ترکیبات فیفا ۲۱

ترکیبات فیفا 21

داشتن بهترین ترکیبات فیفا ۲۱، مؤثرترین راه برای رسیدن به پیروزی در بازی‌های آنلاین و همچنین کمک بزرگی برای بخش‌هایی از حالت آفلاین،‌ مانند حالت Career که امسال مجدداً دستخوش تغییراتی شده، می‌باشد. در لیگ‌های آخر هفته یا Division Rivals چندان با ترکیب ۲-۴-۴ روبرو نخواهید شد و در اینجا علت آن را توضیح خواهیم داد. اینکه چرا ترکیباتی مانند ۲-۵-۳ و ۱-۴-۱-۴ به روزتر و مؤثرتر هستند. این‌ها ۷ مورد از بهترین ترکیبات FIFA 21 هستند.

ترکیب ۲-۵-۳

ترکیبات فیفا 21

چند تغییر عمده در گیم ‌پلی این بازی اعمال شده است. اول از همه، حرکات هوش مصنوعی هوشمندتر از قبل شده است. داشتن یک سیستم، دو مهاجم را الزامی می‌کند. این امر، در کنار ویژگی Creative Runs (کنترل بیشتری بر روی زمانبندی و جهت دویدن هم‌تیمی‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد)، به شما این امکان را می‌دهد تا بیشتر از هر زمان دیگری دفاع کنید.

علاوه بر این، بازی از گوش‌ها / Wing Play در مقیاس بزرگ‌تری بازگشته است. به خصوص با توجه به اینکه بازیکنان هدف / Target Men (بازیکنان مهاجمی که هدف پاس هم‌تیمی‌ها هستند)، امسال چطور ظاهر شوند. این چیزی است که ۲-۵-۳ را ترکیب ساده‌ای برای پیشنهاد می‌کند. ممکن است گاهی اوقات از نظر دفاعی کم به نظر برسید، اما پتانسیل سرکوبگر ضدحمله و از همه مهم‌تر، ترکیب محکمی که در وسط زمین چیده‌ اید، باعث می‌شود که تهدید بزرگی از جانب سانترها باشید. در قسمت دفاع خود نیز باید قادر به گرفتن تمام توپ‌هایی باشید که به محوطه جریمه نزدیک می‌شوند.

ترکیب ۱-۲-۴-۳

ترکیبات فیفا 21

در ترکیبات فیفا ۲۱ این ترکیب مناسب افراد پر دل و جرأت است. تنظیم حالت دفاعی بر روی ’Drop Back‘ در کنار دو یا سه پاس رو به عقب می‌تواند تیم حریف را به اندازه کافی مأیوس کند. آن را با یک تاکتیک Fast Build Up که به شما اجازه می‌دهد پس از تصاحب توپ، سریعاً مقدمات حمله را بچینید، در یک حالت تهاجمی همراه کنید. شما باید تمام ترکیبات یک حمله سریع و سبک را داشته‌ باشید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که هر دو هافبک میانی شما دستورالعمل‌های ‘Come Back On Defence’ و همچنین ‘Stay Wide’ را فعال کرده باشند. این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا به عنوان مدافعان کناری، سرسخت‌تر باشند.

ترکیب ۱-۴-۱-۴

ترکیبات فیفا 21

این ترکیب در سال‌های گذشته بیش از حد دفاعی، سخت و کسل‌کننده بود. اما با آمدن تاکتیک خلاقانه Creative Runs در FIFA 21 و بهبود مجموع حرکات، تبدیل به یک بوم نقاشی خالی شده است. شما می‌توانید تیم ایده‌آل خود را بر روی آن طراحی کنید. با در دست داشتن اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات منوی تنظیمات تاکتیکی، می‌توانید شرایط را به سرعت تغییر دهید. همچنین داشتن بیش از یک ترکیب ۱-۴-۱-۴ در قسمت Game Plans برای استفاده، ایده خوبی خواهد بود.

می‌خواهید بیشتر دفاعی بازی کنید؟ سه خط میانی قرار دهید. گل می‌خواهید؟ باید با توجه به قابلیت آزادی عملی که دارید، با یکی از وینگرها نامتقارن پیش بروید. در پی آن، هر دو هافبک میانی مرکزی اجازه رفتن به جلو را دارند. یکی از هافبک‌های شما که دستورالعمل ‘Drop Between Defenders’ را فعال کرده است، نیز این امکان را فراهم می‌کند که ۹ بازیکن دیگر به صورت کاذب، مدافعان را به اطراف بکشند.

ترکیب ۲-۱-۲-۱-۴ (گسترده)

ترکیبات فیفا 21

بازهم بازی به صورت گسترده، مؤثرترین راه پیروزی در این سال است. در ترکیبات فیفا ۲۱ هیچ ترکیبی بهتر از ترکیب ۲-۱-۲-۱-۴ نیست. با اینکه در این ترکیب بسیار حساس به ضدحمله هستید، اما نقاط قوت این سیستم بیشتر از نقاط ضعف آن است. شما به ندرت مجبور به تغییر با دستور گروه هستید و بهتر است که از منطقه جریمه خارج شوید.
با این حال اگر همچنان با این ترکیب مشکل دارید، می‌توانید از ترکیب آماده‌ای برای تعویض هر دو وینگر استفاده کنید. اگر شروع‌ کننده‌های شما هم به حمله و هم به دفاع کمک کنند، یعنی Work Rate آن‌ها High باشد، استقامت آن‌ها در کم‌ترین زمان از بین خواهد رفت.

ترکیب ۲-۲-۲-۴

ترکیبات فیفا 21

متعادل‌ترین و به نظر ما، بهترین ترکیب در FIFA 21 همین است. این تعادل، بیشتر به خاطر انعطاف ‌پذیری ۴ بازیکن جلو و خط میانی استواری است که دارد و به طور خودکار بیشتر هم خواهد شد. اگر به عرض بیشتری نیاز دارید، ابتدا مطمئن شوید که دو هافبک حمله مرکزی بر روی ‘Free Roam’ و فول بک‌ها (بازیکنان خط عقب هنگام حمله) از طریق Attacking Runs و به صورت ‘Overlap’ بر روی  Join The Attack تنظیم شده ‌اند. این بدان معنی است که هافبک‌های حمله مرکزی شما باید حداقل سه راه پاس در تمام مدت بازی داشته باشند، یکی به طرف جناحین، یکی به سمت مهاجم و دیگری به طرف خط میانی دفاع.

ترکیب [۲] ۱-۳-۲-۴

ترکیبات فیفا 21

اگر در اولین جلسات آزمایشی ترکیبات فیفا ۲۱ باشید، ترکیبات باریک چندان رایج نیستند. هافبک خیلی شلوغ می‌شود و شما به راحتی توسط تیمی که در مقابل شما ترکیب مخالفی دارد، خنثی خواهید شد. ۱-۳-۲-۴ گسترده‌تر، به شما اجازه می‌دهد تا این مرحله را دور بزنید. ناگهان کانال‌ها بازتر شده و موجب گسترش بازی می‌شود.
با اینکه این یکی دیگر از ترکیب‌هایی است که بدون نیاز به دستکاری منوی تاکتیکی می‌توان آن را پیدا کرد، اما باعث می‌شود که یک هافبک دفاعی تحت منوی Attacking Support جلو برود و ترکیب شما را به شکل غیرمعمول ۱-۲-۲-۱-۴ تبدیل کند. چیزی که موجب باز شدن فضا می‌شود. تاکتیکی که به ویژه در اواخر بازی خوب عمل می‌کند. زیرا سطح انرژی را به شدت کاهش می‌دهد و بازیکنان نمی‌توانند به درستی به دفاع برگردند.

ترکیب ۲-۱-۲-۵

ترکیبات فیفا 21

FIFA همیشه رابطه عجیبی با ترکیب ۳ بازیکن در عقب داشته است. ۵ دفاعی که معمولاً نقطه مقابل دنیای واقعی خود را بسیار بهتر از سیستم‌های دفاعی سه نفره منعکس می‌کنند. در نتیجه، ۲-۱-۲-۵ از همه نظر بهتر است. چرا که عرض زیاد (مخصوص امسال) و چندین گزینه برای حمله دارد.
احتمال موفقیت این ترکیب، کاملاً به نحوه تنظیم دفاع کناری شما بستگی دارد. آن‌ها را به Overlap در Run Types و به Join The Attack در Attacking Runs تغییر دهید. سیستم تیمی را کاملاً متعادل نگه دارید تا از بهترین ترکیب FIFA 21 بیشترین بهره را ببرید.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =