تریلر جدید بازی Control

جسی فیدن شخصیت اصلی بازی Control

به تازگی تریلری از بازی control ارائه شده که در آن به معرفی شخصیت اول این بازی پلی استیشن پرداخته شده است. سازنده های این اثر یعنی کمپانی رمدی همانند اثرهای گذشته خود نام بازی ها را بر روی کاراکترهای اول نذاشته اند، اما این موضوع باعث نخواهد شد که جسی فیدن از اهمیت کمی برخوردار باشد و حتی رمدی کاراکتر جسی فیدن را دقیق ترین شخصیت خوانده که تاکنون به وسیله آن هاطراحی شده است.

بازی Control
بازی Control

این کاراکتر مملو از جزئیات می باشد و چهره او به همراه لباس هایش با فضایی که در آن قرار دارد بسیار متناسب به نظر می رسند. در زمان هایی پیش کمپانی رمدی تحت کنترل مایکرو سافت قرار داشت و اثرهایش را منطبق با چیزی که مایکروسافت از آن ها در خواست داشت طراحی می کرد. دو اثر محبوب شرکت رمدی آلن ویک و کوآنتوم بریک توانست  موفقیت های زیادی را کسب نماید اما با این وجود کمپانی مایکروسافت هرگز از آن ها درخواست نکرد که ادامه این بازی ها را طراحی کنند.

بنابراین این کمپانی تصمیم گرفت که به هر شکلی که می تواند وارد بازار اثرهای مالتی پلتفرم شود. درنهایت این استودیو به دنبال کمپانی پانصدو پنج گیمز رفت. موضوعی که در این اثر جالب به نظر می رسد کسب مجدد اختیارها می باشد. محتوای داستانی این اثر سرنوشت زنی با اسم جسی فیدن را پیش خواهد برد که او جهت به ثمر رساندن تحقیقاتش به سازمانی دولتی وارد خواهد شد.

جسی فیدن شخصیت اصلی بازی Control
جسی فیدن شخصیت اصلی بازی Control

جسی فیدن شخصیت اصلی بازی Control

جسی هنگامی که به این سازمان که موجودات عجیبی کنترل آن را برعهده دارند وارد می شود خواهد فهمید که او با بهره گرفتن از قابلیت هایش قادر خواهد بود که آن ها را از پا دربیاورد. جسی به تازگی متوجه شده است که چگونه می تواند از قابلیت های خود استفاده کند. او درگذشته همیشه برای داشتن همچین نیروهایی مورد سرزنش قرار گرفته است و اطرافیانش او را دیوانه خوانده اند.

او هیچ وقت این احتمال را نمی داد که زمانی فرا برسد تا قادر به استفاده کردن از این نیروها باشد. یکی از طراحان بازی Control در این زمینه عنوان کرده است که این اثر در حقیقت جسی را به نمایش خواهد گذاشت که تصمیم به شناختن خود گرفته است. او با دنیای گذشته خود غریبه بوده است اما اکنون با دنیایی که به تازگی به آن وارده شده است احساس تعلق خاطر می نماید.

این اثر از مکانی به نام قدیمی ترین خانه برخوردار می باشد. این خانه ظاهری همانند خانه های چند دهه پیش را دارد و نکته جالب این است که ظاهر این خانه به طور مداوم در حال تغییر کردن می باشد. در حقیقت این ساختمان را می توان مکانی برای برخورد زمان و مکان در نظر گرفت. در این خانه سازمان گروه های فدرال مستقر شده اند و کسانی که در این کمپانی حضور دارند به کارهایی همچون یافتن علت برای حادثه های ماورالطبیعه و ارزیابی اتفاق هایی از این دسته مشغول می باشند.

نمای بیرونی این ساختمان به شکلی نرمال که کمی خشن است به تصویر کشیده است و بازیکن تا قبل از اینکه به محیط داخل آن وارد نشود احتمال همچین اتفاق هایی را در آن جا نخواهدداد. هنگامی که کاراکتر جسی برای یافتن هویت نیروهایی که در درونش آن ها را حس می کند وارد این ساختمان می شود متوجه خواهد شد که تمامی این ساختمان را قدرتی عجیب با نام هیس در برگرفته است و این نیرو کسانی که تصمیم می گیرند در برابرش قد علم کنند را به ورطه نابودی می کشاند.

جسی در این بازی پلی اسیتشن ۴ تنها کاراکتری می باشد که می تواندکنترل این نیرو را در دست بگیرد و به نابودی آن بپردازد. در هنگامی که بازی آغاز میابد سلاحی منحصر به فرد در اختیار جسی قرار خواهد گرفت و جسی را رئیس بعدی این کمپانی معرفی می کند. این سلاح نیز مانند خانه قدیمی شکل ظاهری معمولی را دارا می باشد اما عملکرد آن ماورایی خواهد بود و همچنین در پیش بردن روند بازی ظاهر آن دگرگون خواهد شد.
اثر کنترل نه تنها برای کاربرهایی که دارد بلکه برای سازنده هایش نیز فضایی راز آلود را خواهد داشت. این اثر بی شباهت به اثرهای منتشر شده از دیوید لینچ و کارهای ژانر new werid نیست. در بازی Control سوالاتی در ذهن بازیکن ها ایجاد خواهد شد که یافتن پاسخ آن ها کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. همچنین باید اضافه کرد سیستمی که برای نبردهای بازی به کار برده شده است بسیار روان هستند و از استحکام خوبی نیز برخوردار می باشند. سیستم مبارزه همراه با فضایی راز آلود بازی کنترل را به یکی از برترین بازی های سال تبدیل کرده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =