بررسی تجربه VR بازی Spider-Man Homecoming

گرافیک بازی Spider-Man Homecoming

در تریلر معرفی بازی Spider-Man Homecoming شاهد گرافیک نسبتا خوبی هستیم که می تواند با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی حس و حال معرکه و جذابی را برای گیمرها به وجود بیاورد و با اینکه بازی تنها شامل مینی گیم های مختلف است و تنوع گیم پلی زیادی را شاهد نخواهیم بود اما با این حال باز هم تجربه بودن در کالبد اسپایدرمن می تواند برای خیلی از گیمر ها حس و حالی وصف نشدنی باشد.

تجربه VR بازی Spider-Man Homecoming
بازی Spider-Man Homecoming

بعد از معرفی فیلم جدید سینمای Marvel یعنی Spider-Man: Homecoming، خیلی ها منتظر این هستند که اسپایدر من جدید مارول را بر روی پرده سینما تماشا کنند و انتظار دارند که این اسپایدر من یعنی تام هالند بتواند خاطرات خوب توبی مگیر را در نقش مرد عنکبوتی زنده کند، انتظاری که به هیچ وجه بی جا نیست و مارول نشان داده است که می تواند به خوبی یک کاراکتر را دوباره و از نو معرفی کند و بسازد.

مثل اتفاقاتی که برای فیلم هالک با بازی ادوارد نورتون افتاد و بعد از آن کمپانی Marvel مجبور شد که نقش اصلی هالک را تغییر بدهد و این بار نوبت مارک روفالو بود که جایگزین هالک ادوار نورتون شود و دقیقا مخاطبین نیز توانستند ارتباط بسیار خوبی با مارک روفالو برقرار کنند و خیلی زود نقش آفرینی ادوارد نورتون به فراموشی سپرده شد.

اما سینما دوستان برای روز ۷ جولای در حال لحظه شماری هستند تا با انتشار فیلم Spider-Man: Homecoming بار دیگر یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین شخصیت های کمیک بوکی را بعد از چند سال وقفه به صورت کاملا با شکوه بر روی پرده نقره ای تماشا کنند اما انتشار فیلم Spider-Man: Homecoming فقط قرار نیست موجب لذت سینما دوستان شود و گویا کمپانی سونی برنامه هایی به مناسبت انتشار این فیلم دارد. طبق اعلام سونی به مناسبت انتشار فیلم Spider-Man: Homecoming قرار است ۷ روز قبل از اکران اولیه این فیلم بازی با همین نام و به صورت واقعیت مجازی منتشر شود.
بازی که قرار است رایگان باشد و برای هدست های واقعیت مجازی در دسترس خواهد بود، البته که سونی قبلا خبر ساخت این بازی را داده بود و با انتشار تریلری، گیم پلی این بازی را نیز به نمایش گذاشته بود اما حالا هر چه به تاریخ اکران فیلم نزدیک می شویم گیمرها نیز برای تجربه بازی Spider-Man: Homecoming لحظه شماری می کنند.

این بازی قرار است توسط تیم توسعه دهنده CreateVR ساخته شود تیمی که ساخت بازی Ghostbusters VR را نیز در کارنامه خود دارند که بر اساس مجموعه فیلم مشهور Ghostbusters ساخته شده است و سونی تنها نقش ناشر را برای بازی Spider-Man Homecoming دارد، البته سونی این بار تصمیم جذابی گرفته است و با وجود این که سونی ناشر بازی است و طبق عادت هایش علاقه بسیار زیادی برای به انحصار در آوردن بازی ها دارد اما این بار سونی تصمیم گرفته که بازی خود را فقط برای PlayStation VR منتشر نکند و افرادی که هدست های واقعیت مجازی دیگری نیز دارند که توانایی نصب بازی را دارند می توانند بازی جدید سونی یعنی Spider-Man Homecoming را بر روی هدست واقعیت مجازی خود تجربه کنند.

گرافیک بازی Spider-Man Homecoming
گرافیک خوب بازی Spider-Man Homecoming

گرافیک بازی Spider-Man Homecoming

در تریلر معرفی بازی Spider-Man Homecoming شاهد گرافیک نسبتا خوبی هستیم که می تواند با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی حس و حال معرکه و جذابی را برای گیمرها به وجود بیاورد و با اینکه بازی تنها شامل مینی گیم های مختلف است و تنوع گیم پلی زیادی را شاهد نخواهیم بود اما با این حال باز هم تجربه بودن در کالبد اسپایدرمن می تواند برای خیلی از گیمر ها حس و حالی وصف نشدنی باشد.

البته بازی محوریت فراوانی بر روی هدایت کردن دارد و شما باید با هدایت درست در بازی پیش بروید، نکته بسیار جذابی که در بازی Spider-Man Homecoming شاهد خواهیم بود این است که می توانید با اشیاهای درجهان بازی تعامل داشته باشید که حس واقعیت گرایانه فوق العاده ای را برای تان به ارمغان خواهد آورد. حالا که تب اسپایدر من همه را فرا گرفته است می توانیم به این نکته نیز یاد آور شویم که استودیو اینسومنیاک گیمز قرار است بازی با محوریت اسپایدر من را با نام Marvel’s Spider Man به طور انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر کند.

بازی که می تواند تبدیل به یکی از بهترین بازی ها سال ۲۰۱۸ شود اما تا زمان انتشار بازی جدید اینسومنیاک گیمز می تواند از تجربه بازی Spider-Man Homecoming لذت ببرید. بعد از انتشار بازی های واقعیت مجازی بتمن با نام Batman: Arkham VR حالا ساخت بازی Spider-Man Homecoming می تواند حوزه واقعیت مجازی را جان تازه ای بدهد و اگر گیمرها با این بازی بتوانند ارتباط خوبی برقرار کنند این امکان وجود دارد که توسعه دهندگان و سازنده های بازی های ویدیویی به سراغ حوزه واقعیت مجازی بروند،حوزه ای که با وجود پتانسیل بسیار بالای خود نتوانسته آن طور که شاید جای خود را در صنعت بازی های ویدیویی باز کند و شاید بازی Spider-Man Homecoming مرحله جدیدی از بازی های واقعیت مجازی را در بر بگیرد.

درآخرهم می توان به این خبر اشاره کرد که سونی قصد دارد یک بازی واقعیت مجازی نیز بر اساس سریال پر طرفدار و جذاب برکینگ بد بسازد که می تواند بسیار خبر جذابی برای طرفداران این سریال، مخصوص طرفداران والتر وایت باشد. امیدوارم قبل از انتشار فیلم Spider-Man Homecoming با انجام بازی واقعیت مجازی آن حسابی از دنیای مرد عنکبوتی لذت ببرید و خودتان را برای تماشا این فیلم آماده کنید فیلمی که می تواند شما را بسیار هیجان زده کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =