منتشر شدن تریلر بازی Control PS4 با محوریت گیم پلی

تریلر بازی Control

قدرت‌های خارق العاده ی کارکتر های بازی، شرایط محیطی و مکانیک‌های گیم ‌پلی موضوعاتی هستند که در آخرین تریلر بازی Control دیده می شوند :سم لیک ، یکی از بزرگ ترین بازی سازانی است که با بازی Max Payne ، پا به عرصه ی شهرت گذاشت . به علاوه بازی‌هایی نظیر Alan Wake و Quantum Break ، بر این شهرت افزودند و او را تبدیل بازی ‌ساز مطرح هنر هشتم کردند .

تریلر بازی Control
جدیدترین تریلر بازی Control

قدرت‌های خارق العاده ی کارکتر های بازی، شرایط محیطی و مکانیک‌های گیم ‌پلی موضوعاتی هستند که در آخرین تریلر بازی Control دیده می شوند :سم لیک ، یکی از بزرگ ترین بازی سازانی است که با بازی Max Payne ، پا به عرصه ی شهرت گذاشت . به علاوه بازی‌هایی نظیر Alan Wake و Quantum Break ، بر این شهرت افزودند و او را تبدیل بازی ‌ساز مطرح هنر هشتم کردند .
سم لیک به تازگی بازی جدیدی ارائه داده است که کنترل (Control) نام دارد و پیش بینی می شود همچون کارهای دیگرش درخشان باشد . تاریخ انتشاربازی Controlدر ابتدا به واسطه‌ی پستی که در وبسایت فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store) منتشر شده بود ، به بیرون درز پیدا کرد و بعد از آن استودیو Remedy Entertainment تاریخ انتشار بازی Control را به صورت رسمی تایید کرد و قرار است این بازی که مضمون تیراندازی سوم دارد ، توسط استودیو فنلاندی Remedy Entertainmentبا مشارکت شرکت ۵۰۵ گیمز در تاریخ ۲۷ آگوست (۵ شهریور) ، راهی بازار شود تا فرصت تجربه ی آن را به گیمر های مشتاق پلتفرم های ایکس‌ باکس وان ، پی سی و  پلی استیشن ۴ بدهد .

مکانیک‌های گیم‌پلی در تریلر بازی Control

تاکنون چندین تریلر از این بازی دیده شده است اما در جدید ترین تریلر بازی Control ، فضاسازی بازی ، مکانیک‌های گیم‌پلی و قدرت‌های ویژه جِسی فیدن (قهرمان داستان) به‌تصویر کشیده می‌شود . تفاوتی که در این تریلر باتریلرهای قبلی به چشم می خورد این است که تریلرهای قبلی بخش هایی جزئی از گیم‌پلی بازی را به تصویر می کشیدند اما این تریلر ، به نحو احسنت بر روی مکانیک‌هایی که بازی در اختیار کاربرش قرار می‌دهد ، تمرکز کرده و همچنین تصاویر بهتری از توانایی‌ها و سلاح‌هایی که بازیکن می‌تواند از آن‌ها استفاده کند، دیده می شوند .
قهرمان این بازی ، جسی فیدن ، قادر است غیب یا در محیط معلق شود و هم‌چنین می‌تواند از تاکتیک‌های مبارزه‌ای بیشمار با استفاده از تفنگ ویژه و چندگانه ی Service Weapon که به شکل سلاح‌های مختلفی از جمله شاتگان، تپانچه و تک تیرانداز در می آید ، در روند بازی خود استفاده کند. این ها ویژگی هایی هستند که در تریلر به چشم می خورند ؛ علاوه بر این که آزادی‌عمل بیشتری به گیمر می‌دهد ، کمک شایانی برای پیشرفت او در شرایط دشوار بازی ، می کند . اما همانند ساخته قبلی استودیو رمدی ، در این اثر هم سیستم سنگر گیری ، کاور گرفتن ، اتوماتیک بوده و دکمه مشخصی برای این کار در نظر گرفته نشده است .

تریلر بازی Control
بازی Control

خلاصه ای از داستان بازی را با هم می خوانیم :
ساختمان اصلی ارتش فدرال تحت کنترل نیروهای مرموزی در آمده است و رئیس اسبق این سازمان نیز به قتل رسیده است . در این شرایط ماموریتی جهت باز پس گیری مجدد ساختمان به جسی فیدن که اکنون ریاست این سازمان را بر عهده دارد واگذار شده است . جسی برای انجام ماموریت خود با به کارگیری اسلحه ای فوق پیشرفته و همچنین نیروهای ماورایی خود ، وارد ساختمان اصلی فدرال ، House) (The Oldest ، می شود .
با اینکه این روز‌ها بازی سازان بازی های جهان باز را می پسندند ، اما Control برخلاف این تمایل ، در دست ساخت است . بیانیه ی مدیر ارتباطات استودیو رمدی ، توماس پوها ، در وب‌سایت گیمینگ‌بولت ، نشانگر این موضوع است که علاوه بر این که Oldest House جریان اصلی بازی را شامل می شود ، این بازی همچنان دارای فضاهای گسترده است که برای گیمر ها جذاب خواهد بود . پوها ادامه می دهد :
بازی Control محصولی با زمین های شنی (sand box)است و با وجود جهان باز نبودنش شباهت زیادی به بازی های غیر خطی دارد .
شخصیت کارکتر اصلی بازی به شرح زیر است :
جسی دختر با ذکاوتی است که در سن کم‌ اتفاقاتی را تجربه می کند و این موضوع سبب می شود تا شخصیتی عجیب و غریب پیدا کند و به علاوه دیدگاهی متفاوت با مردم دیگر داشته باشد . مردم شهر او را به خاطر شخصیت عجیب اش دیوانه می خواندند و این موضوع باعث ناراحتی اش در بین مردم می شود . اما سرانجام این شخصیت متفاوت در Oldest House به یاری اش می آید و این احساس را پیدا می کند که می تواند شرایط شهر را دچار دگرگونی کند .

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =