تاریخ عرضه بازی Age Of Empires IV

بازی Age Of Empires IV

امروز، رویداد پیش ‌نمایش بازی Age Of Empires IV به ‌طور آنلاین برگزار شده و محتوای جدیدی که به این فرانچایز اضافه شده، مشخص شد. در عین حال اطلاعات جدیدی از Age of Empires IV نیز منتشر شد. گیم پلی به همراه چند مورد جذاب نمایش داده شد. Age of Empires IV قرار است پاییز سال ۲۰۲۱ عرضه شود.

ابتدا، یکی از مهم‌ترین نکات مربوط به اطلاعاتی است که نشان می‌دهد Age of Empires IV دارای تمدن‌های نامتقارن خواهد بود. این بدان معنا است که بازی به ‌عنوان Delhi Sultanate بسیار متفاوت‌تر از بازی به‌ عنوان Mongols خواهد بود.

این تفاوت هم از نظر واحدهایی است که می‌تواند ایجاد کنید و هم استراتژی‌هایی شامل منابع، گسترش، جنگ و تمام جنبه‌های دیگر بازی. اگرچه ممکن است بازی‌های قبلی Empire برای ایجاد هویت تمدن به چند واحد ویژه وابسته بوده باشند، اما Age of Empire VI به شدت بر گیم پلی منحصر به ‌فردی برای هر جناح تمرکز کرده است.

جناح‌ها در بازی

انتظار می‌رود هشت جناح هنگام راه ‌اندازی در دسترس باشند و سبک بازی هر یک متفاوت از دیگری باشد. گفتنی است که حفظ فلسفه “سنگ-کاغذ-قیچی” برای انواع واحد اصلی مانند واحدهای pikemen، archers، mounted بسیار مهم است. بنابراین هر تمدنی می‌تواند در این سطح پایه، صرف‌ نظر از فلسفه‌های اصلی و مکانیسم گیم پلی شرکت کند. مثلاً، مغول‌ها چادرنشین هستند و تمرکز زیادی روی منابع سنگی دارند و می‌توانند سریع حرکت کرده و در کل نقشه پخش شوند. مغول‌ها می‌توانند کل پایگاه خود را بسته و حرکت کنند، که باعث وجود گسترده تحرک در بازی می‌شود.

در مقابل، جناحی مانند Delhi Sultanate ممکن است به جمع‌ کردن بوته‌ها علاقه‌مند باشند، زیرا می‌توانند به‌ جای گسترده شدن یا شکار در ابتدای بازی، با بوته‌ها کارهای جالبی انجام دهند. چهار منبع اصلی در Age of Empires IV وجود دارد، اما هر تمدن سبک خود را به طور متفاوتی اولویت ‌بندی می‌کند. اگر از علاقه‌مندان استراتژی‌های واقعی هستید، فقط به این فکر کنید که داشتن هشت جناح مختلفی که در اینجا با هم ارتباط برقرار می‌کنند چقدر جذاب خواهد بود. در متعادل کردن Relic برایتان آرزوی موفقیت می‌کنیم.

گبم پلی بازی

گیم پلی که در این رویداد نمایش داده شد Delhi Sultanate و War Elephants قدرتمند آن‌ها را هم نشان می‌دهد. تماشاچیان در بخشی از این نمایش شاهد این بودند که Elephants روی هر چیزی پا می‌گذارند و از آن‌ها عبور می‌کنند از تیراندازی آرچرها، حملات نیزه‌دارها تا چیزهای دیگر. این نبرد بسیار شبیه Age of Empires که مردن آن را از عناوین قدیمی به یاد دارند. بنابراین شاید طرفداران این سبک بازی خوشحال باشند. چهار عصر در بازی وجود دارد، که احتمالاً برای طرفدارانی که به ساختار Age of Empires II عادت دارند، آشنا است. بازیکنان مسیر خود را از Medieval، Feudal، Castle و Imperial Ages طی می‌کنند و همه ‌چیز مانند قلعه‌ها و پرتابه‌ها و سایر فناوری‌ها همانطوری است که انتظار دارید.

تغییر کوچکی که بازیکنان شاهد آن خواهند بود واحدهای ستیزه‌جو است. مثلاً شوالیه‌ها دیگر با شمشیرهایشان به ساختمان‌ها و قلعه‌ها ضربه نمی‌زنند، در عوض هنگام انجام حملات در شهرها از مشعل‌ها و سایر سلاح‌ها استفاده می‌کنند. این یک تغییر ساده از نظر تجهیزات است، اما باعث می‌شود همه ‌چیز واقعی‌تر از تلاش Brave Sir Edward در نابودی دیوارها با قداره (نوعی شمشیر) باشد.

کمپین‌های بازی

بینندگان همچنین بخش زیادی از کمپین‌ها و فلسفه کمپینی برای بازی Age Of Empires IV را مشاهده کردند. این کمپین نوعی رویکرد مستند را در پیش گرفته که هدفش انتقال داستان تاریخی است، زیرا بازیکن با داستان و مقیاس مکان‌های واقعی درگیر می‌شود. به جای ارائه واحدها یا ابزارهای جدید هر مأموریت کمپینی به بازیکن به‌ عنوان نوعی تجربه پرکننده قبل از رسیدن به نقشه‌های چند نفره یا سفارشی، این کمپین‌ها با تاریخ و اجزای تاریخی همراه شده است.

در کمپین Norman، بازیکنان با Duke William از Normandy روبرو می‌شوند و مأموریت او گرفتن انگلستان از King Harold است. این موارد شامل رویدادهایی مانند Battle of Hastings و فرزندان Duke مانند William II و Henry I را نشان می‌دهد، زیرا داستان به سمت نسل جدیدی از انگلستان مدرن پیش می‌رود.

علاوه بر کمپین Norman، سه تمدن دیگر دارای رخدادهای کمپینی برای کاوش در Age of Empires IV هستند. کمپین‌های Age of Empires IV برای بیان داستانش به شدت بر شخصیت‌های تاریخی متکی شده است.

همانطور که از ویژگی‌های Age of Empires IV گفته شده، عناوین قبلی Age of Empires نیز نادیده گرفته نشده است. Age of Empires II: Definitive Edition قرار است کمپین جدید، نبردهای تاریخی مشارکتی و موارد دیگری را در اواخر امسال دریافت کند. قرار است The United States در تاریخ ۱۳ آوریل وارد Age of Empires III شود.

Relic در حال بازگرداندن Age of Empires است و ما برای امتحان هر یک از تمدن‌ها به شدت هیجان‌زده هستیم. بالاخره پاییز می‌رسد!

نظر شما درباره Age of Empires IV چیست؟ هنوز هم Age of Empires II را بازی می‌کنید؟ Age of Empires III را دوست داشتید؟ احساس شما در مورد وضعیت فعلی ژانر استراتژی زمان واقعی چیست؟ نظراتتان را در بخش زیر با ما در میان بگذارید.

 

منبع: GameInformer

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =