تریلر بازی Broken Sword 5 بر روی پلی استیشن ۴

بازی Broken Sword 5

شاید در ابتدا احساس خوبی به بازی Broken Sword 5 نداشته باشید ولی درست زمانی که وارد دنیای آن میشوید همه چیز فرق میکند و حالا دیگر وقت فکر کردن است. شما در تمام مراحل بازی با چالش ها و معماها و پازل ها رو به رو میشوید و حالا باید تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین راه ممکن آن ها را حل کنید و علاوه بر ظاهر ساده بازی که در ابتدا بسیار بدون جذابیت به نظر میرسید حالا وقت نشان دادن خود رسیده است.

بازی Broken Sword 5
بازی Broken Sword 5

در ابتدا که شما نام بازی Broken Sword 5 را میشنوید در این تصور هستید که یک بازی جدید و جذاب منتشر شده است و حالا وقت آن رسیده است که این بازی را تهیه و اقدام به تجربه آن کنید ولی درست زمانی که به سراغ تصاویر بازی میروید و کمی بر روی آن ها تمرکز میکنید ناامید میشوید و پیش خودتان تصور میکنید که این بازی چقدر ضعیف و به درد نخور طراحی شده است و درست زمانی که حجم بازی را مشاهده میکنید دیگر به طور کلی از این بازی ناامید خواهید شد و به فکر فراموش کردن آن میروید ولی فکر اولتان خیلی هم غلط نبوده است و این بازی بر خلاف حجم و تصاویر ارائه شده خود جذابیت هایی را هم دارد که در ادامه بیشتر آن را توضیح میدهیم.

اولین سری از این مجموعه در ۱۵ مارس ۲۰۱۴ راهی بازار شد. طرح و ارائه دهنده بازی که Revolution Software بود این بازی را تا جایی که توانسته بود برای تمام پلتفرم ها در دسترس قرار داده بود که در نسخه ۵ از بازی شما از هر دستگاه و پلتفرمی که استفاده کنید تجربه این بازی را از دست نخواهید داد. این بازی بر روی پلتفرم های ویندوز و لینوکس IOS و اندروید و PS Vita و OS X در دسترس قرار گرفته است که همین موضوع یک شانس مثبت و حتی نکته خوبی برای این بازی میشود تا دارندگان تمام پلتفرم ها از تجربه این بازی عقب نمانند و از طرفی دیگر این بازی شانس خود را برای اجرای خود افزایش دهد.

شاید در ابتدا احساس خوبی به بازی Broken Sword 5 نداشته باشید ولی درست زمانی که وارد دنیای آن میشوید همه چیز فرق میکند و حالا دیگر وقت فکر کردن است. شما در تمام مراحل بازی با چالش ها و معماها و پازل ها رو به رو میشوید و حالا باید تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین راه ممکن آن ها را حل کنید و علاوه بر ظاهر ساده بازی که در ابتدا بسیار بدون جذابیت به نظر میرسید حالا وقت نشان دادن خود رسیده است. بازی که با موتور بازی سازی Virtual Theatre ساخته شده است حالا برای شروع یک چالش فکری به سراغ شما میاید.

شما در بازی تنها نیستید و برخلاف تصور شما در نقش شخصیت هایی به نام جورج که یک مرد است و نیکو هم که یک زن است و تماما شما با دوشخصیت اصلی و جذاب بازی رو به رو هستید که به خوبی بر روی آن ها کار شده است و ساخته شده دو شخصیت جذاب و باهوش را توسط سازندگان آن به نمایش میکشد. البته آن ها هم به طور مستقیم از شخصیت های کارآگاهی برخوردار نیستند و صرفا آن ها در یک اداره پلیس کار نمیکنند بلکه افرادی معمولی هستند که شغل هایی مانند کارمند اداره بیمه و یا ژورنالیست هستند.

جورج صرفا برای کارگاه بازی به سمت حل این معما ها و داستان ها نمیرود بلکه به دلیل اینکه رئیس جورج که قصد آن را دارد که کمترین مقدار را پرداخت کند آن را به سمت این داستان های جنایی حرکت میدهد تا شاید بتواند به نحوی صرفه جویی زیادی در هزینه های شرکت خود کند از طرفی هم خود جورج بسیار مشتاق این پرونده ها است و از طرف دیگر شخص دوم برای اهدافی که در سر دارد و هم به خاطر جورج با او همراه میشود و او را در این راه همیاری میکند تا بلکه زودتر به نتیجه مطلوب برسد.

داستان بازی البته به خوبی روایت میشود و شما را جذب خود میکند تا هرچه شده است پیش بروید تا داستان های جدیدتری را پیش روی خود ببینید. بازی از یک خط داستان مشخص تشکیل شده است و ماجرای اصلی آن است که دو شخصیت اصلی بازی درست زمانی که اوضاع شهر را آرام  میبینند و ماموریت های قبلی خود را به خوبی پشت سر گذاشته اند ماموریت جدید خود را شروع کرده اند که بسیار ساده به نظر میرسد و قرار نیست اتفاقی در آن جا بیوفتد پس تصمیم میگیرند به دیدن از یک گالری فروش تابلو های گران بها بروند تا ماموریت خود را که از طرف رئیس به آن ها واگذار شده است را به راحتی انجام دهند پس در همین حال و هوا مشغول نوشیدن یک فنجان قهوه در فضای آرام گالری میشوند و درست زمانی که همه چیز به نظر آرام میرسد فردی در قالب یک شخص که ظاهرا پیتزایی را برای تحویل به مشتری آورده است وارد آن جا میشود و درکمال نا باوری رئیس این گالری فروش نقاشی را به قتل میرساند و اقدام به سرقت یکی از این تابلو های گران بها میکند حالا کار برای شما سخت میشود و بازی به حال و هوای کارآگاه بازی و داستانی خود نزدیک میشود. حالا جورج تنها راهی که دارد این است که مستقیما به سراغ این قاتل برود و سعی در پیدا کردن او کند از طرفی دیگر نیکو در محل حادثه میماند تا اطلاعات بیشتری را جمع آوری کند تا شاید بتواند حدس بزند که آن فرد قاتل چه کسی بوده است.

بازی Broken Sword 5
گیم پلی بازی Broken Sword 5

گیم پلی بازی Broken Sword 5

اصل گیم پلی بازی را پازل های آن تشکیل داده اند به طوری که در قسمت های مختلف و با درجه سختی های گوناگون پازل هایی مقابل شما قرار میگیرند و از طرفی دیگر اگر باهوش باشید میتوانید هرچه سریع تر حل کنید و مراحل  را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. در این راه تنها نیستید و میتوانید کمک هایی کوچک را از طریق راهنمای بازی دریافت کنید ولی اصل داستان شما هستید و معما ها و پازل ها و هوش خودتان.

در کل شما با یک بازی با استفاده از کنترلر های فراوانی طرف نیستید و تنها با همان ماوس و یا تاچ دستگاه خود کلیک هایی را در ناحیه های مختلف صفحه انجام میدهید و به شخصیت اصلی داستان خودتان دستورات لازم را میدهید. بازی در سبک هایی معمایی و پازل برقرار شده است و به صورت دو بعدی است ولی نباید از این نکته بگذریم که که در نوع خود یک بازی نسبتا خوبی ارائه شده است.

طبق اخبار جدید مشخصاتی کلی از بازی در اختیار کاربران و علاقه مندان قرار گرفته شده است. قیمت این بازی در کشور های مختلف متفاوت است و برای کنسول های پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان منتشر و در دسترس قرار خواهد گرفت. تاریخ انتشار آن هم چهارم سپتامبر مشخص شده است.

نسخه دیجیتالی بازی تنها خود بازی است ولی شما با تهیه نسخه فیزیکی آن به همراه خود یک کتاب هم دریافت میکنید که روایت گر بخش داستان بازی است.

همانطور که در بالاتر هم گفتیم بازی برای تمام پلتفرم ها عرضه شده بود ولی حالا برای کنسول های پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان عرضه شده است تا تمام پلتفرم هایی که مورد پشتیبانی از سمت آن ها قرار گرفته است کامل شود.

در ادامه قیمت بازی در آمریکا و اروپا و انگلستان بر اساس واحد پول هرکشور متفاوت خواهد بود.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هجده =