۹ تن از ترسناک ترین دشمنان Resident Evil

دشمنان ترسناک Resident Evil

Resident Evil در تمام بازی های خود هیولاها و زامبی های متفاوتی را ارائه می کند و تا به امروز شاهد زامبی ها و دشمنان ماندگار و بسیار وحشتناکی در این بازی بوده ایم که در محبوبیت این مجموعه تاثیر قابل توجهی داشته است. ما در این لیست ترسناک ترین دشمنان Resident Evil را جمع آوری کردیم که با دیدن هر یک از آن ها حسابی به وحشت خواهید افتاد.
با توجه به تنوع زیادی که در هیولاهای این فرانچایز وجود دارد، نمی توان گفت کدام یک از آن ها ترسناک تر از بقیه است. بعضی از هیولاهای تکرار شونده، با گذشت زمان پیشرفت کرده و بهتر از قبل شده اند. بعضی دیگر نیز از همان ابتدا ترسناک نبوده اند، اما گروهی از آن ها بسیار وحشتناک و مهیج هستند. در اینجا به معرفی ترسناک ترین دشمنان رزیدنت اویل که تا به امروز در بازی های Resident Evil حضور داشتند می پردازیم.

Cerberus (سگ های زامبی) در Resident Evil

دشمنان ترسناک Resident Evil

این سگ ها از همان زمانی که برای اولین بار در اولین نسخه بازی Resident Evil معرفی شدند، برای بازیکنان ترسناک بودند. آن ها صدای زوزه ای را از راه دور می شنوند که نشان دهنده خطر است، ناگهان پنجره ها شکسته و سگ های Cerberus هجوم می آورند. برای از بین بردن این سگ ها نیاز به هدفگیری دقیق و داشتن سرعت عمل کافی است، در غیر اینصورت شما را به زمین انداخته و توان حرکت را از شما میگیرند.
این سگ ها در سراسر فرانچایز Resident Evil حضور دارند اما اولین نسخه این بازی مادر آنها محسوب میشود که اعتبار خود را برای خلق چنین هیولاهایی کسب کرد. تمام بازیکنان، هنگامی که برای اولین بار با Cerberus روبرو می شوند، مورد آزمایش قرار می گیرند، زیرا هر کسی که نسخه اول Resident Evil را بازی کرده باشد، قطعاً لحظه نمادین ورود ناگهانی سگ های زامبی را به خاطر دارد. برای این بازی که اولین گام هایش را برمی داشت، Cerberus انقلابی بود که نشان داد بازی های ویدیویی چگونه می توانند بازیکنان را بترسانند.

Mr. X در Resident Evil 2

دشمنان ترسناک Resident Evil

این کاراکتر در هنگام بازسازی Resident Evil 2 تکمیل شد. او موجود بی رحمی با صورت خشن و چروک خورده است که خارج از دید در اطراف بازیکن حرکت میکند، در نتیجه به طرز غافلگیرانه ای مقابل او ظاهر می گردد. اولین باری که بازیکنان در Resident Evil 2 با این هیولا روبرو می شوند، ایستگاه پلیس Raccoon City است. در اینجا پیش از آنکه Mr. X با مشت های سنگین خود ظاهر شود، بازیکن می تواند صدای پاهای او را بشنود. یکی از ترسناک ترین لحظه های بازی، زمانی است که صدای پا به گونه ای شنیده می شود که بازیکنان فکر می کنند Mr. X در پشت سر آن ها قرار گرفته است، در نتیجه با عجله جلو رفته و در را باز می کنند، ناگهان Mr. X را در مقابل خود می یابند. شاید این موجود در مقابل هیولایی همچون Nemesis حرفی برای گفتن نداشته باشد، اما از اون می توان همواره به عنوان یکی از ترسناک ترین دشمنان رزیدنت اویل یاد کرد.

Nemesis در Resident Evil 3

دشمنان ترسناک Resident Evil

یکی از ترسناک ترین دشمنان Resident Evil  بدون شک Nemesis است که باهوش تر و سریع تر از سایر مدل های Tyrant بوده و دشمن اصلی بخش سوم از فرانچایز Resident Evil محسوب می شود. او همچنین معروف به Pursuer یا Chaser (تعقیب کننده) است، چرا که کاراکترهای موجود در Resident Evil 3 را تا انتهای بازی به همراه یک پرتاب گر موشک دنبال می کند.
Nemesis بازیکنان را گوش به زنگ نگه می دارد، این که در طول بازی چه موقع ظاهر می شود اصلا معلوم نیست. هنگامی که بازیکنان با این هیولا روبرو می شوند، پس از استفاده از انواع سلاح سنگین، می توانند پالتوی محافظ و همچنین سلاح موشکی Nemesis را از بین ببرند تا او مجبور به مبارزه با شاخک های بلند خود شود. پس از حمله به Nemesis با اسید، او جهش یافته و Tyrant دیگری را جذب می کند، این بار بزرگتر از قبل شده و حتی توانایی بیرون پراندن سم از دهان خود به طرف بازیکنان دارد. این هیولا ظاهراً شکست ناپذیر است، اما در نهایت بازیکنان موفق خواهند شد که به دو روش مختلف او را از پا درآورند. در میان ترسناک ترین دشمنان رزیدنت اویل او یک اسطوره است و لحظات بیاد ماندنی را برای بازیکنان رقم زده است.

Nosferatu در Resident Evil- Code: Veronica

دشمنان ترسناک Resident Evil

Nosferatu از نظر ظاهری ترسناک است اما اگر داستان زندگی آن را بدانید، ترسناک تر هم خواهد شد. در واقع، Alexia ویروسی به نام T-Veronica را به پدر دوقلوهای Ashford یعنی Alexander Ashford تزریق می کند، اما خیال کرد که با شکست روبرو شد. او به مدت ۱۷ سال در زیرزمین مرکز تحقیقاتی آن ها زندانی بود تا هرچه بیشتر به حالت جنون برسد. سپس به دست Claire در Resident Evil- Code: Veronica آزاد شد. بازیکنان باید با شکل جدید و منزجر کننده این هیولا مبارزه کنند.

Lurkerها در Resident Evil Zero

Lurkerها در واقع قورباغه های غول پیکری هستند که به صورت اتفاقی از آب به بیرون پریده و تلاش خود را می کنند تا بازیکنان را ببلعند. تنها ۴ بار در طول بازی با این قورباغه ها روبرو خواهید شد که با حضور ناگهانی خود بازی را مهیج تر می کنند. Lurkerها می توانند با تاب دادن زبان خود به طرف بازیکنان با آن ها مبارزه کنند و در برخورد با بازیکنانی که بیش از حد به آن ها نزدیک شده اند، زبان خود را بیرون انداخته و دور مچ پای بازیکن بپیچند و به آرامی او را به طرف دهان خود بکشند تا زمانی که کاملاً او را ببلعند. این صحنه برای بازیکنان بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

Iron Maiden یا Regenerador در Resident Evil 4

دشمنان ترسناک Resident Evil

بدن پوسیده و دهانی باز و پر از دندان های سیخ مانند این هیولاها، باعث شد تا Iron Maiden ها به راحتی در لیست ترسناک ترین دشمنان رزیدنت اویل جا خوش کنند، اما مبارزه با آن ها به گونه ای است که مقابله با آنها را مهیج تر می کند. اگر بازیکنان یک دست او را از بین ببرند به جای آن، دو دست رشد خواهد کرد. اگر به پای او شلیک کنند، پاهای جدا شده اش بر روی زمین می لغزند. با این که Iron Maidenها بسیار آهسته حرکت می کنند، اما دست هایشان به راحتی می توانند بازیکنان را در هر جای اتاق که هستند به چنگ آورند.
آن ها می توانند بازیکنان را به طرف سیخ های خود کشیده و یا با پرتاب سیخ آن ها را بکشند، پس اگر بازیکنان در زاویه دید این هیولاها قرار بگیرند، سرعت عمل برای آن ها هیچ معنایی نخواهد داشت. تمام این موارد، آن ها را تبدیل به یک دشمن ترسناک در Resident Evil 4 می کند.

جلاد ها در Resident Evil 5

دشمنان ترسناک Resident Evil

یکی از مهمترین جلاد ها Majini است که در طول بازی Resident Evil 5 دیده می شود. اما جلاد های دیگری نیز در نسخه های متعدد Resident Evil حضور دارند که هرکدام به نوعی ظاهر می شوند. اکثر آن ها یک تبر یا اره برقی در دست دارند که با یک ضربه می توانند به راحتی شما را از پا درآورند. این هیولاها نیز به اندازه کافی سریع نیستند اما معمولاً با انبوهی از دشمنان دیگر به سراغ شما می آیند. به این ترتیب، بازیکنان در جریان درگیری با سایر دشمنان، جلادها را فراموش می کنند، تا این که در نهایت یکی از جلادها تبر غول پیکر خونین خود را بر سر آن ها فرود می آورد. این هیولاها ظاهر ترسناکی داشته و اگر بازیکنان به آن ها اجازه نزدیک شدن بدهند، بسیار قدرتمند عمل می کنند.

Ustanak در Resident Evil 6

دشمنان ترسناک Resident Evil

Ustanak از انسانی به وجود آمده که چندان نگران از دست دادن انسانیت خود نبود، اگر در ازای آن قدرت شگفت انگیزی به دست می آورد. Ustanak یک غول سریع و بی رحم است که مانند Nemesis و سایر Tyrantها بازیکنان را دنبال می کند. به او ویروس C را تزریق کرده اند نه ویروس T، در نتیجه به طور کامل جهش نیافته است. هنگامی که به او قدرت زیادی اعطا می کردند، دست راست او به اندازه کافی رشد نکرد، بنابراین دست قلاب مانندی را به جای دست واقعی او قرار دادند. این هیولا هنگامی که بازیکنان را در طول بازی تعقیب می کند بسیار وحشتناک به نظر می رسد. به خصوص زمانی که اسلحه غول پیکر آن را میبینیم.

Marguerite Baker در Resident Evil 7: Biohazard

دشمنان ترسناک Resident Evil
Resident Evil 7: Biohazard استاندارد جدیدی را برای ژانر ترس و بقا تعیین کرد. هنگامی که بسیاری Resident Evil 6 را یک شکست تلقی میکردند، Resident Evil 7 این ژانر را با هیولاهای ترسناک تر از قبل دوباره زنده کرد. یکی از این هیولاها Marguerite Baker، مادر خانواده Baker بود. او یکی از ترسناک ترین دشمنان Resident Evil است که بازیکنان در طول Resident Evil 7 با Marguerite روبرو می شوند و هر بار که او را ملاقات می کنند، حقه جدیدی در آستین دارد. او بازیکنان را دنبال کرده و دائما جهش ترسناک انجام می دهد، ظاهر منزجر کننده ای دارد، بر روی سقف و دیوارها می خزد و حشرات را کنترل می کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =