تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games

تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games

همه انسان‌ ها در طول زندگی خود با چالشی به عنوان پر کردن اوقات فراغت خود مواجه هستند. اوقاتی که معمولا می‌تواند رمز موفقیت انسان‌ها در رسیدن به پیروزی در سایر بخش‌های زندگی او شود. همواره راه‌ های مختلفی برای این موضوع وجود دارد که بعضی از آن‌ ها مفید و بعضی دیگر سبب می‌شوند تا عواقب و دردسرهای آتی را نیز با خود به همراه داشته باشد.

صنعت بازی‌ های رایانه‌ ای با انواع بازی‌ های جذاب و مهیج خود توانسته در این حوزه بسیار مورد توجه واقع شود و نظرات بسیاری از انسان‌ها را در طول زندگی به خود جلب کند. بازی‌ هایی که البته گاهی بعضی از آن‌ ها در صورت عدم استفاده صحیح می‌تواند برای انسان‌ ها مشکل‌ ساز هم شود.

امروزه تمامی انسان‌ها در سراسر این جهان هستی با هر خلق و خویی و با هر رنگ و نژادی از این صنعت شگفت‌ انگیز بنا به نیاز و سلیقه خود بهره می‌برند. پس وجود چنین جذابیتی میان مخاطبان و کاربران هر صنعتی در دنیا می‌ تواند توجه بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند که نتیجه این توجه سبب پیشرفت روز افزون در تمامی ابعاد آن می‌شود. صنعت بازی‌های رایانه‌ ای با نفوذ شرکت‌ ها و استودیو های بسیار بزرگ در سراسر دنیا توانست نسبت به صنایع دیگر مشابه خود با سرعت بسیار بالاتری پیشرفت کند و پله‌های ترقی را طی کند. پیشرفتی که سبب شد تا هر روزه این بازی‌ها نسبت به روز قبل، مجهزتر و کامل‌ تر شوند.

شرکت سونی و مایکروسافت در پیشرفت صنعت معرفی شده تلاش‌ های بسیار زیادی را انجام دادند. بنا به نظر بسیاری از کارشناسان این حوزه، امروزه و حتی آینده هر چه در این صنعت شکل می‌گیرد و رشد می‌ کند مدیون این دو شرکت بزرگ است که با سرمایه‌گذاری‌های بسیار گسترده و وسیع توانستند راه را برای آیندگان این صنعت باز کنند.

تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games
تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games

در گذشته نه چندان دور تمامی خاطرات بازی رایانه‌ای انسان‌ها در یک کنسول بازی به نام آتاری خلاصه می‌شد. کنسولی بسیار ساده که البته در زمان خود از تکنولوژی بسیار بالایی در ساخت آن بهره برده شده بود. اتصال یک جفت دسته بازی به این کنسول PlayStation 4 نیز از امکانات جانبی این سیستم برای ارتباط با آن استفاده می‌شد. اما امروزه دیده می‌شود که این پیشرفت بسیار جلوتر حرکت کرده و با ساخت کنسول‌های پلی استیشن ۴  و ایکس باکس وان دیگر چیزی در فکر و خاطره باقی نمانده و همه چیز پیاده‌ سازی شده است.

از انواع گیم‌‌ پدهای پیشرفته و گران‌ قیمت که توانایی کنترل همه‌ جانبه بازی رایانه‌ ای را برای کاربر ایجاد می‌ کنند گرفته تا دوربین‌ هایی که به شگفتی این بازی‌ ها رونق خاصی بخشیده‌ اند. دوربین‌ هایی با تکنولوژی بسیار بالا که می‌ توانند با در نظر گرفتن تصویر و صدای گیمر، به تاثیر او در بازی کمک کرده و هیجان دو چندانی را برای وی رقم بزنند. ایجاد صفحه‌ های تمام لمسی نیز دیگر ابتکار این صنعت است که حس متقابلی را بین بازی و گیمر مورد نظر منتقل می‌کنند.

حال در بین موارد بیان شده یک شگفتی فوق‌ العاده مهیج دیگر نیز وجود دارد و آن استفاده از هدست‌ های واقعیت مجازی است. هدست‌ هایی که با ورود خود به این صنعت هیجان را در بازی‌ های رایانه‌ ای به اوج خود رساندند و گیمر را به داخل بازی هدایت کردند! هدست‌ های واقعیت مجازی با بهره‌گیری از تکنولوژی بالا و تجربه قوی کارشناسان این حوزه توانستند یک عبور از مرز قدیمی بازی‌ های رایانه‌ ای ایجاد کنند و آینده جدیدی را در این صنعت رقم بزنند.

اخیرا نمونه‌ای از این تکنولوژی توسط شرکت هایپربولیک به نمایش درآمده است. این شرکت که همواره دارای تولیدات قوی و فوق‌ العاده‌ ای در این صنعت بوده توانسته با ساخت بازی Beat saber بار دیگر قدرت خود را در ساخت بازی‌ های متفاوت و هیجان‌ انگیز به رخ رقیبان بکشد.

تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games
تصویر دیگر از بازی Beat Saber کمپانی Beat Games

یک بازی با داستانی ساده که از تمامی جنگ و خشونت‌های سایر بازی‌های رایانه‌ای به دور است اما هیجان آن‌ ها را با خود به همراه دارد. این بازی با بهره‌گیری از هدست واقعیت مجازی در بازی خود شما را به دنیایی مجازی و در عین حال واقعی برده که تا قبل از تجربه این بازی نمی‌ توانید به هیجان آن پی ببرید.

اجسامی که باید آن‌ها را از بین ببرید تا مانع از حرکت شما به جلو نشوند و این کار با دستان شما و هدست واقعیت مجازی صورت می‌گیرد. این بازی می‌ تواند به شما خاصیت‌ های جانبی بسیار زیادی را ببخشد. دقت، تمرکز و سرعت‌ عمل سه اصل مهمی است که شما با انجام این بازی می‌ توانید به آن دست پیدا کنید.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =