قابلیت Backward Compatibility کنسول های PS4 و PS5

تجربه بازی های آنلاین بین کاربران PS4 و PS5 باقابلیت جدید Backward Compatibility

پلی استیشن۴ پس از عرضه مورد استقبال علاقمندان به بازی های ویدئویی قرار گرفت. این کنسول خیلی زود در میان کاربران شناخته شد و در نهایت افتخاری تازه را برای کمپانی سونی رقم زد. زمانی که پلی استیشن۴ به بازار معرفی شد، کاربران تصور میکردند که این کنسول تمام قابلیت های لازم برای تجربه ای منحصر به فرد و متفاوت را دارد.

البته که درست هم فکر می کردند. زیرا پلی استیشن۴ در برگیرنده تمام ویژگی های مثبتی بود که می توانست به مخاطب برای تجربه بازی ها با کیفیتی بالاتر کمک کند. اگر چه چند سالی از زمان عرضه پلی استیشن۴ می گذرد، اما کماکان این کنسول با استقبال مواجه است و فروش خوبی در سرتاسر جهان دارد. اما از آنجایی که کمپانی سونی هیچ گاه به شرایط فعلیش راضی نیست و همواره به فکر اتفاقات تازه است، در صدد عرضه کنسولی تازه با قابلیت های بیشتر است.

تجربه بازی های آنلاین بین کاربران PS4 و PS5 باقابلیت جدید Backward Compatibility
تجربه بازی های آنلاین بین کاربران PS4 و PS5 باقابلیت جدید Backward Compatibility

این موضوع مخاطبان و علاقمندان را به شدت هیجان زده کرده است. تمامی علاقمندان به کنسول های کمپانی سونی می خواهند در مورد قابلیت های تازه کنسول جدید این کمپانی بیشتر بدانند. البته این کنجکاوی آن ها واقعا به جا است. زیرا برای تمامی کارشناسان هم سوال است که پلی استیشن۵ چه قابلیت های تازه ای دارد که بتواند مخاطبان را به سمت خود بکشاند.

همین مسئله موجب شده است تا کمپانی سونی اطلاعات تازه ای را در مورد پلی استیشن۵ در اختیار مخاطبان قرار دهد. اخبار تازه ای که به دست علاقمندان رسیده است، از نشست سونی با سرمایه گذاران نشات می گیرد.

کمپانی سونی در این نشست صحبت هایی در مورد سرعت بالای پلی استیشن۵ انجام داده است. این کمپانی اعلام کرده است که سرعت کنسول های جدید در صفحه لودینگ به میزان قابل توجهی ارتقا داشته است. در ادامه هم به وجود قابلیت Backwards Compatibility در پلی استیشن۵ اشاره کرده است.

با استفاده از این قابلیت، کاربران پلی استیشن۵ و پلی استیشن۴ می توانند از ویژگی کراس پلتفرم بهره مند شوند. یعنی می توانند تجربه حضور مشترک در بازی های آنلاین را داشته باشند. بدین ترتیب کاربران این دو کنسول می توانند به صورت مشترک و همزمان از بازی های آنلاین استفاده کنند و این دنیای زیبا را با هم شریک شوند.

همان طور که می دانید “جیم رایان” مسئولیت بخش پلی استیشن کمپانی سونی را برعهده دارد. در ادامه صحبت های او در خصوص وجود این قابلیت در کنسول های جدید سونی را می خوانید:

“در حال حاضر Backwards Compatibility به یک قابلیت مهم و قدرتمند تبدیل شده است. این روزها کنسول های مختلفی به بازار معرفی شده است. وجود طیف گسترده ای از کنسول ها موجب شده است تا گیمرها به دسته های مختلفب تقسیم شوند. ما تصمیم گرفتیم تا با استفاده از قابلیت Backwards Compatibility تا جای ممکن شکافی که بین کاربران پلی استیشن۴ و پلی استیشن۵ به وجود آمده است را پوشش دهیم.
البته این تمام چیزی نیست که ما از Backwards Compatibility می خواهیم. این قابلیت به ما کمک می کند تا شرایط بهتری را برای کاربران جدید خود فراهم کنیم. به این ترتیب کاربران جدیدمان می توانند امکان تجربه بازی های قدیمی را داشته باشند. به طور کلی من به Backwards Compatibility به شدت امیدوار هستم و تصور می کنم که وجود این قابلیت می تواند شرایط را برای ما و کاربرانمان بهتر از قبل کند.”

با این تفاسیر به نظر می رسد که وجود قابلیت کراس پلتفرم در پلی استیشن۵ قطعی شده است. زیرا به تازگی “جان کودرا” که مسئولیت قائم مقامی پلی استیشن را بر عهده دارد هم در این زمینه صحبت کرده است. او معتقد است که کراس پلتفرم بستر مناسبی را برای کاربران فراهم می کند و به آنها اجازه می دهد تا بازی های مختلف را در کنار هم تجربه کنند.

تجربه بازی های آنلاین بین کاربران PS4 و PS5 باقابلیت جدید Backward Compatibility
تجربه بازی های آنلاین بین کاربران PS4 و PS5 باقابلیت جدید Backward Compatibility

اگر چه صحبت های کودرا در این زمینه کوتاه است، اما وقتی صحبت های او و رایان را در کنار هم می چینیم، به این نتیجه می رسیم که کمپانی سونی به طور کاملا جدی بر روی قابلیت کراس پلتفرم فکر می کند و تجربه ثابت کرده است هر چیزی که برای این کمپانی به یک دغدغه فکری تبدیل شود، خیلی زود به مرحله اجرا می رسد!

هدف سونی از عرضه پلی استیشن۵

هدف اصلی و مهم کمپانی سونی از عرضه کنسول های تازه این است که بتواند بازیکنان این کنسول را خریداری کند. البته این هدف غایی بخش پلی استیشن کمپانی سونی نیست. این کمپانی قصد دارد تا ویژگی های تازه ای را به پلی استیشن۵ اضافه کند. ویژگی هایی که پیشتر در پلی استیشن۴ وجود نداشته است.

بسیاری از مخاطبان نسبت به زمان عرضه کنسول های کمپانی سونی کنجکاو هستند. اما تا کنون هیچ زمان مشخص و دقیقی در این مورد از سوی کمپانی سونی اعلام نشده است. البته جیم رایان در سال ۲۰۱۸ کمی در این مورد صحبت کرد. او اعلام کرده است که برای عرضه کنسول های تازه اصلا دیر نشده است و مجموعه ما برای این کار تقریبا سه سال وقت دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =