یک مهمان ناخوانده نیز به خود دیده است که برای تمام دنیا شناخته شده است. این مهمان یکه تاز فضای جست و جو و طراح نرم افزارهای خاص ویندوز می باشد. همانطور که حدس زدید این شرکت گوگل است که با اهداف گسترده ای پا به این میدان نهاده است.

بعد مهم دیگر صنعت بازی های رایانه ای، موضوع محتوا و موضوع یک بازی رایانه ای است که برای کنسول های فوق طراحی می شود. این قابلیت از اکثر شرکت های فعال و حاضر در این صنعت برمی آید که یک بازی مناسب را در ژانرهای مختلف طراحی کنند. یکی از شرکت های فعال در طمینه تولید و انتشار بازی های رایانه ای، شرکت های – رز می باشد.

شرکتی با توانایی بسیار زیاد که با ادغام فناوری روز دنیا با تجربه کارشناسان خود توانسته اثرات بسیار زیبا و شایسته ای را خلق کند. یکی از آثار بسیار پرطرفدار این شرکت ممتاز، گیم Smite است. بازی فوق در ژانر مبارزه ای بوده با این تفاوت که جنگ در حوزه اساطیری صورت می گیرد. گیم Smite قرار است بطور انحصاری برای پلی استیشن ۴ نیز ارائه شود که تاریخ انتشار آن برای ۳۱ مارس مشخص شده است.

مهمترین مزیت و برتری گیم Smite نسبت به سایر بازی های مشابه خود این موضوع است که گیمر می تواند بر اساس سلیقه شخصی خود، قهرمان بازی خود را انتخاب کرده و به جنگ با دشمنان خود بپردازد. بسیاری از بازی های رایانه ای حول یک قهرمان از پیش تعیین شده خود حرکت می کند که ممکن است توانایی و مهارت آن قهرمان برای هر مخاطبی جذاب نباشد.

گیم Smite
گیم Smite

داستان گیم Smite همانطور که بیان شد در سبک جنگ های قدیمی صورت می گیرد که هر قهرمان با لشگر طراحی شده خود به همراه تجهیزات مشخص به جنگ با سایر قهرمانان یا به اصطلاح خدایان دیگر می رود. این گونه بازی ها برای تصاحب قدرت در سراسر جهان هستی طراحی شده است. نکته جالب توجه در این بازی استفاده از محدودیت سنی برای بازی است که با توجه به میزان خشونت بکار رفته شده در بازی در نظر گرفته شده است.

استفاده از قانون محدودیت سنی موضوعی است که ارزش و اهمیت بالایی در صنعت بازی های رایانه ای برخوردار است اما اگر بطور عادلانه برای تمامی بازی ها مورد استفاده قرار بگیرد. اما حقیقت چیزی جز این است و معمولا نفوذ بسیاری از شرکت ها مانع از این امر شده و سبب می شود تا بازی هایی با محتواهای بسیار نامناسب تولید شود. در بسیاری از بازی های رایانه ای دیده شده است که انسان های آدم خوار در بازی حضور دارند که این صحنه ها برای کودکان اصلا مناسب نیست.

از آنجایی که صنعت بازی های رایانه ای نشان داده که تاثیرگذاری بسیار زیادی را بر روی افراد جامعه مخصوصا جوانان دارد، پس اهمیت این صنعت برای همگان مخصوصا جوامع صاحب قدرت در دنیا روشن می شود. آنان می توانند مفهوم و موضوع خاص خود را در قالب یک بازی رایانه ای ارائه دهند بصورتی که هیچ کس بطور ظاهری متوجه این موضوع نشود. بازی های بسیاری وجود دارد که تا زمانیکه طراح بازی رایانه ای اسرار آن را لو ندهد، هیچ یک از کاربران آن را درک نمی کنند.

این گونه بازی ها می تواند برای زمینه چینی در رابطه با موضوعات مختلف بسیار مناسب باشد چرا که موضوعات مورد علاقه خود را طوری در بازی قرار می دهند که برای گیمرها پس از یک مدت بازی کردن، طبیعی شود. موضوع بعدی دیگر توجه به موضوعات مهم دیگر در استفاده از اصول تعیین رده بندی سنی برای بازی های رایانه ای است. چندی پیش تبلیغ یک بازی در کشور استرالیا سبب شد تا فروش یک ماده مخدر خاص مورد توجه قرار بگیرد که بعدا مشخص شد سفارش بعضی شرکت های مرتبط با این موضوع سبب تولید محتوای این بازی شده است. امروزه گسترش فناوری در بازی های رایانه ای سبب شده تا بیشتر کارشناسان و منتقدان بازی های رایانه ای تمرکز خود را بر روی کیفیت یک بازی قرار دهند و از مفاهیم عمقی آن جا بمانند.

باید کمی منتظر ماند تا ببینیم شرکت گوگل چه اهدافی برای حضور خود در صنعت بازی های رایانه ای در نظر گرفته است. مهمترین موضوعی که خود شرکت گوگل نیز آن را بیان کرده است توجه به مفاهیم سخت افزاری است که قرار است با ایجاد استریم ها در بستر فضای ابری، نسل جدید و البته خاصی از زیرساخت برای بازی های رایانه ای را ایجاد کند.

حال توجه به این موضوع جالب است که شرکت های بزرگ دیگر حاضر در این صنعت نیز، اقدامات بسیار مشابهی را در این زمینه برای رقابت با شرکت گوگل صورت داده اند. البته این طرح مشکلات بسیار زیادی با خود به همراه دارد و همین امر سبب شده تا اقدامات لازم برای ساخت نسخه جدید کنسول های بازی نیز صورت بگیرد.

شرکت های بزرگ و صاحب سبک در صنعت بازی های رایانه ای به خوبی می دانند که اگر اشتباهی را در مسیر حرکتی خود برای آینده در نظر بگیرند ممکن است برای همیشه سرمایه و سهام خود را از دست بدهند. بنابراین تمام نیرو و سرمایه خود را روی موضوع خاصی متمرکز نمی کنند تا در صورت ایجاد مشکل، به نابودی نرسند. در هر حال باید انتظار آینده ای نزدیک و خارق العاده برای این صنعت مهیج و جذاب را داشته باشیم چرا که تمامی شرکت ها با تمام توان خود در حال توسعه سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری خود هستند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 13 =