تعمیر جوی کان نینتندو سوییچ به صورت رایگان توسط نینتندو انجام می شود

تعمیر جوی کان نینتندو سوییچ

با توجه به مشکلات زیادی که کنترلر های جوی کان دارند و دردسرهای فراوانی که برای کاربران این مینی کنسول پیش آمده است ، نینتندو تصمیم دارد که به صورت رایگان آن ها را تعمیر کند و به صاحبانشان باز گرداند. این کنترلر های Joy-con بعد از مدت زمانی که مورد استفاده کاربر قرار می گیرد دچار خرابی و مشکلاتی می شود طوری که استیک های آن ها بدون این که به آن دست بزنید یا تماسی داشته باشید، حرکت می کنند، این اشکال دیده نمی شود ولی وقتی که بازی می کنید اثر منفی آن در بازی دیده می شود، از همین رو از این پس تعمیر جوی کان نینتندو سوییچ به صورت رایگان انجام می شود. 

نینتندو در این باره گفته اند که، تولید و به وجود آوردن محصولاتی که کیفیت دارند، افتخار بزرگی است و ما همیشه سعی می کنیم اشکالات محصولات خود را برطرف کنیم ما خودمان متوجه مشکلات پیش آمده برای جوی کان ها هستیم. وقتی که کار نینتندو با توجه به شکایت های زیاد به دادگاه کشیده شد، وکیل پرونده در ابن مورد این چنین گفته اند، با این مشکلات به وجود آمده برای جوی کان ها، گیمر ها نمی تواند آن طور که باید بازی را تجربه کنند و مشتری ها و کاربرها حق دارند که از این موضوع عصبانی شوند و در آخر گفته اند که ما این موضوع را پیگیری و رسیدگی می کنیم. نینتندو از دو مدل کنسول سوییچ رونمایی کرده است و در خدمت کاربران قرار داده است، یکی کاملا دستی و نینتندو سوییچ لایت نام دارد و دیگری دارای ظریفیت باتری بیشتر و بهبود یافته است.

حال که دانسته اید کنسول دستگاه نینتندو سوییچ دارای مشکلاتی است و کاربران بعد از خریدن پی به این اشکال ها برده اند ، به چند اشکال این دستگاه اشاره می کنیم.

مشکلات رایج جوی کان نینتندو سوییچ

یکی از این مشکل ها که کاربران و استفاده کنندگان با آن روبه رو و مواجه می شوند این است که وقتی که از کنسول بازی استفاده می کنند داغ که می کند تاب می خورد، نینتندو هنوز راه حلی برای این مشکل پیدا نکرده است و این داغ شدن باتری به خاطر این است که در حال شارژ، در محفظه ی سوییچ که تهویه آن مناسب و قابل قبول نیست، می تواند باعث شود و بخش نمایشی و محفظه ی پلاستیکی آن تاب بر می دارد و راه حل آن این است که کنسول بازی خود را هنگام شارژ شدن، در جایی قرار دهیم که هوا در جریان باشد و نباید دستگاه در مدت زمان طولانی در شارژ بماند، در این زمان وقتی که سوییچ را در داخل محفظه می گذارید مراقب باشید که اگر کنسول شما کج شود و به کناره محفظه برخورد کند امکان دارد صفحه خش بر دارد.

وقتی که کنسول بازی شما در این مورد خم نشده باشد فکر نکنید که مشکل مهمی نیست، یک محفظه تاب برداشته می تواند روی صفحه نمایشی کنسول بازی شما را خش دار کند و در این صورت شما باید برای محفظه ی خود جایگزینی پیدا کنید که متاسفانه یافتن و پیدا کردن آن ها سخت و گران است و یا این که برای جلوگیری از خش برداشتن صفحه ی نمایشی کنسول خودتان از کابل یو اس بی – سی استفاده کنید و شارژ سوییچ را از طریق این کابل به برق وصل کنید و یا این که داخل محفظه به پوششی، پیچیده تا صفحه ی نمایشی کنسول شما آسیب نبیند و خراش بر ندارد.

تعمیر جوی کان نینتندو سوییچ
مشکلات رایج جوی کان نینتندو سوییچ

مشکل دیگر خاموش و روشن کردن دستگاه است وقتی که یک نرم افزار در کنسول بازی شما درست کار نمی کند دستگاه هنگ می کند و شما مجبور هستید دستگاه را ریست کنید و اگر این کار هم جواب نداد، دستگاه شما خاموش نمی شود و در این صورت شما باید دستگاه را خاموش و روشن کنید و برای این کار دستگاه باید در حالت قابل حمل قرار بگیرد و کنترل گرها را از محفظه خارج کنید و با استفاده از دکمه ی پاور، که به مدت دوازده ثانیه آن را فشار می دهید، دستگاه خاموش می شود و قبل از این که دستگاه را روشن کنید کارت های میکرو اس دی را از دستگاه بیرون بیاورید و اگر بعد از این کار نرم افزار دستگاه شما سریع بالا نیامد جای نگرانی نیست و یا امکان دارد مشکلات دیگری در دستگاه به وجود آید و یا این که کنسول بازی شما از کار بیوفتد.

باتری نینتندو بعد از مدت زمان دو ساعت و نیم خاموش می شود. دستگاه کنسول سوییچ مانند گوشی و یا تبلت نیست و نمی توان از باتری پرتابلی آن ها برای این دستگاه استفاده کرد. باتری ها یا پاور بانک ها که شما بخواهید از آن ها در بعضی جاها استفاده کنید و بتوانید از خاموش شدن کنسول سوییچ خودتان از آن ها استفاده کنید خیلی محدود و کم هستند.

نینتندو برای دستگاه سویبچ خود یک پایه ی پلاستیکی طراحی کرده است که مثل یک تلویزیون کوچک عمل کند و ابن کار باعث شده تا کاربران راضی و خشنود باشند و به دلیل پلاستیکی بودن پایه، اگر در حمل و نقل آن دقت نداشته باشید و سوییچ را در محفظه ی خودش قرار ندهید به احتمال زیاد مایه می شکند و برای جلوگیری از این اتفاق، نینتندو در درون محفظه جایی را برای پایه در نظر گرفته و از محکم شدن آن اطمینان دارد. این پایه روی درگاه کارت میکرو اس دی دستگاه سوییچ قرار دارد و در صورتی که اگر بخواهید راحت تر به کارت حافظه دسترسی پیدا کنید می توانید به راحتی و به طور کلی آن را جدا کنید.

کاربران با مشکل دیگری هم درگیر هستند و آن این است که آیا کنترلگر های جوی-کان مشکل اتصال به دستگاه سوییچ را دارند؟ حتی در بخش یا قسمت های حساس بازی مجبور شوید که دستگاه را با خود به ابن طرف و آن طرف ببرید؟ یا فقط جوی-کان سمت چپ دستگاه کار کند ؟

نینتندو سعی می کند که زودتر به چنین مشکلی واکنش و عکس العمل نشان دهد، روش اول مقابله کردن با این مشکل این است که باید دستگاه را از اکسس پوینت های وایرلس، آکواریم ماهی، تبلت و ماکروفر ها دور کنیم تا جوی-کان ها بهتر جواب دهند. ولی بهتر است که به جای این کار با پشتیبانی شرکت نینتندو تماس بگیرید تا به صورت رایگان تعمیر جوی کان نینتندو سوییچ شما انجام شود یا اینکه جوی کان های خراب تعویض شوند.

نینتندو سوییچ بازی های جالب و فوق العاده ای دارد که می توان سوپر ماریو، افسانه ی زلدا را نام برد. بیشتر این بازی ها فقط یک جای خالی برای سیو و نگه داری و یا ذخیره کردن، اطلاعات بازی را به شما ارائه می دهند و اگر کسی بخواهد چندین بازی را سیو و نگه داری کند، می تواند چندین پروفایل مختلف را برای خود اسلات های زیادی را باز کند و همین طور برای خودتان اکانت های متعددی را بسازید و این اکانت ها مزیت و استفاده ی دیگری نیز دارند، می توانید به فروشگاه های دیجیتالی نینتندو دسترسی پیدا کنید و اکثر بازی ها را از تمام ریجن های مختلف و گوناگون را اجرا کند فقط لازم است که اکانت مربوط به هر ریجن را در کنسول بسازید و ذخیره و نگه داری کنید و در وب سایت accounts . nintendo. com موقع ساخت اکانت، کشور مورد نظر و تایید خودتان را انتخاب کنید.

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 10 =