بازی Detroit Become Human در GDC 2018

تصاویر جدید بازی Detroit Become Human

در همایش GDC 2018 بود که شاهد ارائه تصاویر جدید از بازی Detroit Become Human بودیم. با استفاده از این تصاویر، ویژگی های گرافیکی این بازی مورد بررسی قرار گرفت و هم چنین فناوری های به کار رفته در موتور گرافیکی آن معرفی شدند.

تصاویر جدید بازی Detroit Become Human
تصاویر بازی Detroit Become Human

استودیوی بازی‌سازی کواتیک دریم (Quantic Dream) که ساخت این بازی را بر عهده داشته است در این همایش که در شهر سان فرانسیسکو برگزار شد شرکت کرده بود. در این همایش، سرپرست برنامه نویسی موتور گرافیکی این شرکت، یک پنل ارائه داد و در آن نوع Rendering و Anti-Aliasing موتور گرافیکی شرکت کواتیک دریم را در این بازی نشان داد.

این تنها پنل ارائه شده توسط این شرکت نبود و در یک پنل دیگر، تکنولوژی نورپردازی که در بازی Detroit: Become Human مورد استفاده قرار گرفته است، توسط گیلرمه کاورانت و تیبو لمبرت مورد بررسی قرار گرفت. این استودیو با استفاده از این دو پنل، اقدام به انتشار تصاویری از داخل موتور گرافیکی بازی کرد که در ادامه این نوشتار، به بررسی تصاویر جدید بازی Detroit Become Human می پردازیم.در اخبار مربوط به استودیو کوانتیک دریم که در ارتباط با بازی دیترویت می باشند، مشخص شده است که این استودیو برای ساخت این بازی از تکنولوژی های جدیدی که خود ساخته، استفاده کرده است.

موتور گرافیکی سه بعدی بازی دیترویت دارای ویژگی های جدیدی مانند Clustered Forward Rendering (رندرینگ دسته‌ای)، Temporal Anti-Aliasing، رندرینگ بر اساس شرایط فیزیکی (Physically-Based Rendering)، رندرینگ کاراکترها (Character Rendering) و افکت‌ها برای ارائه جلوه های تصویری جذاب می باشد. تصاویری که در این همایش منتشر شدند، از این مراحل رندرینگ عبور کرده وبه نمایش گذاشته شده اند. یکی از این عکس ها دارای ۱۲۴ چراغ و ۳۲ منبع نور است.

از فناوری های ذکر شده برای پردازش مو و هم چنین آیینه های موجود در بازی هم استفاده شده و به هرچه بهتر کردن آن، کمک فراوانی کرده است. استویوی سازنده بازی، برای حذف لرزش در مواقعی که دوربین به حرکت در می آید، از تکنولوژی Temporal Anti-Aliasing بهره برده است و هم چنین در مواقعی هم برای از بین بردن تاری عکس ها از تکنیک Motion Blur استفاده کرده است. اما فناوری Temporal Anti-Aliasing، همیشه کارساز نبوده و در بعضی موارد نمی تواند منجر به رسیدن به نتیجه مطلوب شود.

به همین دلیل، روش Normal Distribution Function Filtering در برخی مواقع، مورد استفاده سازندگان بازی قرار گرفته است چرا که این فناوری همراه با تکنولوژی Temporal Anti-Aliasing در بهتر شدن کیفیت جزئیات بازی خصوصاً کیفیت باران در آن، نقش مهمی ایفا می کند.برخی تصاویر وجود دارند که نشان دهنده استفاده از تکنولوژی Temporal Screen Space Reflections (انعکاس محیطی اجزای حاضر در فضای صفحه) می باشند و استودیو کوانتیک دریم با انتشار تصاویری که در آن ها از این فناوری استفاده نشده است، به مقایسه آن ها اقدام کرده است.

علاوه بر موارد ذکر شده، این استودیو، اطلاعات دیگری هم بازی ارائه داده است. یکی از این موارد مورد اشاره قرار گرفته، اطلاعاتی در مورد نوع اجرای بازی در کنسول های پلی استیشن ۴ معمولی و پلی استیشن ۴ پرو است. با این اطلاعات متوجه شدیم که این بازی در پلی استیشن ۴ معمولی، دارای روزلوشن ۱۰۸۰p و فریم ریت ۳۰ خواهد بود. یکی از مواردی که منجر شده است تا این بازی با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه قابل اجرا نباشد، این است که سازندگان آن به دلیل اکشن نبودن بازی نیازی به این نرخ فریم ندیده اند و تمرکزشان را بیشتر روی گرافیک بازی گذاشته اند.

تصاویر جدید بازی Detroit Become Human
تصاویر بازی Detroit Become Human

این تلاش منجر شده است تا بازی لودینگ نداشته باشد و یا اگر داشت در حدی نباشد که موجب اذیت کاربر شود. هم چنین این بازی بر روی این کنسول، از قابلیت HDR برخوردار می باشد و نورپردازی بازی هم دارای وضوح ۱۹۲*۱۰۸۰*۶۴ خواهد بود. در کنسول پلی استیشن ۴ پرو، رزولوشن بازی ۲۱۶۰p می باشد اما در این کنسول نیز به همان دلایل ذکر شده، فریم ریت بازی، ۳۰ خواهد بود. به طور قطع، این کنسول نیز از قابلیت HDR پشتیبانی خواهد کرد اما نورپردازی بازی در آن با وضوح ۲۳۵*۱۳۵*۶۴ رندر خواهد شد. ناگفته نماند که رابط کاربری در این کنسول ۴k خواهد بود.

همان طور که در ابتدا اشاره شد، پنل دومی هم در این همایش وجود داشت. این پنل به معرفی تکنولوژی استفاده شده در نورپردازی موتور بازی پرداخت و مشخص شد که نام این فناوری Icing Tool است و در بخش رندرینگ و کالیبراسیون مواد و هم چنین نورپردازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این تکنولوژی موجب شده است تا استودیوی سازنده بازی دیترویت، بتواند به الگوی جدیدی در نورپردازی دست یابد.

این استودیو به جای استفاده از منابع نور منظم و عادی، از منابع نور نزدیک و ویژه در Close-Up ها استفاده کرده است و با این کار، موجب شده است تا جلوه های بصری بازی کاملاً واقعی به نظر رسد و هم چنین بسیار جذاب تر از قبل باشد. انتشار تصاویر جدید بازی Detroit Become Human هم گویای این ویژگی ها بود و این تصاویر نشان دادند که در سایه زنی هم از این فناوری استفاده شده است. با مقایسه تصاویر منتشر شده، متوجه خواهید شد که فناوری های جدید به کار رفته در بازی Detroit: Become Human، تفاوت های بسیار زیادی را به وجود آورده است و به بهبود کیفیت بازی کمک فراوانی کرده است. بازی Detroit: Become Human، به کارگردانی دیوید کیج، منحصراً برای کنسول پلی استیشن ۴ شرکت سونی منتشر خواهد شد و استودیوی سازنده آن، امید بسیاری در موفقیت آن دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =