ترفند های کنسول بازی نینتندو سوییچ

اکثر کاربران با فشردن دکمه power بر این تصور هستند که دستگاه کاملا خاموش شده است. اما این موقعیتی که دستگاه در آن قرار دارد در واقع حالت sleep mode یا حالت کمترین استفاده از برق است. برای کاملا خاموش شدن سیستم باید دکمه پاور را نگه دارید و بعد از رویت شدن گزینه های sleep mode و power option با استفاده از گزینه power option سیستم را به طور کامل خاموش نمایید.

مشخصات کاربری

با مراجعه به بخش Console Nickname از قسمت system میتوانید نام کنسول خود را به صورت شخصی سفارشی سازی کنید که بعد از روشن شدن دستگاه نام انتخابی شما روی سیستم باشد.

مدیریت کارت حافظه

هنوز چیزی از ورود این محصول به بازار ایران نگذشته ،داریم میبینیم که بازیهای جدید حجمشان از حافظه خود کنسول بیشتر است.

با یک کارت حافظه جانبی میتوانید این مشکل را حل کنید. زمانی که درر آغاز بازی باMii pop up مواجه میشوید از گزینه + کلیه اطلاعات پروفایل جدید خود راوارد نمایید در واقع با این کار شما میتوانید پروفایل جدید ایجاد نمایید و فضای لازم برای شما لحاظ میشود. به جای پاک کردن بازیها زمانی که با کمبود حافظه مواجه هستید، بازیها را آرشیوکنید. این کار را در بخش Archive Software از قسمت home screen>option

افزایش عمر باتری کنسول نینتندوسویچ

کامنتی که اخیرا از کاربران دریافت میکنیم تاثیر وای فای روی عمر باتری است. کاربران اعلام کرده اند که روشن بودن وای فای در عمر باتری بسیار تاثیرگذار است و از عمر باتری می کاهد. پس در مواقع غیر ضروری وای فای دستگاه را در حالت خاموش نگه دارید.

میانبرها در کنسول نینتندوسویچ

با فشردن همزمان دکمه ها ZL و ZR از وضعیت باتری دستگاه و مقدار باتری استفاده شده آگاه شوید. با روشن کردن هدست بی سیم ،کنسول به صورت خودکار به هدست شما وصل میشود و صدای اتصال را از هدست میتوانید بشنوید. این آپدیت جدید نینتندوسویچ است و نیازی هم به تنظیمات خاص ندارد

اشتراک گذاری در نینتندوسویچ

روی جویکان سمت چپ دکمه ای وجود دارد که یک دایره نیز روی دکمه است. با فشردن این دکمه میتوانید از لحظات طلایی بازیها اسکرین شات بگیرید و به اشتراک بگذارید. از قسمت screen share میتوانید تصاویر و ویدیوها یتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید .این نیز بسیار نکته جذابیست که کنسول میتواند با این آپشن قابلیت خود را به رخ بکشد.

حتی میتوانید فعالیت کاربران را نیز ببینید. برای دیدن فعالیت بایستی چند ساعتی نیز خودتان فعال باشید اما اگر نمیتوانید صبر کنید پس از اپ parental control استفاده کنید. حتی شما میتوانید با دوستانتان چت کنید اما برای این کار باید اپلیکیشن ANDROID و یا IOS نصب کنید و پس از وارد کردن مشخصات اکانت خود از قابلیت چت کردن استفاده کنید.

استایل ها درکنسول نینتندوسویچ

شاید شما هم بر این باورید که باکمی فشار بیشتر پایه کنسول شما میشکند اما بدانید که این پایه ها طوری طراحی میشوند که بر خلاف ظاهر نازک و شکننده چنانچه فشار روی پایه ها از حد معمول بیشتر شود پایه نمیشکند بلکه از جای خود درمی آید.

تنظیمات امنیتی در کنسول نینتندوسویچ

الف: قابلیتی که این سیستم در اختیار شما میگذارد تنظییمات کنترل والدین است . جهت بهره بری از این قابلیت بایستی اپ Parental Controls را برای نینتندوسویچ نصب و فعال نمایید .بعد از پیکربندی های لازم میتوانید بازی فرزندانتان را کنترل نمایید.

ب: گم شدن دسته های جوی کان: با توجه به کوچک بودن این دسته ها گم شدن آنها دور از وافعیت نیست. اما اگر دسته ها در محدوده کنسول باشند میتوانید با تنظیمات به لرزه درآوردن دسته ها آنها را همیشه در دسترس داشته باشید. برای اینکار به بخش CONTROLLER بروید و گزینه FIND CONTROLLER را تنظیم کنید.

پ: انتقال داده ها از دستگاهی به دستگاه دیگر:

این کار کمی دشوار است. اما چنانچه تحت هر شرایطی قصد انتقال داده ها از دستگاهی به دستگاه دیگری داشتید میتوانید با مراجعه به تنظیمات زیر داده ها را انقال دهید.

System>setting>user>Transfer Your User and Save Data

ابتدا هر دودستگاه را به برق و به یک شبکه وایفای وصل کنید. سپس مبدا و مقصد داده ها را تعیین کنید و داده ها را انتقال دهید .

ریست کردن کنسول نینتندوسویچ در هنگام فروش

شاید لازم میدانید که زمان فروش کنسول خود تمام داده ها را از آن پاک کنید. برای این کار باید فرمول زیر را دنبال کنید و بدانید که داده ها نیز دیگر قابل بازیابی نیستند.

System Settings> System> Initialize> Initialize Console> Next و در پایان گزینه Initialize را بزنید تا تمام داده ها از سیستم شما حذف شود.

نکته ایمنی در عمر نینتندو سویچ

اولین کاری که بعد از خرید کنسول نینتندوسویچ باید انجام بدهید خرید یک محافظ برای دستگاه است. چرا که اگر فعالیت شما با دسته پرو انجام نمیگیرد چنانچه از محافظ مخصوص استفاده نکنید سویچ شما عمر زیادی نخواهد داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 8 =