بررسی انتشار نخستین تریلر بازی My Hero Academia :Ones Justice

بازی My Hero Academia :Ones Justice

کمپتمی کپکام در بخش توضیحات خود اینگونه نوشته:بازی جدید ما My Hero Academia :Ones Justice اقتباسی از مانگا و یک انیمه باهمین نام است.(لازم به ذکر است که انیمیشن‌های ژاپنی‌را انیمه می‌نامند.) داستان روایتگر تعدادی از قهرمان‌های افسانه‌ای و نیز ضدقهرمانان است که به وسیله‌ی خصوصیات خاص خود که مخاطب این ویژگی‌هارا بانام Quirks میشناسد ؛به رقابت ودرگیری بایکدیگر می پردازند.

بازی My Hero Academia :Ones Justice
بازی My Hero Academia :Ones Justice

کمپانی باندای نامکو (Bandai Namco) که یک شرکت سازنده وتوسعه دهنده‌ی بازی‌های ویدیویی در ژاپن است؛در سپتامبر سال ۲۰۰۵ از ترکیب دو شرکت  ژاپنی دیگر به‌نام باندای ونامکو ایجاد شد دفتر مرکزی این کمپانی در توکیو واقع شده وحدود ۹۰۰ نفر کارمند دارد این شرکت را می‌توان ازجمله‌ی قدرتمندترین وبااصالت‌ترین کمپانی‌های ساخت گیم ویدیوها به شمار آورد. شاید نه به اندازه یوبیسافت یا…اما نامی آشنا برای گیم بازان حرفه‌ای است.

حال این شرکت محبوب در خبری اعلام کرده که درحال حاضر مشغول کار برروی پروژه‌ای برای ساخت یک بازی انیمه محور ومانگا به‌نام My Hero Academia است.زمانی که از آن‌ها خواسته شد تا اطلاعات بیشتری از بازی در اختیار قرار بدهند آن‌ها پاسخ دادند تا زمان انتشار تریلر بازی صبر کنید.

عرضه نخستین تریلر بازی My Hero Academia :Ones Justice

اکنون اما این انتظارها بسر آمده و نخستین تریلر بازی My Hero Academia :Ones Justice عرضه شده که برای نشان دادن نمای کلی‌ای از بازی برای ما مفید است.علاوه بر انتشار این ویدیو خبر دیگری نیز از این بازی توسط باندای نامکو منتشر شد وآن خبر انتشار این بازی برای نخستین‌بار در غرب بود یعنی پس از این بازی‌کنان غربی به جمع بازی‌بازان شرقی که این بازی دراختیار آنان قرار دارد اضافه خواهند شد وخب البته این موضوع باعث افزایش بازار فروش باندای نامکو می‌شود.

این کمپانی همچنین در بخش توضیحات خود اینگونه نوشته:بازی جدید ما Mu Hero Academia اقتباسی از مانگا و یک انیمه باهمین نام است.(لازم به ذکر است که انیمیشن‌های ژاپنی‌را انیمه می‌نامند.)

داستان روایتگر تعدادی از قهرمان‌های افسانه‌ای و نیز ضدقهرمانان است که به وسیله‌ی خصوصیات خاص خود که مخاطب این ویژگی‌هارا بانام Quirks میشناسد ؛به رقابت ودرگیری بایکدیگر پرداخته.شما به‌عنوان بازیکن می‌توانید از قدرت‌های ماورایی خود لذت برده و وارد نبردهای گوناگون هوایی‌وزمینی شده؛ سازه و دیواره‌ها ؛هرآنچه در بازی هست به کمک شما آمده تا لذت کافی‌را ببرید.

بازی My Hero Academia :Ones Justice
بازی My Hero Academia :Ones Justice

در ابتدا تنها دارندگان نینتدوسوییچ و پلی‌استیشن۴ منتظرانتشار این بازی بودند تا اینکه درآخرتریلر منتشر شده خبر از عرضه My Hero Academia: Ones Juice برای ایکس باکس‌وان و کامپیوتر نیز داده شد.

همانطور که گفته شد این‌ بازی اقتباسی از انیمه‌ای ژاپنی باهمین نام است اما گفتنی‌است این دومین نسخه ساخته شده از این انیمه است؛اولی تنها برای بازار داخلی وفقط در خود ژاپن عرضه شد.در حالی‌که نسخه ثانی برای انتشار در مارکت‌های جهانی درنظر گرفته شده.

شخصیت اول داستان و کاراکتراصلی بازی ایزوکومیدوریا نام دارد که پس از آشنایی ودوستی با شخصی به‌نام آلمایت که به تعبیری بزرگترین وقدرترین قهرمان جهان در آن دوره است قصد جانشینی آن‌را درسر می‌پروراند.

این بازی My Hero: Ones Juice در سبک رزمی است.واین ژانر تناسب دارد با شروع بازی یعنی هنگامی‌که شخصیت اصلی ما ایزوکو میدوریا با استادش مشغول تمرین فنون رزمی‌است

.بعد از آن‌که هدایت بازی را به شماسپرده شد وارد بخش خسته کننده‌ی روایتگر داستان میشوید که چیزی حدود چهارساعت از شما زمان خواهد گرفت که نکته بشدت عصبی کننده عدم وجود بخش کات‌سین است.

مراحل بازی My Hero Academia :Ones Justice را اگر بخواهیم خیلی کوتاه وسطحی برای شما بیان کنیم شاید بیان همین جملات کافی باشد:جنگیدن؛جنگیدن؛خواندن؛جنگ؛خواندن….واین ریتمی است که همواره تکرار می‌شودالبته شاید فکرکنید که این تکرار ملال‌آور خواهد بود باید عرض‌کنم که خیر چنین نیست زیرا که ریتم مبارزات انقدر تند وهیجانی پیش می‌رود که شمااصلا کمبودمحتوای داستانی را حس نخواهید کرد.

سوای بخش داستانی بخشی به‌نام Mission وجود دارد که بابرگزیدن ۳ کاراکتر آغازمی‌شود.که ماموریت‌ها وچالش‌هایی را به شما می‌دهد.مبارزاتی که از آن صحبت کردیم در حالت ۳D Battle Arena هستند واین بدین معنی است که همانند بازی‌های سری ناروتو دوربین سوم شخصی دراین مبارزات لحاظ شده که میدان دیدو آزادی عمل شمارا وسعت خواهد بخشید.

برای حفظ حالت Tag Battle هم در زمان انجام مبارزات دو هم رزم کمکی به شما اضافه خواهند شد که این بسته به انتخاب شماست که لحظه‌ای آنان را فرابخوانید ویا کلا بین شخصیت‌هایتان لحاظشان کنید.حتما با این قضیه که سیستم مبارزه‌ای این بازی خاص است وما در کمتر بازی شاهد چنین مکانیزمی بوده‌ایم موافق هستید.

دراین بازی ما ۲۰ کاراکتر در اختیار داریم که هرکدام سبک مبارزه‌ی خاص خودشان را دارند وبرای تسلط پیدا کردن برآن‌ها لازم به صرف زیادی است ولی سود اینکار آن است که پس از ماهرشدن باهرکدام از آن‌ها مبارزات لذت‌بخش والبته بسیار تخیلی را تجربه خواهید.شاید به پای دراگون‌بال نرسد اما از تجربه آن پشیمان نخواهید شد.

فضای مبارزه در My Hero: Ones Justice بسیار متنوع ومملو از رنگ‌های گوناگون طراحی شده که بیشتر
آن‌از فضاهای داخل انیمیشن الهام گرفته شده.

بازی My Hero: Ones Academia اولین سری درسطح جهانی از مجموعه بازی‌های My Hero Academia است که به علت قرار دادن تمرکز سازندگان روی بخش آنلاین از بخش روایت کنندگی وداستانی تکنفره کاملا غافل شده‌اند واصلا خوب عمل نکرده‌اند. در عوض در بخش آنلاین بدون نقص ظاهر شده و بدون لگ ومشکلاتی از این قبیل توانسته رضایت هواداران را جلب کند

مشکلات شخصیت سازی وعدم استفاده ازموسیقی انیمه وسایر مشکلات مانع درخشش این بازی درحدی که باید وشاید شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =