مبارزات مگامن با روبات مسترها در تریلر گیم پلی جدید بازی Mega Man 11 PS4

بازی Mega Man

نمایش نبرد مگامن به عنوان یکی از ربات مسترها (Robot Master) به اسم «تورچ من» در تریلر گیم پلی بازی Mega Man 11 از سوی کمپانی سازندۀ بازی (کپکام) موجی از شادی و استقبال مخاطبان را به دنبال داشت. کپکام در مراسمی که به مناسبت ۳۰ ساله شدن سری بازی های مگامن ترتیب داده شده بود، برای مخاطبان این مجموعه بازی ها خبر جالبی در دست داشت.

مبارزات مگامن با روبات مسترها در بازی Mega Man 11
مبارزات مگامن با روبات مسترها در بازی Mega Man 11

نمایش نبرد مگامن به عنوان یکی از ربات مسترها (Robot Master) به اسم «تورچ من» در تریلر گیم پلی بازی Mega Man 11 از سوی کمپانی سازندۀ بازی (کپکام) موجی از شادی و استقبال مخاطبان را به دنبال داشت. کپکام در مراسمی که به مناسبت ۳۰ ساله شدن سری بازی های مگامن ترتیب داده شده بود، برای مخاطبان این مجموعه بازی ها خبر جالبی در دست داشت.
کوجی اودا و کازوهیرا به ترتیب به عنوان کارگردان و تهیه کنندگان Mega Man 11 با نمایش این تریلر و معرفی جنبه های جدید از شخصیت و مبارزات مگامن در مقابل شخصیت متضاد او در بازی (دکتر وایلی) نشان دادند که قصد دارند شخصیت مگامن را در قالب بسیار جدیدی معرفی کنند.Mega Man 11 از
جمله بازی هایی است که با استفاده از تکنولوژی ۵/۲ بُعدی (۲.۵ D) طراحی شده است و بصورت ساید اسکرولینگ و در پلتفرم اکشن اجرا می شود.
اگرچه طی سال های اخیر، سازندگان بازی پلی استیشن تصمیم به همگام سازی سیستم بازی با موتورهای جدید سه بعُدی گرفتند و سری های جدید بازی به صورت سه بُعدی طراحی شده اند. باید گفت که این مجموعه در ردیف بهترین های اکشن پلتفرمر قرار دارد. Mega Man 11 مشتمل بر هشت ربات مستر است، و در نسخۀ اخیر بازی، نبرد مگامن با تورچ من که یکی از این ربات مسترهاست به تصویر کشیده شده است.
اگر بخواهیم ربات مستر بازی را از نظر قدرت طبقه بندی کنیم، به ترتیب بیشترین قدرت، چنین روندی را دنبال می کنند: بلاک من (Block Man)، اسید من (Acid Man)، ایمپکت من (Impact Man)، باونس من (Bounce Man)، فیوز من (Fuse Man)، توندرا من (Tundra Man)، تورچ من (Torch Man)، بلاست من (Blast Man). بر اساس این طبقه بندی تورچ من جزء ربات های کم قدرت بازی است، اما تغییرات جدیدی که در طراحی بازی صورت گرفته است، این مبارزات را بسیار جذاب کرده است.

مطابق معمول در سری جدید بازی Mega Man نیز قرار است مگامن در مقابل دکتر وایلی قرار بگیرد، مجددا مبارزات مگامن با روبات مسترها (در این نسخه تورچ من) جزء اصلی داستان بازی را تشکیل می دهند و تلاش برای کسب اسلحه های پیشرفته در بازی و صعود به مراحل بعدی نیز مطابق روال قبل اتفاق می افتد. اما در مورد کیفیت نبردها و مبارزات صورت گرفته با دشمنان اصلی در بازی (ربات مسترها یا باس ها) در سری جدید اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته است.

بازی Mega Man
بازی Mega Man

گیم پلی بازی Mega Man

پیشرفت کیفیت گیم پلی، بهبود گرافیکی کار و نبردهای چالش برانگیز و هیجان انگیزی که سازندگان بازی برای رویارویی مگامن و ربات مسترها تدارک دیده اند بسیار جالب توجه است. نکتۀ قابل توجه این که، در هر مرحله، هر ربات طراحی هنری ویژه ای دارد که در نهایت باس فایت های چالش برانگیزی را به نمایش می گذارد. بهبود قابلیت های طراحی شده در شخصیت دشمنان از جمله دیگر مواردی است که به هیجان بیشتر سری جدید بازی Mega Man کمک می کند.
پیش از این، غلبه بر دشمنان تنها توان شلیک کردن را به بازیکن ارائه می داد، اما در حال حاضر، قابلیت های دیگری از جمله، به دست آوردن زره، ایجاد حالت تهاجمی و پیش بینی توانایی های تله مانند نیز برای بازیکن در نظر گرفته شده است. نکتۀ قابل توجه دیگر در طراحی سری جدید بازی Mega Man، استفاده از سیستم جدید دندۀ دوبل «Double Gear» است. این ابزار جدید به طرز ماهرانه ای در داستان بازی گنجانده شده است.
دکتر وایت و دکتر وایلی (که به عنوان شخصیت مقابل مگامن عمل می کند) این دستگاه را اختراع کرده اند. به دنبال انتقام جویی دکتر وایلی، و تصمیم او برای استفاده از این سیستم خطرناک دنده ای، مگامن نیز توسط دکتر وایت به این سیستم مجهز می شود و در داستان این نبرد، مگامن و دکتر وایلی هر کدام برای غلبه بر دیگری از این ابزار استفاده می کنند. در این سیستم دو دنده طراحی شده است، دندۀ قرمز که دندۀ قدرت «Power Gear» نام دارد و دندۀ آبی که دندۀ سرعت «Speed Gear» نامیده می شود.
بهتر است جزییات بیشتر در مورد دنده ها و کاربرد آن ها در مبارزات مگامن را در خود بازی Playstation تجربه کنید، اما برای توصیف این دنده ها همین قدر کافی است که بدانیم، این سیستم توانایی های ویژه ای به مگامن بخشیده است. تلفیقی از قدرت ارائه شده توسط دندۀ قرمز و غلبه بر سرعت پیرامون که به وسیلۀ دندۀ آبی بدست می آید، تجربۀ بی نظیری از قدرت و سرعت را در اختیار بازیکنان قرار می دهد.

به نظر می رسد، درج این سیستم در بازی Mega Man فقط به خاطر آسان سازی سیستم بازی نبوده است. بلکه احتمالا تیم سازنده، پس از سه دهه تجربه تصمیم به تغییر سیستم بازی و خارج کردن آن از روند یکنواختی کرده اند، که البته در این زمینه بسیار موفق هم بوده اند.  Mega Man 11 پساز ۳۰ سال تجربه و عرضۀ هشت سری بازی در این زمینه نشان داد، این توانایی را دارد که با حفظ بنیان اصلی و درون مایۀ بازی، که برای بسیاری از مخاطبان خاطره انگیز نیز هست، می تواند هنوز هم بازی های جذاب و چالش برانگیز طراحی کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =